گروه های غیررسمی - کالج نوین

گروه های غیررسمی

گروه های غیررسمی آن دسته از گروه‌هایی هستند که به محض شروع تعامل افراد با یکدیگر، خود به خود ایجاد می‌شوند.

گروه های غیررسمی توسط افراد برای ارضای نیازهای اجتماعی خود شکل می‌گیرند و خود به خود ظهور می‌کنند و از این رو توسط مدیریت سازمان ایجاد نمی‌شوند. حال این سوال مطرح می شود که گروه های غیررسمی چگونه به وجود می آیند؟ برای این منظور نظریه های مختلفی از سوی نظریه پردازان متعددی ارائه شده است که به شرح زیر است:

گروه های غیررسمی
گروه های غیررسمی – کالج نوین

تئوری نزدیکی: قرابت به معنای نزدیکی است، از این رو فرد به دلیل نزدیکی جغرافیایی بین آنها، با دیگران وابستگی پیدا می کند. در زمینه سازمانی، اغلب دیده می‌شود که افرادی که در یک بخش کار می‌کنند، بیشتر از سایرین که در بخش‌های مختلف کار می‌کنند، به یکدیگر وابسته هستند.
نظریه تعامل هومن: بر اساس این نظریه، وابستگی ها بر اساس تعاملات، فعالیت ها و احساسات است. فرض بر این است که فعالیت‌های بیشتری که افراد با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، تعامل بین آنها و احساسات بیشتری است که برای یکدیگر ایجاد می‌کنند. در اینجا، گروه ها نه تنها بر اساس نزدیکی فیزیکی، بلکه برای دستیابی به اهداف گروهی مشترک تشکیل می شوند.
نظریه تعادل: این نظریه بیان می کند که افراد بر اساس نگرش های مشابه و رفتار مشترکی که نسبت به مجموعه ای از اشیاء یا اهداف دارند، به سمت یکدیگر جذب می شوند. هنگامی که گروه بر روی این صفات مشترک تشکیل شد، اعضای گروه سعی می کنند آن تعادل را حفظ کنند و در صورت عدم برقراری تعادل، گروه منحل می شود.
نظریه مبادله: این نظریه بر این فرض استوار است که افراد بر اساس رابطه پاداش-هزینه درک شده، یعنی آنچه که یک فرد برای عضویت در یک گروه خاص به دست می آورد یا باید از آن صرف نظر کند، در وابستگی اجتماعی شرکت می کنند. ثواب در اینجا به معنای ارضای نیاز است در حالی که هزینه آن به صورت اضطراب، خجالت، خستگی و غیره است.
نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که این گروه ها رسمی نیستند و از این رو توسط سازمان کنترل و تنظیم نمی شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  حسابرسی فروش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟