ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ، 9 ایده

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛ویدیوی اجتماعی راهی عالی برای نمایش محتوا در قالبی بسیار جذاب و زنده است. در واقع، بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی اکنون انتظار دارند که برندها از ویدئوها برای برقراری ارتباط با آنها استفاده کنند.

تعداد زیادی ویدیو در پلتفرم های اجتماعی موجود است.

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی
ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی – کالج نوین

با این حال، ویدئوهای اجتماعی را می توان در چندین قالب محتوای بومی گروه بندی کرد.:

1. توضیح دهندگان

یوتیوب به چیزی فراتر از یک پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو تبدیل شده است. نه تنها مکان شماره یک برای تماشای فیلم است، بلکه یک موتور جستجو نیز هست.

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛مردم به یوتیوب به عنوان یک منبع اطلاعاتی نگاه می کنند. ویدیوهای توضیح دهنده می توانند موضوعی را بر اساس نظر یا درک ارائه دهنده روشن کنند.

این ویدیوها می توانند به ساده سازی ایده ها یا روندهای پیچیده برای کاربران کمک کنند.

به طور کلی، هدف ویدیوهای توضیح دهنده توضیح واضح چیزی برای بینندگان است. آنها اطلاعاتی در مورد موضوعات خاص ارائه می دهند، و همچنین ممکن است برای آموزش، الهام بخشیدن و در برخی موارد، شوکه کردن بینندگان به عمل طراحی شوند.

کانال ویدیویی ما در حال تغییر آب و هوا از ویدیوهای توضیحی برای افزایش آگاهی در مورد تغییرات آب و هوا به خوبی استفاده می کند.

2. How To’s/Guides

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛ویدیوهای How To و Guide مانند آموزش آنلاین هستند. آنها ویدیوهای ساده ای هستند که نحوه استفاده از یک محصول، نحوه ایجاد چیزی یا نحوه انجام وظایف خاص را توضیح می دهند.

این نوع ویدیوها – همچنین به عنوان راهنما شناخته می شوند – معمولاً ارائه کننده ای را نشان می دهند که می تواند دقیقاً نحوه استفاده از یک محصول یا خدمات را نشان دهد و می تواند بیننده را در مورد برخی از ویژگی ها و مزایای کلیدی صحبت کند.

این مقاله را مطالعه کنید  جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ، 7 شبکه اجتماعی

لیست پخش How-to در کانال DMI YouTube یکی از محبوب ترین لیست های پخش است.

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛این نوع ویدیوها در یوتیوب و گوگل رتبه بالایی دارند، زیرا اغلب حاوی کلمات کلیدی و عبارات محبوبی هستند که مشتریان به دنبال آن هستند. اگر جامع و معتبر باشند، به راحتی می‌توانند بر تصمیم خرید کاربر تأثیر بگذارند.

3. مصاحبه و ویدئوهای پرسش و پاسخ

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛ویدئوهای مصاحبه و پرسش و پاسخ راهی عالی برای درگیر کردن مخاطبان با محتوای روشنگر و انحصاری، و کمک به انتقال اطلاعات در مورد صنعت و تخصص شما هستند.

می‌توانید ویدیوهایی ایجاد کنید که در آن با رهبران و تأثیرگذاران فکری صنعت، اعضای تیم یا حتی مشتریان مصاحبه کنید.

در حالی که می‌توانید خودتان سؤالات را آماده کنید، می‌توانید با جمع‌آوری سؤالات طرفداران خود را بیشتر درگیر کنید.

از قبل اطلاعیه بدهید و سوالات آنها را از طریق شبکه های اجتماعی جمع آوری کنید. سپس آن سوالات را گردآوری و بررسی کنید تا ببینید کدام یک با موضوع یا موضوع شما مناسب است.

علاوه بر مصاحبه با افراد دیگر، می‌توانید یک جلسه پرسش و پاسخ انفرادی داشته باشید که در آن به سؤالات فوری مخاطبان خود پاسخ می‌دهید، به آنها ارزش می‌دهید و همچنین تخصص کسب و کار خود را به نمایش می‌گذارید.

این فرمت برای ویدیوی زنده مناسب‌تر است، زیرا به شما امکان می‌دهد در زمان واقعی به طور مؤثرتری با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی
ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی – کالج نوین

4. پشت صحنه (BTS)

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛می‌توانید از طریق ویدیوهای معتبر و جذاب پشت صحنه (BTS) نگاهی اجمالی به مردم بدهید. این ویدیوها برای نشان دادن فرهنگ شرکت شما و شناسایی افرادی که پشت برند شما هستند عالی هستند.

آنها می توانند به شما کمک کنند تا برند خود را انسانی کنید، اعتماد ایجاد کنید و ارتباط خود را با مخاطبان تقویت کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛می توانید تورهای اداری را برای مخاطبان خود فراهم کنید و آنها را در رویدادی که در آن حضور دارید به پشت صحنه ببرید. همچنین می‌توانید با استفاده از موضوع «روز زندگی» یا حتی فرآیند نحوه تولید محصولاتتان، کارمندان خود را به آنها نشان دهید.

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛مایکروسافت از مجموعه‌ای از ویدیوهای «روز در زندگی» BTS استفاده کرد تا نشان دهد کارکنان چگونه در طول قرنطینه همه‌گیر از خانه کار می‌کنند.

5. چالش ها

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛ویدئوهای چالشی معمولاً نشان می‌دهند که شرکت‌کننده‌ای خودش را در یک چالش محبوب ضبط می‌کند و سپس محتوا را پست می‌کند و از دیگران می‌خواهد امتحان کنند.

ویدئوهای چالشی شانس خوبی برای ویروسی شدن دارند، به ویژه در پلتفرمی مانند شبکه اجتماعی در حال رشد سریع ترین زمان، TikTok.

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛ رقص‌ها، شوخی‌ها، شوخی‌های عملی و ترفندها به سرعت گسترش می‌یابند، به‌ویژه زمانی که از یک آهنگ رقص محبوب به عنوان صدا یا هشتگ پرطرفدار استفاده می‌کنند.

آنها ویدیوهای مشترک هستند – و گاهی اوقات نتایج خنده‌داری دارند. یک مثال عالی از یکی از قالب‌های چالش اصلی که توسط یک برند استفاده می‌شود، چالش سطل یخ بود که باعث آگاهی انجمن ALS شد.

6. خلاصه

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛ویدیوهای خلاصه حاوی محتوایی هستند که میزبان یا میزبانان درباره موضوعی صحبت می کنند، معمولاً سایر اشکال رسانه مانند کمیک، بازی های ویدیویی، نمایش های تلویزیونی یا فیلم ها.

بسیاری از شبکه های تلویزیونی از این فرمت برای کمک به تبلیغ نمایش های تلویزیونی یا فیلم های پرمخاطب استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک پانل ممکن است آخرین قسمت یک برنامه تلویزیونی محبوب را مورد بحث قرار دهد.

7. از طریق بازی

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ؛ویدیوهای Play Through که به عنوان ویدیوهای «Let’s Play» نیز شناخته می‌شوند، بیشتر با صنعت بازی‌های ویدیویی مرتبط هستند. بینندگان دیدگاه سازنده را در حین انجام یک بازی ویدیویی در حالی که توضیح می دهد روی صفحه نمایش می دهد، می بینند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

اغلب، شرکت‌های بازی‌های ویدیویی سازندگان را تشویق می‌کنند تا ویدیوهای Play Through را بسازند، زیرا آنها می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره نحوه ساخت بازی ارائه دهند.

ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی
ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی – کالج نوین

8. پخش زنده

پخش زنده ویدیوهایی هستند که دارای یک گفتگو، اجرا یا رویداد مجازی هستند که به صورت زنده پخش می شوند.

به عنوان مثال می توان به مصاحبه، اطلاعیه، پخش خبری یا گزارشی از یک رویداد در حال انجام اشاره کرد. اکثر پلتفرم‌های اصلی اکنون پخش زنده ویدیویی را به هر کاربر ارائه می‌کنند، بنابراین افزایش واقعی فعالیت پخش زنده، به‌ویژه به دلیل همه‌گیری COVID-19، وجود داشته است.

با اجباری شدن بسیاری از رویدادها به صورت آنلاین، مصرف کنندگان در قالب پخش زنده اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردند.

برندها می توانند از پخش زنده بهره ببرند زیرا می توانند روابط شخصی بیشتری با بینندگان ایجاد کنند، تعامل بالایی را جذب می کنند و انجام آنها نسبتاً آسان است.

9. بررسی

ویدیوهای بازبینی جایی هستند که سازندگان ویدیو محصول جدیدی را که مورد علاقه مخاطبانشان است امتحان کرده و بررسی می کنند. آنها می توانند توسط آماتور یا متخصص ساخته شوند تا نظر خود را در مورد یک محصول ارائه دهند.

برندها اغلب به سازندگان اجازه دسترسی به محصولاتشان را می‌دهند و از آنها می‌خواهند که بررسی کنند.

بدیهی است که یک برند می خواهد آن بررسی مطلوب باشد! ویدئوهای مرور اغلب شامل فرآیند جعبه‌گشایی می‌شوند، که در آن کاربر با هیجان محصولات را از بسته‌بندی باز می‌کند و نظرات خود را در مورد هر جنبه‌ای از نحوه ارائه محصول با بیننده صحبت می‌کند.

هنگام توسعه استراتژی ویدیوی اجتماعی خود، در نظر بگیرید که کدام ترکیب از فرمت ها برای کمپین بازاریابی شما بهترین کار را دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 18 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟