مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، مقاله مروری یا Review Article از جمله مقالاتیست که می­ توانید در مجلات علمی منتشر کنید. این نوع انجام مقاله همانطور که از نامش پیداست به مرور و ارزیابی پژوهش­ هایی که در گذشته انجام شده و مطالبی که انتشار یافته می ­پردازد.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری در مقاله مروری می­ توانید به انتقاد و تحلیل کارهایی که انجام شده بپردازید و پیشنهاداتی نیز ارائه دهید.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری - کالج نوین
مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری – کالج نوین

مقاله مروری چیست؟- مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری تحقیقی که برای فهم و درک بهتر افراد و همچنین تجمیع یک موضوع تحقیقی، با ساز و کاری خلاصه و سازماندهی شود را مقاله مروری می گویند. یک مقاله مروری بیشتر به طبقه بندی تحقیقات می پردازد و در عوض چندان توجهی به فرض و ابتدای تحقیقات ندارد.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، بلکه آنچه مهم است، ارزیابی و مقایسه در طبقه بندی تحقیقات است. هدف مقاله های مروری، تجمیع یک دیدگاه در یک موضوع تحقیقی به شیوه خلاصه شده است.

انواع مقالات مروری

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، من حدس می‌زنم اولین چیزی که باید به آن اشاره کرد این است که مقالات از نوع بررسی دارای «طعم‌های» متفاوتی هستند.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، همه آن ها با توجه به طول، دامنه، سبک و هدف کلی متفاوت هستند و توسط مجلات مختلف نام های متفاوتی به آن ها داده می شود. اما هدف همه آن ها جمع بندی و تقطیر یافته های تحقیق است.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، این موضوع آن ها را با مقالات تحقیقاتی اولیه که هدفشان ارائه داده‌ها است، بسیار متفاوت می‌کند، اگرچه به روشی مشابه مدیریت می‌شوند، یعنی به یک مجله ارسال می‌شوند و توسط 2 تا 3 متخصص در این زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری - کالج نوین
مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری – کالج نوین

هدف از مقاله مروری (خوب) چیست؟- مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، هدف یک مقاله مروری خوب ممکن است این باشد:

. خلاصه یافته های کلیدی تحقیق
. مقالات «حتماً خوانده شده» در این زمینه را برجسته کنید
. به عنوان مواد آموزشی عمل کنید

با این حال، یک مقاله مروری عالی همچنین:

. به موقع باشد
. ارائه نقد مطالعات
. مناطق مورد توافق و همچنین مناقشات و بحث ها را برجسته کنید
. به شکاف های دانش و سوالات بی پاسخ اشاره کنید

. فن آوری های فعلی را که به این حوزه کمک می کند/می تواند کمک کند برجسته کنید
. جهت تحقیقات آتی را پیشنهاد دهید

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ،  اما به یاد داشته باشید که خوانندگان معمولاً ترکیبی از متخصصان و غیرمتخصصان هستند که به دنبال چیزهای بسیار متفاوتی هستند، بنابراین یک بررسی خوب برای هر دوی این مخاطبان برآورده خواهد شد.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ،  به عنوان مثال، یک دانشجوی فارغ التحصیل ممکن است زمانی که در یک آزمایشگاه جدید شروع به کار می کند به مقاله مروری مراجعه کند تا درباره تاریخچه یک رشته اطلاعات بیشتری کسب کند یا خلاصه ای از یافته های کلیدی را به دست آورد.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، در مقابل، یک فوق دکتر یا PI باتجربه ممکن است بخواهد یک بررسی نوشته شده توسط یکی از همتایان خود را بخواند تا بفهمد وضعیت فعلی تفکر در یک زمینه چگونه است.

بنابراین، در حالت ایده‌آل، یک مرور خوب باید با هدف ارائه ترکیبی از خلاصه‌ها و نقدهای متوازن و در عین حال معتبر، آینده‌نگر و الهام‌بخش باشد.

با این حال، توجه داشته باشید که “طعم” یا قالب دقیق بررسی نیز هدف آن را تعیین می کند، به عنوان مثال. هدف یک مقاله “چشم انداز” در مجله X ممکن است خلاصه کردن تعداد انگشت شماری از مطالعات اخیر باشد، در حالی که یک “مقاله” در مجله Y ممکن است به دنبال ارائه یک تحلیل جامع تر از دهه گذشته تحقیقات باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک خلاصه تحقیق بنویسیم

از کجا شروع کنیم؟

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، اولین قدم این است که موضوعی را که می‌خواهید درباره آن بنویسید انتخاب کنید و یک ایده تقریبی از محدوده مقاله خود داشته باشید.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، ممکن است قبلاً این را در ذهن داشته باشید، اما مهم است، قبل از شروع نوشتن، هدف دقیق مقاله خود را مشخص کنید. برای کمک به شما در انجام این کار، موارد زیر را پیشنهاد می کنم:

. موضوع/موضوع/ایده خاصی را که می خواهید روی آن تمرکز کنید، شناسایی کنید. در بیشتر موارد، این چیزی است که ارتباط نزدیکی با موضوعی که روی آن کار می کنید، دارد، به عنوان مثال. ممکن است روی چیزی کار کنید، یا در مورد یک منطقه خاص مطالعه می کنید، و احساس می کنید که یک بررسی مفید خواهد بود.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، اگر به الهام نیاز دارید (یعنی اگر می خواهید بنویسید اما مطمئن نیستید که در مورد چه چیزی بنویسید)، بخوانید، با مردم صحبت کنید و در مورد صحبت هایی که در آن بوده اید فکر کنید.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ،  در حال حاضر چه چیزی در رشته شما هیجان انگیز است؟ آیا مقالاتی وجود دارند که طرز فکر ما را در مورد چیزی تغییر دهند؟ آیا مقالاتی را دیده‌اید/خوانده‌اید که در یک موضوع/ایده مشابه همگرا باشند؟

. بررسی کنید که قبلاً نظراتی در مورد این موضوع وجود نداشته باشد، یعنی چیزی که در یک سال گذشته منتشر شده است. این مهم است؛ هیچ کس نمی خواهد مروری را بخواند که چیز جدیدی ارائه نمی دهد.

تصمیم بگیرید که آیا مطالب اخیر به اندازه کافی برای گنجاندن (یا بیش از حد) وجود دارد. در این مرحله، ممکن است لازم باشد به صفحه طراحی بازگردید تا دامنه مقاله خود را گسترش دهید یا اصلاح کنید. همچنین خواندن چند بررسی (بررسی های کوتاه در مقابل بررسی های طولانی تر) مفید است تا احساس کنید که یک نظر چقدر مطالب را می تواند پوشش دهد.

. هدف/هدف اصلی مقاله خود را شناسایی و یادداشت کنید. پیام کلیدی که می خواهید برسانید چیست؟ چرا این مهم و به موقع است؟ چرا مردم می خواهند مقاله شما را بخوانند؟

توجه داشته باشید که بررسی های زیادی سفارش داده شده است، به عنوان مثال نویسنده توسط یک مجله/ویراستار برای نوشتن دعوت می شود.

بنابراین، اگر می‌دانید که می‌خواهید درباره یک موضوع خاص نظری بنویسید و ایده کاملاً واضحی از آنچه بررسی شما را پوشش می‌دهد دارید، یک مکان خوب برای شروع تماس با یک مجله است تا ببینید آیا آنها آن را در نظر می‌گیرند یا خیر.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، این بدان معناست که شما (امیدوارم) از ابتدا در کنار یک ویرایشگر برای توسعه و اصلاح دامنه مقاله خود کار خواهید کرد. همچنین در حین نوشتن، مخاطبان هدف، قالب مقاله و محدودیت کلمات خود را در ذهن خواهید داشت، بنابراین می توانید بررسی را بر اساس آن تنظیم کنید.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری - کالج نوین
مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری – کالج نوین

قبل از شروع نوشتن- مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، برنامه ریزی، برنامه ریزی و برنامه ریزی بیشتر! اکنون که سال‌ها با نویسندگان بر روی مقالات مروری کار کرده‌ام، نمی‌توانم به اندازه کافی بر این موضوع تاکید کنم.

. در مورد بخش ها / زیربخش هایی که ممکن است استفاده کنید فکر کنید. در هر یک از اینها چه مطالبی را پوشش می دهید؟ پیام هر بخش چیست؟ چگونه می توانید بخش ها را پیوند دهید؟

. به مفاهیم کلیدی/کلمات/اصطلاحات تخصصی که باید معرفی و تعریف کنید فکر کنید. کجا، کی و چگونه باید اینها را معرفی کنید؟ (به عنوان مثال در مقدمه، در یک شکل، در یک جعبه متن).

ابتدا چه چیزی باید معرفی شود؟ بهترین ترتیب برای بحث در مورد اینها چیست؟
. در مورد موارد نمایش (شکل ها، جعبه های متن، جداول) که ممکن است مفید باشند فکر کنید. چگونه / چه زمانی باید از آن ها استفاده کرد؟ آن ها حاوی چه موادی خواهند بود؟

وقتی شروع به نوشتن کردی

هنگامی که یک برنامه دارید، می توانید شروع به نوشتن کنید. پیشنهاد می‌کنم با عنوان، چکیده و مقدمه شروع کنید – اینها اولین بخش‌هایی هستند که خواننده مقاله را می‌بیند، بنابراین نیاز به تفکر دقیق دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  تحقیق چیست

با شروع با اینها، دامنه/هدف مقاله را نیز در ذهن خود روشن خواهید کرد. سپس می‌توانید با در نظر گرفتن این محدوده/هدف، روی متن اصلی مقاله (بیت «گوشتی») و نتیجه‌گیری کار کنید، اگرچه برای مرتب کردن موضوع باید به عنوان، چکیده و مقدمه بازگردید. متن اصلی را نوشتم

چیزهایی که باید در مورد آن ها فکر کرد:

. عنوان، چکیده و مقدمه: این موارد باید کوتاه و مستقل بوده و مکمل یکدیگر باشند. هر کدام به نوبه خود باید جزئیات بیشتری را ارائه دهند تا خواننده را به سمت خود بکشاند.

به یاد داشته باشید: بسیاری از خوانندگان فقط عنوان و چکیده را می خوانند (مثلاً وقتی مقالاتی را در Pubmed جستجو می کنند) بنابراین این مقالات اساساً به عنوان یک “قلاب” عمل می کنند تا آنها را بگیرند.

توجه آنها همچنین باید در وب “قابل کشف” باشند، یعنی پایگاه داده دوستانه و حاوی کلمات کلیدی مرتبط باشند.
. انتخاب عنوان: چیزی را انتخاب کنید که کوتاه، واضح و گویا باشد. سعی کنید از جناس ها/اصطلاحات و عبارات یا ارجاعات محاوره ای خودداری کنید. سعی کنید پیام کلیدی را منتقل کنید اما زمینه را نیز ارائه دهید.

. چکیده: سپس چکیده باید مهمترین بخش های مقاله را برجسته کند. پاسخ به 5 سوال زیر نقطه شروع خوبی است: موضوع اصلی که قرار است روی آن تمرکز کنید چیست؟ تا اینجا چه می دانیم؟ چه جدید است/چرا اکنون زمان جالبی برای این رشته است؟ پیامدهای کلی این یافته های جدید چیست؟ هدف بررسی شما چیست؟

. Introduction: سپس Introduction باید در Abstract گسترش یابد و صحنه را تنظیم کند. ابتدا با معرفی موضوع زمینه را فراهم کنید: چرا این موضوع جالب/مهم است، تاکنون در مورد آن چه می دانیم، این زمینه چگونه پیشرفت کرده است، پیشرفت جدید چه چیزی را نشان داده است؟

در حالت ایده‌آل، مقدمه باید با توصیف روشنی از محدوده، اهداف و ساختار مقاله، یعنی مروری از موضوعات اصلی که مورد بحث قرار می‌گیرد و ترتیب پوشش آن‌ها پایان یابد. این فقط به خواننده اجازه می‌دهد بداند چه انتظاری از مقاله دارد.

در صورت امکان، «پیام» اصلی مقاله را معرفی یا دوباره تکرار کنید.
. نتیجه‌گیری: بر پیام یا موضوع اصلی مقاله تأکید کنید و در صورت نیاز، داده‌هایی را که از این پیام پشتیبانی می‌کنند، تکرار کنید. اهمیت گسترده تر این نتیجه گیری را برجسته کنید.

در نهایت، در صورت امکان، صدای خود را به مقاله بیاورید: فکر می‌کنید قانع‌کننده‌ترین پرسش‌هایی که توسط این مطالعات مطرح می‌شود چیست؟ برای پرداختن به این سؤالات باز چه رویکرد(هایی) می توان اتخاذ کرد؟

آیا موانع فنی وجود دارد که باید برطرف شود؟ پیامدهای گسترده تر این چیست، به عنوان مثال، چرا مطالعات بیشتری مورد نیاز است و چه مزایایی ممکن است ارائه دهند؟

. نمایش آیتم ها: از شکل ها برای تاکید یا نشان دادن مفاهیم/فرآیندهای کلیدی یا معرفی یا خلاصه کردن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ارقام به طور ایده آل باید به عنوان آیتم های مستقل عمل کنند.

شما باید بتوانید آنها را با چشم و بدون مراجعه به متن اصلی دنبال کنید، اگرچه هر شکل باید یک عنوان واضح داشته باشد و یک افسانه شکلی باشد که خواننده را از طریق شکل عبور می دهد.

به طور کلی، شماتیک ها آسان تر از تصاویر بازتولید شده از مقالات اولیه هستند. جداول می توانند برای خلاصه کردن بسیاری از اطلاعات، برای مقایسه/تضاد چیزها، یا برای برجسته کردن مزایا و معایب مفید باشند.

برخی از مجلات استفاده از جعبه های متنی را تشویق می کنند که می توانند اطلاعات اضافی یا پس زمینه یا مطالبی را که پیرامون موضوع اصلی متن هستند، در خود جای دهند.

چیزهای کلی که باید در حین نوشتن به آن ها فکر کنید (و قبل از اتمام دوباره بازدید کنید!)

ساختار

. سعی کنید بحث خود را به بخش ها/بخش های فرعی گروه بندی کنید. این فقط به شکستن تکه های طولانی متن کمک می کند (و به علاقه مند ماندن خواننده کمک می کند). اگر از قبل برنامه ای دارید (مثلاً فهرستی از سرفصل ها/عنوان های فرعی)، این ساختار بسیار آسان تر خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  نظرسنجی

. هر بخش باید با یک مقدمه کوچک شروع شود.
. سپس هر بخش فرعی (و/یا حتی هر پاراگراف) باید یک پیام/نقطه واضح به آن داشته باشد، به عنوان مثال. مجموعه‌ها/انواع مطالعات خاص به چه سؤالی پرداختند؟ اینها چه چیزی را نشان دادند (و در اینجا می توانید به جزئیات بروید)؟ از اینها چه نتیجه ای می توان گرفت؟

. همچنین اضافه کردن چند خط برای تکمیل هر بخش و سهولت انتقال به بخش بعدی مفید است.

محتوا

. اطمینان حاصل کنید که تمام عبارات به اندازه کافی توسط یک نقل قول پشتیبانی می شوند. در صورت امکان منبع/مقاله اصلی را ذکر کنید (اما توجه داشته باشید که استناد به نظرات برای مفاهیم تثبیت شده یا ارجاع به حجم زیادی از شواهد اشکالی ندارد).

. در مورد تعداد کلمات و اینکه چقدر می توان پوشش داد/چه مقدار جزئیات می توانید وارد شوید فکر کنید. ممکن است متوجه شوید که نوشتن تعداد زیادی و سپس کوتاه کردن آن در مرحله بعد آسان تر است.

. از بازگرداندن نتایج به دست آمده در مقالاتی که به آن ها استناد می کنید، بدون فکر کردن به آن ها اجتناب کنید.

. از بحث در مورد یافته هایی که با یکدیگر در تضاد هستند ابایی نداشته باشید. بهتر است مواردی را که نمی توان با یکدیگر هماهنگ کرد و علت احتمالی هر گونه اختلاف را برجسته کرد. همچنین از این به عنوان فرصتی برای طرح سؤالات باقی مانده و بحث در مورد چگونگی پرداختن به این سؤالات استفاده کنید.

. به طور مشابه، تعادل خود را حفظ کنید – مطمئن شوید که یافته‌های این حوزه را به طور کلی مورد بحث قرار می‌دهید (و نه فقط داده‌های چند آزمایشگاه منتخب).

. هنگامی که نتایج را در مقابل ارائه حدس و گمان یا تفسیرهای جایگزین بیان می کنید، آن را روشن کنید.
. اگر می توانید انتقاد کنید… اما آن را مؤدبانه و سازنده نگه دارید.

دسترسی

. مخاطبان خود را به خاطر بسپارید: مقاله باید برای خوانندگان متخصص و غیرمتخصص به طور یکسان در دسترس باشد.
. معرفی/تعریف/توضیح اصطلاحات تخصصی، انواع سلول ها، بافت ها، عبارات در اولین ذکر.

. استفاده از آیتم‌های نمایشگر را در نظر بگیرید تا مطالبی را که یک خواننده غیرمتخصص ممکن است مفید بداند، در خود جای دهید.
. تصور نکنید که خواننده می داند به چه چیزی فکر می کنید و چگونه چیزها به هم مرتبط می شوند.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، ممکن است احساس کنید گاهی اوقات چیزهای بدیهی را بیان می کنید، اما بهتر است این کار را انجام دهید تا اینکه خوانندگان احساس گمراهی کنند.

سبک

. به استفاده از جملات واضح و ساده پایبند باشید … اما سعی کنید سرعت نوشتن خود را تغییر دهید، به عنوان مثال. با استفاده از ترکیبی از جملات بلند و کوتاه.

. یک قانون کلی این است که همانطور که می خواهید بنویسید، با استفاده از ساختن زمان/جمله فعال به جای مفعول.
. با کلمات خود صرفه جویی کنید: هر موردی را که لازم نیست کاملا حذف کنید.

. از جملات مبهم بپرهیزید. به‌عنوان مثال، به جای اینکه «عامل A عامل B را تعدیل می‌کند» بگویید «عامل A باعث افزایش/کاهش عامل B می‌شود».

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، مهم این است که صبور باشید و ناامید نشوید! یک سبک نوشتاری خوب باید در طول زمان توسعه یابد و با تمرین همراه باشد. از بین تمام مواردی که در بالا برجسته شده است (ساختار، محتوا، دسترسی و سبک)، می‌توانم بگویم که سبک واقعاً سخت‌ترین است.

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، اگر چندین نویسنده دارید که روی یک مقاله کار می کنند، دریافت یک سبک نوشتاری خوب و ثابت نیز چالش برانگیز است. در این مورد، من توصیه می‌کنم یک نویسنده را برای بررسی نهایی برای رفع هرگونه ناهماهنگی انتخاب کنید، اگرچه امیدواریم ویرایشگری داشته باشید که در این مورد نیز کمک کند!

مقدمه ای بر نوشتن مقالات مروری ، در این یادداشت، باید به این نکته اشاره کنم که میزان ورودی دریافتی شما از یک ویرایشگر از مجله ای به مجله دیگر متفاوت است، به عنوان مثال. برخی از مجلات ویراستاران اختصاصی دارند که زمان قابل توجهی را صرف کار در کنار نویسندگان برای ویرایش و بهبود مرور می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟