دیجیتال مارکتینگ را چگونه می سنجید؟

دیجیتال مارکتینگ را چگونه می سنجید؟

دیجیتال مارکتینگ را چگونه می سنجید؟ ، از آنجایی که کسب و کارهای بیشتری از توسعه دیجیتال برندها و همچنین صنایع استفاده می کنند. بنابراین آنها باید راهی برای سنجش چنین تلاش هایی بیابند. در حالی که بسیاری از کسب‌وکارها به درک اساسی‌ترین راه‌حل‌های بازاریابی دیجیتالی که در آنجا ارائه می‌شود، رسیده‌اند، بسیاری از آنها واقعاً از استفاده از چنین دانشی کوتاهی می‌کنند.

بله، کنار هم قرار دادن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب و چند وجهی، بخش بزرگی از روند رشد حضور آنلاین شما و همچنین ایجاد آگاهی قوی از برند است. با این حال، هیچ استراتژی امروزی ضد گلوله نیست. آژانس های بازاریابی دیجیتال این را بهتر از بسیاری از مردم می دانند.

اگر می‌خواهید از طریق تلاش‌های تبلیغات دیجیتال خود تأثیری ماندگار داشته باشید، باید موفقیت استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را مرتباً اندازه‌گیری کنید، مقایسه‌های متقابل انجام دهید و راه‌هایی برای تطبیق آن با نیازهای خاص بازار و جایگاه خود بیابید.

دیجیتال مارکتینگ را چگونه می سنجید؟
دیجیتال مارکتینگ را چگونه می سنجید؟ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ را چگونه می سنجید؟

با یک هدف شروع کنید
بیشتر استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما نشات گرفته از اهداف شماست. هدف گذاری اطمینان حاصل می کند که چیزی دارید که باید برای آن تلاش کنید. علاوه بر این، دستورالعملی برای معیارهای بازاریابی دیجیتالی که برای سنجش موفقیت یک یا چند کمپین خود استفاده خواهید کرد، ارائه می دهد. شما واقعا نمی توانید موفقیت را بدون هدف اندازه گیری کنید!

این واقعیت صرف نظر از آنچه که می خواهید اندازه گیری کنید صادق است. از موفقیت در بازاریابی دیجیتال گرفته تا موفقیت مالی شخصی، بدون هدف، شما به دو تحلیل اساسی محدود می شوید:

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

“به نظر می رسد من در حال پیشرفت هستم.”

یا:

“به نظر نمی رسد که کار کند.”

این کاملا مبهم است. اگر امیدی به موفقیت کمپین های بازاریابی دیجیتال خود دارید، باید اهداف شما مشخص باشد.

Vanity Metrics را بشناسید
وقتی به معیارهای دیجیتال مارکتینگ نگاه می کنید، بسیار آسان است که با تمام ارقام موجود در کسب و کار خود غرق شوید. با این حال، قبل از شروع اندازه گیری نتایج در بازاریابی، باید معیارهای غرور را بدانید. معیارهای Vanity آنهایی هستند که خوب به نظر می رسند اما هیچ تاثیری بر موفقیت بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما ندارند.

اساساً، این معیارها هیچ نشانه ای از موفقیت کمپین های بازاریابی شما ارائه نمی دهند. برخی از نمونه‌های معیارهای غرور عبارتند از:

پیروان
بازدید از صفحه
مشترکین
در حال اجرا کل مشتریان

به عنوان مثال، اگر دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی خود را دنبال کنید و متوجه شوید که صفحه فیس بوک شما 5000 دنبال کننده دارد، ممکن است فکر کنید که این نشانه موفقیت در استراتژی اجتماعی شما است. اما آیا آن 5000 دنبال کننده با محتوای شما درگیر هستند؟ آیا آنها محصولات شما را می خرند؟

داشتن فالوور لزوماً به این معنی نیست که شما به اهداف خود دست می‌یابید، چه کسب سرنخ یا فروش – – به همین دلیل است که می‌خواهید از استفاده از این معیارها برای اندازه‌گیری موفقیت یا بازده کلی خود اجتناب کنید.

ترافیک کلی وب سایت
اکثر شرکت ها برای ارزیابی موفقیت وب سایت خود چه چیزی را اندازه گیری می کنند؟ ترافیک.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ

وب سایت شما پایگاه اصلی شما و همچنین چهره برند شما است. بنابراین، تمام تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما احتمالاً بر هدایت ترافیک در آنجا متمرکز خواهد شد. کمپین های فردی ممکن است بر فهرست سازی یا افزایش دسترسی به رسانه های اجتماعی متمرکز شوند. با این حال، هدف نهایی آن فعالیت، ارسال ترافیک بیشتر به سایت شما در طول زمان است.

به همین دلیل، اندازه‌گیری معیارهای ترافیک وب‌سایت اغلب بینش‌هایی مانند اینکه کدام کمپین‌ها و چه زمانی کار می‌کنند به شما ارائه می‌دهد. اگر در هر نقطه ای شاهد کاهش مداوم در ترافیک هستید، در حالی که هنوز در حال انجام تلاش های بازاریابی مداوم هستید، به عیب یابی وب سایت خود فکر کنید. می توانید لینک های شکسته، جریمه الگوریتم گوگل یا سایر مسائل فنی را بازدارنده پیدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟