حسابرسی منابع انسانی - کالج نوین

حسابرسی منابع انسانی

حسابرسی منابع انسانی فرآیند ارزیابی عملکرد بخش منابع انسانی و فعالیت های انجام شده آن و سیاست های دنبال شده در راستای تحقق اهداف سازمانی است.

ممیزی منابع انسانی برای شناسایی کاستی ها، کاستی ها، شکاف ها در اجرای وظایف منابع انسانی و پیشنهاد اقدامات اصلاحی، در صورت وجود، انجام می شود.

حسابرسی منابع انسانی

ممیزی منابع انسانی می تواند جزئی یا جامع باشد. در نوع اول حسابرسی، حوزه‌های کمی از منابع انسانی نظارت می‌شود، در حالی که در دومی یک بررسی کامل منابع انسانی مانند مدیریت، جزئیات کارمند، کتابچه راهنمای کاربر، مدیریت عملکرد، برنامه‌های آموزشی، مراحل پایان کار و غیره انجام می‌شود.

"<yoastmark

رویکردهای حسابرسی منابع انسانی
رویکردها

در زیر رویکردهایی وجود دارد که می تواند توسط حسابرس برای ارزیابی عملکرد بخش منابع انسانی اتخاذ شود:

مقایسه ای: در این رویکرد، حسابرس هر شرکتی را معمولاً شرکت رقیب را به عنوان مدل معرفی می کند. سپس نتایج سازمان با شرکت نمونه مقایسه می شود.
اختیارات خارجی: حسابرس از مجموعه استاندارد به عنوان معیار مشاور خارجی استفاده می کند و سپس عملکرد سازمان را با آن مقایسه می کند.
آماری: بر اساس این رویکرد، حسابرس معیارهای آماری عملکرد را برای اطلاعات سازمان موجود توسعه می دهد، مانند نرخ گردش مالی، غیبت.
انطباق: در اینجا حسابرس اقدامات گذشته شرکت را بررسی می کند تا اطمینان حاصل شود که آن فعالیت ها با الزامات قانونی مطابقت دارد و با خط مشی و رویه های شرکت مطابقت دارد.
مدیریت بر اساس هدف: تحت این رویکرد، حسابرسان عملکرد پرسنل منابع انسانی را در برابر اهداف تعیین شده توسط مدیریت ارشد بررسی می کنند.
توصیه می‌شود سالی یک‌بار یک ممیزی منابع انسانی داشته باشید تا عملکرد بخش منابع انسانی از نظر فرآیند استخدام و انتخاب، طرح جبران خسارت، سیستم درجه‌بندی، طرح‌های اخراج و سایر وظایف منابع انسانی بررسی شود. با انجام این کار، می توان اطمینان حاصل کرد که اقدامات منابع انسانی در بهترین حالت انجام می شود و مسئولیت سازمان را به عنوان یک کل کاهش می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی چند سطحی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟