شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ

شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ

شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ ، با تریسی آشنا شوید او یک 32 ساله است که به عنوان یک طراح داخلی کار می کند و میل زیادی به کلاس های قدیمی دارد – در همه چیز. سرگرمی های او آواز خواندن است – که او با گروهی از دوستانش در مکان مورد علاقه اش برای معاشرت انجام می دهد. او فردی شبانه است که با پیشرفت روز، خلق و خوی او از علاقه خفیف به شادی هذیانی ارتقا می یابد. بنابراین، بهترین حالت او به زمان عصر نزدیکتر است.

این اطلاعات کمی ممکن است بی اهمیت به نظر برسند، اما می توانند کسب و کار شما را به طور قابل توجهی از بقیه متمایز کنند. شناخت بازار هدف شما در لیست اولویت های اجرای یک کمپین بازاریابی با استقبال بسیار بالا قرار دارد.

هنگامی که با مشتری خود ارتباط برقرار می کنید، به طور واقعی، آنها به تک تک کلمات شما پایبند خواهند بود. با بیش از 7 میلیارد نفر در جهان، هر یک از آنها می خواهند احساس خاص و فردی داشته باشند. داشتن یک رویکرد شخصی به بازار، شما را به دوستی تبدیل می کند که به جای کسب و کاری که محصول یا خدماتی را می فروشد، بهترین ها را برای آنها می خواهد. زمان و منابع را برای شناخت بهتر مشتری خود اختصاص دهید. این به شما و کسب و کارتان کمک می کند تا در یک بازار رقابتی تلاش کنید.

شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ
شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه مشتریان خود را در بازاریابی دیجیتال بهتر بشناسیم؟

بهترین راه برای رسیدن به راه خود
مشتریان شما به اندازه آب و هوا تغییر می کنند. این دوشنبه مانند آن دوشنبه نخواهد بود. درک این موضوع به شما کمک می کند تا از همه چیز جلوتر باشید. اگر بصیرت خود را در مورد آنچه که مشتری شما را وادار می کند به دست آورید، می توانید هر آنچه که آنها نیاز دارند، باشید.

با تریسی آشنا شوید او یک 32 ساله است که به عنوان یک طراح داخلی کار می کند و میل زیادی به کلاس های قدیمی دارد – در همه چیز. سرگرمی های او آواز خواندن است – که او با گروهی از دوستانش در مکان مورد علاقه اش برای معاشرت انجام می دهد. او فردی شبانه است که با پیشرفت روز، خلق و خوی او از علاقه خفیف به شادی هذیانی ارتقا می یابد. بنابراین، بهترین حالت او به زمان عصر نزدیکتر است.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت وبلاگ نویسان در دیجیتال مارکتینگ

این اطلاعات کمی ممکن است بی اهمیت به نظر برسند، اما می توانند کسب و کار شما را به طور قابل توجهی از بقیه متمایز کنند. شناخت بازار هدف شما در لیست اولویت های اجرای یک کمپین بازاریابی با استقبال بسیار بالا قرار دارد.

هنگامی که با مشتری خود ارتباط برقرار می کنید، به طور واقعی و واقعی، آنها به تک تک کلمات شما پایبند خواهند بود. با بیش از 7 میلیارد نفر در جهان، هر یک از آنها می خواهند احساس خاص و فردی داشته باشند. داشتن یک رویکرد شخصی به بازار، شما را به دوستی تبدیل می کند که به جای کسب و کاری که محصول یا خدماتی را می فروشد، بهترین ها را برای آنها می خواهد. زمان و منابع را برای شناخت بهتر مشتری خود اختصاص دهید. این به شما و کسب و کارتان کمک می کند تا در یک بازار رقابتی تلاش کنید.

بهترین راه برای رسیدن به راه خود- شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ
مشتریان شما به اندازه آب و هوا تغییر می کنند. این دوشنبه مانند آن دوشنبه نخواهد بود. درک این موضوع به شما کمک می کند تا از همه چیز جلوتر باشید. اگر بصیرت خود را در مورد آنچه که مشتری شما را وادار می کند به دست آورید، می توانید هر آنچه که آنها نیاز دارند، باشید.

تجربه مشتری خود را بدانید- شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ
این تنها کاری است که باید انجام دهید تا متوجه شوید که آیا مشتری شما به کمپین بازاریابی شما به خوبی پاسخ می دهد یا خیر. حتی اگر مشتری شما به کمپین شما به خوبی پاسخ نمی دهد، باید دلیل آن را بدانید. گرفتار شدن در مورد تحسین شدن آسان است، اما دانستن اینکه چه اشتباهی انجام داده اید می تواند به بهبود شما کمک کند، بنابراین، بدون اینکه نظر خود را در اختیار مشتری قرار دهید، دریابید که واقعاً چه فکری می کند. همچنین بسیار مهم است که هنگام استخراج اطلاعات مورد نیاز خود دقیق باشید – این سرویس چگونه روز شما را بهبود بخشیده است و موارد مشابه.

این مقاله را مطالعه کنید  5 روش دیجیتال مارکتینگ

بدانید آنها چه کسانی نیستند که هستند- شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ
دانستن نام، سن و حرفه مشتری شما کافی نیست. شما باید بدانید که آنها چه کسانی هستند، چگونه هستند، چه نوشیدنی را در چه زمانی از روز دوست دارند – بدانید چه چیزی باعث می شود در مورد محصولات یا خدمات شما تصمیم بگیرند. برگه Acquisitions در Google Analytics یک راه عالی برای فهمیدن اینکه وب سایت شما از کدام رسانه ها، وبلاگ ها یا انجمن ها ترافیک دریافت می کند است. این به شما امکان می دهد بدانید که مشتری شما در اوقات فراغت خود به چه چیزی دست می زند و می تواند به شما کمک کند تا سایت خود را با توجه به کلمات کلیدی که بیشتر برای جستجوی محصول یا خدمات خود استفاده می کنید تنظیم کنید. در دنیای تکنولوژی، همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود را دوست دارند. کسب و کار شما باید در تمام پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی یک حساب داشته باشد تا در زمان واقعی در مورد محصولات یا خدمات خاص با مشتری خود صحبت کنید.

شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ
شناختن مشتریان در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

به جایی که مشتری شماست بروید
به دست آوردن مشتریان جدید یا حفظ مشتریانی که دارید می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. مدل چهره به چهره قدیمی هنوز هم زمانی که بخواهید بینش خود را نسبت به مشتری خود به دست آورید، مؤثرتر است. سازماندهی یک رویداد روی زمین که مشتری شما در آن اقامت دارد می تواند به آنها این فرصت را بدهد که مستقیماً با شما صحبت کنند و به شما اطلاع دهند که در مورد محصول یا خدمات شما چه چیزی را دوست دارند یا دوست ندارند. اگر یک کسب و کار مبتنی بر وب هستید، وبینار روشی موثر برای صحبت مستقیم با مشتری است.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟

سفر بین مشتری و محصول یا خدمات خود را بدانید
ورود بیشتر به ذهن مشتری به این معنی است که بدانید آنها چگونه با محصول یا خدمات شما تعامل دارند و چرا تصمیم می گیرند با آن تعامل داشته باشند. بهترین راه برای یافتن این موضوع از طریق نقشه سفر مشتری است. از این طریق، می توانید یک نمای کلی دقیق از نقاط تماس مهم مشتری خود ایجاد کنید – مشتری شما قبل، در حین و پس از خرید با برند شما تعامل دارد. شما می توانید دریابید که چه چیزی توجه مشتری شما را به محصول یا خدمات شما جلب کرده است (پیام بازاریابی که مشتری شما را جذب می کند)، کجا و چه زمانی محصول یا خدمات را خریداری کرده است (برند شما در تعامل با مشتری شما) و زمانی و چگونه از محصول (شما شما) استفاده می کند. مشتری احساس خود را در مورد برند شما بیان می کند و تصمیم می گیرد که آیا دوباره محصول شما را بخرد).

تحقیق و بررسی کلمات کلیدی مشتری
مشتریان شما زمان زیادی را صرف جستجوی آنلاین برای محصولات و خدمات مورد نظر خود می کنند. اگر بر روی مشتریان خود تحقیقی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید، خواهید فهمید که آنها از چه زبانی برای جستجوی آنچه می خواهند استفاده می کنند. شما می توانید از این اطلاعات برای پیوند دادن آنچه که برند شما ارائه می دهد با آنچه مشتری شما به دنبال آن است استفاده کنید. همچنین می‌توانید به نظرات مشتریان در پلتفرم‌های مختلف که محصول یا خدمات شما را نشان می‌دهند، نگاه کنید. مشتریان تمایل دارند در این موارد کاملاً صادق باشند و این می تواند به شما کمک کند مشتری خود را بهتر درک کنید و بتوانید دقیقاً آنچه را که نیاز دارند به آنها ارائه دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 12 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟