آمیخته بازاریابی - کالج نوین

آمیخته بازاریابی

آمیخته بازاریابی گروهی از متغیرهای بازاریابی است که شرکت با ترکیب و کنترل آنها، پاسخ مطلوب را در بازار هدف ایجاد می کند. این یک ابزار بازاریابی مهم است که شامل تمام عناصری است که بر تقاضا برای محصولات ارائه شده توسط شرکت تأثیر می گذارد.

آمیخته بازاریابی - کالج نوین
آمیخته بازاریابی – کالج نوین

اجزای آمیخته بازاریابی
آمیخته بازاریابی

فعالیت های مختلف بازاریابی توسط مک کارتی به چهار نوع ابزار آمیخته بازاریابی طبقه بندی می شوند که معمولاً به عنوان “چهار P بازاریابی” شناخته می شوند:

محصول: محصول به کالاها و خدماتی اطلاق می شود که برای فروش به مشتریان عرضه می شود و قادر به برآوردن خواسته های آنهاست. یک شرکت برای معرفی محصولاتی که تقاضای بالایی دارند و حذف محصولاتی که باعث زیان شرکت می شود، استراتژی هایی اتخاذ می کند. تصمیمات استراتژیک در مورد تنوع محصول، کیفیت، طراحی، ویژگی ها، نام تجاری، بسته بندی، اندازه، بازگشت، خدمات پس از فروش و غیره باید اتخاذ شود.
محصولات ارائه شده توسط شرکت باید به گونه ای باشد که در ذهن مشتریان تأثیر بگذارد که محصولات ارائه شده توسط آنها با محصولات ارائه شده توسط رقبا متفاوت باشد. بنابراین، تمایز کلیدی است که به ایجاد ارزش برند کمک می کند.

قیمت: قیمت به مبلغی گفته می شود که مشتری برای دریافت محصول یا خدمات مورد نظر می پردازد. قیمت گذاری محصول باید با در نظر گرفتن لیست قیمت، قیمت رقیب، شرایط فروش، مکان مشتری، تخفیف ها و غیره انجام شود. هنگام تصمیم گیری در مورد قیمت ها، ارزش و کاربرد محصول برای مشتریان خود باید در نظر گرفته شود.
مکان: مکان به دسترسی آسان محصول در بازار هدف اشاره دارد. به این معنی است که باید یک کانال بازاریابی مناسب برای دستیابی به مشتریان انتخاب شود، زیرا هر چه زنجیره توزیع بهتر باشد، پوشش بالاتری خواهد داشت.
ترفیع: ترفیع به معنای ارتباط بازاریابی است، مانند تبلیغ محصول برای انتقال ویژگی های محصول. هدف آن جلب توجه مشتریان و ترغیب آنها به خرید آن است. ترکیب تبلیغاتی به معنای ابزارهای تبلیغاتی است که توسط بازاریابان برای دستیابی به مخاطب هدف استفاده می شود. این می تواند تبلیغات، بازاریابی مستقیم، پیشبرد فروش، فروش شخصی و غیره باشد.
علاوه بر 4P ها، زمانی که بازاریابی مصرف کننده یا خدماتی وجود دارد، 3P به آن اضافه می شود که عبارتند از:

این مقاله را مطالعه کنید  روش استفاده نهایی

افراد: شامل همه انسان هایی است که نقش فعالی در ارائه محصول یا خدمات به مشتری ایفا می کنند مانند کارمندان. همچنین برای درک نیازهای آنها و برآورده ساختن آنها، مشتریان را به عنوان مردم می بیند نه خریدار.
فرآیند: رویه کامل و جریان فعالیت هایی که از طریق آن محصول به دست مصرف کننده نهایی می رسد.
محیط فیزیکی: همانطور که از نام آن پیداست، به محیط بازاریابی اشاره دارد که در آن تعامل بین مشتری و شرکت صورت می گیرد.
یک آمیخته بازاریابی قدرتمند همه ابزارها را به گونه ای گرد هم می آورد که با ارائه ارزش به مشتریان تقاضا برای محصول ایجاد می کند و در نتیجه اهداف بازاریابی خود را دنبال می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟