راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ، 4 نوع

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛ اینستاگرام که زمانی به عنوان پلتفرم نهایی برای اشتراک‌گذاری عکس شناخته می‌شد، شاهد انفجاری در محتوای ویدیویی بود.

اکنون به بازاریابان فرصت‌های عالی برای ارتباط موفقیت آمیز با کاربران در اینستاگرام با استفاده از چهار فرمت ویدیویی ارائه می‌کند: Stories، Instagram Video، Live و Reels. ویدیوی اینستاگرام آنچه را که به عنوان IGTV و ویدیوهای فید شناخته می شد ترکیب می کند.

با پیش بینی ۱.۲ میلیارد کاربر اینستاگرام تا سال ۲۰۲۳، این شبکه اجتماعی انتخابی برای بسیاری از سازندگان بصری است.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛استفاده از ویدئو در اینستاگرام می تواند برای کمپین های ارگانیک و پولی بسیار موثر باشد زیرا به شما این امکان را می دهد:

با مخاطبان خود اعتماد ایجاد کنید

داستان برند خود را زنده کنید

ارتباط عمیق تری با مخاطبان خود ایجاد کنید

محصولات خود را مشخص کنید و آنها را در عمل نشان دهید

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛بهترین راه برای استفاده موفقیت آمیز از ویدیو در اینستاگرام این است که نوع مناسبی را انتخاب کنید. راهنمای ما را بخوانید تا در مورد انواع ویدیوهای اینستاگرام بیشتر بدانید تا بتوانید فرمت های مناسب برای برند خود ایجاد کنید.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام
راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام – کالج نوین

4 نوع ویدیوی اینستاگرام چیست؟

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛همانطور که اشاره کردیم چهار نوع ویدیو در اینستاگرام وجود دارد و هر کدام می توانند محصول یا خدمات شما را به روشی متفاوت تبلیغ کنند.

1. استوری اینستاگرام

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛استوری های اینستاگرام ویدیوهای کوتاه 15 ثانیه ای هستند که پس از 24 ساعت ناپدید می شوند.

محتوای زودگذر به روشی محبوب برای به نمایش گذاشتن محتوای خام، معمولی و نامتعارف تبدیل شده است، برخلاف ویدیوهای بازاریابی درون فید یا IGTV. استوری های اینستاگرام واقعی تر و کمتر مانیکور شده است.

حداکثر طول یک ویدیوی استوری اینستاگرام 15 ثانیه است. با این حال، می‌توانید مجموعه‌ای از داستان‌ها را در یک روایت نمایش اسلاید ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

عکس‌ها در Stories به مدت ۷ ثانیه ظاهر می‌شوند.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛برندها می توانند به تعداد دلخواه استوری ارسال کنند. مانند ویدیوهای TikTok، Stories در حالت عمودی نمایش داده می شود و تمام صفحه موبایل را اشغال می کند. می‌توانید استوری‌های خود را با استیکرها، نوشتارها و ایموجی‌ها تقویت کنید.

استوری ها به دلیل ماهیت زودگذرشان راهی عالی برای جلب توجه کاربران و افزایش آگاهی از برند هستند. این قالب به FOMO ضربه می زند زیرا مردم می خواهند ویدیو را قبل از ناپدید شدن بررسی کنند.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛The Economist از استوری های اینستاگرام برای جذب ترافیک بیشتر به مقالات منتشر شده در وب سایت خود استفاده می کند. با ارسال یک مسابقه هفتگی، کاربران را با درخواست از آنها برای حدس زدن عناصر و حقایق در آخرین اخبار خبری، درگیر می‌کنند.

مسابقه هر هفته در همان روز به صورت زنده اجرا می شود و از طیف وسیعی از محتوای عکاسی و ویدیویی و همچنین برچسب نظرسنجی تعاملی برای ایجاد سوالات از نوع “درست یا نادرست” یا سوالات چند گزینه ای استفاده می کند و از کاربران می خواهد واقعیت درست را حدس بزنند.

مخاطب با جملات چشم نواز و غیرمعمول به هر داستان کشیده می شود و با فاش شدن هر پاسخ صحیح، از آنها خواسته می شود برای خواندن مقاله کامل در وب سایت اکونومیست، “Swipe up” را انجام دهند.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام
راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام – کالج نوین

2. ویدیو اینستاگرام

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛این فرمت در سال 2021 معرفی شد و ترکیبی از ویدئوهای IGTV و in-feed است. این نوع ویدیو می تواند تا یک ساعت طول بکشد و می توان آن را مانند ویدیوهای IGTV با استفاده از علامت + در گوشه سمت راست بالای برنامه آپلود کرد.

ویژگی های جدیدی مانند برش، برچسب گذاری مکان و فیلترها معرفی شده است. این ویدیوها در تب جدید «ویدیو» در اینستاگرام زنده هستند.

این ویدیو زمانی را نشان می‌دهد که شخصی در فید شما پیمایش می‌کند، بنابراین باید مطمئن شوید که ثانیه‌های ابتدایی جذاب هستند تا آنها ویدیوی کامل را تماشا کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  علت محبوبیت اینستاگرام در ایران ، 9 دستور

همچنین می‌توانید تریلرهای 60 ثانیه‌ای برای ویدیوهای طولانی‌تر ایجاد کنید تا به کاربران مزه آنچه را که در راه است بچشند.

3. اینستاگرام لایو

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛لایو اینستاگرام به شما امکان می دهد ویدیوها را در زمان واقعی برای فالوورهای خود پخش کنید. دنبال‌کنندگان می‌توانند در حین پخش جریانی زنده تماشا کنند یا بعداً آن را به‌عنوان یک داستان ببینند.

پخش زنده شجاعت می خواهد زیرا بسیاری از چیزها ممکن است اشتباه پیش بروند! با این حال، ارزش امتحان کردن را دارد زیرا ویدیوی زنده قالبی بسیار جذاب است و به شما امکان می‌دهد «معتبرتر» و «در لحظه» باشید.

می‌توانید جنبه‌هایی از برندتان را به مردم نشان دهید که معمولاً نمی‌بینند.

این نوع ویدیو برای رویدادهای برند، دموها یا تورها، یا نمایش یک روز از زندگی برند یا نیروی کار شما ایده‌آل است. می‌توانید با دعوت از بینندگان برای نظر دادن درباره ویدیو یا ارسال سؤال، ویدیوهای زنده را تعاملی کنید.

اگرچه نمی‌خواهید ویدیوی زنده شما بیش از حد متنی باشد، باید با دقت برای آن آماده شوید. مطمئن شوید که اتصال اینترنتی قوی دارید و هدفتان این است که پخش خود را تا حد امکان شفاف، با وضوح بالا و پایدار کنید.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛مطمئن شوید که قبل از پخش زنده یک روایت واضح در ذهن دارید. ویدیوی زنده شما باید شامل یک عنصر داستان سرایی باشد تا مشتری بالقوه یا مشتری را درگیر کند.

و اگر همه چیز در روز اشتباه پیش رفت، فقط اشتباهات را در تجربه زنده بگنجانید!

فست فود زنجیره ای Chipotle از اینستاگرام لایو برای نشان دادن نحوه طبخ غذاهای مکزیکی به مردم استفاده می کند.

بینندگان سرآشپز چاد می توانند گام به گام طرز تهیه یک دستور پخت مانند نمونه مارگاریتا را در زیر مشاهده کنند. این جلسه زنده به جشنواره مکزیکی Cinco de Mayo با سرمایه گذاری بر جشن سالانه و ترویج آگاهی از برند مرتبط بود.

این مقاله را مطالعه کنید  اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

جالب اینجاست که در طول کووید-19، اشتها برای ویدیوهای آموزشی تا 600 درصد افزایش یافت و این نوع ویدیوی اینستاگرام را برای بازاریابان در توسعه کمپین خود، هوشمندانه کرد.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام
راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام – کالج نوین

4. حلقه های اینستاگرام

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛قرقره ها برداشت اینستاگرام از فرمت ویدیویی عمودی است که توسط TikTok محبوبیت یافته است. برخلاف TikTok، اینستاگرام ویدیوهای تمام صفحه و پرتره ایجاد کرده است.

قرقره ها ویدئوهای چند کلیپ، بین 15-30 ثانیه هستند. آنها برای نمایش محتوای بسیار خلاقانه با استفاده از جلوه ها و موسیقی ایده آل هستند زیرا فیلترهای واقعیت افزوده، متن زمان بندی شده و حالت صفحه سبز را ارائه می دهند.

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛کاربران می‌توانند حلقه‌ها را در تب «قرارها» در نمایه شما یا در تب کاوش در فید اینستاگرام خود پیدا کنند. قرقره‌ها در میان کاربران جوان‌تر، مانند Millennials و Gen Z بسیار محبوب هستند.

برای بازاریابان مهم است، مردم مجبور نیستند شما را در اینستاگرام دنبال کنند تا حلقه‌های شما را کشف کنند.

استفاده مجدد از محتوای TikTok خود برای Reels می تواند وسوسه انگیز باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که فالوورهای اینستاگرام شما احتمالاً از فالوورهای TikTok شما پیرتر هستند.

می‌توانید از Reels برای نشان دادن جنبه‌های جذاب شخصیت برند استفاده کنید و می‌توانید هشتگ‌ها و برچسب‌های محصول را شامل شود. کاربران اغلب محتوای Reels را معتبرتر از محتوای ویدیویی حرفه ای می دانند.

این مقاله را مطالعه بفرمایید: ساخت ویدیوهای خلاقانه ، 10 اصل

راهنمای فرمت های ویدیویی اینستاگرام ؛اپل که استاد تصاویر چشم نواز است، با Incite Design همکاری کرد تا با استفاده از عملکرد Slo-Mo در iPhone12 ویدیویی بسازد. هدف این بود که به مردم بیاموزیم چگونه با استفاده از بادکنک، آب و کاغذ حلقه ایجاد کنند.

هنگامی که ویدیو گرفته شد، به مردم نشان داده شد که چگونه از Slo-Mo برای ایجاد یک ویدیوی مسحورکننده و قابل اشتراک‌گذاری استفاده کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟