راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ ، کمپین های دیجیتال مارکتینگ می توانند به شما کمک کنند تا ترافیک بیشتری دریافت کنید، آگاهی از برند خود را بهبود بخشید، فروش بیشتری را افزایش دهید و موارد دیگر.

اما، اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال می تواند فرآیند پیچیده ای به نظر برسد. از این گذشته، ده‌ها پلتفرم مختلف و صدها استراتژی مختلف وجود دارد که می‌توانید اجرا کنید.

اما، با صرف زمان برای برنامه‌ریزی گام به گام کمپین دیجیتالی خود، می‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید و درعین‌حال از همه‌جانبه‌ها بکاهید.

در این پست، یاد خواهید گرفت که کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست و یک فرآیند 10 مرحله‌ای که می‌توانید برای اجرا و ساخت یک کمپین بازاریابی دیجیتال دنبال کنید.

راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ
راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟- راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

کمپین بازاریابی دیجیتال یک تلاش استراتژیک بازاریابی آنلاین است که برای دستیابی به یک هدف خاص اجرا می شود. معمولاً نتیجه نهایی منجر به آگاهی بیشتر از برند، ترافیک بیشتر، تبدیل بهبودیافته یا درآمد بیشتر می شود.

هدف از برنامه ریزی یک کمپین دیجیتالی این است که به شما کمک کند تا مشخص کنید مخاطب شما چه کسی است، به چه هدفی می خواهید برسید، و فرآیندی که برای رسیدن به آن هدف در پیش خواهید گرفت.

گردآوری یک کمپین بازاریابی آنلاین موفق می‌تواند کار زیادی باشد، و قطعات متحرک زیادی وجود دارد که باید درست انجام دهید.

چگونه یک کمپین بازاریابی آنلاین راه اندازی کنیم؟

مرحله 1: اهداف بازاریابی خود را تعیین کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید چرا در وهله اول یک کمپین بازاریابی دیجیتال را اجرا می کنید.

گزینه ها تقریباً بی پایان هستند، اما اگر تلاش کنید و اهداف زیادی را به طور همزمان دنبال کنید، به هیچ یک از آنها نخواهید رسید. به عنوان مثال، آیا می خواهید تبدیل های خود را بهبود ببخشید، لیست ایمیل خود را افزایش دهید، ترافیک خود را بهبود بخشید، برای کلمات کلیدی بیشتر رتبه بندی کنید، دنبال کنندگان بیشتری به دست آورید؟

تعداد انگشت شماری از اهداف، آگاهی از برند، افزایش فروش، تولید سرنخ و رشد پیروان اجتماعی وجود دارد. تعیین کمیت برخی از این اهداف آسان تر از سایرین است.

به عنوان مثال، تشخیص اینکه آیا لیست ایمیل شما دارای مشترکین جدیدی است یا نه بسیار ساده تر از این است که ببینید افراد بیشتری از برند شما آگاه هستند یا خیر. با این حال، شما باید سعی کنید تا حد امکان این اهداف را با داده ها پایه گذاری کنید.

در اینجا چند نمونه از اهداف قابل دستیابی آورده شده است:

. آگاهی از برند را با دریافت 5 نام بردن از رسانه ها/وب سایت های اصلی خبری بهبود بخشید
. ترافیک موتورهای جستجو را 5000 بازدیدکننده در ماه در 45 روز افزایش دهید
. تا پایان سال 2020 تعداد فالوورهای رسانه های اجتماعی را به 10 هزار نفر افزایش دهید
. با افزودن یک سبد خرید رها شده به فروشگاه تجارت الکترونیک ما، فروش را تا 200٪ بهبود دهید
. در 30 روز 500 مشترک ایمیل واجد شرایط جدید اضافه کنید

هر هدفی که تعیین می کنید یک برنامه عمل خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر هدف شما افزایش ترافیک ارگانیک است، این کار شامل ارزیابی محتوای موجود شما، انجام تحقیقات کلمات کلیدی، به‌روزرسانی محتوای قدیمی‌تر، نوشتن پست‌های جدید، و حتی بک‌لینک کردن و تبلیغ محتوای شما در رسانه‌های اجتماعی است.

شما می توانید کمپین های بازاریابی آنلاین را به تعداد دلخواه اجرا کنید. به طور کلی، شما می خواهید برای هر کمپینی که اجرا می کنید یک نتیجه قابل اندازه گیری خاص ایجاد کنید.

این به شما امکان می دهد تا در داده های خود جستجو کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند، بنابراین می توانید استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را در حرکت رو به جلو اصلاح کنید.

مرحله 2: بازار هدف خود را شناسایی کنید- راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

آیا مخاطبان خود را می شناسید؟ قبل از شروع یک کمپین بازاریابی، باید مخاطبان دقیقی را که قرار است هدف قرار دهید، مشخص کنید.

اگر هنوز دقیقاً این شخص را نمی‌شناسید، باید مدتی را صرف فکر کردن و تحقیق در مورد این شخص کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، ایجاد چیزی است که شخصیت خریدار یا مشتری نامیده می‌شود. این توصیفی از مشتری ایده آل شما است و شامل اطلاعاتی مانند:

. کاری که برای امرار معاش انجام می دهند
. چقدر پول در می آورند
. وضعیت خانواده آنها چگونه است
. سن آن ها
. هر سرگرمی ای که دارند

هنگام ایجاد یک شخصیت مشتری ایده آل، باید موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

. از چه نوع وب سایت های دیگری به صورت آنلاین بازدید می کنند
. اهدافی که هنگام بازدید از سایت شما دارند
. هر ترس یا خواسته ای که دارند

این مقاله را مطالعه کنید  11 نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ

اگر قبلا هرگز این تمرین را انجام نداده اید، در واقع می توانید اطلاعات مربوط به بازار هدف خود را از داده های موجود استخراج کنید.

یکی از بهترین منابع این امر گوگل آنالیتیکس خواهد بود. اگر وب سایت شما ترافیک دریافت کرده است، می توانید از طریق داده های خود اطلاعاتی مانند:

. سن
. جنسیت
. اهل کجا هستند
. چگونه وب سایت شما را هدایت می کنند
. انواع محتوایی که آنها بیشترین ارزش را دارند

همه اینها باید در یک سند یا نمایه کاربر ترکیب شوند، حتی می توانید تصاویر را نیز اضافه کنید، بنابراین هر کسی که در کمپین کار می کند می تواند این شخص را تجسم کند.

اگر چندین بخش مختلف مخاطب دارید، می‌خواهید این فرآیند را چندین بار انجام دهید و برای هر بخش از مخاطبان یا بازاری که هدف آن هستید، آواتارهای مشتری ایجاد کنید.

راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ
راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله 3. یک تحقیق درباره کلمه کلیدی و موضوعی انجام دهید

در حال حاضر باید ایده روشنی از نتیجه ایده آل خود داشته باشید و دید دقیقی از نوع افرادی که می خواهید هدف قرار دهید خواهید داشت.

با کشف کلمات کلیدی مناسب، دقیقاً می‌دانید که خوانندگان و مشتریان بالقوه برای پاسخ به سؤالات خود یا یافتن محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید در Google چه تایپ می‌کنند.

صرف نظر از کانال، باید برای کشف موضوعات و کلمات کلیدی که خوانندگان شما می خواهند درباره آنها بشنوند، تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

مهم نیست که یک SEO، PPC، ایمیل، فیس بوک یا یک کمپین کاملاً متفاوت ایجاد می کنید، تحقیقات کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند تا در مسیر درست حرکت کنید.

هدف از تحقیق کلمات کلیدی این است که خود را به جای مشتری خود قرار دهید و در مورد انواع کلمات کلیدی که در هنگام جستجوی محصولات و خدمات شما در گوگل (یا پلتفرم دیگر) تایپ می کنند فکر کنید.

زمانی را صرف طوفان فکری کلمات کلیدی متناسب با این توصیف کنید و سپس این کلمات کلیدی را از طریق ابزارهای کلیدواژه اجرا کنید تا کلمات کلیدی سئو و عباراتی را پیدا کنید که حجم مناسبی دارند و رقابت چندانی ندارند.

راه های دیگر برای طوفان فکری کلمات کلیدی:

. بازار خود را در Quora جستجو کنید تا سوالات مربوط به جایگاه خود را بیابید
. از ابزاری مانند Answer the Public برای یافتن کلمات کلیدی مبتنی بر سوال استفاده کنید
. از Google Keyword Planner برای پیدا کردن انواع عبارات جستجوی دقیق توسط کاربران در جستجوی Google استفاده کنید.

هنگامی که لیست اولیه خود را تهیه کردید، می توانید از این کلمات کلیدی استفاده کنید و آنها را از طریق ابزاری مانند SEMRush برای تجزیه و تحلیل دقیق کلمات کلیدی اجرا کنید.

تحقیق کلمه کلیدی PPC

اگر قصد دارید یک کمپین تبلیغاتی پولی اجرا کنید، جستجوی کلمه کلیدی شما کمی متفاوت خواهد بود. همچنین باید هزینه هر کلیک هر کلمه کلیدی را مقایسه کنید و این کلمات کلیدی را در گروه های مختلف گروه بندی کنید.

هنگامی که تبلیغات PPC را اجرا می کنید، هر زمان که بازدیدکننده ای روی تبلیغ شما کلیک کند و از وب سایت شما بازدید کند، هزینه پرداخت می کنید. بنابراین، هدف شما این است که هزینه به ازای هر کلیک (CPC) خود را پایین نگه دارید، در حالی که هنوز به حجم قابل توجهی از افراد دسترسی دارید.

هنگامی که کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای تبلیغات PPC خود پیدا کردید، از آنها برای کمک به ایجاد تبلیغات خود استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال، می توانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را در عنوان و متن اصلی خود قرار دهید.

مرحله 4: تحقیقات بازار و تحلیل رقبا را انجام دهید- راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

با درک مشتری خود، همچنین باید بفهمید که آنها کجا آنلاین هستند و رقبای شما چه می کنند.

این به شما کمک می کند تا یک کمپین را بهتر برنامه ریزی کنید و بهترین شانس را برای موفقیت کمپین خود داشته باشید.

شما همچنین می توانید کمپین های خود را از آنچه برای رقبای شما موفق بوده است، الگوبرداری کنید. این به شما این امکان را می دهد که فرآیند را میانبر کنید و به خود شانس بیشتری برای موفقیت کمپین خود بدهید.

در اینجا چند سوال وجود دارد که باید هنگام تحقیق در مورد رقبای خود بپرسید:

. چه نوع محصولاتی را تبلیغ می کنند/چه چیزی خوب می فروشد؟
. چه نوع محتوایی برای رقبای من خوب کار می کند؟
. چه محصولات و خدمات محبوبی در بازار من فروخته می شود؟

همچنین می توانید از ابزارهایی مانند Buzzsumo و حتی یک جستجوی ساده در گوگل برای یافتن محتوایی که در فضای شما بسیار محبوب است استفاده کنید. مطالعه محتوایی که بسیار محبوب بوده است، می‌تواند مفید باشد، زیرا نیازی عمیق در جایگاه شما دارد و با موفقیت در بخش بزرگی از بازار شما صحبت می‌کند.

اگر می‌خواهید یک کمپین تبلیغاتی فیس‌بوک را اجرا کنید، ابزاری وجود دارد که می‌توانید از آن به نام تبلیغات کتابخانه فیس‌بوک استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد در آگهی‌های مرتبط با جایگاه خود که در گذشته موفق بوده‌اند جستجو کنید.

مرحله 5: کانال های تحویل خود را انتخاب کنید و بودجه خود را تعیین کنید

همانطور که شروع به اجرای کمپین های بازاریابی دیجیتال می کنید، احتمالاً کمپین هایی را در طیف گسترده ای از کانال های دیجیتال ایجاد خواهید کرد. با این حال، هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، می خواهید فقط روی یک یا دو کانال تمرکز کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت وبلاگ نویسان در دیجیتال مارکتینگ

به عنوان مثال، شما فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و پینترست را در فضای رسانه های اجتماعی دارید. شما دارای تبلیغات گوگل، بازاریابی محتوا، سئو داخلی و خارجی، بازاریابی ایمیلی و بسیاری موارد دیگر هستید.

این احتمال وجود دارد که از ترکیبی از کانال های مختلف استفاده کنید. اما، شما یک کانال اصلی خواهید داشت که با هدف شما مرتبط است.

اگر هدف شما افزایش 500 مشترک ایمیل در 30 روز است، انواع تاکتیک هایی وجود دارد که می توانید برای رسیدن به آن هدف از آنها استفاده کنید:

. کپی و قرار دادن فرم های انتخاب ایمیل مختلف، از جمله پنجره های بازشو را آزمایش کنید
. محتوای موجود خود را بهینه کنید و محتوای جدیدی ایجاد کنید که بر روی سوق دادن افراد به لیست شما متمرکز است
. خبرنامه‌های ایمیلی با ارزش افزوده ایجاد کنید که خوانندگان را تشویق می‌کند تا برای دوستان خود ارسال کنند
. وبلاگ مهمان در سایت های محبوب در جایگاه شما با پیوندهایی به یک صفحه انتخاب کردن
. پیوند به یک صفحه مشترک ایمیل را در نمایه های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

همانطور که می بینید تعداد زیادی کانال با هم تداخل دارند که می توانید از آنها برای رسیدن به هدف اصلی خود یعنی افزایش لیست ایمیل خود استفاده کنید.

قبل از شروع ایجاد کمپین های خود، باید کانال هایی را که قرار است از آنها استفاده کنید، تعریف کنید.

برای هر کمپین بازاریابی دیجیتالی که در حال اجرا هستید، باید بودجه ای در نظر بگیرید. تبلیغات دیجیتال ارزان ترین شکل تبلیغات است، اما همچنان باید بودجه ای را کنار بگذارید.

حتی اجرای کمپین های ارگانیک نیاز به سرمایه گذاری زمان یا پول دارد. به عنوان مثال، شما می توانید تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید، محتوای خود را بنویسید، و خودتان به بک لینک دسترسی داشته باشید، یا می توانید به شخص دیگری پول بدهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

سایر اشکال تبلیغات دیجیتال از همان ابتدا هزینه خواهند داشت، مانند تبلیغات پولی.

بودجه شما باید هر چیزی را که در شرکت خود خرج می کنید، به اضافه هزینه های هر شرکت یا پیمانکاری خارجی که برای ایجاد مواد خلاقانه استفاده می کنید یا حتی کمپین های خود را برای شما مدیریت می کنید، در نظر بگیرد.

راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ
راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله 6. دارایی های محتوای خود را ایجاد کنید- راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

بسته به کمپینی که اجرا می کنید، دارایی های محتوای متفاوتی وجود دارد که باید ایجاد کنید.

در اینجا چند نمونه هستند:

. اگر هدف شما افزایش ترافیک موتور جستجوی ارگانیک است، باید یک سری پست وبلاگ ایجاد کنید.
. اگر قصد دارید تبلیغات فیس بوک یا اینستاگرام را اجرا کنید، باید تمام مواد خلاقانه تبلیغاتی و صفحات فرود خود را ایجاد کنید که ترافیک را به آن ها ارسال می کنید.
. اگر در حال اجرای یک کمپین بازاریابی ویدیویی هستید، باید مجموعه‌ای از ویدیوها را ایجاد، ویرایش و منتشر کنید.

تمام مراحل قبلی به شما کمک می‌کند دارایی‌های محتوایی را ایجاد کنید که به هدف کمپینی که در ابتدا تصمیم گرفتید خدمت کند.

برخی از دارایی‌های محتوا، مانند پست‌های وبلاگ، و ویدیوها پس از ایجاد آنها نسبتا ثابت خواهند بود. با این حال، شما در نحوه انتخاب تبلیغ خلاق تر خواهید بود و استراتژی خود را بر اساس اینکه کدام تاکتیک های تبلیغاتی شما را به هدف خود نزدیک می کند، اصلاح خواهید کرد.

با این حال، اگر یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال اجرا می کنید، دارایی های محتوای شما بر اساس داده ها تکامل می یابد. شاید متوجه شده باشید که نوع خاصی از تصویر بهتر از بقیه عمل می کند، یا اینکه عنوان خاصی منجر به ثبت نام 10٪ بیشتر می شود. هدف گذاری مخاطبان شما نسبتاً ثابت می ماند (مشتری ایده آل شما را هدف قرار می دهد)، در حالی که خلاقیت تبلیغ شما بر اساس آنچه بازار شما بیشتر به آن پاسخ می دهد، تکامل می یابد.

مرحله 7. ابتدا کمپین های آزمایشی را اجرا کنید

اگر کمپین‌های تبلیغاتی یا هر نوع کمپین رسانه‌ای پولی را اجرا می‌کنید، ابتدا باید کمپین‌های آزمایشی را اجرا کنید تا کل بودجه خود را از بین نبرید.

با کمپین‌های آزمایشی خود، با بودجه کمی شروع می‌کنید و با دریافت بازخورد و داده‌ها، اصلاحات را انجام می‌دهید. به عنوان مثال، هنگامی که در حال ایجاد تبلیغات هستید، می توانید تیترهای مختلف، تصاویر مختلف، کپی متن، CTA و موارد دیگر را آزمایش کنید.

شما می خواهید بین کوچک نگه داشتن بودجه اولیه خود تعادل ایجاد کنید، در حالی که هنوز اطلاعات کافی برای اصلاح تبلیغات خود را دریافت می کنید.

اگر تبلیغات پولی انجام می دهید، حتی چیزی به کوچکی 1-10 دلار در روز داده های کافی برای کار با آن را در اختیار شما قرار می دهد، اگر اجازه دهید به مدت یک ماه اجرا شود.

اگر برای محتوا پول می‌پردازید، دیدن بازخورد فوری دشوارتر خواهد بود، با این حال، می‌توانید از طریق بخش نظرات، اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی، ثبت‌نام‌ها و کلیک‌ها (اگر تبلیغ می‌کنید) واکنش مخاطبانتان به مقالاتتان را ببینید. پست های وبلاگ شما به لیست ایمیل شما).

مرحله 8: کمپین ها را زیر نظر بگیرید و عملکرد آنها را تجزیه و تحلیل کنید

با کمپین های بازاریابی دیجیتال، هیچ کمبودی در داده ها وجود ندارد. از هر پلتفرمی که استفاده می کنید، می توانید انواع داده ها را پیدا کنید.

به عنوان مثال، ابزارهای ایمیل مارکتینگ دارای تجزیه و تحلیل داخلی هستند، هر پلتفرم تبلیغاتی دارای داشبورد تبلیغاتی خاص خود است و ابزارهای شخص ثالث مختلفی وجود دارد که می توانید برای آمار وب سایت و موارد دیگر از آنها استفاده کنید.

با این حال، قبل از شروع به ریختن داده ها، باید به اهداف خود رجوع کنید. این به شما کمک می کند تا اعدادی را که واقعاً مهم هستند، صفر کنید. هنگامی که بتوانید آن اعداد را تجزیه و تحلیل کنید، می توانید بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست، بنابراین بینش هایی خواهید داشت که می توانید روی آن ها اقدام کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  افزایش برنامه دیجیتال مارکتینگ جامع

با نگاه کردن به نقاط داده مناسب می توانید به سوالاتی مانند:

. آیا پست های جدید وبلاگ منجر به افزایش ترافیک و مشترکین ایمیل شده است؟
. آیا اشاره مطبوعاتی جدیدی از این خبر دریافت کردید؟
. آیا سری جدید ایمیل منجر به خرید بیشتر محصول شد؟
. کدام تبلیغات فیس بوک منجر به فروش بیشتر محصول شد؟

این احتمال وجود دارد که بسیاری از کمپین های بازاریابی دیجیتال شما نتایج مثبتی ایجاد نکنند. با این حال، مهم است که ناامید نشوید، به جای آن، به اجرای کمپین ها به عنوان یک آزمایش برای یافتن اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند نگاه کنید.

مرحله نهم: بودجه بیشتری را به فعالیت های سودآور اختصاص دهید

هنگامی که توانستید ببینید کدام کمپین ها بیشترین نتیجه را دارند، وقت آن است که کاهش را دو برابر کنید. در حال حاضر می دانید که پول خود را برای فعالیت های خاصی هدر نخواهید داد و آنها می توانند بازده قابل تاییدی را ایجاد کنند.

با این حال، شما همچنان می خواهید به جای اینکه تمام بودجه های باقیمانده خود را فوراً هزینه کنید، سرمایه گذاری خود را به آرامی افزایش دهید. سرمایه‌گذاری در همه چیز می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما وقتی شروع به تخصیص بودجه بیشتری می‌کنید، همچنان به دریافت داده‌ها ادامه می‌دهید.

سپس، می توانید از آن داده ها برای اصلاح بیشتر کمپین های خود استفاده کنید. در نهایت، به نقطه‌ای خواهید رسید که کمپین‌های شما تا حد امکان بهینه شده باشند. وقتی به این نقطه رسیدید و بالاترین ROI و نرخ تبدیل ممکن را دریافت کردید، واقعاً وقت آن است که مقیاس را افزایش دهید.

مرحله 10: کمپین های بازاریابی مجدد را راه اندازی کنید

بازاریابی مجدد چیزی است که باید در کل کمپین خود از آن استفاده کنید، به خصوص اگر از تبلیغات دیجیتال استفاده می کنید.

بازاریابی مجدد فرآیند اجرای تبلیغات برای بازدیدکنندگانی است که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند. این تبلیغات در هر جای دیگری که بازدیدکننده شما آنلاین باشد، از جمله تماشای ویدیوهای YouTube، خواندن یک وبلاگ، پیمایش در رسانه های اجتماعی یا مرور وب ظاهر می شود.

این به شما امکان می دهد فروش بیشتری نسبت به آنچه که در غیر این صورت از دست می دادید ایجاد کنید. اگر شخصی به یکی از محصولات شما نگاه می کند، یا از صفحه خاصی در سایت شما بازدید می کند، اما خریدی انجام نمی دهد، می توانید این شخص را با انواع تبلیغات هدف قرار دهید. رایج ترین آنها تبلیغات فیس بوک و تبلیغات گوگل هستند.

این تبلیغات اساساً این شخص را در سراسر وب دنبال می کنند و او را برای تکمیل خرید خود به وب سایت شما هدایت می کنند. حتی می‌توانید یک کوپن به این تبلیغات اضافه کنید تا تصمیم خرید بازدیدکننده‌تان را بسیار آسان‌تر کنید.

تبلیغات بازاریابی مجدد در هر پلت فرم تبلیغات دیجیتال بزرگ از جمله تبلیغات فیس بوک و تبلیغات گوگل در دسترس است.

شکل دیگری از بازاریابی مجدد که بر تبلیغات متکی نیست، بازاریابی ایمیلی است. می‌توانید یک دنباله ایمیل رها کردن سبد خرید ایجاد کنید که در صورت اضافه کردن موارد به سبد خرید، به طور خودکار برای بازدیدکنندگان ارسال می‌شود، اما خرید را تکمیل نمی‌کنند.

مردم این روزها به طرز باورنکردنی مشغول هستند و حواسشان پرت است، بنابراین دلایل زیادی وجود دارد که فراموش می کنند خرید خود را تکمیل کنند. دنباله رها کردن سبد خرید می تواند یک یادآوری ایمیل یا مجموعه ای کامل از ایمیل ها باشد که در یک بازه زمانی مشخص ارسال می شوند.

افزودن کمپین‌های بازاریابی مجدد به هر کمپینی که اجرا می‌کنید به رفع حفره‌های تبدیل کمک می‌کند و مطمئن می‌شوید که بیشترین بهره را از ترافیک جدیدی که برای وب‌سایت خود ایجاد می‌کنید، می‌برید.

یادگیری های کلیدی

همانطور که می بینید کارهای زیادی برای اجرای یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد.

همه چیز با انتخاب اهداف بازاریابی مناسب شروع می شود. اطمینان حاصل کنید که اهداف شما قابل دستیابی و ردیابی هستند، به این معنی که آنها می توانند به داده ها گره بخورند.

مرحله بعدی مرحله تحقیق است، جایی که شما عمیقاً در بازار، رقابت خود فرو می روید و شروع به تحقیق در مورد کلمات کلیدی می کنید که در کمپین های خود استفاده می کنید.

با مجموعه پایه، کانال های دیجیتالی را که برای اجرای کمپین خود استفاده می کنید تعیین می کنید و بودجه خود را برای مقداری که می خواهید خرج کنید تعیین می کنید.

در نهایت، شما شروع به ایجاد دارایی‌های محتوایی می‌کنید که برای اجرای کمپین خود نیاز دارید، چه پست‌های وبلاگ، مطالب تبلیغاتی یا شکل دیگری از محتوا، و شروع به اجرای کمپین خود کنید. با این حال، می‌خواهید کار را کوچک شروع کنید، بنابراین می‌توانید کمپین‌های خود را زیر نظر داشته باشید و ببینید چه چیزی بهترین عملکرد را دارد.

سپس، می‌توانید کمپین‌های خود را تغییر دهید و پس از یافتن آنچه واقعاً کار می‌کند، بودجه خود را افزایش دهید. همچنین مهم است که کمپین های بازاریابی مجدد را در هر کجا که قابل اجرا است شامل شود. بازاریابی مجدد به شما کمک می کند تا بازدیدکنندگان قدیمی را که خرید خود را تکمیل نکرده اند بازگردانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + دوازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟