علت محبوبیت اینستاگرام در ایران

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ، 9 دستور

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ اینستاگرام به دلایل نامعلومی در ایران ممنوع نیست. یافتن آمار دقیق سخت است، اما طبق گزارش روزنامه انگلیسی زبان فایننشال تریبون، ایران در ژانویه 2018 با بیش از 24 میلیون کاربر، هفتمین پایگاه بزرگ کاربران اینستاگرام جهان را داشت.

محدودیت‌های بین‌المللی همچنان برای ایرانی‌هایی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند اعمال می‌شود و همه ویژگی‌ها در دسترس نیستند: به ویژه، تبلیغات اسپانسر پولی در دسترس نیستند.

بنابراین، برای رشد پروفایل خود تنها انتخاب اینستاگرامرهای ایرانی استفاده از ویژگی های ارگانیک پلتفرم است.

نتیجه؟ خوب، فقط بگوییم که ایرانی ها در بهینه سازی ارگانیک اینستاگرام استاد شده اند.

وقتی درباره ایران صحبت می کنم، از جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر صحبت می کنم. من می توانم صدها اکانت اینستاگرام را بشمارم که بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند. و بسیاری از آنها بیش از 10 میلیون دنبال کننده دارند!

شما می توانید انواع اکانت هایی مانند صدف بیوتی (3.5 میلیون فالوور)، بهاره صالح نیا (3.1 فالوور)، فوتبالیست علی کریمی (8.2 میلیون) و کمدین حسن ریوندی (16.8 میلیون فالوور) را پیدا کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران
علت محبوبیت اینستاگرام در ایران – کالج نوین

فرهنگ خوش طعم

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ غذاهای ایرانی به خاطر غذاهای دقیق و بسیار خوش طعمش در سرتاسر جهان شهرت دارند. برای این مقاله، من 9 دستور غذایی خاص را انتخاب کرده ام که بازاریابان ایرانی از آنها برای ناخن زدن به اینستاگرام استفاده می کنند.

بسیاری از اینها ریشه در فرهنگ و سنت های ایرانی دارند. از خواندن آنها لذت ببرید و من مطمئن هستم که نکاتی را در نظر خواهید گرفت که شما را به سمت ترافیک و دنبال کنندگان بیشتری هدایت می کند.

دستور 1: گرده افشانی متقاطع

سناریو: شما می خواهید پروفایل خود را افزایش دهید اما نمی توانید از محتوای حمایت شده یا هر نوع تبلیغاتی استفاده کنید. کسب و کار شما عملکرد خوبی ندارد، بنابراین به هر حال بودجه تبلیغاتی ندارید.

مشکلی نیست در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید:

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ به اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی با بیش از 100000 فالوور پول ندهید. در عوض، 20 نمایه را پیدا کنید که هر کدام از آنها حدود 5000 فالوور دارند، در حالت ایده آل همه در همان بخش شما هستند.

با هر یک از آنها رابطه برقرار کنید. به آنها بگویید که اگر پست های شما را به اشتراک بگذارند، آنها را به اشتراک خواهید گذاشت. در دنیای دیجیتال مارکتینگ این فرآیند گرده افشانی متقابل نامیده می شود.

اگر موفق باشید، می توانید نمایه خود را در معرض حدود 100000 نفر جدید قرار دهید. بدون پرداخت یک ریال.

یکی از بازاریاب هایی که از این تاکتیک استفاده کرد به من گفت که یک شرکت مسافرتی ایرانی این کار را انجام داده و تعداد کاربران خود را در عرض سه ماه چهار برابر کرده است.

دستور دوم: مثل شهرزاده باش و هزار و یک قصه بگو

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ ایرانی ها قصه گفتن را بلدند. این به عقب برمی گردد، خب… خیلی به عقب. به شهرزاده، قهرمان و قصه گوی داستانی به نام هزار و یک شب که پیش از آنکه به عنوان یک داستان عربی معروف شود، داستانی فارسی بود.

شهرزاده توانست هزار و یک شب شاه (شهریار شاه) را مجذوب قصه های او نگه دارد تا اینکه شاه عاشق شد و جانش را از دست داد.

و این دقیقا همان چیزی است که کارشناسان اینستاگرام فارسی امروز به دوستان اینستاگرامی خود می گویند. تعلیق را ایجاد کنید و به گفتن داستان های زندگی خود هر روز ادامه دهید تا نرخ ریزش را پایین نگه دارید.

و راز یک داستان موفق؟ باید شخصیت های واقعی داشته باشد. در حالت ایده آل، شما به عنوان قهرمان هر داستان.

هر داستان باید با یک دوراهی شروع شود. به عنوان مثال، “من می خواستم بروم سر کار اما کسی جلوی ساختمان من پارک کرده بود.” (تصویر آن بدون نشان دادن پلاک) می تواند اولین عکس در استوری اینستاگرام شما باشد.

داستان می تواند ادامه پیدا کند… “چراغ علاءالدین را در دست نداشتم، پس… به یک یدک کش زنگ زدم که بیاید و ماشین را بگیرد، اما…” (تصویر یدک کش می تواند باشد. عکس دوم).

ماجرا را می‌توان این‌طور حل کرد: “ماشین را بردند و من دیر سر کار آمدم، اما حداقل باید تمام روز از رئیسم دوری کنم.”

مانند تمام استوری های خوب اینستاگرام، در هر مرحله از استوری، باید فالوورهای خود را درگیر کنید. سوالاتی از قبیل “خودم ماشین را جابجا کنم یا با پلیس تماس بگیرم؟” راه درازی برو….

برخی از اینستاگرامرهای فارسی روزانه تا 40 استوری ارسال می کنند. و آنها می گویند: “این کار می کند.”

نکته حرفه ای: داستان های شما باید همیشه با احساسات دنبال کنندگان و تجربیات خود آنها طنین انداز باشد.

و به یاد داشته باشید، تعامل خوب منجر به دسترسی گسترده تر می شود. بنابراین، پست های شما به افراد بیشتری نشان داده می شود.

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران
علت محبوبیت اینستاگرام در ایران – کالج نوین

دستور 3: یک سلبریتی را متقاعد کنید که با شما همکاری کند

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ ویدیوی یک سلبریتی را در صفحه اینستاگرام خود قرار دهید، سپس از او تعریف کنید و تگ کنید.

آنها ممکن است پست شما را به عنوان یک داستان در نمایه خود دوباره برنامه ریزی کنند. اگر این کار را انجام دهند، هزاران یا حتی میلیون ها فالوور آنها شما را خواهند دید.

برای اینکه به اندازه کافی متقاعد کننده شوید این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

خلاق بودن
علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ زیرک باشید و تگ تعریف شده خود را به جنبه های شخصیتی آنها هدف قرار دهید. دریابید که آنها به چه چیزی بیشتر افتخار می کنند. با مرور پست‌های قبلی‌شان در مورد سوابق آنها بیاموزید.
مانند یک سریال تلویزیونی جدید که در آن حضور دارند، به روندها توجه داشته باشید.
محتوایی تولید کنید که به آن اعتقاد دارید – نباید فریبنده باشد و اگر از کسی تعریف می کنید باید از ته دل باشد.
محتوا باید مفید یا مرتبط با مخاطب هدف شما باشد
باید با استراتژی های کسب و کار و پیشنهادهای ارزشی شما همسو باشد
بیایید این دستور را کمی تجزیه کنیم:

کانال خود را از درون بشناسید – در این مورد نمایه اینستاگرام سلبریتی و شخصیت او
مخاطب هدف خود را بشناسید
روندها (بازار) را بشناسید
محتوایی ایجاد کنید که مخاطب هدف شما را تحت تأثیر قرار دهد
نیازهای مخاطبان هدف خود را بشناسید
کمپین خود را با اهداف تجاری خود هماهنگ کنید
این دستور العمل را دنبال کنید و رشد شما تضمین می شود.

دستور 4: در مورد مخاطبان خود شخصی و کنجکاو شوید

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ در ایران رانندگان تاکسی در انجام مصاحبه IDI (مصاحبه عمیق) بسیار خوب عمل می کنند. آنها می پرسند “دقیقا کجا می روی؟” «چرا آنجا می روی؟ چگونه است؟ آیا میتوانی بیشتر برای من توضیح بدهی؟” و مصاحبه شما ادامه می یابد تا در نهایت بیرون بیایید.

این رویکرد را در فعالیت های بازاریابی خود به کار ببرید، و در کمترین زمان ممکن، اطلاعات زیادی در مورد مخاطبان خود خواهید داشت!

اگر یک شرکت حمل بار دارید، از مخاطبان خود بخواهید که تصاویر سفر را برای شما ارسال کنند.

اگر حق امتیاز سوپرمارکتی دارید، از آن‌ها بخواهید عکس‌هایی از غذاهایی که با دستور پخت شما درست می‌کنند بفرستند. شما سالن زیبایی دارید؟ از فالوورهای خود بخواهید که کلیپ های ویدیویی از زدن رژ لب را برای شما ارسال کنند.

همچنان از مخاطبان خود نظر بخواهید. برای هر حرکتی که انجام می‌دهید و هر نفسی که در پروفایل خود می‌کشید، آنها باید به شما بگویند که در مورد آن چه فکر می‌کنند.

بعداً می‌توانید از همه این داده‌ها برای هدف‌گیری بهتر آنها و افزودن ارزش به محصولاتی که ارائه می‌کنید استفاده کنید. ارزش هایی که نیازهای آنها را لمس می کند.

دستور 5: قبیله شوید

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ خانواده در ایران پادشاه است. مرکز همه چیز است. و ما حتی این مرز را کمی بیشتر گسترش می دهیم: محله ما پادشاه است. و اگر در یک روستای کوچک زندگی می کنیم، روستای ما نیز پادشاه است.

ایرانی ها این فرهنگ را به شبکه های اجتماعی نیز تعمیم می دهند.

اینستاگرامرهای برتر ما قبیله می سازند. ستایشگران دور یک سلبریتی جمع می شوند. آنها برای او می جنگند و حتی حاضرند دیگرانی را که از سلبریتی انتخابی خود متنفرند، ترول کنند.

برای ساختن یک قبیله، باید نسبت به مخاطبان خود سخاوتمند باشید. شما باید با پست های خود سازگار باشید تا طرفداران شما همیشه چیزی از شما دریافت کنند.

شما باید با فالوورهای خود خوب رفتار کنید. حتی باید با اشتراک گذاری برخی از پست ها و داستان های آنها به آنها اعتبار بدهید.

برخی از اینستاگرامرها پست ها، استوری ها، نظرات و حتی پیام های مستقیم فالوورهای خود را به اشتراک می گذارند.

می توان گفت که آنها این جوامع کوچک و روستا مانند را می سازند که در آن مردم دور یک پست جمع می شوند و نظر می دهند و در مورد یک موضوع صحبت می کنند.

دستور 6: رئیس شوید

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ نمی دانم می توانم بگویم ایرانی ها رئیس هستند یا نه. اما، وقتی نوبت به رسانه‌های اجتماعی می‌رسد، قطعاً از شما می‌خواهند که همیشه کارهایی را برای آنها انجام دهید.

مانند شرکتی که از فالوورهای اینستاگرام خود می خواهد که تبلیغ کمپین خود را در پروفایل خود به اشتراک بگذارند و یک اسکرین شات از پست ها را برای آنها ارسال می کند تا در یک مسابقه شرکت کنند.

این فراخوان‌ها برای اقدام نمونه‌ای از رسانه‌های اجتماعی ایرانی است و این چیز خوبی است.

آنها مدام از شما می خواهند کارهایی انجام دهید یا نظر بدهید. یک فراخوان برای اقدام در انتهای کپشن اینستاگرام برای تبلیغ هوآوی چنین می‌گوید:

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران
علت محبوبیت اینستاگرام در ایران – کالج نوین

دستور 7: گرما را افزایش دهید

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ ایران بر سر دوراهی فرهنگ ها قرار دارد و با برخورد ارزش های غربی و شرقی دستخوش دگرگونی عظیمی است.

نحوه غذا خوردن، نحوه لباس پوشیدن، مصرف رسانه ها و سفر، همه در 20 سال گذشته تغییر کرده اند.

به دلیل این تضاد، نظرات مطرح می شود و بسیاری از مردم به روش های جدیدی با یکدیگر روبرو می شوند – که امروزه از طریق رسانه های اجتماعی حتی بیشتر شده است.

تجزیه و تحلیل پروفایل های اینستاگرام نشان می دهد که پست های جنجالی معمولا بیشترین تعامل را دارند.

بنابراین، شاید باید بحث های بحث برانگیز و پرحرفی را در پروفایل خود شروع کنید.

هر بحثی که در حال حاضر وجود داشته باشد، درست است، مانند این که بگویم: “یکی از دوستانم فکر می کرد که بی بی سی وقتی با پرنسس دایانا مصاحبه کرد، کار خوبی انجام داد، حتی اگر خبرنگار او را برای گرفتن مصاحبه فریب داده باشد.”

و نظرات وارد خواهد شد.

برخی از نکات مورد علاقه ایرانیان در اینجا آمده است:

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ داستان های مورد علاقه انسان ها (شهرزاده و هزار و یک شب را به یاد بیاورید)
تأثیر (استراتژی جدید واکسیناسیون کووید قطعاً بر پایگاه مخاطبان شما تأثیر می گذارد)
نزدیکی (زیرا همه می خواهند در مورد همسایه ها، دوستانشان، خانواده شان، آن پیرزن پایین بلوک بدانند…)
امور جهانی و سیاست (خب، شاید نه چندان! اخبار جعلی به اندازه کافی وجود دارد)
دلیل پشت این دستور غذا چیست؟ ادویه همه این موضوعات خبری را با مقداری درگیری و ولگرد! شما مشارکت زیادی خواهید داشت.

اما این پایان کار نیست.

همچنین باید از مخاطبان خود بخواهید که در مورد دیگرانی که در مورد پست های شما نظر می دهند نظر دهند.

این بهترین راه برای گرم کردن همه چیز است. البته این تاکتیک نیاز به نظارت دارد. زیرا گاهی اوقات رشته هایی از کامنت ها را می بینید که کلمات بسیار کمتری دارند.

اگر می توانید آن را کنترل کنید، به دنبال آن بروید.

باز هم، اگر می خواهید دسترسی خود را افزایش دهید، ابتدا باید نرخ تعامل خود را افزایش دهید. و ایجاد تضاد بلیط شما برای دسترسی گسترده تر است.

دستور 8: لایک‌ها فقط «تعروف» هستند، به آن‌ها نیفتید

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ سبک زندگی مدرن ایرانیان هنوز برگرفته از سنت های قدیمی است. سنت هایی مانند احترام به هموطنان با به کار بردن «تعروف».

تائوروف راه ایرانی احترام گذاشتن است. این پیچیده است، اما اساساً چیزی است که شما قصد ندارید، اما می‌گویید یا انجام می‌دهید. فقط غیرایرانیانی که ایرانی ها را می شناسند به خوبی آن را درک می کنند.

به خاطر این مقاله، یک جنبه از Taorof را توضیح خواهم داد.

ایرانی ها اجتماعی هستند. اگر همسایه‌ای را دیدید که در خیابان راه می‌رود، می‌ایستید و گپ می‌زنید، در مورد خانواده بپرسید.

حتی ممکن است آنها را برای یک فنجان چای به خانه دعوت کنید، حتی اگر ساعت 9 صبح باشد و هر دو به سر کار بروید.

این یک تائوروف کلاسیک در عمل است و می‌توان گفت که در دنیای واقعی معادل دو بار ضربه زدن روی پست اینستاگرام شما است. در ایران تقریباً روی تمام پست های دوستان یا آشنایان خود دوبار ضربه می زنیم.

اما، اگر می خواهید یک نامزدی واقعی داشته باشید، «طوآروف» کافی نخواهد بود. شما باید به دنبال نظرات، اشتراک گذاری ها و ذخیره ها باشید.

اینها به عنوان تعامل واقعی به حساب می آیند.

بنابراین به همین دلیل است که اینستاگراممرهای ایرانی این دو ضربه زدن را نادیده می‌گیرند و شما را با تمام ترفندهایی که می‌توانند بمباران می‌کنند تا از شما در پست‌هایشان نظر بدهید و آنها را به اشتراک بگذارید و ذخیره کنید.

بنابراین، درس این نکته: لایک ها را نادیده بگیرید! در عوض، تمام تلاش خود را برای دریافت نظرات، اشتراک‌گذاری و ذخیره‌ها انجام دهید.

دستور 9: مسابقه ای برای آیفون 12 برگزار کنید

علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ؛ اگر همه را می‌خواهید – تعامل، فالوور، تبدیل و حفظ – در یک سبد، مسابقات قرعه کشی را سازماندهی کنید. در ایران با ارزش ترین گنج، آیفون 12 است.

اگر به درستی آن ها را انجام ندهید، مسابقات قرعه کشی می تواند به نمایه شما آسیب برساند.

تعداد فالوورهای شما باید در طول مسابقه افزایش یابد، اما نمی‌خواهید بلافاصله بعد از آن ناپدید شوند. افراد ممکن است شما را فقط برای آن آیفون 12 دنبال کنند و نه برای محتوای شما.

بنابراین در پایان روز، استفاده از این دستور را توصیه نمی کنم.

شما می دانید که چگونه ایرانی ها از روش های هوشمندانه ای برای افزایش فالوور خود در اینستاگرام استفاده می کنند.

ایرانیان ممکن است به بسیاری از پلتفرم‌های دیجیتالی مختلف که در سایر نقاط جهان وجود دارد، دسترسی نداشته باشند.

اما همانطور که یک نابینا از طریق شنوایی با گوش خود می بیند، ایرانی ها نیز با تسلط بر هنر اینستاگرام یاد گرفته اند که در تمام نقاط سفر به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − دوازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟