ساخت ویدیوهای خلاقانه

ساخت ویدیوهای خلاقانه ، 10 اصل

ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ در هر دقیقه حدود 500 ساعت ویدیو در یوتیوب آپلود می شود. این تعداد زیادی ویدیو است! و اجازه دهید با آن روبرو شویم، همه آنها خوب نیستند.

برخی بسیار خشن و غیرحرفه ای به نظر می رسند. برخی فاقد هرگونه تمرکز و روایت واضح هستند، یا احساس می کنند پروژه های بیهوده ای هستند. به عبارت دیگر، برخی ویدیوهای رسانه های اجتماعی کار می کنند و برخی نه.

ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ به عنوان یک بازاریاب، می خواهید مطمئن شوید که ویدیوهای اجتماعی شما برای شما کار می کنند. بنابراین، چگونه می‌توانید کمک کنید که ویدیوهایتان بالاتر از نویز شنیده شوند و در چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی امروزی برجسته شوند؟

نکاتی برای ساخت ویدیوهای خلاقانه

ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ در طول سال ها، یوتیوب ،سازندگان برتر خود و نحوه تعامل آنها با مخاطبان خود را در این پلتفرم تجزیه و تحلیل کرده است. آنها ده اصل اساسی را که زیربنای یک استراتژی ویدیویی خلاقانه موفق است، شناسایی کرده اند.

در حالی که مجبور نیستید همه اصول را در همه ویدیوهای خود اعمال کنید، هر چه تعداد بیشتری از آنها را بتوانید در محتوای خود پیاده کنید، احتمال اینکه ویدیوهای شما کشف و به اشتراک گذاشته شود بیشتر است.

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید. بازاریابی ویدیویی ، 6 روش سنجش موفقیت

ساخت ویدیوهای خلاقانه
ساخت ویدیوهای خلاقانه – کالج نوین

بنابراین، ده اصل خلاقانه ویدیوهای موثر چیست؟

1. قابل اشتراک گذاری
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ آیا مردم می خواهند ویدیوی شما را به اشتراک بگذارند؟ موضوع یا قالبی را بیابید که بیننده را وادار کند ویدیوی شما را به اشتراک بگذارد.

این مقاله را مطالعه کنید  7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ

هرچه محتوای شما جذاب‌تر باشد، احتمال اینکه مردم آن را به اشتراک بگذارند بیشتر است. این امر دسترسی به محتوای شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا دنبال کننده های بیشتری ایجاد کنید.

2. قابل دسترس
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ آیا ویدیوهای شما به عنوان محتوای مستقل معنی دارند؟ فرمت محتوای ویدیویی را بیابید که بتوان آن را مستقل از سایر ویدیوهای کانال قدردانی کرد. اگر بیننده‌ای یکی از ویدیوهای YouTube شما را پیدا کند، آیا می‌تواند بدون تماشای همه ویدیوهای دیگر در کانال شما از آن قدردانی کند؟

در دسترس بودن به این معنی است که ویدیوهای شما به تنهایی معنا دارند. این بدان معناست که می توانید از ویدیوهای جداگانه برای پر کردن فیدهای مختلف استفاده کنید – و این باعث افزایش مخاطبان شما می شود.

3. محاوره ای
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ آیا با مخاطبان خود صحبت می کنید یا فقط با آنها صحبت می کنید؟ مطمئن شوید که در ویدیوی شما عنصری برای صحبت مستقیم با مخاطب وجود دارد.

این باید به شما کمک کند تا با جامعه خود ارتباط برقرار کنید و با طرفداران خود پیوند برقرار کنید. علاوه بر صحبت مستقیم با مخاطبان، آنها را به بخشی از گفتگو تبدیل کنید. این افراد را تشویق می‌کند تا با ویدیو درگیر شوند.

4. سازگار
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ آیا فرمت و برنامه ویدیویی ثابتی دارید؟ سازگاری می تواند شامل موارد مختلفی باشد. باید سعی کنید به یک برنامه منظم پایبند باشید.

هدف استفاده از فرمت ویدئویی مشابه در سراسر صفحه باشد. «روی برند» بمانید و در تمام ویدیوهای خود یک شخصیت ثابت روی صفحه ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  مشاوره دیجیتال چیست ،4 نیاز مهم

5. پایدار
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ اگر ویدیویی موفقیت آمیز باشد، می توانید آن را بیشتر دوست داشته باشید؟ وقتی فرمت ویدیویی موفقی پیدا کردید، احتمالاً می خواهید بیشتر شبیه آن را در قالب های مختلف و در بخش های مختلف وب ایجاد کنید.

با این حال، اگر تولید ویدیو بسیار گران بود، ممکن است نتوانید این کار را انجام دهید.

ساخت ویدیوهای خلاقانه
ساخت ویدیوهای خلاقانه – کالج نوین

6. قابل کشف
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ آیا مردم محتوای شما را پیدا خواهند کرد؟ شما می خواهید یافتن ویدیوهای شما را تا حد امکان برای مردم آسان کنید، به خصوص در مکان شماره یک برای مشاهده آنلاین ویدیوها!

اطمینان حاصل کنید که عناوین صحیح هستند و ابرداده شما به وضوح مشخص می کند که محتوای شما در مورد چیست. همچنین، به خاطر داشته باشید که مردم در جستجوی چه چیزی هستند و انواع ویدیوهایی را که مردم احتمالاً می خواهند ایجاد کنید.

برای اینکه محتوای خود را بیشتر کشف کنید، باید ویدیوهای خود را برای جستجو بهینه کنید. پس از همه، یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ در جهان است!

ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ هرچه بهتر ویدیوها را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، شانس بیشتری برای کشف و مشاهده آنها توسط کاربران خواهید داشت.

یک مثال عالی که می توان به آن نگاه کرد، وب سایت اتومبیل بریتانیا، Carwow است.

 

چند نکته برای بهینه سازی ویدیوها :

عنوان: پیش‌بینی کنید که افراد وقتی می‌خواهند ویدیوی شما را پیدا کنند به دنبال چه چیزی می‌گردند. سپس نام ویدیوی خود را بر اساس آنچه که افراد احتمالاً برای یافتن این نوع محتوا در YouTube تایپ می کنند، نامگذاری کنید. کلمات کلیدی مرتبط با ویدیو و برند خود را بگنجانید.

توضیحات: یک توضیح غنی از کلمات کلیدی از ویدیوی خود قرار دهید. مطمئن شوید که یک فراخوان برای اقدام واضح و پیوندهایی به سایر ویدیوهای مفید، کانال های رسانه های اجتماعی و منابع در وب سایت خود قرار دهید. درباره نحوه تحقیق در مورد کلمات کلیدی بیشتر بدانید.

برچسب ها: ویدیوی خود را با کلمات کلیدی مرتبط تگ کنید. این ویدیوی شما را با ویدیوهای مشابه مرتبط می‌کند و این باعث می‌شود که دسترسی آن افزایش یابد.

تصویر بندانگشتی: YouTube توصیه می کند از یک تصویر 1280×720 پیکسل استفاده کنید تا مطمئن شوید که تصویر کوچک شما در همه اندازه های صفحه نمایش عالی به نظر می رسد.

7. مشارکتی
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ آیا می توانید با سایر سازندگان ویدیو همکاری کنید؟ به عنوان مثال، ممکن است بخواهید وارد یک مشارکت پولی یا متقابل شوید.

بسیاری از تولیدکنندگان محتوای دیجیتال برای کمک به رشد کانال های خود با سازندگان دیگر همکاری می کنند. برای همکاری‌های موفق، مطمئن شوید که مخاطبان هدف مشابهی دارید و یک مکان مهمان جذاب ایجاد کنید.

همچنین همکاری با دیگرانی که قبلاً به محصول شما تمایل نشان داده‌اند نیز مهم است.

8. تعاملی
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ چگونه بینندگان می توانند با ویدیوی شما درگیر شوند؟ یوتیوب صرفا یک رسانه پخش نیست. این چیزی بیش از یک راه دیگر برای شما برای رساندن پیام خود به بیرون است.

این در واقع یک پلت فرم تعاملی است. راهی بیابید که به مخاطب اجازه دهد با بازخورد، ایده های محتوا و محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) در محتوای شما مشارکت کند و محتوای شما را شکل دهد. گوش دادن اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا در تعامل با مخاطبان سرمایه گذاری کنید.

ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ در نظر بگیرید که چگونه می توانید مخاطبان خود را در محتوای خود مشارکت دهید. اگر مخاطبان شما ببینند که شنیده می شوند و محتوای شما بر اساس نظرات آنها شکل می گیرد، از آن استقبال خواهند کرد و برای اطلاعات بیشتر باز خواهند گشت.

ساخت ویدیوهای خلاقانه
ساخت ویدیوهای خلاقانه – کالج نوین

9. هدفمند
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ ویدیوی شما برای کیست؟ ویدیوی شما باید برای کسی هدف قرار گیرد. بنابراین، به وضوح مخاطبی را که محتوا در تلاش است به آن دست یابد، تعریف کنید. و سپس محتوای ویدیویی را مطابق با ترجیحات و نیازهای آنها تنظیم کنید. این احتمال طنین انداز شدن ویدیو با آنها را افزایش می دهد.

شما می توانید با تعامل با مخاطبان خود در رسانه های اجتماعی، دیدن آنچه که آنها دوست دارند، چه چیزی دوست ندارند و درک آنچه که از کانال شما انتظار دارند، در مورد آنها اطلاعات کسب کنید.

ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ هرچه مخاطبان شما بیشتر باشد، درگیری بیشتری را در محتوای خود خواهید دید.

10. معتبر
ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ آیا در پشت ویدیوی شما اشتیاق واقعی وجود دارد؟ محتوای شما باید معتبر باشد و اشتیاق شما را به موضوع نشان دهد.

ساخت ویدیوهای خلاقانه ؛ شما باید به چیزی که آپلود می کنید باور داشته باشید. در دوربین، از زبان بدن شما مشخص می شود که آیا به موضوع خود علاقه دارید. اگر مخاطبان شما احساس کنند پیام شما معتبر است، بیشتر با محتوای شما درگیر خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟