چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته - کالج نوین

چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته

چگونه سئو بنویسیم؟ ، اگر قبلا وبلاگ نویسی کرده باشید یا محتوایی برای وب سایت تان آماده کرده باشید، مطمئنا می دانید چه زمان زیادی از شما برای نوشتن هر پست گرفته می شود.

از ابتدای کار مانند انتخاب موضوع  تا گردآوری منابع، نوشتن پست و منتشر کردن متن ساعت ها زمان سپری می شود. به همین دلیل، اگر محتوای تولیدی شما ترافیک بالایی به دست نیاورد، این امر نشانگر عدم موفقیت شما در این کار است.

سئو چیست؟- چگونه سئو بنویسیم؟

چگونه سئو بنویسیم؟ ، در تعریف سئو باید گفت معنی سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو. سئو سایت در واقع بالا بردن کیفیت و بهبود عملکرد آن بر اساس معیارهای موتورهای جستجو است.

یک سایت با سئو خوب یعنی وب سایت از نظر موتورهای جستجو رتبه خوبی بگیرد و با توجه به هدف سرچ کاربر در نتایج نمایش داده شود.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، فاکتورهایی که مد نظر موتور جستجو است شامل متون استفاده شده، سرعت سایت، لینک های وروردی و خروجی، چیدمان مناسب ساختار سایت و … می شود. این شاخص‌ها برای رتبه دهی موتور جستجو به یک سایت موثر است.

این مقاله را مطالعه کنید  بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست

چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته
چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته – کالج نوین

مقدمه ای برای نوشتن پست های وبلاگ دوستدار سئو

چگونه سئو بنویسیم؟ ، برای وبلاگ نویسان، حجم انبوه اطلاعات SEO که در آنجا وجود دارد می تواند بسیار زیاد باشد. هنگام یادگیری، ما به سرعت تمایل داریم که یک معلم مورد علاقه را انتخاب کنیم و کورکورانه به آنچه که آنها می‌گویند اعتماد می‌کنیم.

من شخصاً از طریق مقالات بی‌شماری تلاش کرده‌ام که چیزی شبیه این بوده است: “این یکی را در وب‌سایت خود تغییر دادم و ترافیک من را 256٪ افزایش داد!” در حالی که من کاملاً معتقدم که این اطلاعات هم صحیح و هم مفید است، اما واقعاً به کسی که در تلاش برای یادگیری است و ممکن است هنوز در SEO سردرگم شود کمکی نمی کند.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، مشکل در این واقعیت نهفته است که بسیاری از این اطلاعات با در نظر گرفتن افراد مبتدی نوشته شده است.

بنابراین در این پست وبلاگ بیایید دقیقاً این کار را انجام دهیم: بیایید به چند قدم اساسی و عملی که می‌توانید برای سئوسازتر کردن محتوای خود بردارید نگاهی بیندازیم.

نحوه نوشتن پست های وبلاگ دوستدار سئو: 6 نکته

چگونه سئو بنویسیم؟ ، از این نکات آسان برای شروع بهبود سئوی خود استفاده کنید.

1. قبل از شروع به نوشتن در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید

چگونه سئو بنویسیم؟ ، انتخاب یک کلمه کلیدی در واقع تصمیم گیری در مورد تمرکز مقاله شما است. این مشابه تحقیق در مورد کلمات کلیدی شما نیست.

فرآیند تحقیق در مورد کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا دریابید که آیا کسی به مقاله ای با آن تمرکز خاص علاقه دارد یا خیر.

در فرآیند تحقیق در مورد کلمات کلیدی، همچنین متوجه می شوید که آیا می توانید با افرادی که قبلا رتبه بندی شده اند رقابت کنید یا خیر.

به هر حال، ممکن است بینش باورنکردنی در مورد کارهایی که باید در پکن انجام دهید، داشته باشید، اما مردم احتمالاً آنچه را که Tripadvisor می‌گوید بررسی خواهند کرد.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، این بدان معنا نیست که نوشتن پست های وبلاگ در مورد موضوعات محبوب خارج از محدوده است. این فقط به این معنی است که شما باید تحقیق کنید و انتخاب کنید.

بهترین راه برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی است. ممکن است از برچسب قیمتی که به برخی از محبوب‌ترین آنها چسبانده شده است شوکه شوید. به همین دلیل است که من از Keysearch استفاده می‌کنم، ابزاری شگفت‌انگیز که حدود یک چهارم از ابزارهای معروف‌تر قیمت دارد.

با استفاده از آن، نه تنها می توانید در مورد کلمه کلیدی انتخابی خود تحقیق کنید، بلکه می توانید کلمات کلیدی مرتبطی را که می توانید برای آنها رتبه بندی کنید نیز بیابید. پی بردن به نحوه انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی اولین قدم شما به سمت محتوای سئو دوستانه تر است.

2. از کلمات کلیدی خود بیش از حد استفاده نکنید

چگونه سئو بنویسیم؟ ، فرض کنید یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی خوب پیدا کرده اید که می خواهید درباره آن بنویسید و شانس رتبه بندی برای آن را دارید. به جای اینکه هر چند بار که می توانید آن را در متن خود بچسبانید، می خواهید به قدری از آن استفاده کنید.

حکیمان سئو در Moz توصیه می‌کنند تا زمانی که کلمات کلیدی تمرکز خود را در مکان‌های مناسب قرار دهید، به اندازه ۵ بار استفاده از کلیدواژه‌های تمرکزتان کافی است.

اشکالی ندارد اگر به جای کلمه کلیدی اصلی از مترادف استفاده کنید، بنابراین مجبور نیستید بارها و بارها از عبارت دقیق استفاده کنید. از کلمات کلیدی خود به صورت استراتژیک استفاده کنید و آنها را در مکان هایی قرار دهید که گوگل فکر می کند مهم هستند:

. URL

. عنوان شما

. پاراگراف اول

. فراتوصیف شما

. تصاویر شما (در ادامه در مورد نامگذاری تصاویر بیشتر)

چگونه سئو بنویسیم؟ ، در نهایت، چند عدد را در سراسر مقاله خود بپاشید. یک لمس سبک برای گوگل به اندازه کافی خوب است و معمولاً تجربه بهتری را برای خواننده نیز فراهم می کند. هر کاری که انجام می دهید، از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته - کالج نوین
چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته – کالج نوین

3. از عنوان ها به درستی استفاده کنید

چگونه سئو بنویسیم؟ ، بسیاری از مردم تمام سطرهای یک پست وبلاگ را نمی خوانند. در عوض، آنها فقط عناوین را اسکن می کنند تا مشخص کنند که آیا یک متن ارزش خواندن را به طور کامل دارد یا خیر.

جای تعجب نیست که گوگل این موضوع را پذیرفته است. طبق گفته افراد پشت پلاگین Yoast، گوگل از ساختار متن به عنوان یک عامل مهم در تعیین رتبه بندی استفاده می کند. اینجاست که سرفصل ها وارد می شوند.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، سرفصل ها ساختاری را ارائه می دهند و به افراد و همچنین گوگل این امکان را می دهند تا به سرعت تعیین کنند که متن شما در مورد چیست.

هنگامی که پست های وبلاگ خود را در وردپرس می نویسید، فقط از یک فونت بزرگتر استفاده نکنید، بلکه به یاد داشته باشید که از سرفصل های واقعی استفاده کنید. فقط عنوان باید H1 باشد و هر عنوان بعدی باید H2 یا H3 باشد.

مطمئن شوید که کلمه کلیدی خود را در عنوان خود (که عنوان 1 یا H1 است) قرار داده اید. گوگل از چیزی به نام نزدیکی معنایی به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند.

هنگامی که کلمه کلیدی اصلی خود را در عنوان H1 خود قرار می دهید، گوگل یک پیوند بین کلمه کلیدی اصلی شما و هر زیر عنوان H2 ایجاد می کند. عنوان‌های فرعی شما را به‌عنوان موضوعات فرعی می‌شناسد و از آن‌ها برای دریافت ایده درباره موضوع مقاله استفاده می‌کند.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، هنگام استفاده از عنوان، آنها را بیش از حد خلاق نکنید. در عوض، به آنها به عنوان فرصتی برای هدایت تفسیر گوگل از مقاله خود به سمتی که می خواهید نگاه کنید.

از این گذشته، گوگل در تلاش است تا بفهمد پست شما در مورد چیست، بنابراین شما می خواهید مطمئن شوید که آنها چیزهای درست را انتخاب می کنند. هر کاری که انجام می دهید، همیشه از سردرگمی اجتناب کنید.

این یک تمرین خوب SEO است که هر مقاله را با یک عنوان واضح (عنوان H1) شروع کنید و سپس از سرفصل های H2 و حتی H3 برای تمام نکات بعدی استفاده کنید. کلیدواژه تمرکز خود را در عنوان اصلی و سایر کلمات کلیدی مرتبط را در سرفصل های H2/H3 خود قرار دهید.

4. به خوانایی توجه کنید

چگونه سئو بنویسیم؟ ، فکر می‌کنم همه ما می‌توانیم موافق باشیم که هر متنی که بد نوشته شده باشد، به سادگی غیرقابل قبول است.

خواه گرامر ضعیف باشد، نوشتن گیج کننده یا صرفاً پر سر و صدا، پست وبلاگی که بد نوشته شده است باعث می شود خوانندگان از خواندن دست بکشند. به جای صرف زمان برای مقاله گیج کننده شما، آنها فقط سایت شما را ترک می کنند و روی نتیجه جستجوی بعدی کلیک می کنند.

محتوایی که گیج کننده است بر رتبه بندی شما تأثیر می گذارد. گوگل از زمانی که افراد در سایت شما صرف می کنند به عنوان نشانه ای از کیفیت و در نتیجه به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، علاوه بر این، درست مانند افراد واقعی، گوگل سعی می کند محتوای پست وبلاگ شما را اسکن کند تا مشخص کند آن را کجا در نتایج جستجو قرار دهد. محتوایی که به خوبی سازماندهی شده باشد شانس بیشتری برای نمایش در نتایج جستجو دارد.

خوانایی فراتر از کار بر روی دستور زبان و املای شماست. این در مورد استفاده از کلمات انتقالی برای شکستن جملات طولانی و نوشتن پاراگراف هایی است که مختصر و دقیق هستند. اگرچه خوانایی خوب ممکن است سیگنال مستقیم رتبه بندی نباشد، اما بر سئو تأثیر می گذارد.

ترفند خوانایی آسان شماره 1: جملات کوتاه تر

چگونه سئو بنویسیم؟ ، به منظور کوتاه کردن جملات بیش از حد طولانی، از کلمات پیوند دهنده برای شکستن آنها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید، فقط به این دلیل که ایده های خاصی به هم مرتبط هستند به این معنی نیست که آنها به یک جمله تعلق دارند. برای مثال به این دو جمله توجه کنید:

اگرچه جملات کوتاه اغلب ترجیح داده می شوند، نوشتن جملات طولانی به خودی خود چیز بدی نیست، اما داشتن جملات طولانی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در خوانایی شود.

اگرچه جملات کوتاه اغلب ارجح هستند، نوشتن جملات طولانی به خودی خود چیز بدی نیست. با این حال، تنها داشتن جملات طولانی ممکن است مشکلاتی در خوانایی ایجاد کند.

Yoast حداکثر 20 کلمه در هر جمله را توصیه می کند و این یکی 27 کلمه دارد. با این حال، با درج یک کلمه پیوند دهنده، می توان آن را به طول معقولی بازگرداند. نوشتن جملات کوتاه سخت نیست، فقط باید از آن آگاه باشید.

ترفند خوانایی آسان شماره 2: پاراگراف های کوتاهتر

چگونه سئو بنویسیم؟ ، به طور کلی، مردم وبلاگ ها را می خوانند زیرا می خواهند چیز جدیدی یاد بگیرند. آنها مقاله شما را پیدا می کنند زیرا از شما می خواهند به سؤال آنها پاسخ دهید.

علاوه بر این، مردم کوتاه ترین نسخه ممکن از پاسخ شما را می خواهند. اگر نتوانند به سرعت چیزی را که به دنبالش هستند پیدا کنند، آنجا را ترک خواهند کرد. این نشان می دهد که چرا پاراگراف های واضح و مختصر بسیار مهم هستند.

هر پاراگراف باید فقط به یک ایده بپردازد که فقط در چند جمله توضیح می دهید. در واقع، طول ایده آل یک پاراگراف در یک پست وبلاگ فقط 3 تا 5 خط است. البته، می‌توانید موارد عجیب و غریب را داشته باشید که کمی طولانی‌تر است، فقط آنها را عادی نکنید.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، در حالت ایده آل، هر پاراگراف باید ساختار اولیه یکسانی داشته باشد. با جمله اصلی شروع کنید و از جملات وسط برای حمایت از آن استفاده کنید.

یک جمله پایانی اضافه کنید تا به خوبی جمع شود. در نهایت، از کلمات پیوند دهنده برای اتصال پاراگراف ها استفاده کنید و به مقاله خود آن جریان طبیعی بدهید.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته - کالج نوین
چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته – کالج نوین

5. شامل پیوندهای داخلی

چگونه سئو بنویسیم؟ ، داشتن تعداد زیادی لینک عامل مهمی برای نشان دادن در رتبه بندی است. به هر حال، این یک سیگنال واضح برای گوگل است که محتوای شما با کیفیت است و ارزش اشتراک گذاری دارد. در نتیجه، محتوای شما بیشتر در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می شود.

وقتی صحبت از لینک بیلدینگ می شود، دو نوع لینک وجود دارد: بک لینک و لینک داخلی. بک لینک زمانی است که شخص دیگری پیوندی به دامنه شما به اشتراک می گذارد. اگر محتوای با کیفیتی دارید، بک لینک ها باید در طول زمان به صورت ارگانیک اتفاق بیفتند.

پیوند داخلی زمانی است که پیوندی را قرار می دهید که یکی از پست های خود را به دیگری متصل می کند. برخلاف کسب بک لینک، قرار دادن لینک های داخلی کاملا تحت کنترل شماست.

دامنه خود را به عنوان یک مزرعه کشاورز در نظر بگیرید. بک لینک ها آب مورد نیاز را فراهم می کنند اما لینک های داخلی به عنوان سیستم آبیاری به همان اندازه مهم عمل می کنند. یک بک لینک می تواند به یک صفحه در سایت شما اعتبار بدهد.

اگر این صفحه دارای پیوندهای داخلی به پست های دیگر در سایت شما باشد، بخشی از این قدرت را به پست های دیگر شما نیز منتقل می کند. با بازگشت به مزرعه، اگر می‌خواهید هر محصولی رشد کند، به پیوندهای داخلی و خارجی نیاز دارید.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، ایجاد پیوندهای داخلی همچنین باعث می شود افراد بیشتر در سایت شما بمانند. از این گذشته، بازدیدکنندگان شما قبلاً علاقه مند هستند و با ارائه محتوای مرتبط به آنها بیشتر روی اطراف کلیک می کنند.

هر چیزی که باعث شود افراد طولانی‌تر بگردند، عموماً نشانه‌ای از کیفیتی است که گوگل تضمین می‌کند آن را دریافت کند.

اگرچه پیوندهای داخلی قدرتمند هستند، اما نمی خواهید در آن زیاده روی کنید. گوگل آنقدر باهوش است که با افزودن صدها لینک به هر مقاله فریب خورده است. پیوندها را فقط زمانی وارد کنید که مرتبط هستند.

6. مطمئن شوید که تصاویر خود را بهینه کنید

چگونه سئو بنویسیم؟ ، با توجه به میزان تحریکی که یک فرد می تواند با کلیک بر روی هر برنامه ای در تلفن خود به آن دسترسی پیدا کند، منصفانه است که بگوییم هیچ پست وبلاگی بدون چندرسانه کامل نیست.

محتوای شما را جذاب‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا محتوای پیچیده را آسان‌تر توضیح دهید. این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما افزودن تصاویر فقط به اضافه کردن تصاویر نیست.

آنها نیز مانند بقیه پست های وبلاگ شما به بهینه سازی نیاز دارند. خبر خوب این است که انجام آن زمان زیادی نمی برد زیرا تنها دو کار اصلی وجود دارد که باید انجام دهید.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، مهمترین چیز در مورد بهینه سازی تصاویر، کاهش اندازه آنها است. اگرچه تصویر باکیفیت شما ممکن است در اصل خود 3000 در 4000 پیکسل باشد، اما احتمالاً در قالبی بسیار کوچکتر نمایش داده می شود.

حتی اگر تصویر در اندازه کوچکتر نمایش داده شود، تصویر اصلی بزرگ هنوز باید بارگذاری شود که زمان زیادی طول می کشد. البته، می‌توانید تصاویر کوچک‌تری را آپلود کنید، اما این همه ماجرا نیست.

دو چیز اصلی برای کاهش اندازه تصاویر وجود دارد. فشرده سازی تصویر و تغییر اندازه تصویر با کاهش طول و عرض. یک افزونه رایگان که می تواند همه این کارها را برای شما انجام دهد، Imsanity است، اما جایگزین های زیادی وجود دارد. یک جستجوی سریع در گوگل باید ابزارهای رایگان زیادی برای استفاده در اختیار شما قرار دهد.

علاوه بر کاهش اندازه تصاویر، باید مطمئن شوید که آنها را به درستی نامگذاری کرده اید. یک قانون کلی خوب این است که به تصاویر خود نامی بدهید که به گوگل بگوید چگونه تصویر به ارزش مقاله شما کمک می کند.

چگونه سئو بنویسیم؟ ، بنابراین به جای نگه داشتن تصادفی unnamed.jpg سعی کنید نام معنادارتری به آن بدهید. حتی اگر احساس می‌کنید که الهام‌بخش نیستید، می‌توانید کلمه کلیدی تمرکز خود را در آن قرار دهید.

خزنده های موتورهای جستجو را به خاطر دارید که سعی می کنند محتوای مقاله شما را بفهمند؟ خوب، آنها همچنین سعی می کنند تصاویر شما را درک کنند. با نامگذاری صحیح تصاویر خود، می توانید وضوح بیشتری به آنها بدهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟