روش های پیش بینی تقاضا

روش های پیش بینی تقاضا

روش های پیش بینی تقاضا یک تخمین سیستماتیک و علمی از تقاضای آینده برای یک محصول است. به سادگی، برآورد درآمد فروش یا تقاضا برای یک محصول در آینده را پیش بینی تقاضا می نامند.

روش های مختلفی برای پیش بینی تقاضا وجود دارد که از این نظر استفاده می شود. هدف از پیش‌بینی، داده‌های مورد نیاز، در دسترس بودن داده‌ها و چارچوب زمانی که قرار است تقاضا در آن پیش‌بینی شود. هر روش با یکدیگر متفاوت است و از این رو پیش بینی کننده باید روشی را انتخاب کند که به بهترین وجه با نیاز مطابقت دارد.

"<yoastmark

روش های پیش بینی را می توان به دو دسته کلی طبقه بندی کرد:

روش های پیش بینی تقاضا

روش‌های نظرسنجی: در روش نظرسنجی، مستقیماً با مصرف‌کنندگان تماس گرفته می‌شود و از قصد آنها برای یک محصول و برنامه‌های خرید آتی آنها سؤال می‌شود. این روش اغلب زمانی استفاده می شود که پیش بینی تقاضا برای مدت کوتاهی انجام شود. روش نظرسنجی شامل:
روش نظرسنجی مصرف کننده
روش های نظرسنجی
روش‌های آماری: روش‌های آماری اغلب زمانی استفاده می‌شوند که پیش‌بینی تقاضا برای مدت طولانی‌تری انجام شود. روش‌های آماری از داده‌های سری زمانی (تاریخی) و مقطعی برای تخمین تقاضای بلندمدت برای یک محصول استفاده می‌کنند. روش های آماری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و به دلایل زیر نسبت به سایر تکنیک های پیش بینی برتر تلقی می شوند:
حداقل عنصر ذهنیت در روش های آماری وجود دارد.
روش برآورد علمی است و به رابطه بین متغیرهای وابسته و مستقل بستگی دارد.
برآوردها قابل اعتمادتر هستند
همچنین هزینه های مربوط به برآورد تقاضا حداقل است.
روش های آماری عبارتند از:

این مقاله را مطالعه کنید  سیستم بازاریابی عمودی

روش های طرح ریزی روند
روش های فشارسنجی
اینها انواع مختلفی از روش های موجود برای پیش بینی تقاضا هستند. پیش بینی کننده باید روشی را انتخاب کند که به بهترین نحو هدف پیش بینی تقاضا را برآورده کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟