اینترنت اشیا برای دیجیتال مارکتینگ

اینترنت اشیا برای دیجیتال مارکتینگ

اینترنت اشیا برای دیجیتال مارکتینگ ، اینترنت اشیا (IoT) چیز بزرگی است که در انقلاب دیجیتال مارکتینگ در پیش است. می تواند به کسب و کارها در افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، ارائه محصولات و خدمات جدید و همچنین به کارگیری مدل های تجاری جدید کمک کند.

با این حال، اینترنت اشیا می تواند به یکپارچگی گسترده و همچنین کارکنان ماهر برای پیاده سازی نیاز داشته باشد. همچنین اغلب علاوه بر قابلیت همکاری، الزامات جدیدی در مورد امنیت ایجاد می کند. این نیازها به بازاریابی دیجیتال منتقل می شود.

در سراسر جهان، دستگاه های روزمره به اینترنت متصل می شوند، به عنوان مثال ترموستات، کنتور آب، زنگ خانه، ابزار آشپزخانه، تجهیزات پزشکی، ماشین آلات کارخانه و حتی اتومبیل ها. به عنوان یک مجموعه، این اکوسیستم نماد مرز بعدی در انقلاب بازاریابی دیجیتال است. برخلاف اتوماسیون ساده ماشین‌آلات، اینترنت اشیا با فناوری موبایل و مجازی نیز سروکار دارد. برای کار کردن به اتصال مداوم اینترنت نیاز دارد.

اینترنت اشیا برای دیجیتال مارکتینگ
اینترنت اشیا برای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

شبکه اینترنت اشیا از چه چیزی تشکیل شده است؟

اکوسیستم اینترنت اشیا از حسگرهای داده، شبکه ها، فضای ذخیره سازی ابری، برنامه ها و همچنین دستگاه ها تشکیل شده است. اینها همه با هم کار می کنند تا به شرکت ها و مصرف کنندگان کمک کنند تا زندگی دیجیتالی خود را به شیوه ای زیرکانه مدیریت کنند.

از طریق فرآیند تبدیل همه چیزهای غیرفعال اطراف ما به چیزهای فعال که داده‌های مربوط به خودشان را به اشتراک می‌گذارند، اینترنت اشیا ما را قادر می‌سازد تا درک بهتری از آنها نسبت به قبل داشته باشیم. این به ما کمک می‌کند تا در هر کاری که انجام می‌دهیم، پیشرفت‌های عظیمی به‌وجود آوریم.

این مقاله را مطالعه کنید  مکانیک های برندسازی تصویری برای دیجیتال مارکتینگ

اینترنت اشیا (IoT) همچنین مرحله بعدی پذیرش دیجیتال را در صنایع مصرف کننده، تولید، زنجیره تامین و علاوه بر سایر حوزه ها هدایت خواهد کرد. این به نوبه خود منجر به برتری عملیاتی، مدل‌های درآمدی جدید، افزایش مشارکت کارکنان و تجربه مشتری برتر می‌شود.

اینترنت اشیا و بازاریابی دیجیتال

اگرچه استقرار دستگاه‌های اینترنت اشیا در تعداد فزاینده‌ای از حوزه‌های زندگی ما مانند تکامل طبیعی استفاده از فناوری به نظر می‌رسد، اهمیت این دستگاه‌ها باعث تغییر صنایع و نحوه عملکرد آنها می‌شود. این شامل بازاریابی دیجیتال می شود.

این اختلال دیجیتالی مستلزم آن است که متخصصان صنعت شروع به جدی‌تر گرفتن اجتناب‌ناپذیری فناوری‌های اینترنت اشیا کنند، زیرا این فناوری‌ها نه تنها بر رفتار مصرف‌کننده تأثیر می‌گذارند، بلکه بر پلتفرم‌های بازاریابی مورد استفاده برای جلب توجه آن‌ها نیز تأثیر می‌گذارند.

بهترین بازاریابان دیجیتال در کلاس ممکن است از این فرصت برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کنند که از قدرت فناوری اینترنت اشیا و همچنین سازگاری با تغییرات گسترده صنعت استفاده کند.

اطلاعات بزرگ
با اینترنت اشیاء، از چندین نقطه تماس به طیف وسیع تری از داده ها دسترسی پیدا می کنید. از نقطه نظر بازاریابی دیجیتال، این برای ایجاد درک عمیق تر از سفر مشتری از ابتدا تا انتها بسیار مفید است.

در طول این سفر، بازاریابان دیجیتال همچنین می‌توانند از این داده‌ها به نفع خود استفاده کنند، زیرا از آنجایی که فناوری اینترنت اشیا به بازاریابان اجازه می‌دهد ببینند مشتری در کجای سفر خرید است، بنابراین می‌توانند نقاط تماس بیشتری برای تعامل مثبت با مشتری ایجاد کنند.

اینترنت اشیا برای دیجیتال مارکتینگ
اینترنت اشیا برای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تحقیقات بازار
اینترنت اشیا این امکان را فراهم می کند که تحقیقات بازار برای بازاریابان دیجیتال آسان تر شود. رشد دستگاه های مجهز به اینترنت اشیا در خانه به بازاریابان اجازه می دهد تا داده های بیشتری برای تجزیه و تحلیل داشته باشند. این جهش در داده ها به بازاریابان این فرصت را می دهد که علاوه بر دستیابی به مخاطبان خاص به روش های جدید، فرآیندهای خود را ساده تر کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  راهنمای شغلی دیجیتال مارکتینگ

باز کردن اطلاعات مربوط به سبک زندگی مصرف کننده
اینترنت اشیا فقط به اطلاعاتی دسترسی نمی‌یابد که مصرف‌کننده می‌خواهد در پلتفرم‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد. IoTac به اطلاعاتی در مورد سبک زندگی روزمره آنها دسترسی پیدا می کند. برای بازاریابان دیجیتال، دسترسی به داده‌های مربوط به روند سبک زندگی به این معنی است که می‌توانند نحوه، زمان و همچنین چرایی استفاده از محصولات یا خدمات خاص را ببینند.

تاثیر بر سئو
افرادی که در زمینه سئو تخصص دارند، شاهد تغییر عمده ای در صنعت خود خواهند بود، که بخشی از آن به لطف گسترش اینترنت اشیا است، زیرا این دستگاه ها پیچیده تر می شوند.

اینترنت اشیاء نحوه پردازش زبان انسانی توسط دستگاه‌ها علاوه بر ماشین‌ها را تغییر می‌دهد، زیرا مردم معمولاً هنگام صحبت در مقایسه با زمانی که پرس‌و‌جوها در Google تایپ می‌شوند، پرس‌وجوها را به شیوه‌ای طبیعی‌تر مطرح می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟