ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب ، 7 مورد

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب ؛ ابزارهای گوش دادن به مخاطب به شما این امکان را می دهد که حساب های رسانه های اجتماعی خود را زیر نظر داشته باشید، بنابراین متوجه خواهید شد که چه زمانی مکالمه هایی اتفاق می افتد که شامل برند شما، محصولات و خدمات شما یا حتی رقبای شما می شود.

این امر مدیریت چندین پروفایل و حفظ حضور در چندین سایت رسانه های اجتماعی را برای افراد آسان می کند.

این امر به ویژه امروزه زمانی که تقریباً 60٪ از مردم برای شکایت از یک برند به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنند بسیار مهم است و 72٪ از این افراد انتظار دارند ظرف یک ساعت پاسخ دهند.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب ؛ اگر از ابزارهای گوش دادن به مخاطبان برای ردیابی اتفاقات در حیاط خلوت خود استفاده نمی کنید، این احتمال وجود دارد که فرصت های عمده ای را برای شرکت در بحث ها، حل و فصل شکایات، جلوتر از رقبای خود از دست بدهید، و از موضوعات مورد علاقه مخاطبان خود مطلع باشید.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب
ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب – کالج نوین

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب

1.هوت سوئیت Hootsuite

داستان: Hootsuite در سال 2008 به دلیل نیاز شدید به دنیا آمد، زمانی که رایان هولمز، بنیانگذار آن متوجه شد که به ابزاری نیاز دارد تا به او کمک کند تا چندین حساب اجتماعی را مدیریت کند که برای شرکت محصولات دیجیتال خود اداره می کرد.

پلت فرم داشبورد از 35 سایت شبکه اجتماعی، از جمله محبوب ترین سایت ها مانند فیس بوک، توییتر، یوتیوب، لینکدین و غیره پشتیبانی می کند.

محبوبیت: بیش از 15 میلیون کاربر در سراسر جهان داشبورد Hootsuite را برای ردیابی و مدیریت حساب های رسانه های اجتماعی خود اجرا می کنند.

بهترین ویژگی ها: شما می توانید چندین حساب اجتماعی را به طور همزمان با یک داشبورد مدیریت کنید، و این باعث می شود به راحتی به تمام شبکه های خود در یک زمان گوش دهید.

این لول خاص به شما امکان می‌دهد تا اشاره‌ها را نظارت کنید، استفاده از کلمات کلیدی را دنبال کنید و حساب‌های اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی را دنبال کنید، بنابراین به شما امکان می‌دهد تا در جریان مکالمات موجود در دامنه خود باشید تا بتوانید در صورت لزوم در آنها شرکت کنید.

آنها همچنین گزارش های تحلیلی را برای کمک به اندازه گیری پیشرفت، امکان برنامه ریزی پست و ارائه آموزش از طریق دانشگاه Hootsuite ارائه می دهند.

گزینه‌ها: نسخه اصلی Hootsuite رایگان است، اما نسخه‌های پولی نیز وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها ارتقا دهید که برای نیازهای مشاغل مناسب‌تر هستند.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب
ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب – کالج نوین

2. فالوورونک Followerwonk

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ داستان: Followerwonk یک ابزار گوش دادن به مخاطبان خاص توییتر است که به شما امکان می دهد تا عمیقاً در دنیای تجزیه و تحلیل توییتر جستجو کنید و بینش عمیقی در مورد مخاطبان، فالوورها و تأثیرگذاران خود به شما ارائه می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت کلمات کلیدی برای دیجیتال مارکتینگ

بهترین ویژگی ها: از آنجایی که این ابزار مختص توییتر است، اطلاعات بسیار بیشتری در مورد کاربران نسبت به بسیاری از ابزارهای دیگر ارائه می دهد. به عنوان مثال، با استفاده از Followerwonk، می توانید اطلاعاتی در مورد فالوورهای خود مانند محل زندگی آنها، زمانی که دوست دارند توییت کنند، رفتارهایی که آنها را مشخص می کند و سایر آمار و اطلاعات جمعیتی پیدا کنید.

فراتر از آن، شما همچنین می توانید فالوورها را با یکدیگر مقایسه کنید و از کلمات کلیدی برای جستجوی دنبال کنندگانی استفاده کنید که ممکن است مخاطبان خوبی باشند. این ابزار همچنین برای یافتن و ارتباط با اینفلوئنسرها عالی است.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ گزینه‌ها: همراه با نسخه فریمیوم (که امکان ایجاد یک نمایه واحد را فراهم می‌کند)، دو نسخه پولی نیز وجود دارد: یکی با 29 دلار در ماه که امکان سه نمایه را دارد و دیگری با قیمت 79 دلار و اجازه 20 نمایه.

3. کلوت Klout

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ داستان: Klout از سال 2008 وجود داشته است، و آنها در کمک به برندها در محاسبه امتیازات کاربران رسانه های اجتماعی بر اساس نفوذ تخصص دارند.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ نکته مهم در مورد پلتفرم این است که می توانید از آن برای محاسبه امتیاز خود نیز استفاده کنید و تصور بهتری از نظر مخاطبان خود در مورد شما از نظر قدرت و نفوذ داشته باشید.

امتیازات از 1 تا 100 متغیر است و هر چه به 100 نزدیکتر باشید تأثیر بیشتری خواهید داشت. این سایت می‌تواند کاربران را در تمام شبکه‌های اصلی از جمله Instagram، Foursquare، Facebook، Google+ و غیره رتبه‌بندی کند.

بهترین ویژگی ها: این پلتفرم پیشنهادات بسیار خوبی دارد، از جمله اینکه شما را با محتوایی که ممکن است مخاطبان شما به آن علاقه مند باشند اما هنوز ندیده اند، در تماس قرار می دهد.

همچنین به عنوان یک پلتفرم تولید محتوا کار می کند، مکالمات را رصد می کند، به شما امکان می دهد در گفتگوها شرکت کنید، و به شما امکان می دهد سیگنال های اجتماعی مانند لایک ها و ریتوییت ها را ردیابی کنید، در حالی که شما را از امتیاز Klout خود مطلع می کند.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ یکی دیگر از ویژگی‌های عالی این است که به شما کمک می‌کند به افراد تأثیرگذار در حوزه کاری خود دسترسی پیدا کنید و حتی به شما اجازه می‌دهد به این کاربران امتیاز بدهید.

4. Tweetdeck توییت دک

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ داستان: TweetDeck یکی دیگر از ابزارهای گوش دادن توییتر است که به شما امکان می دهد چندین حساب را نظارت کنید و رابط های سفارشی ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  تفاوت دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی

مانند بسیاری از ابزارهای مشابه، TweetDeck از سال 2008 در دسترس بوده است، یعنی دو سال پس از راه اندازی شبکه اجتماعی، و از آن زمان توسط توییتر خریداری شده و مستقیماً به رابط پلتفرم مرتبط شده است.

بهترین ویژگی‌ها: یکی از چیزهایی که مردم در مورد TweetDeck بیشتر دوست دارند این است که می‌توانید ستون‌های سفارشی ایجاد کنید تا اطلاعاتی را که می‌خواهید نظارت کنید، خواه مربوط به گروه‌های توییتر، کاربران فردی، مشتریان یا رقبا باشد، ایجاد کنید.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ با استفاده از این ابزار می‌توانید هشتگ‌های پرطرفدار، تعاملات، منشن‌ها، پیام‌ها و حتی پروفایل‌های کاربر خاص را ردیابی کنید.

علاوه بر این، می‌توانید از این ابزار برای برنامه‌ریزی توییت‌ها نیز استفاده کنید، و هنگامی که قابلیت‌های زمان‌بندی را با قابلیت‌های نظارت ترکیب می‌کنید، زمانی که در وسط یک موضوع پرطرفدار یا طوفان توییت هستید، به ابزاری ضروری تبدیل می‌شود.

5.  Social Mention

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ داستان: یک ابزار جستجوی آسان برای استفاده است که اطلاعاتی در مورد هر عبارت جستجویی که در ابزار وارد می‌کنید به شما می‌دهد.

این پلتفرم بسیار ساده است، اما در مدت زمان بسیار کوتاه، می‌تواند به شما ایده بسیار خوبی از آنچه در مورد برند شما، رقبای شما، محصولات شما یا هر چیز دیگری که جستجو می‌کنید، بدهد.

برای مثال، اگر برای یک پارک ملی کار می‌کنید و می‌خواهید ببینید مردم چه می‌گویند، می‌توانید عبارت خرس گریزلی یا چیزی شبیه به آن را جستجو کنید تا ببینید چه کسی در چند ساعت، روز، هفته یا ماه گذشته چه چیزی و کجا گفته است. .

بهترین ویژگی ها: علیرغم اینکه پلتفرم چقدر ساده است، Social Mention در مورد اطلاعات ارزشمند و قابل استفاده بسیار خوب است.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ به عنوان مثال، وقتی یک عبارت را جستجو می‌کنید، پلتفرم فقط نتایج آنچه گفته شده را برمی‌گرداند، بلکه به شما امتیازی برای قدرت، اشتیاق، احساسات و میزان دسترسی آن عبارت می‌دهد.

همچنین می‌توانید جستجوی خود را محدود کنید تا فقط بر انواع خاصی از محتوا، مانند ویدیو، تصاویر، وبلاگ‌ها و میکروبلاگ‌ها تمرکز کنید. علاوه بر این، هنگامی که یک عبارت معین را جستجو می کنید، پلتفرم نتایجی را در مورد کلیدواژه های برتر، هشتگ ها و کاربران مرتبط با آن موضوع نشان می دهد.

در نهایت، می‌توانید از این ابزار برای تنظیم هشدارهای ایمیل یا فید RSS در مورد شرایط انتخابی استفاده کنید.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب
ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب – کالج نوین

6. Google Alerts

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ داستان: Google Alerts در سال 2003 راه اندازی شد و آن را به یکی از ابزارهای اصلی گوش دادن به مخاطبان در بازار تبدیل کرد.

تفاوت بین این ابزار و سایر ابزارهای گوش دادن به مخاطب در این است که Google Alerts برای نظارت بر محتوای وب – و نه به طور خاص محتوای رسانه های اجتماعی – برای عبارات جستجوی مربوط به هشدارهایی که کاربر تنظیم می کند طراحی شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه حیوانات خانگی دارید و می‌خواهید از همه چیزهایی که به صورت آنلاین در مورد گربه‌های پلی‌داکتیل گفته می‌شود مطلع باشید، می‌توانید با استفاده از آن عبارت هشداری تنظیم کنید و به‌روزرسانی‌های منظمی را در مورد محتوایی از سراسر وب دریافت کنید که به آن اشاره شده است.

بهترین ویژگی ها: جذابیت اصلی Google Alerts وسعت دامنه آن است: تمام محتوای وب را برای جستجوی عبارات جستجوی انتخابی شما کنترل می کند و شامل همه چیز از صفحات وب گرفته تا وبلاگ ها، مقالات خبری تا تحقیقات علمی و بسیاری موارد دیگر می شود.

مزیت دیگر این است که می توانید هشدارهایی را برای هر اصطلاحی که دوست دارید تنظیم کنید، به این معنی که می توانید محصولات، خدمات، نام های تجاری، رقبا، کلمات کلیدی یا هر چیز دیگری را که می خواهید ردیابی کنید، نظارت کنید.

علاوه بر این، می‌توانید فرکانس دریافت هشدارهای ایمیلی را نیز تنظیم کنید و به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعاتی را که در مورد شما گفته می‌شود، حفظ کنید.

7. Borardreader

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ داستان: BoardReader شبیه Social Mention است که می توانید یک عبارت جستجو را وارد کنید تا ببینید چه چیزی در مورد آن گفته می شود، اما تفاوت این است که BoardReader به طور خاص برای نظارت بر پانل های بحث، بخش های نظرات و تابلوهای پیام طراحی شده است.

بهترین ویژگی ها: مزیت اصلی BoardReader این است که به راحتی به شما امکان می دهد نظراتی را که افراد در مورد برند یا محصولات شما می دهند را ردیابی و نظارت کنید.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ بدون ابزاری مانند این، تیمی از افراد سال‌ها طول می‌کشد تا همه چیزهایی را که در مورد شما گفته می‌شود بررسی کنند و ردیابی کنند، و آنها هرگز نخواهند توانست با مکالمات همراه شوند.

BoardReader یک پلتفرم ساده‌تر از Social Mention است، اما همچنان می‌توانید جستجوی خود را بر اساس پست‌ها یا رشته‌ها اصلاح کنید، می‌توانید اشاره‌هایی را ببینید که به یک سال قبل باز می‌گردند، و حتی می‌توانید دامنه‌های دقیقی را برای عبارت انتخابی خود جستجو کنید.

ابزارهای گوش دادن به مخاطب همچنان محبوب‌تر، ضروری‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند، زیرا برندهای بیشتری به اهمیت رسانه‌های اجتماعی و مشارکت مخاطبان پی می‌برند.

ابزارهای رایگان گوش دادن به مخاطب؛ در حال حاضر ابزارهای رایگان زیادی در آنجا وجود دارد که می توانید از آنها برای نظارت بر آنچه مردم در مورد شما یا رقبایتان می گویند استفاده کنید، و این هفت مورد باید شما را در مسیر درستی قرار دهند تا در مورد کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با نام تجاری خود آگاه باشید و به شما امکان می دهد بمانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟