بازاریابی چند سطحی - کالج نوین

بازاریابی چند سطحی

بازاریابی چند سطحی استراتژی بازاریابی است که در آن شرکت های فروش مستقیم، توزیع کنندگان فعلی خود را تشویق می کنند تا توزیع کنندگان جدیدی را برای تسهیل فروش کالاها و خدمات جذب کنند. توزیع کننده نه تنها بابت فروش ایجاد شده توسط او جبران می شود، بلکه درصدی از درآمد فروش توزیع کننده دیگری را نیز دریافت می کند که جذب می کند.

بازاریابی چند سطحی
بازاریابی چند سطحی – کالج نوین

بنابراین، بازاریابی چند سطحی نوعی از فروش مستقیم است که در آن توزیع‌کننده محصول را از طریق ارجاعات ارتباطی و بازاریابی دهان به دهان می‌فروشد. در اینجا، فروشنده یا توزیع کننده نه تنها محصولات را می فروشد، بلکه دیگران را نیز تشویق می کند که به شرکت بپیوندند. افراد استخدام شده به عنوان “Downline” شرکت کننده یا “Downline” توزیع کننده نامیده می شوند. به عنوان مثال، Tupperware و Amway شرکت های فروش مستقیم هستند که از بازاریابی چند سطحی استفاده می کنند.

به بازاریابی چند سطحی، بازاریابی شبکه ای، بازاریابی ارجاعی یا فروش هرمی نیز گفته می شود. اگرچه این یک استراتژی تجاری مشروع است، اما به دلیل شباهت آن به شرکت های هرمی غیرقانونی، مورد انتقاد و شکایت قضایی قرار می گیرد. از آنجایی که غرامت بر اساس استخدام های انجام شده توسط توزیع کنندگان تعیین می شود، این احتمال وجود دارد که تاکید بیشتری بر استخدام و کمتر بر فروش محصول شود. از این رو، تاکید بیشتری بر جذب افراد دیگر نسبت به فروش واقعی وجود دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  کسری پولی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 11 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟