نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش - کالج نوین

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، یافتن و استفاده از کلمات کلیدی ارزشمند می تواند موفقیت وب سایت شما را افزایش دهد. شناسایی بهترین صفت ها و اسم ها برای وب سایت شما، موفقیت شما را در فرآیند بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تعیین می کند.

قبل از انتخاب کلمات کلیدی، مطمئن شوید که فرآیند سئو را به خوبی درک کرده اید. با نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو آشنا شوید.

در مباحث سئو انتخاب کلمات کلیدی مناسب که هم جستجوی بالایی در موتورهای جستجو داشته باشند و هم رقابت کردن در آن چندان دشوار نباشد، بسیار اهمیت دارد.

اگر کلمات کلیدی انتخابی ما به گونه ای باشد که آمار جستجوی مناسبی نداشته باشند قطعاً تعداد بازدیدکننده‌ی مناسبی برای و‌ب‌سایت خود نخواهیم داشت. یا اگر رقابت در آن کلمه کلیدی به شدت زیاد باشد قطعاً نمی‌توانیم در مدت زمان مناسب در جایگاه خوبی از نتایج گوگل قرار بگیریم.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، همه‌ی این موارد ما به یافتن بهترین کلمات کلیدی الزام می‌کنند. در این مقاله از دوره‌ی آموزش سئو، به نحوه انتخاب کلمات کلیدی سایت در سئو می‌پردازیم.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش
نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش – کالج نوین

سئو چیست؟

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، کلمه SEO مخفف “Search Engine Optimization” به معنای “بهینه سازی موتور جستجو” می‌باشد. به زبان ساده، سئو به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش بازدیدِ کاربران می‌باشد.

زمانی که کاربران محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در موتورهای جست و جو(گوگل، بینگ و …) وارد می‌کنند، هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر و بالاتر دیده شوند، احتمال بیشتری برای جذب کاربران به کسب و کار خود خواهید داشت.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، بنابراین مجموعه اقدامات طراحی شده برای بهبود ظاهر و موقعیت صفحات وب در نتایج جستجوی ارگانیک SEO تلقی می‌شود.

از آنجایی که جستجوی ارگانیک برجسته ترین راه برای کشف و دسترسی کاربران به محتوای آنلاین است، یک استراتژی SEO خوب برای بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما ضروری خواهد بود.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو

بخش 1: فهرست کلمات کلیدی را آماده کنید

1. مانند یک مصرف کننده فکر کنید. نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، پرس و جوهای موتورهای جستجو برای یافتن سریع محصولات یا پاسخ های دقیق با استفاده از ابزار موتور جستجو استفاده می شود.

. تصورات از پیش طراحی شده ای را که مصرف کنندگان از ساختار جملات مناسب یا سایر قوانین گرامری برای یافتن نتایج استفاده می کنند را حذف کنید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، در اغلب موارد، عبارات جستجو (کلمات کلیدی) صرفاً فهرستی از کلماتی هستند که مایلند در نتایج نمایش داده شوند، مانند “زنان دوچرخه آبی”.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته برای یک پست سئو پسند

2. کلماتی را که برای یافتن محصولات خود استفاده می کنید، طوفان فکر کنید. نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، با یک تیم بازاریابی بنشینید و شرایطی را که برای محصولات یا محتوای شما اعمال می شود، ارائه دهید.

3. یک لیست تهیه کنید. تقریباً 20 تا 40 ترکیب کلمه کلیدی را برای تحقیق حذف کنید. اینها باید ترکیبی از 2 تا 4 کلمه باشند.

. ترکیب های طولانی تر کلمات کلیدی “کلیدواژه های دم بلند” نامیده می شوند. آنها توسط مصرف کنندگان برای نتایج دقیق تر استفاده می شوند. با این حال، آنها کمتر از کلمات کلیدی “سر” کوتاهتر جستجو می شوند.

. استفاده از اکسل یا یک برنامه صفحه گسترده دیگر برای حفظ کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند تا نتایج بلندمدت ارزش آنها را برای فرآیند بهینه سازی موتور جستجو حفظ کنید.

4. با فهرست کردن کلمات کلیدی در یک ردیف شروع کنید، سپس ستون هایی مانند “رتبه صفحه”، “کلیک”، “پرداخت به ازای هر کلیک هزینه”، “نرخ تبدیل” و “رده بندی ارزش” را اضافه کنید. در حین حرکت می توانید این موارد را پر کنید.

بخش 2: کلیدواژه های بالقوه تحقیق

1. اصطلاحات کلیدواژه خود را با استفاده از پیشنهادات گوگل گسترش دهید.

. لیست اکسل خود را بگیرید. شروع به تایپ هر عبارت در Google، 1 در یک زمان کنید. بلافاصله “جستجو” را فشار ندهید. صبر کنید تا عملکرد تکمیل خودکار فعال شود.

. صبر کنید تا سایر کلمات پیشنهادی در کنار عبارت هایی که تایپ کرده اید ظاهر شوند.

. این کلمات کلیدی دم بلند را در لیست طوفان مغزی کلمه کلیدی خود یادداشت کنید.

2. به WordStream.com بروید تا از ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی آنها استفاده کنید. هر یک از عبارات فهرست خود را وارد کنید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، عبارات جستجوی مشابه را با بهترین رتبه صفحه در موتورهای جستجو پیدا کنید. این کلمات کلیدی سر و دم بلند را در فهرست نهایی کلمات کلیدی خود فهرست کنید.

. یک برگه دیگر در سند اکسل خود ایجاد کنید. کلمات کلیدی را فهرست کنید که آزمون های تحقیقاتی شما را از نظر ارزش و اثربخشی با موفقیت پشت سر می گذارند.

3. تجزیه و تحلیل وب سایت آنلاین خود را بررسی کنید. نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، هر وب‌سایت حرفه‌ای باید نتایج جستجوی ارگانیکی را که ترافیک را به سایت می‌آورد، ردیابی کند.

. اگر نمی دانید چگونه آنها را پیدا کنید، از برنامه نویس وب خود بخواهید لیستی از اصطلاحات، تعداد کلیک هایی که ارائه کرده اند و نرخ تبدیل آنها را ایمیل کند.

. اگر برنامه تجزیه و تحلیل داخلی ندارید، باید برای یک حساب Google Analytics رایگان ثبت نام کنید. با نصب یک لینک ردیابی در وب سایت خود، شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد منشاء ترافیک وب خود خواهید کرد.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، گوگل پایگاه های داده عظیمی دارد که می تواند اطلاعاتی در مورد حجم کلمات کلیدی، سختی، هزینه هر کلیک و موارد دیگر ارائه دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی محتوا و سئو: 5 چهره کلیدی که باید بدانید

4. محبوب ترین عبارات جستجویی که توسط گوگل، بینگ، یاهو و سایر سایت ها برای یافتن وب سایت شما استفاده می شود را اضافه کنید. با تبلیغات PPC آنهایی را که بالاترین نرخ تبدیل را دارند انتخاب کنید.

. این تحقیق همچنین به شما می گوید که مشتریان شما از کدام موتورهای جستجو استفاده می کنند. شما باید تبلیغات PPC را با سایت هایی که بیشترین ترافیک را با بالاترین نرخ تبدیل به شما می دهند، حذف کنید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش - کالج نوین
نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش – کالج نوین

قسمت 3: حذف تله های بالقوه

1. کلمات کلیدی “تفریح” را حذف کنید. نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، اینها کلمات کلیدی 1 کلمه ای هستند که به طور کلی آنچه را که می فروشید یا پست می کنید توصیف می کنند.

. به عنوان مثال، اگر یک کمپین سیاسی اجرا می کنید، احتمالاً «سیاست»، «سناتور» و «انتخابات» ارزش خرید در محیط پرداخت به ازای کلیک را ندارند.

. علاوه بر این، مگر اینکه یک بخش بازاریابی با پول زیادی داشته باشید، ارائه پیشنهاد به اندازه کافی برای رتبه بندی نتایج جستجوی شما در برابر شرکت های بزرگ دشوار خواهد بود.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی خود ارزش بهتری دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، “New Jersey Senator” را به “Senator” انتخاب کنید.

2. روی کلمات کلیدی 1 کلمه ای تمرکز نکنید. نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، حتی اگر این عبارات مبهم به نظر می رسند، اکثر مردم از بیش از 1 کلمه برای یافتن نتایج در موتورهای جستجو استفاده می کنند.

. انتخاب کلمات کلیدی به نکات ظریف زیادی نیاز دارد. شما باید از تجربه و قضاوت خود استفاده کنید و در طول زمان برای یافتن کلمات کلیدی عالی تلاش کنید.

3. کلمات کلیدی را که خیلی گسترده به نظر می رسند، واجد شرایط کنید. چندین کلمه را همراه با آنها آزمایش کنید تا ماهیت هدفمندی کلمات کلیدی را افزایش دهید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، به عنوان مثال، “طبیعت” بسیار گسترده است، اما “پیاده روی طبیعت یوسمیتی” به ارزش کلمات کلیدی شما می افزاید.

4. از کلمات کلیدی که خیلی خاص هستند اجتناب کنید. اگر تحقیق کرده‌اید و کلمه کلیدی دم طولانی رتبه‌بندی وحشتناکی کسب می‌کند، نباید از آن برای تبلیغات PPC استفاده شود و احتمالاً برای نام تصویر، توضیحات متا، URL یا عنوان مقاله انتخاب خوبی نیست.

قسمت 4: تست کلمات کلیدی SEO

1. فهرستی از کلمات کلیدی خود را کاهش دهید. اینها باید عباراتی باشند که از تجزیه و تحلیل شما می آیند و به خوبی در WordStream تست می شوند. آنها را با توجه به ارزش درک شده آنها طبق تحقیقات خود رتبه بندی کنید.

. با کلمات کلیدی که رتبه بندی آنها آسان است شروع کنید. این مانند یک اثر گلوله برفی است—هر چه تعداد کلمات کلیدی بیشتری را رتبه بندی کنید، گوگل بیشتر می تواند شما را جدی بگیرد.

این مقاله را مطالعه کنید  سئو در مقابل PPC ، مزایا 4

2. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را در موتورهای جستجویی که بیشترین ترافیک را به سایت ما هدایت می کنند بخرید. Google Adwords و Microsoft AdCenter تبلیغات PPC کاربر پسند برای اولین بار هستند.

. برای 5 کلمه کلیدی برتر لیست خود پیشنهاد دهید. به خاطر داشته باشید که هرچه این کلمات کلیدی کوتاه تر و عمومی تر باشند، قیمت پیشنهادی شما برای هر کلیک بیشتر خواهد بود.

3. پیشرفت این کلمات کلیدی را دنبال کنید. نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، به تعداد کلیک ها، تعداد فروش و نرخ تبدیل نگاه کنید تا ارزش را در عرض 2 هفته پس از شروع تبلیغ شناسایی کنید.

. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را که ترافیک کمی به شما می‌دهند و فروش کمی دارند، متوقف کنید. این مورد را در لیست کلمات کلیدی خود به عنوان کلیدواژه ای که برای پیشنهاد قیمت بسیار گران است یا 1 که نتایج ضعیفی به همراه دارد علامت بزنید.

. تبلیغات PPC را که نرخ تبدیل بالایی دارند حفظ کنید. حتی اگر کلیک های کمتری نسبت به شرایط عمومی داشته باشید، فقط به ازای هر کلیک پرداخت می کنید. اگر به ازای هر کلیک فروش بالایی داشته باشید، احتمالاً ارزشی از آگهی دریافت خواهید کرد.

. تبلیغات جدید PPC را با کلمات کلیدی جدید برای آزمایش آنها بردارید. این کار را تا زمانی انجام دهید که کلمات کلیدی مناسبی را که برای سایت شما کار می کنند پیدا کنید.

4. وب سایت خود را با استفاده از با ارزش ترین کلمات کلیدی بهینه کنید. اگر نمی دانید چگونه URL ها، نام تصاویر، توضیحات متا و لینک های وب سایت خود را تغییر دهید، یک مشاور سئو استخدام کنید.

. از با ارزش ترین کلمات کلیدی، از تحقیق و تست PPC گرفته تا متا تگ ها و توضیحات متا خود استفاده کنید. این کار را به صورت جداگانه برای هر پست و محصول انجام دهید.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش - کالج نوین
نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش – کالج نوین

. برای ایجاد محتوای باکیفیت برای وب سایت شما یک سئو نویس استخدام کنید. از نویسنده بخواهید که ارزشمندترین کلمات کلیدی و ترکیب کلمات کلیدی شما را در عنوان، عنوان فرعی، عنوان فرعی و مقاله درج کند. اطمینان حاصل کنید که در ابتدا غلظت کلمات کلیدی بالاتری وجود دارد.

. آدرس‌های URL و نام تصاویر را برای گنجاندن آدرس‌ها ساده کنید. URL های آسان با سهولت بیشتری در نتایج جستجو ظاهر می شوند. نام تصاویر بهینه شده در جستجوهای ویژه مانند Google Images ظاهر می شود.

. ایجاد بک لینک محتوای وب سایت خود را با توضیحاتی که حاوی کلمات کلیدی در حساب های رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، نظرات وبلاگ ها و دایرکتوری های مقاله است، ارسال کنید.

5. گزارش جدیدی از ترافیک وب، کلیک ها و نرخ تبدیل هر هفته انجام دهید. این نتایج را با خطوط پایه ای که برای یافتن کلمات جستجوی ارگانیک جمع آوری کرده اید مقایسه کنید تا ببینید آیا کلمات کلیدی شما سئوی شما را افزایش می دهند یا خیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟