طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو در واقع یک نماد، سمبل یا آرم است که به یک شرکت یا سازمان نسبت داده می شود. لوگو می تواند شامل تصویر، نوشتار و یک طرح گرافیکی باشد که در آن نام شرکت، حروف اختصاری یا یک تصویر مرتبط با کسب و کار و بیزینس گنجانده شده باشد. [شماره تماس: 09112405438 و همچنین شماره واتساپ : 09022486492]می توانید ثبت درخواست را انجام دهید.

لوگو یک تصویر مشخص از برند ایجاد می کند تا مخاطبین بتوانند یک شرکت را از سایر رقبا به سرعت تشخیص دهند و محصولات و خدمات آن را برای خرید انتخاب کنند.

طراحی لوگو - کالج نوین
طراحی لوگو – کالج نوین

خدمات طراحی لوگو

طراحی لوگو، بخشی از فرایند برندینگ شرکت‌ها و مجموعه‌ها می باشد.بیش از 70 درصد تبلیغات در برندینگ، بر روی لوگوی کسب و کارها انجام می شود. برای داشتن تبلیغاتی موثر و کارآمد، کسب و کار شما، نیازمند یک لوگوی حرفه ای است. شاید شرکت های معدودی در ایران وجود داشته باشند که به صورت حرفه ای تمامی خدمات برندینگ را انجام می دهند.

از ایده تا طراحی لوگوی تجاری

امروزه با توجه به افزایش اهمیت تبلیغات و بازاریابی یک لوگوی مناسب و جذاب تاثیر فراوانی در جذب مخاطبین و مشتریان بالقوه دارد. سفارش طراحی لوگو حرفه ای در سایت کارلنسر با کیفیت عالی و کمترین هزینه امکان پذیر است.

هزینه طراحی لوگو بر اساس نوع آرم تجاری و بر طبق توافق بین طراح و کارفرما انجام می شود. یک طراح لوگوی حرفه ای با تسلط فراوان به نرم افزارهای گرافیکی مانند فوتوشاپ و داشتن دید خلاقانه می تواند نمادی مناسب برای کسب و کار شما ایجاد کند.

در کارلنسر بهترین فریلنسرهای طراح گرافیک و طراحی لوگو با تجربه کاری و نمونه کار آماده انجام پروژه های طراحی لوگو با بهترین قیمت و در اسرع وقت هستند.

شما با ثبت پروژه و مشاهده پیشنهادات قیمت و زمان و مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت می توانید مناسب ترین فریلنسر طراح لوگو را برای پروژه های  لوگو و هویت بصری انتخاب کنید. کالج مدیریت یکی از خدمات خود که طراحی لوگو می باشد می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد.

کاربردهای لوگو و لزوم طراحی آن

ممکن است این سوال در ذهن‌تان ایجاد شود که چرا باید وقت و هزینه‌ای گزاف را جهت طراحی لوگو و بسته‌ بندی کارت ویزیت کنار بگذارم؟ قبل از هرچیز این نکته را در نظر داشته باشید که  لوگو و جعبه به غیر از ظاهر زیبا، مالکیت و هویت را برای شما فراهم خواهد کرد.

از جمله کاربردهای لوگو که طراحی لوگو و چاپ آن را ضروری می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تمایز شما از رقبا
یکی از بهترین کاربردهای  لوگو و شاپینگ بگ و ساک، تمیزدادن تخصص‌تان از رقبای شما است. با طراحی لوگو و شاپینگ بگ و ساک، کسب‌وکار خود را در بهترین شکل ممکن از سایر تخصص‌های مشابه جدا خواهید کرد. بسیاری، این گزینه را اساسی‌ترین مزیت طراحی لوگو و چاپ آن می‌دانند.  لوگو و لیبل و برچسب، به افزایش کلاس کاری شما کمک خواهد کرد.

• پخش اطلاعات مهم درباره تخصص شما
همان‌طور که گفته شد لوگو نوعی هویت بصری از کسب‌و‌کار شما است. یک لوگو یا کارت ویزیت خوب در عین نگه‌داشتن مرزهای مهم کسب‌وکارتان، اطلاعات کلی اما مهمی درباره شرکت شما در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

طراحی لوگو و چاپ آن، اطلاعاتی درباره صنعت شما، خدماتی که ارائه می‌دهید، جمعیت هدف و ارزش‌های برند شما را به اشتراک خواهد گذاشت.

به عنوان مثال یک شرکت ممکن است از تصاویر مدار در طراحی لوگو و کارت ویزیت خود استفاده کند تا نشان دهد که در صنعت نرم افزار کار می‌کند. دقت کنید که از عناصر و تصاویر با کیفیت در طراحی لوگو و بسته بندی خود استفاده کنید.

• معرفی برند
طراحی لوگو و کارت ویزیت قادر است تا نوعی ارتباط بصری قوی بین شما و مخاطب‌تان ایجاد کند. مخاطب و مشتری با دیدن لوگو از برند و تخصص شما مطلع خواهند شد. طراحی لوگو و لیبل و برچسب به مشتریان کمک می‌کند تا برند شما را در ذهن خود نگه دارند و در زمان نیاز به شما مراجعه کنند.

طراحی لوگو حرفه ای کافی است برای درک بهتر این مورد به برندهای مطرحی مانند مک دونالد فکر کنید که تمام مردم دنیا با لوگوی آن آشنا هستند. این سطح از محبوبیت نشان‌دهنده لوگو و بسته بندی هوشمندانه مک دونالد است. پس تاثیر لوگو در مطرح‌شدن تخصص و کسب‌وکارتان را دست کم نگیرید.

طراحی لوگو - کالج نوین
طراحی لوگو – کالج نوین

3 اصل حیاتی برای داشتن یک لوگوی خوب

تاثیر و هماهنگی: برخی از رنگ ها در کنارهم تعامل و هماهنگی خوبی برقرار می کنند و به همان اندازه تاثیر زیادی روی ذهن مخاطب اعمال می کنند و برعکس بعضی از رنگ ها در کنار هم تمام ارزش های یکدیگر را از بین برده و تاثیر منفی  بر روی ذهن مخاطب می گذارند.

مفهوم و پیام رنگ: یک رنگ دارای معانی مختلف و نماد یک یا چند مفهوم است و باید در نظر گرفت که آن رنگ مهمترین صفت سازمان را به خوبی تعریف نماید.

قطعا انتخاب رنگ قرمز برای یک برند تولیدکننده کولر، کار درستی نیست و رنگ‌هایی مثل آبی و سفید مناسب‌ترند.  هم‌چنین انتخاب رنگ صورتی برای یک شرکت مواد شیمیایی، جلوه خوبی ندارد.

گاهی طیف های مختلف یک رنگ دارای معانی و مفاهیم متفاوتی خواهند بود برای مثال مشکی عموما رنگ ماتم است ولی همین مشکی اگر به حالت مشکی کربن در بیاید به یک رنگ لوکس تبدیل خواهد شد.

محبوبیت: گزینه محبوبیت یکی از تاثیرگذارترین فاکتورهای انتخاب رنگ است. برای مثال رنگ آبی بیشترین استفاده را در بین برند های جهان داراست و یا رنگ قرمز که تعدادی از برترین برند های جهان از آن در رنگ لوگوی خود استفاده برده و دارای محبوبیت فراوانی هستند.

در اخر باید گفت با وجود همه این موارد، در نهایت گاها احساسات و علایق شخصی صاحبان برند بر علم رنگ شناسی چیره شده و ما شاهد برند هایی هستیم که اگر آنها را دقیق مورد بازبینی قرار دهیم، ارتباطی بین رنگ و موضوع فعالیت آن برند پیدا نمی کنیم و در عین حال میبینیم که آن برند از موفقیت بسیاری هم برخوردار است و گاها حتی تعریف جدیدی به توصیفات آن رنگ اضافه می کند.

نمونه این برند ها بسیار کم هستند و اما نکته مهم اینست که رنگ ها تاثیرات شگرفی بر مخاطبان و انسان ها می گذارند و حتی گاهی تنها با شنیدن نام یک رنگ یاد یک برند موفق و جهانی می افتیم.

طراحی لوگو - کالج نوین
طراحی لوگو – کالج نوین

عناصر اصلی طراحی لوگو

  • تایپوگرافی: هر لوگو حاوی عناصر تایپوگرافیک است. این هنر که به نویسه نگاری معروف است از یک حرف واحد در سبک مونوگرام monogram تا کلمه اختصاری یا نام کامل کسب و کار متغیر است. طراح با خلاقیت تمام، بهترین نویسه را با توجه به شاخص‌های درون برند ارائه می‌دهد.
  • تجسم: گاهی اوقات این تایپوگرافی یا نویسه نگاری با نمادها یا آیکون‌هایی همراه می‌شود. این نمادها شامل اشکال هندسی و نمادهای انتزاعی هستند. لوگوها در موارد خاصی، عناصر تزیینی مثل خطوط یا نشان‌های بصری مثل ستاره‌های کوچک یا نقطه چین‌ها را در بر می‌گیرند که الزاماً یک تصویر خاص را نمی‌سازند.

    رنگ: رنگها فراتر از شکل و غالب لوگو، اهمیت دارد. لوگوها به صورت سیاه سفید، تک رنگ یا چند رنگ هستند. لوگوهای چند رنگی، معمولاً مفاهیم خاصی را در بر می‌گیرند.

    بافت یا زمینه کاربردی لوگو: در طراحی لوگو باید به زمینه کاربردی لوگو هم توجه کرد. یعنی در کجا و چه زمانی به کار می‌رود. معمولاً لوگوها را در فضاهای آنلاین، کارت‌های ویزیت، سر درب فروشگاهها، تبلیغات چاپی و تلویزیونی مشاهده می‌کنیم.

    پویایی یا ایستایی: آیا عناصر درون لوگو باید ثابت یا متحرک طراحی شوند؟ هر دو حالت را می‌توان در نظر گرفت تا بتوان طبق مصارف و زمینه کاربردی آنرا تغییر داد.

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟