بررسی بازار - کالج نوین

بررسی بازار

بررسی بازار یکی دیگر از پرکاربردترین روش‌های پیش‌بینی فروش است که برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به بازار استفاده می‌شود که از سوابق داخلی شرکت یا منابع اطلاعات منتشر شده خارجی قابل جمع‌آوری نیست.

"<yoastmark

روش بررسی بازار معمولاً در شرایطی استفاده می شود که داده های اولیه یا داده های دست اول برای پیش بینی تقاضا مورد نیاز است. چنین وضعیتی زمانی وجود دارد که شرکت بخواهد یک محصول جدید یا یک نوع جدید را وارد بازار کند. سپس به داده های اولیه متوسل می شود.

به طور مشابه، شرکتی که وارد یک تجارت جدید می شود، برای پیش بینی تقاضا یا فروش خود به بررسی بازار متکی است. از آنجایی که هیچ سوابق گذشته نزد شرکت موجود نیست، بنابراین باید اطلاعات را از بازار یا مشتریان به طور مستقیم برای پیش بینی فروش جمع آوری کند. معمولاً شرکت‌ها برای درک ظرفیت خرید، نگرش و عادات خرید، نظرسنجی را در میان نمونه‌ای از مصرف‌کنندگان انجام می‌دهند.

گاهی اوقات، شرکای کانال نیز برای آگاهی از نگرش، خریدهای احتمالی و روند کلی صنعت مورد بررسی قرار می گیرند. اغلب از نظرسنجی بازار به عنوان مترادف تحقیق بازار یا تحلیل بازار استفاده می شود، اما این درست نیست. در واقع آن یکی از تکنیک های مورد استفاده در تحقیقات بازار است.

مزیت اصلی روش بررسی بازار این است که به جمع آوری داده های اصلی یا اولیه مخصوص مشکل مربوطه کمک می کند. اما با این حال، مجموعه ای از داده های اولیه می تواند زمان بر و همچنین گران باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  منابع اخلاق کسب و کار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟