روش سهم بازار

روش سهم بازار

روش سهم بازار یکی دیگر از روش‌های پیش‌بینی فروش است که در آن شرکت ابتدا روی پیش‌بینی صنعت کار می‌کند، سپس فاکتور سهم بازار را اعمال می‌کند و در نهایت به پیش‌بینی شرکت می‌رسد. به سادگی، پیش بینی فروش شرکت از داده های جمع آوری شده در مورد فروش صنعت و از سهم بازار شرکت استنباط می شود.

روش سهم بازار - کالج نوین
روش سهم بازار – کالج نوین

سهم بازار شرکت عامل کلیدی در این روش است و می‌توان آن را از طریق سوابق فروش گذشته، موقعیت فعلی شرکت – برنامه‌های آینده، سوابق فروش رقیب – برنامه‌ها و استراتژی‌های بازاریابی، ترجیحات برند مشتری و غیره تعیین کرد.

تمام این اطلاعات را می توان از طریق یک ممیزی بازاریابی دقیق جمع آوری کرد. حسابرسی بازاریابی چیست؟ ممیزی بازاریابی عبارت است از تجزیه و تحلیل و تفسیر سیستماتیک و جامع محیط بازاریابی کسب و کار (داخلی و بیرونی)، اهداف، اهداف، استراتژی ها و اصول شرکت که به شناسایی حوزه مشکل و پیشنهاد راه حل برای آن کمک می کند.

از طریق ممیزی بازاریابی، شرکت می تواند تصویر نسبی برند، سهم بازار و نقاط قوت و ضعف خود را با توجه به رقبای خود در صنعت دریابد. نه تنها از طریق ممیزی بازاریابی، شرکت می تواند از طریق سیستم هوشمند بازار به برنامه ها، سیاست ها و فعالیت های رقیب دسترسی داشته باشد.

سیستم هوشمند بازار چیست؟ این به جمع آوری سیستماتیک داده های بازاریابی مربوطه از همه منابع ممکن و سپس تبدیل آن به اطلاعات معنی دار اشاره دارد. از این طریق، اطلاعات کامل در مورد رقبا را می توان از شرکای کانال، که ارتباط نزدیکی با بازار دارند و تمام جزئیات مربوط به همه بازیگران صنعت را دارند، به دست آورد.

این مقاله را مطالعه کنید  انتقال وجه الکترونیکی ملی (NEFT)

بنابراین، روش سهم بازار شامل مطالعه کامل پیش‌بینی صنعت و سهم بازار شرکت است که به استنباط پیش‌بینی فروش نهایی شرکت کمک می‌کند. این تبدیل از پیش بینی صنعت به پیش بینی فروش خاص شرکت بسیار دشوار است و از این رو به تخصص نیاز دارد. پس از تعیین سهم بازار، داده ها برای رسیدن به پیش بینی شرکت ادغام می شوند.

محدودیت های روش سهم بازار عبارتند از:

تبدیل پیش بینی صنعت به پیش بینی فروش خاص شرکت بسیار خسته کننده است و از این رو نیاز به تخصص دارد.
این یک فرآیند پیچیده است زیرا کل محیط کسب و کار قبل از رسیدن به پیش بینی نهایی مورد بررسی قرار می گیرد.
اطلاعات اشتباه در مورد محیط بازاریابی ممکن است منجر به پیش بینی فروش اشتباه شود.
یکی از مزایای این روش این است که از سهم بازار برای رسیدن به پیش بینی فروش شرکت استفاده می کند و این سهم بازار از مطالعه دقیق محیط بازاریابی کسب و کار استنباط می شود و از این رو قابل اطمینان ترین پیش بینی محسوب می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 14 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟