ساده سازی شغل - کالج نوین

ساده سازی شغل

ساده‌ سازی شغل به معنای تقسیم کار به بخش‌های نسبتاً آسان‌تر با هدف افزایش بهره‌وری فرد از طریق به حداقل رساندن تلاش‌های فیزیکی و ذهنی مورد نیاز برای انجام یک کار پیچیده است.

ساده سازی شغل - کالج نوین
ساده سازی شغل – کالج نوین

هنگامی که کار پیچیده به وظایف نسبتاً ساده‌تر تقسیم می‌شود، هر کار به افرادی که این کارها را بارها و بارها انجام می‌دهند، محول می‌شود. با انجام مکرر همین کار، کارکنان در مشاغل محوله مهارت کسب می کنند و در نتیجه سودآوری سازمان افزایش می یابد.

در روش ساده‌سازی شغل، سازمان در هزینه‌های آموزشی خود صرفه‌جویی می‌کند، زیرا برای انجام کارهای ساده‌شده به سطح بسیار پایینی از مهارت‌ها نیاز است. همچنین، سرعت کار افزایش می یابد، زیرا فرد ملزم به انجام بخش کوچکی از کارهای بزرگتر و پیچیده قبلی است.

اما با انجام مکرر همان کار، ممکن است کارکنان احساس کسالت کنند و در برابر یکنواختی مقاومت کنند. این ممکن است منجر به افزایش غیبت کارکنان، اشتباهات و حوادث و غیره شود. به دلیل این پیامدهای منفی، بهره وری کلی ممکن است تحت تأثیر نامطلوب قرار گیرد و سازمان ممکن است در کل متحمل ضرر شود.

بنابراین، یک سازمان نمی تواند هر بار برای به دست آوردن منافع اقتصادی به ساده سازی شغل متوسل شود. باید به شرایط سازمانی حاکم در زمان طراحی کار نگاه کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  سیستم وظیفه گانت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟