درباره طراح UX بودن بیاموزید

درباره طراح UX بودن بیاموزید

درباره طراح UX بودن بیاموزید ، طراح تجربه کاربر یک متخصص طراحی رایانه است که تجربه کاربر محصولات دیجیتال را نظارت می کند، زمینه های بهبود را شناسایی می کند و پیشنهادات دیجیتال را تقویت می کند تا اطمینان حاصل شود که کاربر پسند هستند. به عنوان یک طراح UX، پروژه هایی را تکمیل خواهید کرد که نیاز به کار مستقل و تیمی دارند. برخی از مسئولیت های معمول این موقعیت عبارتند از:

 

یک طراح UX چه می کند؟

طراحی تجربه کاربری
یک طراح UX به نیازهای دیجیتالی کاربران نهایی می‌پردازد، مانند توسعه سناریوهای استفاده، شناسایی نقص‌ها در طرح‌های موجود و پیشنهاد بهبود محصولات دیجیتال. آنها همچنین ممکن است نمونه های اولیه راه حل های طراحی را توسعه دهند و از عملکرد بین پلت فرمی و بین مرورگر محصولات خود اطمینان حاصل کنند.

تست قابلیت استفاده
برای شناسایی نقاط ضعف در محصولات دیجیتال، یک طراح UX تست های قابلیت استفاده را در هر URL یک وب سایت یا برنامه تلفن همراه انجام می دهد.

تجزیه و تحلیل و توسعه استراتژی
برای به دست آوردن درک کامل از پیشنهادات رقبا و نیازهای مشتری، یک طراح UX در مورد بازار هدف تحقیق می کند، بینش های مبتنی بر تحقیق در مورد تجربه کاربر ایجاد می کند، به ایجاد استراتژی توسعه محتوا کمک می کند و راه حل های طراحی خود را با استانداردهای برند هماهنگ می کند.

همکاری با سایر بخش ها
یک طراح UX برای توسعه و نهایی کردن بهبود طراحی محصولات با دیگران همکاری می کند. همکاری‌های بالقوه شامل هماهنگی با تیم‌های توسعه و طراحی برای ایجاد طرح‌های صفحه محصول با ویژگی‌های مسیریابی و ناوبری بصری است.

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید: طراحی وب چیست؟

درباره طراح UX بودن بیاموزید
درباره طراح UX بودن بیاموزید – کالج نوین

الزامات طراح UX- درباره طراح UX بودن بیاموزید

از افراد حرفه ای در این موقعیت انتظار می رود شرایط مختلفی را داشته باشند، از جمله:

این مقاله را مطالعه کنید  7 دلیل برای وب سایت های باز طراحی شده

تحصیلات
اکثر طراحان UX حداقل به مدرک لیسانس نیاز دارند. با این حال، برخی از داوطلبان می توانند این موقعیت را با تجربه کاری معادل در طراحی کامپیوتر یا صنایع توسعه کامپیوتر، همراه با گواهینامه هایی که مهارت های خود را در این زمینه ثابت می کند، کسب کنند.

داوطلبان این موقعیت می توانند مدارک تحصیلی در طراحی کامپیوتر، توسعه کامپیوتر یا رشته های مرتبط را کسب کنند. بیشتر کارفرمایان این رشته ها را ترجیح می دهند زیرا افراد را برای چالش های کار در صنعت طراحی UX آماده می کنند.

آموزش
اکثر کارفرمایان از طراحان UX انتظار دارند که جنبه های فنی طراحی و توسعه کامپیوتر را با تمرکز بر تجربه کاربر آموخته باشند. افراد می توانند سایر اجزای نقش مانند ارسال گزارش و توسعه تجزیه و تحلیل مشتری در محل کار را بیاموزند.

گواهینامه ها
طراحان UX می توانند برای بهبود چشم انداز شغلی خود، گواهینامه های مختلفی را دریافت کنند. اگر این حرفه را دنبال می کنید، گواهینامه های زیر را در نظر بگیرید:

ملزومات طراحی تجربه کاربر – طراحی رابط کاربری Adobe XD
این گواهینامه از طریق Udemy ارائه می شود و مهارت های طراحی در Adobe XD را آموزش می دهد. این به عنوان یک گواهینامه طراحی اساسی برای افراد با سابقه توسعه کامپیوتر مناسب است. در این دوره می توانید اصول طراحی وب را بیاموزید، نمونه های اولیه طراحی ایجاد کنید، صفحات وب را آزمایش کنید و یاد بگیرید که چگونه گردش کار خود را مدیریت کنید. این گواهینامه برای هر کسی که علاقه مند به کسب اعتبار به عنوان یک طراح UX سطح ابتدایی است در دسترس است.

تخصص طراحی UX/UI
ارائه شده توسط موسسه هنرهای کالیفرنیا، این گواهینامه می تواند به شما در یادگیری روش های طراحی محور کمک کند که تجربیات کاربر را بهبود می بخشد. موضوعات تحت پوشش شامل اجزای طراحی رابط کاربری، اصول طراحی UX، معماری اطلاعات طراحی وب و فرآیند توسعه وایرفریم و نمونه اولیه است. برای افرادی که علاقه مند به دریافت گواهینامه پیشرفته در طراحی UX هستند در دسترس است.

این مقاله را مطالعه کنید  چهار جزء کلیدی یک طراحی وب عالی

گواهینامه حرفه ای تعامل انسان و کامپیوتر
ارائه شده توسط Georgia Tech، این گواهینامه UX/UI می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه تعامل انسان و رایانه می تواند رابط های کاربر را بهبود بخشد. این دوره بر روی اصول و تکنیک هایی تمرکز می کند که از طرح هایی با تجربه کاربری عالی پشتیبانی می کند. موضوعات دوره شامل پتانسیل ارتباط انسان و رایانه و اصولی است که رابط های کاربری قانع کننده ای ایجاد می کند. تقریباً شش ماه طول می کشد تا تکمیل شود و برای هر کسی که علاقه مند به دریافت گواهینامه طراحی UX پیشرفته است که در تعامل انسان و رایانه تخصص دارد مناسب است.

مهارت ها
بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند نامزدهای این موقعیت دارای توانایی های خاصی باشند که می تواند شامل موارد زیر باشد:

HTML: از آنجایی که HTML زبان اصلی توسعه وب است، دانش کاری HTML برای موفقیت به عنوان یک طراح UX ضروری است.
جاوا اسکریپت: اکثر طراحان UX باید جاوا اسکریپت را درک کنند، زیرا به شما امکان می دهد صفحات وب تعاملی طراحی کنید و خروجی توسعه دهندگان وب را بهبود بخشید.
خلاقیت: به عنوان یک طراح، به توانایی های خلاقانه قوی نیاز دارید تا به شما کمک کند محصولات جذاب و بصری ایجاد کنید که کاربران به طور مثبت به آنها پاسخ دهند.
تحقیق و تجزیه و تحلیل: از آنجایی که شما مسئول ارائه بینش برای بهبود طراحی و توسعه یک محصول خواهید بود، باید مهارت های تحقیق و تجزیه و تحلیل داشته باشید.
کار خودگردان: شما به توانایی کار مستقل بدون نظارت زیاد هنگام انجام تحقیق، توسعه بینش و اجرای راه حل های طراحی نیاز دارید.
کار تیمی: هنگام عیب‌یابی مشکلات و یافتن راه‌هایی برای بهبود تجربه کاربر، باید با تیم‌های مختلف همکاری کنید.

درباره طراح UX بودن بیاموزید
درباره طراح UX بودن بیاموزید – کالج نوین

محیط کاری طراح UX- درباره طراح UX بودن بیاموزید

محیط کاری معمولی یک طراح UX ممکن است شامل ویژگی های زیر باشد:

این مقاله را مطالعه کنید  دستورالعمل های طراحی و توسعه وب سایت

کار مستقل هنگام ارزیابی محصولات دیجیتال، شناسایی ایرادات و طراحی بهبودها
تعامل با متخصصان طراحی و برنامه نویسی برای بهبود قابلیت استفاده محصولات دیجیتال
برای مدت طولانی پشت میز نشستن
گذراندن بیشتر روز کاری در کنار کامپیوتر
ارتباط منظم با تیم ها
تسهیل ارتباط بین تیم های طراحی و توسعه

 

چگونه یک طراح UX شویم؟

برای تبدیل شدن به یک طراح UX مراحل زیر را دنبال کنید:

1. مدرک لیسانس یا تجربه کاری معادل آن را دریافت کنید
دریافت مدرک خود را در یک رشته مرتبط مانند طراحی گرافیک، توسعه نرم افزار یا برنامه نویسی کامپیوتر در نظر بگیرید. این مرحله همچنین ممکن است به شما کمک کند تا یک دوره کارآموزی پیدا کنید، که به شما امکان می دهد شبکه حرفه ای خود را توسعه دهید و دریابید که در این حرفه چه انتظاری دارید. اگر مدرک ندارید، ممکن است بتوانید شغلی به عنوان طراح UX با تجربه قبلی کافی در زمینه مرتبط پیدا کنید.

2. گواهینامه کسب کنید
شما می توانید گواهینامه های مختلفی را برای صنعت یا سطح تجربه خود بیابید. در حالی که به طور معمول مورد نیاز نیست، گواهی می تواند به طور قابل توجهی شانس شما را برای یافتن شغل افزایش دهد.

3. شروع به درخواست برای مشاغل کنید
شما می‌توانید با به‌روزرسانی رزومه، جستجوی فرصت‌های شغلی، تهیه فهرستی از شرکت‌هایی که استخدام می‌کنند و کاور نامه خود را سفارشی‌سازی کنید، فرآیند درخواست را آغاز کنید. تحصیلات، تجربه و گواهینامه های خود را در رزومه خود برجسته کنید.

4. برای مصاحبه آماده شوید
قبل از مصاحبه، به این فکر کنید که کدام یک از دستاوردهای حرفه ای خود را می توانید با کارفرمای احتمالی خود در میان بگذارید. به عنوان مثال، می‌توانید آزمایش قابلیت استفاده‌ای را که انجام داده‌اید توصیف کنید تا بفهمید چرا بازدیدکنندگان وب‌سایت روی یکی از صفحات محصول شرکت شما کلیک نمی‌کنند. به مراحلی که برای شناسایی مشکل انجام دادید و نحوه حل آن توجه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 13 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟