نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ

نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ

نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ ، بنابراین، SME شما برنامه های بزرگی برای راه اندازی یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ درخشان و هوشمندانه دارد. مطمئنا هیچ چیز نمی تواند اشتباه باشد؟ اما شما از کجا شروع می کنید؟ به دست آوردن عملیات آنلاین خود برای درخواست‌های جدید – و فروش – کار دشواری است، و هنوز همه آن را به درستی دریافت نکرده‌اند.

از وارد شدن به حیرت دیجیتال خودداری کنید و به ده واقعیت سریعی که باید بدانید نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که از رایج ترین دام های دیجیتال مارکتینگ جلوگیری می کنید.

نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ
نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ

به طور خیلی ساده، بازاریابی دیجیتال نوعی از بازاریابی است که در آن از ابزارها و رسانه‌های دیجیتال برای مقاصد بازاریابی استفاده می‌شود. باید توجه داشت که هنگامی که صحبت از ابزارهای دیجیتال است، الزامی به اینکه آن‌ها در بستر اینترنت فعالیت کنند نیست و در واقع دیجیتال مارکتینگ چتر بزرگی از فعالیت‌های بازاریابی است که می‌تواند بر بستر اینترنت باشند یا نباشند. همین امر نقطه تمایز بازاریابی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی است.

10 نکته مهم برای بهبود بازاریابی دیجیتال

1. اگر از یک آژانس بازاریابی استفاده می کنید، مطمئن شوید که آژانس خوبی است!

شرکت‌های متخصص بی‌شماری در بازار وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا در این مسیر به شما کمک کنند، بسیاری از آنها برنامه‌های هیجان‌انگیزی را انجام می‌دهند که می‌توانند برای ارائه آن با مشکل مواجه شوند. در عصر دیجیتال، بسیاری از آژانس‌های بازاریابی برای حفظ خود در یک بازار بسیار رقابتی دست به کار شده‌اند.

قبل از اینکه خدمات یک شرکت را درگیر کنید، مطمئن شوید که ارجاعاتی را دریافت می‌کنید، ترجیحاً از سایر شرکت‌های کوچک و متوسط، تا مطمئن شوید که افراد مناسب را برای رشد دیجیتالی کسب‌ و کار خود به کار می‌گیرید. و فراموش نکنید، اندازه‌گیری موفقیت بازاریابی دیجیتال شما آسان است، بنابراین از آنها بخواهید آماری را که موفقیت آنها را نشان می‌دهد به شما نشان دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

2. وب سایت خود را بازاریابی کنید- نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ

داشتن یک وب سایت کاملاً آواز و رقص که اگر کسی به آن نگاه نکند، هزینه کمی دارد، خوب نیست. شما باید مطمئن شوید که وب سایت خود را به دست مردم می برید و منتظر نمانید تا آنها به سراغ شما بیایند.

انتشار وب‌سایت شما کمی تلاش می‌کند، اما تلاش سخت شما با افزایش مخاطبان و تعداد مشتریانی که پول پرداخت می‌کنند، پاداش خواهد داشت. برای بازاریابی وب سایت خود، رسانه های اجتماعی بسیار مهم است. از توییتر و فیس بوک به سایت خود پیوند دهید و همچنین مطمئن شوید که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما به صورت دقیق انجام می شود. به بالای لیست در گوگل بروید و تفاوت بزرگی را متوجه خواهید شد.

کمپین های PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) مانند گوگل ادوردز نیز راه موثری برای تبلیغ وب سایت شما هستند، همانطور که مقالات تخصصی و مشاوره ای و وبلاگ ها در مورد شرکت شما و صنعتی که در آن فعالیت می کند.

3. با مخاطبان خود صحبت کنید

در عصر رسانه های اجتماعی، مهم است که با مخاطبان خود درگیر شوید – آنها انتظار دارند و، اجازه دهید با آن روبرو شویم، انجام آن چندان دشوار نیست – اما کمی زمان می برد. گاهی اوقات همه ما آنقدر روی حفظ پیام با نام تجاری خود متمرکز می شویم که فراموش می کنیم با مشتریان خود که به محصولات و خدمات ما علاقه مند هستند صحبت کنیم. پاسخگویی به سؤالات مشتری، اظهار نظر در مورد مسائل جاری در رسانه ها و دانستن آنچه برای مشتریان احتمالی شما مهم است، در برنامه ریزی رسانه های اجتماعی شما «باید» است.

نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ
نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. متعهد به انجام زیاد نباشید

هنگام ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ، در مورد آنچه باید انجام دهید واقع بین باشید. اگر غرفه خود را برای تسخیر جهان با یک وب سایت جامع که نیاز به به روز رسانی منظم دارد، یک کمپین بازاریابی ایمیلی شدید که نیاز به داده های جدید و تعامل با رسانه های اجتماعی دارد که باید جذاب باشد را تسخیر کنید، به راحتی می توانید خود را بیش از حد توسعه دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  18 وبلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ

اطمینان حاصل کنید که روی نیازهای مشتری بالقوه خود تمرکز کرده اید، آنها را پیدا کنید و آنها را دنبال کنید – و مطمئن شوید که به موضوعاتی که در گفتگوهای رسانه های اجتماعی دنبال کنندگان خود متداول هستند توجه می کنید.

به علاوه، هرگز نام تجاری خود را به عنوان Google AdWords خریداری نکنید! مشتریانی که نام دقیق شما را در یک موتور جستجو وارد می کنند، به احتمال زیاد روی پیوند حمایت شده و نه جستجوی طبیعی زیر کلیک می کنند. هر ضربه برای شما هزینه دارد و به مرور زمان گران می شود.

5- کم کاری نکنید

برعکس، کمپین دیجیتال مارکتینگ را با تلاش کم شروع نکنید. اگر می خواهید یک محرک بازاریابی راه اندازی کنید، انتخابی باشید. فکر کنید که چه چیزی تأثیر می گذارد و چندین عنصر را برای ایجاد یک رویکرد متعادل ترکیب کنید.

در حالت ایده‌آل، راه‌اندازی یک کمپین PPC، همراه با بیانیه مطبوعاتی، تعامل با رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌نویسی، خبرنامه ایمیل/e-shot/s-s-briefing و SEO با کیفیت در وب‌سایت شما بسیار سودمند است.

یک قانون خوب این است که مطمئن شوید هر اقدام مثبتی که انجام می دهید باید دارای پنج چیز برای ترویج آن باشد.

6. تعهد رسانه های اجتماعی

هرگز کانال های رسانه های اجتماعی خود مانند توییتر و فیس بوک را برای مدت طولانی بدون سرنشین رها نکنید. بله، شما می‌توانید از پیام‌های خودکار برای تعامل با فالوورهای خود استفاده کنید، اما این پیام‌ها جایگزینی برای تعامل انسان واقعی در زمان واقعی نیستند.

رسانه های اجتماعی فرصتی طلایی برای شما هستند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، بنابراین بسیار مهم است که در مقابل به آنها چهره ای انسانی نشان دهید و به آنها احساس ارزشمندی کنید.

7. در تمام کانال ها ثابت باشید

مطمئن شوید پیامی که در بازاریابی دیجیتال خود ارسال می کنید در تمام کانال هایی که استفاده می کنید یکسان باشد. گفتن یک چیز در یک بیانیه مطبوعاتی و در مطالب بازاریابی ایمیلی خود و چیز دیگری در توییتر خوب نیست. شما می توانید پیام خود را برای مخاطبان مختلف تنظیم کنید، اما مطمئن شوید که اصل چیزی که می گویید یکسان است.

نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ
نکته مهم بهبود دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

8. کیفیت بر کمیت – از بازاریابی ایمیلی هدفمند نترسید

مردم اغلب می گویند که عکس های الکترونیکی اتلاف وقت هستند، و گیرنده احتمالاً مطالب بازاریابی شما را که با دقت آماده شده است مستقیماً به سطل زباله می فرستد. اما هدف ایمیل مارکتینگ فقط جذب مشتریان جدید نیست، بلکه هدف قرار دادن برند شما در مقابل افرادی است که از قبل شما را می شناسند و کاری که انجام می دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  6 دلیل برای اینکه دیجیتال مارکتینگ مهم است

البته، اگر تا به حال نشنیده اید که یک شرکت خبرنامه ای ارسال کند، یا اگر به نظر نامربوط است، این احتمال وجود دارد که فوراً آن را حذف کنید. به همین دلیل است که هرگز نباید لیست ها یا داده ها را خریداری کنید، مهم نیست که قیمت ها چقدر خوب هستند.

فهرستی از مخاطبین و مشتریان گذشته و حال به احتمال زیاد از کمپین بازاریابی شما استقبال می کنند. کیفیت بر کمیت پیامی است که در اینجا وجود دارد – چند ده مشتری از چند صد ایمیل بهتر از هیچ یک از چند هزار ایمیل است.

داشتن دکمه “اشتراک در خبرنامه” در وب سایت شما مفید است – افرادی که مشترک می شوند به احتمال زیاد با ایمیل هایی که برای آنها ارسال می شود درگیر می شوند.

9. روی موبایل متمرکز باشید

تعداد افرادی که با استفاده از موبایل یا تبلت به اینترنت دسترسی دارند به سرعت در حال افزایش است. مطمئن شوید که وب سایت شما در همه دستگاه ها کاملاً کاربردی است تا از حضور آنلاین خود حداکثر استفاده را ببرید. در بخش‌های خاص، مانند خرید، اهمیت بیشتری دارد و در زمینه‌های دیگر مانند تولید، اهمیت کمتری دارد، اما اطمینان از سازگاری گام مهمی است.

10. از خرج کردن پول نترسید

قرار دادن پول نقد شرکت شما در بازاریابی دیجیتال ممکن است گام بزرگی به نظر برسد – اما اکنون از بازاریابی سنتی موثرتر است و نتایج آن ثابت شده است. همچنین پول خود را برای عناصر بازاریابی که ممکن است برای شرکت شما مناسب نباشد هدر ندهید و همچنین بازاریابی دیجیتال را به عنوان یک تمرین صرفه جویی در هزینه تلقی نکنید.

بهترین استفاده از کمپین خود به معنای انتخاب کانال های مناسب و پیام های صحیحی است که می خواهید به مشتریان بالقوه خود برسانید. که نیاز به برنامه ریزی و ارائه تاکتیکی دقیق دارد.

باز هم، اگر بازاریابی دیجیتال خود را برون سپاری می کنید، مطمئن شوید که شریک مناسب با تجربه مناسب را برای انجام کار انتخاب کرده اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 9 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟