برنامه ریزی منابع انسانی

برنامه ریزی منابع انسانی

برنامه ریزی منابع انسانی فرآیند یافتن تعداد مناسب برای نوع شغل مناسب، در زمان و مکان مناسب، با پیش بینی تقاضای سازمان و عرضه منابع انسانی در آینده نزدیک است.

به عبارت دیگر، منابع انسانی وظیفه سازماندهی افراد مناسب برای شغل مناسب از تمامی منابع موجود را بر عهده دارد. و نه تنها این، جای خالی ناشی از ترفیع، انتقال، بازنشستگی، خاتمه کار را نیز پیش بینی می کند و در نتیجه برای نیروی انسانی برنامه ریزی می کند.

برنامه ریزی منابع انسانی
برنامه ریزی منابع انسانی – کالج نوین

پر کردن فوری جاهای خالی زمان بیکاری ناشی از جابجایی کارمندان را کاهش می دهد و از این رو عملکرد فرآیند کسب و کار بی تأثیر می ماند.

این برنامه ریزی عموماً به این منظور انجام می شود که یک سازمان بتواند از موقعیت نیروی انسانی فعلی به موقعیت نیروی انسانی مورد نظر حرکت کند. برنامه ریزی منابع انسانی با برآورد سازمان برای نیروی انسانی مورد نیاز آغاز می شود و سپس منابعی پیدا می شود که از آنجا می توان این نیاز را برآورده کرد.

منابع انسانی نباید تنها بر پر کردن موقعیت های خالی متمرکز شود، بلکه باید بر استخدام فرد مناسب برای شغل مناسب تاکید کند. همچنین بر توسعه مهارت‌های یک کارمند موجود از طریق یک برنامه آموزشی تعاملی، با هدف تجهیز آنها به مهارت‌های مورد نیاز در آینده، برای دستیابی به اهداف سازمان تمرکز دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  طفره رفتن اجتماعی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − شانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟