مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، 10 انواع آن

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، در دنیای مدرن، ما توسط رسانه های دیجیتال احاطه شده ایم. ما به دلایل مختلف از تلفن های هوشمند، رایانه ها، تبلت ها، تلویزیون ها و کنسول های بازی خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنیم.

و همانطور که در مقدمه بازاریابی دیجیتال بررسی خواهیم کرد، این اتصال ثابت معدن طلایی برای بازاریابان است.

اگر همیشه دوست داشتید در بازاریابی دیجیتال شروع کنید، این مقاله برای شماست. ما نگاهی می اندازیم به اینکه دقیقاً چیست، چرا مهم است، انواع مختلفی وجود دارد، و چگونه می توانید شغلی در این صنعت پیدا کنید.

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید. مشاوره دیجیتال چیست ،4 نیاز مهم

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

اولین قدم در مقدمه بازاریابی دیجیتال این است که مشخص کنیم دقیقاً چیست. اساساً، این اصطلاحی است که برای توصیف هرگونه تلاش بازاریابی که در اینترنت یا دستگاه دیجیتال انجام می شود استفاده می شود.

کانال های مختلفی وجود دارد که کسب و کارها از آنها برای ترغیب مشتریان به خرید محصولات و خدمات خود استفاده می کنند.

همانطور که خواهیم دید، عناصر زیادی وجود دارند که وارد بازاریابی دیجیتال می شوند، و همچنین مجموعه ای از دستگاه های مختلف که مشاغل می توانند روی آنها بازاریابی کنند.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، این تمرینی است که از ظریف به بدیهیات می رود، و اغلب به تخصص های مختلفی نیاز دارد که با هم کار کنند تا موثر باشد.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ
مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، آمارهای زیادی وجود دارد که اهمیت بازاریابی دیجیتال را برجسته می کند. با توجه به اینکه انتظار می رود فروش جهانی تجارت الکترونیک تا سال 2021 به 4.5 تریلیون دلار برسد، واضح است که پتانسیل قابل توجهی برای فعالیت های تبلیغاتی آنلاین وجود دارد.

علاوه بر این، 51٪ از خریداران قبل از خرید در مورد خریدهای خود در Google تحقیق می کنند.

با حدود 4.5 میلیارد کاربر اینترنت در سراسر جهان، بازاریابی دیجیتال به کسب‌وکارها این فرصت را می‌دهد تا در پلت‌فرم‌هایی به افراد دسترسی پیدا کنند که در آن زمان و پول زیادی صرف می‌کنند.

همچنین به شرکت های کوچکتر فرصتی برای رقابت با رقبای بزرگ خود می دهد و به آنها اجازه می دهد از داده ها و بینش ها برای هدف قرار دادن مشتریان استفاده کنند.

ما همچنین دیدیم که خرید آنلاین در نیمه اول سال 2020 چقدر حیاتی است. در اوج قرنطینه COVID-19 در بریتانیا، سفارشات آنلاین 200٪ نسبت به سال قبل افزایش یافت.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، برای انواع شرکت‌ها، بازاریابی دیجیتال و فروش‌هایی که از آن ایجاد می‌شد، در زمان بسته شدن فروشگاه‌ها راه نجاتی بود.

انواع بازاریابی دیجیتال چیست؟- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال اغلب یک تلاش جمعی است که در آن متخصصانی که در چندین حوزه مختلف کار می کنند دانش و منابع خود را برای رسیدن به اهداف کسب و کار ترکیب می کنند.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، گام بعدی در مقدمه بازاریابی دیجیتال، تشریح این است که این حوزه های مختلف چه هستند.

یادآوری این نکته مهم است که هر شرکتی لزوماً از همه این روش ها استفاده نمی کند. با این حال، هر کانال فرصتی را برای یک کسب و کار فراهم می کند تا دامنه برند خود را گسترش دهد و فروش را افزایش دهد.

ما برخی از پرکاربردترین انواع مهارت های بازاریابی دیجیتال و آنچه که مستلزم آن است را برجسته کرده ایم.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، هنگامی که از موتور جستجویی مانند گوگل یا بینگ استفاده می کنید، درخواست خود را تایپ می کنید و لیستی از نتایج را دریافت می کنید. اغلب، صفحه ای که به دنبال آن هستید در چند لینک بالا ظاهر می شود.

اما چگونه موتور جستجو می داند که کدام نتایج را برای شما به ارمغان می آورد؟ خوب، به طیف گسترده ای از ویژگی های وب سایت نگاه می کند تا مشخص کند که چقدر مرتبط است.

این شامل مواردی مانند پیوندها به و از سایر صفحات وب، محتوای صفحه، کلمات کلیدی و نحوه استفاده از آنها، تعداد افرادی است که به صفحه دسترسی دارند/به اشتراک می گذارند و موارد دیگر.

این مقاله را مطالعه کنید  حیاتی بودن دیجیتال مارکتینگ

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، بهینه سازی موتورهای جستجو هنر درک نحوه فهرست بندی سایت هایی مانند گوگل و بهینه سازی صفحه و محتوای آن برای افزایش ترافیک وب با کیفیت (بازدید کنندگان) است.

هدف سئو اغلب این است که یک صفحه یا وب سایت را تا حد امکان در صفحات نتایج موتورهای جستجو نشان دهد بدون اینکه هزینه ای برای آن پرداخت کنید.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

در حالی که SEO بر روش‌های بدون پرداخت برای افزایش دید در نتایج جستجو تمرکز دارد، بازاریابی موتورهای جستجو بر گزینه‌های پولی متکی است.

اگر تا به حال چیزی را در گوگل جستجو کرده باشید و متن “تبلیغ” را در کنار نتایج برتر مشاهده کرده باشید، SEM را در محل کار دیده اید.

این عملی است که گاهی اوقات به عنوان تبلیغات جستجوی پولی یا تبلیغات PPC (پرداخت به ازای کلیک) نیز شناخته می شود. گاهی اوقات، افراد سئو را تحت همان پرچم SEM قرار می دهند.

با این شکل از بازاریابی دیجیتال، کلمات کلیدی بسیار مهم هستند. اینها اصطلاحات محبوبی هستند که مردم در رابطه با یک محصول یا خدمات خاص جستجو می کنند.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، با استفاده از SEM، می‌توانید زمانی که مردم آن عبارت را جستجو می‌کنند، پیشنهاد دهید تا تبلیغ شما در نتایج برتر ظاهر شود.

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، همانطور که در پست خود در مورد 50 پرسش متداول رسانه های اجتماعی بررسی کردیم، امروزه رسانه های اجتماعی تجارت بزرگی هستند.

نه تنها به افراد کمک می کند تا ارتباط برقرار کنند و به شبکه متصل شوند، بلکه به شرکت ها این فرصت را می دهد تا دامنه برند و پایگاه کاربری خود را گسترش دهند.

با استفاده از تجزیه و تحلیل رسانه های دیجیتال، بازاریابان می توانند بینشی در مورد نحوه عملکرد مشتریان خود به صورت آنلاین، پاسخ آنها و اقداماتی که باید انجام دهند به دست آورند.

علاوه بر فعالیت هایی مانند ارسال به روز رسانی، تصاویر و ویدیوها، برندها می توانند از رسانه های اجتماعی برای تبلیغات پولی استفاده کنند.

هدف آن‌ها افزایش تعامل و کلیک‌ها، تلاش برای وادار کردن مشتریان به پاسخگویی به پیام‌های آن‌ها و در عین حال ایجاد وفاداری به برند است. یک کمپین بازاریابی موثر در رسانه های اجتماعی از عناصر مختلفی تشکیل شده است.

پست الکترونیک- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

هر “مقدمه ای بر مقاله بازاریابی دیجیتال” در 20 سال گذشته اهمیت ایمیل ها را نشان می دهد. این تاکید کمی تعجب آور است – داده ها نشان می دهد که تا سال 2018، روزانه حدود 111.1 میلیارد ایمیل مصرف کننده ارسال و دریافت می شده است.

بازاریابی ایمیلی با ارسال ایمیل به مشتریان موجود و بالقوه بر ایجاد تعامل متمرکز است.

با توجه به اینکه 99 درصد از مصرف‌کنندگان ایمیل خود را روزانه چک می‌کنند، جای تعجب نیست که این روش همچنان یک روش بازاریابی محبوب است.

حرفه ای ها در این زمینه بر ایجاد لیست های پستی، تقسیم بندی مشتریان، هدف قرار دادن و شخصی سازی ایمیل ها، و بهبود نرخ باز و کلیک متمرکز هستند.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، وقتی صحبت از پذیرش فناوری دیجیتال برای بازاریابی می شود، ایمیل یکی از مهارت های برتر برای دانستن باقی می ماند.

تبلیغات آنلاین

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، تبلیغات آنلاین و رسانه های پولی تقریباً به هر کجای اینترنت نگاه می کنید وجود دارد. علاوه بر SEM و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی که در بالا ذکر شد، مواردی مانند تبلیغات بنری، تبلیغات نمایشی گوگل، هدف‌گیری مجدد تبلیغات و موارد دیگر نیز وجود دارد.

مانند بسیاری از روش هایی که تاکنون در مقدمه بازاریابی دیجیتال ذکر شد، تبلیغات آنلاین نیاز به بینش و برنامه ریزی قابل توجهی دارد.

بسیاری از افراد از مسدودکننده‌های تبلیغاتی برای خاموش کردن تبلیغات در صفحات وب استفاده می‌کنند، اما شبکه‌هایی مانند Google Display Network و Facebook’s Audience Network به این معناست که تبلیغات بار دیگر مرتبط و کمتر مداخله‌گر هستند.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ
مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

وابسته ها- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی وابسته در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. اساساً این روش افراد را تشویق می کند تا محصولات دیگران را تبلیغ کنند. هنگامی که این تبلیغات منجر به فروش می شود، شرکت وابسته مقدار کمی از کمیسیون دریافت می کند.

این تکنیکی است که به نفع همه درگیر است. برای کسانی که محصولی برای فروش دارند، شبکه ای از افراد دارید که آن را تبلیغ می کنند.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، کسانی که می‌خواهند بدون محصول کسب درآمد کنند، جابه‌جایی محصول دیگری می‌تواند درآمدی غیرفعال به همراه داشته باشد.

شبکه‌های کاملی از شرکت‌های وابسته وجود دارد که کسب‌وکارها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند و بر طیف گسترده‌ای از موقعیت‌ها تمرکز کنند.

محتوا

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، معرفی ما به بازاریابی دیجیتال بدون ذکر محتوا کامل نخواهد شد. یکی از مواردی که در بازاریابی دیجیتال ثابت است این است که هر رویکرد به شکلی از آن نیاز دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  خدمات دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تولید محتوای باکیفیت، سرگرم کننده و آموزنده در قلب هر استراتژی بازاریابی قرار دارد. محتوا چه پست‌های وبلاگ یا رسانه‌های اجتماعی، اینفوگرافیک‌ها، ویدیوها، پادکست‌ها، تبلیغات یا صفحات وب باشد.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی محتوا بر ایجاد محتوای عالی و ارائه آن در مقابل مخاطبان مناسب تمرکز دارد. این در مورد استراتژی، برنامه ریزی، خلاقیت و تجزیه و تحلیل است.

دوره ما را در مورد نحوه ایجاد محتوای آنلاین عالی برای کسب اطلاعات بیشتر بررسی کنید. ما همچنین یکی از اصول طراحی محتوا را داریم.

سیار- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

حدود 3.5 میلیارد نفر در سراسر جهان گوشی هوشمند دارند. این دستگاه‌ها طرز فکر ما را در مورد بازاریابی تغییر داده‌اند و فرصت‌های بی‌شماری را برای دستیابی به مشتریان بالقوه باز می‌کنند. بازاریابی موبایلی بر استفاده از روش های مختلف برای تبلیغ و ترویج محصولات و خدمات تمرکز دارد.

این نوع بازاریابی اغلب از برخی از روش های دیگر که تاکنون ذکر شد استفاده می کند. در کنار تبلیغات ایمیلی، اجتماعی و وب سایت، فرصت هایی مانند پیامک، MMS و بازاریابی اپلیکیشن موبایل وجود دارد.

این فقط تلفن ها نیستند، تبلت ها، فناوری های پوشیدنی و سایر دستگاه ها همگی پتانسیل بازاریابی را دارند. دوره آموزشی ما در مورد مهارت های دیجیتال موبایلی این موضوع را با جزئیات بیشتری بررسی می کند.

ویروسی

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، از بین همه روش‌هایی که در مقدمه بازاریابی دیجیتال ما وجود دارد، این سخت‌ترین روش برای شناسایی است. در هسته خود، بازاریابی ویروسی به نوعی از تبلیغات اشاره می کند که برای ایجاد سر و صدا به مخاطب متکی است.

هنگامی که یک کمپین بازاریابی فراتر از مخاطبان هدف خود می رود و به طور گسترده به اشتراک گذاشته می شود، در نظر گرفته می شود که “ویروسی” شده است.

این کمپین‌ها اغلب با استفاده از چیزهایی مانند الگوهای رفتاری و فرهنگ رسانه‌ای محبوب برای برجسته‌تر شدن، از مزیت استفاده می‌کنند.

با این حال، معمولاً چیزی نیست که بتوان اجبار کرد. بازاریابی ویروسی بر گسترش ارگانیک محتوا، اغلب در کانال های رسانه های اجتماعی، متکی است.

نقش های دیگر- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

بسیاری از مشاغل دیگر وجود دارند که مستقیماً با بازاریابی دیجیتال مرتبط هستند. نقش هایی مانند تولید ویدئو، اتوماسیون بازاریابی، توسعه و طراحی وب، تجزیه و تحلیل داده ها و استراتژی کسب و کار، همگی نقش دارند. این یک صنعت گسترده با پتانسیل های زیادی است.

چگونه در دیجیتال مارکتینگ شغل پیدا کنیم؟- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

تاکنون، مقدمه ما در بازاریابی دیجیتال بر آنچه که هست متمرکز بوده است. اما اگر فکر می کنید چگونه می توانید حرفه ای را در بازاریابی دیجیتال شروع کنید، چه؟

این صنعتی است که به رشد خود ادامه می دهد و تقاضا برای بازاریابان دیجیتال ماهر و با استعداد فقط در حال افزایش است. پس از کجا شروع میکنی؟

حوزه دیجیتال مارکتینگ مسیرهای زیادی برای ورود به آن دارد. چه در حال حاضر مجموعه ای از مهارت های موجود داشته باشید و چه امیدوار به ساختن آن باشید، فرصت های زیادی برای یادگیری و رشد خواهید یافت.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ،  در زیر، ما برخی از مواردی که باید در نظر داشته باشید را در هنگام در نظر گرفتن شغل بیان کرده ایم:

به چه منطقه ای می خواهید بروید؟

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که روی کدام حوزه از بازاریابی دیجیتال می خواهید تمرکز کنید. البته، دانش همه جانبه همیشه مفید خواهد بود، اما وقتی برای اولین بار شروع به کار می کنید، درک عمیق تر از یک زمینه می تواند کمک کند.

به عنوان مثال، اگر به جنبه های طراحی و توسعه وب علاقه مند هستید، ممکن است بخواهید دانش کدنویسی و برنامه نویسی خود را بهبود ببخشید.

از سوی دیگر، اگر فکر می‌کنید رسانه‌های اجتماعی جایی است که می‌خواهید در آن تخصص داشته باشید، می‌توانید درک خود را از کانال‌های مختلف شروع کنید.

به چه مهارت هایی نیاز دارید؟- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

یکی از دلایلی که چنین تقاضایی برای متخصصان بازاریابی دیجیتال وجود دارد، وجود شکاف مهارتی در صنعت است.

یافتن افرادی با مجموعه مناسبی از مهارت‌های دیجیتال، و همچنین سایر مهارت‌های سخت و نرم مورد نیاز برای عضویت در یک تیم موفق، دشوار است. بنابراین، آن چیزی است که کارفرمایان به دنبال چیست؟

مهارت های سخت
مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، مهارت‌های سخت، توانایی‌های ملموس و قابل اندازه‌گیری هستند که به ما امکان انجام کارها را می‌دهند. آنها می توانند آموزش داده شوند و اغلب به دانش فنی یا آموزش نیاز دارند. در اینجا برخی از مهارت های مفید مفید برای کار در بازاریابی دیجیتال آورده شده است:

. کپی رایتینگ. کپی‌نویسی یکی از مهارت‌هایی است که اغلب در بازاریابی دیجیتال مورد نیاز است. توانایی تولید محتوای قانع کننده و قانع کننده در این زمینه بسیار مفید است. در یک مقاله اخیر در وبلاگ، به چگونگی تبدیل شدن به یک نویسنده آزاد پرداختیم.

. تحلیل و بررسی. توانایی درک تجزیه و تحلیل بازاریابی می تواند به شما در شناسایی روندها، مشتریان و فرصت هایی که باید در بازاریابی خود هدف قرار دهید کمک کند.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ

. کد نویسی. یادگیری کدنویسی برای وب یکی از محبوب ترین مهارت ها را در حال حاضر به شما می دهد. با این دانش، می توانید در بسیاری از حوزه های مختلف بازاریابی دیجیتال شرکت کنید.

. مهارت های فروش. بازاریابی، در پایان روز، در نهایت فروش است. داشتن درک محکم از مهارت های فروش می تواند شما را از سایرین متمایز کند.

مهارت های نرم- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ
مهارت های نرم آن دسته از توانایی هایی هستند که بیشتر به عادات و ویژگی های شخصیتی مربوط می شوند. آنها مهارت های غیر فنی هستند که برای یک حرفه ای لازم است تا در یک تیم و تجارت خوب کار کند.

این مهارت های نرم در بسیاری از صنایع، از جمله در بازاریابی دیجیتال، به شدت مورد توجه است:

. خلاقیت. یکی از چیزهایی که بدون شک از معرفی ما به بازاریابی دیجیتال آموخته اید این است که باید کاملا خلاق باشید. نه تنها نیاز به ایجاد محتوای جذاب دارید، بلکه باید به روش های منحصر به فرد و جالبی برای بازاریابی آن فکر کنید.

. حل مسئله. استفاده از خلاقیت برای حل مشکلات استعدادی منحصر به فرد است و کارفرمایان از هر نوع به دنبال آن هستند.

. همکاری. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بازاریابی دیجیتال به تلاش جمعی بسیاری از متخصصان مختلف نیاز دارد. به این ترتیب، کسانی که مهارت های همکاری قوی دارند، در این صنعت برتری خواهند یافت.

. رهبری. توانایی مدیریت دیگران و نشان دادن ویژگی های رهبری قوی به طور جهانی مورد نیاز است. با این مهارت بهترین ها را در خود و اطرافیانتان به نمایش می گذارید.

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ
مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین
به چه مدارکی نیاز دارید؟- مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال زمینه ای است که تجربه اغلب به اندازه یک مدرک شناخته شده ارزشمند است. با این حال، این بدان معنا نیست که چیزی مانند مدرک مفید نیست.

مدرک لیسانس در زمینه مرتبط با بازاریابی دیجیتال برخی از مهارت های فنی و مفهومی مورد نیاز را به شما آموزش می دهد.

این MBA آنلاین با تخصص در بازاریابی را برای فرصتی برای توسعه برخی از مهارت های خود به طور خاص برای یک محیط تجاری بررسی کنید.

چگونه می توانید تجربه کسب کنید؟

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، یکی از سوالاتی که اغلب پرسیده می شود این است که چگونه می توانید شروع به کسب تجربه بازاریابی دیجیتال کنید. در واقع، چند راه برای انجام این کار وجود دارد:

. نگه داشتن به روز. با معرفی فن آوری ها و تکنیک های جدید، صنعت بازاریابی دیجیتال با سرعتی سریع در حال حرکت است.

داشتن درک درستی از آخرین روندها و بهترین شیوه ها بسیار مهم است، بنابراین وبلاگ ها، نشریات و سمینارهای مرتبط با این حوزه را بررسی کنید.

. مال خودت را بساز. با چیزهایی مانند رسانه های اجتماعی، کپی رایتینگ و کدنویسی، می توانید برای کسب تجربه روی پروژه های خود کار کنید. مهمترین چیز در طول فرآیند استخدام این است که بتوانید نشان دهید که دانش کاری در زمینه بازاریابی دیجیتال دارید.

. آزاد. اگر قبلاً مهارت و تجربه کافی را دارید، می توانید از این کار به صورت مستقل استفاده کنید. این نه تنها مهارت‌های قابل فروش شما را افزایش می‌دهد، بلکه به شما کمک می‌کند تا از طرفی درآمد کسب کنید.

. به دنبال دوره های کارآموزی باشید. دوره های کارآموزی بازاریابی زیادی وجود دارد. اگرچه آنها رقابتی هستند، اما معرفی عالی به صنعت ارائه می کنند و می توانند تجربیات ارزشمندی را ارائه دهند.

به دنبال شغل
در حال حاضر تقاضای زیادی برای متخصصان بازاریابی دیجیتال ماهر وجود دارد. با این حال، گاهی اوقات یافتن این فرصت ها دشوار به نظر می رسد. علاوه بر برنامه های شغلی استاندارد، در اینجا چند راه وجود دارد که ارزش بررسی دارد:

. طرح های تحصیلات تکمیلی. اگر به تازگی تحصیلات رسمی خود را به پایان رسانده اید، برنامه فارغ التحصیلی می تواند مکانی فوق العاده برای شروع حرفه شما باشد.

. شبکه سازی. شبکه سازی موثر بخش اصلی هر شغل موفقی است. شناخت افراد مناسب در صنعتی که می‌خواهید به آن بپیوندید واقعاً می‌تواند به شما کمک کند.

. برنامه های کاربردی. سوداگرانه اگر شرکتی را دیده‌اید که دوست دارید در آن کار کنید، اما آنها نقشی را تبلیغ نمی‌کنند، همچنان می‌توانید مشخصات خود را برای آنها ارسال کنید. این می تواند به شما کمک کند تا از دیگران متمایز شوید و شما را برای هر فرصتی در آینده در نظر داشته باشید.

 

مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ – افکار نهایی

بنابراین، مقدمه ما برای بازاریابی دیجیتال به پایان می رسد. اگر علاقه مند به کار در این زمینه جذاب هستید، ما برخی از زمینه های اصلی را که باید در مورد آنها بدانید را پوشش داده ایم.

آنچه واضح است این است که این صنعتی است که به سرعت در حال رشد و توسعه است. با این پیشرفت فرصت های زیادی برای افراد ماهر به وجود می آید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟