بازاریابی در TikTok

بازاریابی در TikTok ؛ 4 راه کلیدی

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok به‌عنوان سریع‌ترین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در حال رشد در تمام دوران نام‌گذاری شده است، و در فهرست نهایی به عنوان یکی از پربارگیری‌ترین اپلیکیشن‌ها در سراسر جهان طی سه سال گذشته قرار گرفته است.

TikTok چقدر محبوب است؟

بازاریابی در TikTok ؛ برنامه ویدیویی کوتاه در طول همه‌گیری COVID-19 رشد سریعی داشت، زیرا بسیاری از کاربران زمان پیدا کردند تا پلتفرم را کشف کنند و با مخاطبان آنلاین خود به روش‌های جدید ارتباط برقرار کنند.

در سه ماهه اول 2020، رشد سریع TikTok با 315 میلیون نصب، رکورد بیشترین دانلود در یک سه ماهه را برای یک برنامه اجتماعی ثبت کرد.

بازاریابی در TikTok
بازاریابی در TikTok – کالج نوین

نگاهی عمیق به بازاریابی در TikTok

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. این باعث می‌شود TikTok از نظر سایت‌های شبکه‌های اجتماعی (به استثنای نسخه چینی Douyin با ۶۰۰ میلیون کاربر) در رتبه هفتم قرار گیرد، بالاتر از LinkedIn، Twitter، Pinterest و Snapchat.

با در نظر گرفتن این موضوع ، شش سال از راه اندازی اینستاگرام گذشت تا همان تعداد کاربر فعال ماهانه ای را به دست آورد که TikTok در کمتر از سه سال به آن دست یافت. و برای اینکه فیس بوک به همان امتیاز کاربران فعال ماهانه برسد، بهترین بخش از چهار سال طول کشید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

بازاریابی در TikTok ؛ بازاریابان به سمت TikTok کشیده می‌شوند، زیرا نشان‌دهنده گرایش کلیدی رسانه‌های اجتماعی برای مهارت‌های خلاقانه و همکاری در بین مخاطبان جوان است.

طبیعت سریع آن، کاربران را برای دوره های نسبتا طولانی درگیر نگه می دارد، به طوری که کاربران به طور متوسط ​​52 دقیقه در روز را در برنامه صرف می کنند.

90 درصد از تمام کاربران TikTok به طور روزانه به این برنامه دسترسی دارند.

نه تنها این،بلکه آنها در برنامه بسیار فعال هستند. بررسی رفتار کاربران TikTok در بازه زمانی یک ماهه نشان می دهد که 68 درصد از کاربران TikTok ویدیوی شخص دیگری را تماشا می کنند و 55 درصد ویدیوهای خود را آپلود می کنند.

لطفا این مقاله را هم مطالعه بفرمایید. چگونه در TikTok ویروسی شوید ؛ 5 نکته برتر

چه کسی مالک TikTok است؟

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok به عنوان یک برنامه به نام Musical.ly در سال 2014 شروع به کار کرد، پلتفرمی که کاربران در آن ویدیوهای کوتاه همگام سازی لب را ایجاد و به اشتراک می گذاشتند.

در سال 2016، شرکت فناوری چینی Bytedance، نسخه‌ای از Musical.ly معروف به Douyin را قبل از معرفی آن در خارج از کشور با نام TikTok در سال 2017 در بازار چین عرضه کرد.

با درک پتانسیل این پلتفرم، به‌ویژه برای ارتباط با مخاطبان جوان که بومی دیجیتال هستند، Bytedance آن را خریداری و ادغام کرد. Musical.ly و نسخه TikTok شد که امروز می شناسیم. Bytedance هنوز هم Douyin را به طور جداگانه در بازار چین فعالیت می کند.

 

TikTok به چه دلیل شناخته شده است؟

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok خود را “مقصدی برای ویدئوهای کوتاه موبایل” می نامد.

این مقاله را مطالعه کنید  6 مزایای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی در TikTok ؛ کاربران می‌توانند ویدیویی را ایجاد و آپلود کنند که دارای موسیقی با فیلترها و جلوه‌های ویرایش است، یا به کاربر در حال رقصیدن با یک آهنگ و یا نمایش لب‌ها نشان می‌دهد.

ویدیوها اغلب کوتاه هستند، حدود 15 ثانیه طول می کشند، اگرچه TikTok مدت زمان موجود را افزایش داده است – از مارس 2022 به 10 دقیقه اجازه می دهد.

فرمت ویدیویی سریع آن فقط برای چالش های رقص و همگام سازی لب نیست، اگرچه به همین دلیل مشهور شده است.

بازاریابی در TikTok ؛ سازندگان TikTok از این پلتفرم برای بحث در مورد موضوعات پیچیده، کمپین برای تغییر، و آموزش مخاطبان خود در موضوعات مختلف از مراقبت های بهداشتی گرفته تا حسابداری استفاده می کنند.

 

چه کسی از TikTok استفاده می کند؟

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok در میان نوجوانان در سراسر جهان محبوبیت بیشتری دارد، که عموماً اولین پذیرندگان پلتفرم های رسانه های اجتماعی جدید هستند.

آنها خیلی زود متوجه شدند که چگونه از پلتفرم استفاده کنند و آن را با سلیقه و نیازهای خود تطبیق دهند و بسیاری از آنها در چند سال گذشته هزاران دنبال کننده جمع کرده اند.

اگرچه TikTok برای نسل‌های جوان بسیار جذاب است، اما به نظر می‌رسد با افزایش سن مخاطبان خود را حفظ می‌کند.

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok در 154 کشور در دسترس است. آمارهای فهرست جهانی وب در سال 2019 نشان می دهد که نفوذ TikTok ظاهراً در بالاترین سطح خود در آسیا است، جایی که بیش از یک سوم کاربران 16 تا 64 ساله دارای حساب کاربری هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 دلیل قانع کننده نیاز به دیجیتال مارکتینگ

با نفوذ بین 12 درصد (آمریکای شمالی) و 10 درصد (آمریکای لاتین و اروپا) چیز زیادی برای تقسیم بقیه جهان وجود ندارد.

برندهای جهانی اهمیت TikTok را به عنوان راهی کلیدی برای تعامل با مخاطبان جوان، تشویق محتوای تولید شده توسط کاربر و شراکت با اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی تشخیص داده اند.

TikTok هم کمپین های پولی و هم اینفلوئنسر را در برنامه خود از نایک، Skittles، Fenty Beauty، Pepsi، Calvin Klein، Sony و FIFA دیده است. اگر برندی هستید که به دنبال ارتباط با سازندگان TikTok هستید، از ابزار ردیاب برای شناسایی تأثیرگذاران مرتبط استفاده کنید.

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok افزایش زیادی در کاربران مشهور داشته است، به ویژه در سال 2020، زمانی که بسیاری از ستاره های هالیوود و موسیقیدانان جهانی به دنبال راه هایی برای مرتبط ماندن و ارتباط با طرفداران در طول همه گیری کووید بودند: از جمله Reese Witherspoon، Snoop Dogg، Dua Lipa، و کندال هستند.

بازاریابی در TikTok ؛ به خاطر داشته باشید که TikTok با سایر پلتفرم‌های ویدیویی مانند اینستاگرام تفاوت دارد زیرا محتوای واقعی سازندگانش را ارزش می‌دهد.

هنرمند، گربه دوجا یکی از شخصیت‌های TikTok است که با ارسال محتوایی که شخصیت او را به نمایش می‌گذارد و اصیل به نظر می‌رسد، ۱۴.۷ میلیون دنبال کننده دارد.

کاربران TikTik برای محتوای واقعی که می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و مردم را باور کنند ارزش قائل هستند زیرا آنها شبیه خودشان هستند.

بازاریابی در TikTok
بازاریابی در TikTok – کالج نوین

TikTokers چه کسانی هستند؟

بازاریابی در TikTok ؛ این TikTokers بومی هستند که ستاره‌های واقعی هستند – نام‌هایی که کمتر در دنیای رسانه‌ای گسترده‌تر شناخته شده‌اند، اما برای اکثر نوجوانان ۱۴ ساله آشنا هستند.

بازاریابی در TikTok ؛ بسیاری از این ستارگان تأثیرگذار از دیگر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مانند یوتیوب و اینستاگرام به TikTok هجوم آورده‌اند، اما پس از آشنایی سریع با سبک پلت‌فرم منحصربه‌فرد TikTok، فالوورهای زیادی ایجاد کرده‌اند.

برای مثال FitWaffle، یک تأثیرگذار غذا که در اینستاگرام شروع به کار کرد، از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۹، بیش از ۲.۵ میلیون دنبال‌کننده و بیش از ۷۵ میلیون لایک (از نوامبر ۲۰۲۱) در TikTok ایجاد کرده است.

خالق آن، Eloise Head، یکی از محبوب‌ترین و محبوب‌ترین‌ها در جهان است. تولیدکنندگان محتوای خوراکی که سریع‌ترین رشد را دارند.

همچنین جامعه عظیمی از تأثیرگذاران خلاق وجود دارد که از TikTok برای دستیابی به مخاطبان جهانی جدید، تعامل با جوامع همفکر، و همکاری با برندها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند تا زندگی سالمی از این پلتفرم کسب کنند.

بازاریابی در TikTok ؛ مجموعه ای از تأثیرگذاران زیبایی، مد، غذا، رقص و تناسب اندام در TikTok به برندها این فرصت را می دهد که بدون حضور در برنامه، به مخاطبان جوان تر دسترسی پیدا کنند.

این اینفلوئنسرها در عملکرد TikTok به خوبی آشنا هستند و می توانند محتوای واکنشی ایجاد کنند که از جدیدترین روندها پرش می کند.

این اپلیکیشن به افزایش «خانه‌های محتوا» یا «خانه‌های مشارکتی» دامن زده است که در آن گروه‌هایی از تأثیرگذاران جوان رسانه‌های اجتماعی با هم در عمارت‌هایی مستقر شده‌اند تا پس‌زمینه‌ای چشمگیر برای محتوای برندشان ایجاد کنند.

هزینه های بالای اجاره توسط عوامل استعداد یا مدیرانی که با برندها معامله می کنند و قرارداد می بندند، پوشش داده می شود.

برند زیبایی ریحانا، فنتی بیوتی، در سال 2020 با گروهی متشکل از پنج خالق به انتخاب ریحانا، در یک خانه محتوا سرمایه گذاری کرد. متأسفانه به دلیل کووید، باید زودتر به پایان برسد، اما سازندگان محتوا به تبلیغ برند از راه دور ادامه دادند.

در دسامبر 2019، چارلی دی آملیو، اینفلوئنسر 16 ساله TikTok، در عمارت لس آنجلس به نام Hype House زندگی می‌کرد و توانست بیش از 100 میلیون دنبال کننده به دست آورد.

او مرتباً با برندهایی همکاری می کند که منعکس کننده علایق و ارزش های شخصی او هستند، مانند انتشار محصولات با برند زیبایی Morphe یا تبلیغ پیام های ضد قلدری با یونیسف.

او اکنون بیشترین فالوور را در TikTok دارد و پس از آن Khaby Lame و Addison Rae قرار دارند، واقعیتی که نشان دهنده همپوشانی نزدیک بین اینفلوئنسرهای TikTok و اینستاگرام است.

 

TikTok برای چه مواردی استفاده می شود؟

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok خود را به عنوان یک مقصد کلیدی برای رفتن به محتوای سرگرم کننده تثبیت کرده است، همانطور که در دو هشتگ پرکاربرد آن – #سرگرمی و #رقص نشان داده شده است.

دیگر دسته بندی های بسیار محبوب در این برنامه عبارتند از شوخی، تناسب اندام، بازسازی خانه، DIY، زیبایی و مراقبت از پوست، مد، دستور العمل ها و آشپزی، هک های زندگی، توصیه ها و حیوانات خانگی.

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok در حال مشاهده طیف گسترده‌تری از موضوعات است که در پلتفرم خود مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند، از جمله موضوعات شخصی و جدی‌تر مانند موارد زیر:

توصیه های بهداشتی. دکتر لورا شاهین باروری و دکتر دیوید پودر روانشناس و پزشک هر دو صدها هزار دنبال کننده جذب کرده اند.

سرگرمی‌های خانگی مانند باغبانی و آشپزی در این پلتفرم محبوبیت زیادی پیدا کرده است، به عنوان مثال Garden Marcus در تگزاس است که بیش از 650 هزار دنبال کننده دارد.

به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد جنایات مانند مورد قربانی قتل گابی پتیتو که ماشینش به دلیل فیلمبرداری توسط TikTokers پیدا شد، یا دختر کنتاکی که به لطف سیگنال دستی که از طریق TikTok آموخته بود از دست یک آدم ربایی نجات یافت.

مانند هر پلتفرم اجتماعی، ممکن است فعالیت های منفی مانند روند هشتگ #couchboy نیز وجود داشته باشد که برای گمانه زنی در مورد تعجب دوست دختر دوست دخترش در دانشگاه و واکنش خاموش او استفاده می شود.

محتوایی که به کاربران الهام می‌بخشد، اما همچنین اعتبار (روند رو به رشد برندها در رسانه‌های اجتماعی)، عملکرد خوبی دارد.

بسیاری از کاربران TikTok ترجیح می‌دهند زوایای خام و واقعی را ببینند، برخلاف اینستاگرام که در آن سبک اکثر ویدیوها و تصاویر به‌طور کامل‌تر و شاید برخی بگویند کمتر معتبر است.

TikTok کمپین #LearnonTikTok خود را راه‌اندازی کرده است که محتوای آموزشی را در مورد انواع موضوعات دسته‌بندی می‌کند، «از هک زندگی گرفته تا آموزش‌های علمی، کلاس‌های کارشناسی ارشد آرایش و نکات انگیزشی، تا آشپزی سریع».

این هشتگ بیش از 198 میلیارد بازدید داشته است (دسامبر 2021) و حاوی محتوایی از BBC، دانشگاه کمبریج و مجله Cosmopolitan است.

 

TikTok چگونه کار می کند؟

بازاریابی در TikTok ؛ کاربران TikTok می توانند با استفاده از هشتگ ها و الگوریتم خاص ویدیوها را کشف کنند. هنگامی که به برنامه وارد می‌شوید، هر کاربر یک فید اصلی به‌نام صفحه For You را مشاهده می‌کند. این بهترین مکان برای کشف محتوای جدید و دنبال کردن کاربران است.

TikTok بر اساس سیگنال هایی که توسط الگوریتم خود دریافت می کند، محتوایی را در اینجا قرار می دهد که برای هر کاربر جالب می داند.

الگوریتم بر روی عواملی مانند:

تنظیمات فردی شما؛ کشور، زبان، دستگاه

اطلاعات ویدیویی: هشتگ ها، زیرنویس ها، صداها، ژانر

تعاملات کاربر؛ انواع ویدیوهایی که با آنها تعامل می کنید، حساب هایی که دنبال می کنید، با چه کسانی در ارتباط هستید

محتوا شانس خوبی برای ویروسی شدن در TikTok دارد، زیرا پلتفرم محتوایی را انتخاب می‌کند که برای هر کاربر منحصربه‌فرد هم جالب و هم بسیار جذاب می‌داند و آن محتوا را در صفحه For You قرار می‌دهد.

به همین دلیل است که چالش‌ها، شوخی‌ها و روال‌های رقص مانند آتش‌سوزی در داخل برنامه پخش می‌شوند، زیرا اگر از یک هشتگ محبوب یا صدای پرطرفدار استفاده می‌کنید، به‌راحتی قابل مشاهده است.

بازاریابی در TikTok
بازاریابی در TikTok – کالج نوین

بازاریابان چگونه می توانند از TikTok استفاده کنند؟

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok فرصتی درخشان برای بازاریابان فراهم می‌کند تا در محیطی بسیار خلاقانه و سرگرم‌کننده به مخاطبان جوان‌تر در سراسر جهان دست یابند.

بسیاری از میم‌های رسانه‌های اجتماعی از TikTok شروع می‌شوند و برندها می‌توانند با قرار گرفتن در خط مقدم این روندهای پیشرفته، اعتبار خود را افزایش دهند.

TikTok به بودجه‌های هنگفتی نیز برای تولید محتوای ویدیویی نیاز ندارد، زیرا محتوای خود به خودی که در محیط‌های معمولی تولید می‌شود به همان اندازه شانس کاهش را دارد.

بسیاری از ویدیوهای TikTok در اتاق خواب ها، پارکینگ ها یا باغ ها فیلمبرداری شده اند.

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok در زمینه دستیابی و تعامل، زمینه بازی برابر را برای بازاریابان فراهم می کند. برخلاف پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یا یوتیوب، حساب‌های TikTok با فالوور صفر می‌توانند به لطف ماهیت ویروسی الگوریتم، میلیون‌ها بازدید از یک ویدیوی جدید داشته باشند.

تا زمانی که محتوا برای مخاطب جذاب باشد، درگیر شدن نیز به دنبال خواهد داشت.

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok نسبت به سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، نرخ تعامل بالاتری را از طرف دنبال‌کنندگان برنامه تجربه می‌کند. بنابراین بازاریابان می‌توانند با یک کمپین برنامه‌ریزی‌شده دقیق با استفاده از محتوایی که برای مخاطبان برنامه جذاب است، به سر و صدای قابل توجهی دست یابند.

چهار راه کلیدی وجود دارد که بازاریابان می توانند استفاده از TikTok را شروع کنند:

1. یک کانال مارک راه اندازی کنید

بازاریابی در TikTok ؛ یک صفحه برند ایجاد کنید و شروع به آزمایش انواع محتوا کنید. محتوا را می توان نسبتاً سریع و بدون بودجه ایجاد کرد. بهترین کار این است که هشتگ های پرطرفدار را دنبال کنید و با جدیدترین میم ها درگیر شوید و آنها را در برند خود اعمال کنید.

برای ایجاد و اشتراک گذاری محتوای معتبر از فیلترها، جلوه ها، صداگذاری و ابزارهای ویرایش داخلی برنامه استفاده کنید.

دسترسی ارگانیک به TikTok بسیار زیاد است، اما تعامل تاثیرگذار تنها زمانی حاصل می‌شود که محتوای شما واقعاً با مخاطبان شما طنین‌انداز شود و قوانین پلتفرم را رعایت کند. ارسال پیام برند شرکتی خود در اینجا به سادگی کار نخواهد کرد.

2. با اینفلوئنسرها همکاری کنید

بازاریابی در TikTok ؛ یک راه هوشمندانه برای استفاده از TikTok استفاده از جوامع اینفلوئنسر است – آمار تأثیرگذاران هیچ شکی در مورد اینکه چقدر می توانند قدرتمند باشند باقی نمی گذارد.

اینفلوئنسرهایی که در TikTok زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند، از طریق ارسال محتوای با کیفیت بالا که طنین‌انداز می‌شود، دنبال‌کنندگان بسیار جذابی ایجاد کرده‌اند.

آنها TikTok را می دانند و می دانند چگونه از ابزارها، ویژگی ها و روندهای آن به نفع خود استفاده کنند. برندها می‌توانند به کمپین‌هایی که از مهارت‌ها و دانش این تأثیرگذاران استفاده می‌کنند نزدیک شوند و در آن همکاری کنند.

TikTok بازار سازندگان مخصوص به خود را دارد که برای پیوند دادن برندها و سازندگان طراحی شده است.

3. چالش هشتگ را شروع کنید

بازاریابی در TikTok ؛ ایجاد چالش برای ورود کاربران، راه بسیار خوبی را برای برندها فراهم می کند تا روند فرهنگی یا میم را شروع کنند. چالش های با عملکرد برتر میلیون ها کاربر را برای ایجاد ویدیو برای کمپین جذب می کند.

یک مثال عالی، کمپین E.l.f لوازم آرایشی #Eeslipsface است که بیش از 4 میلیارد بازدید و 5 میلیون مشارکت ویدیویی داشته و به عنوان موفق ترین کمپین بازاریابی TikTok توسط AdWeek اعلام شده است.

4. تبلیغات TikTok را اجرا کنید

بازاریابی در TikTok ؛ TikTok یکی از هیجان‌انگیزترین کانال‌های تبلیغاتی جدید است زیرا مقیاس پلتفرم‌های دیگر مانند اینستاگرام را دارد، اما هنوز از تبلیغ‌کنندگان اشباع نشده است. این به این معنی است که برای ایجاد نمایش و کلیک مقرون به صرفه تر است.

بازاریابان می توانند تبلیغات درون فید، چالش های هشتگ حمایت شده و تبلیغات بنری را در صفحه اصلی برنامه اجرا کنند. علاوه بر هدف قرار دادن سن، موقعیت مکانی و جمعیت، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند افرادی را هدف قرار دهند که محتوای مشابهی را با محتوای خود مشاهده کرده‌اند.

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی خودسرویس، در TikTok for Business ثبت‌نام کنند.

بازاریابی در TikTok ؛ یکی دیگر از برنامه های اجتماعی که هنگام تلاش برای برقراری ارتباط با مخاطبان جوان باید در نظر داشت واتس اپ است. محبوبیت اپلیکیشن پیام‌رسانی فوری در سراسر جهان رو به افزایش است و پس از ادغام با فیس‌بوک و اینستاگرام، فرصت‌های بازاریابی عالی را فراهم می‌کند.

 

چه کسی از TikTok به خوبی استفاده می کند؟

بازاریابی در TikTok ؛ بسیاری از بازاریابان با اجرای کمپین های بازاریابی تأثیرگذار در این پلتفرم شروع به کشف قدرت TikTok کرده اند.

نمونه‌های بی‌شماری از صنعت مد و برندهای زیبایی وجود دارد که از تأثیرگذاران برای تبلیغ و بررسی محصولات و همچنین درگیر شدن با چالش‌های خاصی که توسط برندها تعیین شده است، کمک می‌گیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟