فرآیند طراحی وب من

فرآیند طراحی وب من

فرآیند طراحی وب من ، طراحی و ساخت یک وب سایت فرآیندی است که فقط زمان شما را برای طراحی یک سایت زیبا و ساخت آن اختصاص نمی دهد. چند مرحله در این مسیر وجود دارد که به ارائه یک قطعه نهایی کمک می کند که باعث افتخار من و مشتری می شود. و من می گویم “من و مشتری” زیرا در هر پروژه ای مطمئن می شوم که مشتری من یک بخش فعال و مهم در فرآیند است، زیرا در پایان روز، این وب سایت آنهاست که من به تحقق بخشیدن به آن کمک می کنم.

داشتن یک فرآیند روشن نه تنها به من کمک می کند تا تمام مراحلی که باید دنبال شود را به مشتری توضیح دهم، بلکه او را در مورد فرصت هایی برای زنده کردن ایده ها و الزامات خود هیجان زده می کنم. من همچنین می دانم که دقیقاً کجا به مشارکت آنها نیاز دارم تا بتوانند برای انجام تکالیف خود آماده شوند.

فرآیند طراحی وب من
فرآیند طراحی وب من – کالج نوین

فرآیند طراحی وب من

مشاوره/بحث رایگان
این اولین جلسه را می توان به صورت حضوری یا آنلاین (اسکایپ، Hangouts و غیره) انجام داد. ما در مورد کسب و کار مشتری، اهداف پروژه، الزامات، چرایی نیاز آنها به یک وب سایت جدید یا طراحی مجدد برای یک وب سایت موجود و غیره صحبت می کنیم.

این اولین جلسه بسیار مهم است زیرا به من و مشتری کمک می کند تا ببینیم آیا مناسب هستیم یا خیر. و من می گویم “مناسب” زیرا این فرآیند باعث می شود ما چند هفته با هم کار کنیم، و ما فقط یک ارائه دهنده خدمات در طول فرآیند نیستیم، ما تیمی هستیم که با هم کار می کنیم تا وب سایتی ایجاد کنیم که واقعاً بازتاب دهنده تجارت آنها باشد. ارزش ها و اهداف

این مقاله را مطالعه کنید  9 نکته برتر طراحی وب سایت

تحقیق / Moodboard
تحقیقات بازار – در اینجا من تا حد امکان اطلاعات مربوط به زمینه مشتری، رقبا، مخاطبان و غیره را جمع‌آوری می‌کنم. این به من کمک می‌کند بفهمم آنها چه می‌کنند و ما در تلاشیم به چه کسانی دست پیدا کنیم. درک بازار آنها به طراحی ما صدایی با ظاهر و احساس عالی می بخشد. از این گذشته، ایجاد یک وب‌سایت فقط به معنای داشتن یک حضور آنلاین زیبا نیست، بلکه شامل آگاهی از برند/حضور، درآمد و سرنخ‌های تجاری است.

Moodboard – بخش دیگری از تحقیق در مورد ظاهر و احساس وب سایت است، ما به عنوان طراح می توانیم طرح های مختلفی از آنچه فکر می کنیم خوب به نظر می رسد ایجاد کنیم، اما وظیفه ما ترجمه آنچه مشتری می خواهد است. ما باید بدانیم که آنها چه انتظاراتی دارند، چه نوع سبکی را دوست دارند و همچنین بررسی کنیم که آیا این سبک با اهداف و اهداف وب سایت مطابقت دارد یا خیر. در صورتی که آنها هیچ ایده ای نداشته باشند که چه می خواهند، همانطور که گاهی اوقات اتفاق می افتد، این تابلوی روحی به آنها کمک می کند تا ایده ها و الهام بگیرند. برای تحقیق در مورد سلیقه و انتظارات مشتریان، ما یک “محرمانه” Pinterest Moodboard ایجاد می کنیم. Pinterest ایجاد تابلوها و به اشتراک گذاری آن را با مشتریان خود بسیار آسان می کند. این فقط با یک کلیک یک دکمه است و هر دو می‌توانیم شروع به مرور وب و الهام گرفتن کنیم. این مودبورد همچنین به ما امکان می‌دهد ایده‌ها را به اشتراک بگذاریم، روی پین‌ها نظر بدهیم و سبک‌های مختلفی را به مشتری نشان دهیم که فکر می‌کنیم طراحی را بهبود می‌بخشد. همه چیز در مورد کار تیمی است.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته ساده برای طراحی وب سایت موثر

طراحی / ماکت
هنگامی که ما ایده روشنی از سلیقه مشتری خود و سبکی که آنها پس از شروع به ساختن دارند، بدست آوریم (Yay!). این احتمالاً یکی از بخش‌های مورد علاقه من در فرآیند است. من از Illustrator برای ساختن مدل های خود استفاده می کنم، زیرا نرم افزار پیشرو من برای همه چیزهای گرافیکی است. من از مرحله wireframe که طراحان دیگر می سازند صرف نظر می کنم، زیرا برای من ماکت دارای ساختار وب سایت (بخش ها، جریان، CTA و غیره) و طراحی روی آن است، بنابراین مشتری می تواند ببیند که وب سایت در واقع چگونه به نظر می رسد. پسندیدن. من معمولاً چند مدل برای مشتری ایجاد می کنم تا مورد علاقه خود را انتخاب کند، و از دستورالعمل های برند مشتری (در صورت وجود) پیروی می کنم یا در صورت نیاز می توانم رنگ ها و فونت های جدیدی را پیشنهاد کنم.

ایجاد یک ماکت کار من را نیز هنگام شروع مرحله ساخت بسیار آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند، زیرا دقیقاً می‌دانم چه کاری باید انجام دهم. و همچنین برای مشتری عالی است زیرا آنها می توانند طرح را قبل از ساخت سایت ببینند و در صورت تمایل می توانند تغییراتی ایجاد کنند.

فرآیند طراحی وب من
فرآیند طراحی وب من – کالج نوین

مرحله ساخت- فرآیند طراحی وب من
وقتی مشتری از مدل طراحی راضی باشد، می توانم ساختن وب سایت واقعی را شروع کنم. من وب‌سایت‌هایم را با استفاده از وردپرس و تم ممتاز DIVI از Elegant Themes می‌سازم. من عاشق استفاده از Divi هستم زیرا فوق العاده قدرتمند و انعطاف پذیر است، همچنین یادگیری نحوه استفاده از آن برای مشتریان من بسیار آسان است. من تمام الزامات مورد توافق خود را از سند پیشنهاد تنظیم می کنم و به مشتری ارائه می دهم. در اینجا آنها می توانند از طریق سایت عبور کنند، تغییرات جزئی را بخواهند و آزمایش کنند که همه چیز درست کار می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  مطالعه در زمینه طراحی وب سایت

آموزش
قبل یا بعد از راه‌اندازی، یک جلسه آموزشی با مشتری دارم و نحوه ورود، به‌روزرسانی محتوا، آپلود عکس و غیره را به آنها نشان می‌دهم تا خودشان بتوانند وب‌سایت را مدیریت کنند. من تمام قسمت های مختلف پشت وب سایت را به آنها نشان می دهم و مطمئن می شوم که با استفاده از وردپرس احساس راحتی می کنند. من تجربه زیادی در جلسات آموزشی دارم، همانطور که در شغل قبلی ام باید همیشه برای همه نوع افراد آموزش انجام دهم.

بسته بندی

داشتن یک فرآیند روشن و استفاده از ابزارهای مناسب، کمک زیادی به حرکت روان توپ در هر پروژه ای می کند. البته، ارتباط و رابطه خوب با مشتری نیز برای اطمینان از ایجاد وب سایتی که هر دو به آن افتخار می کنیم، حیاتی است. با گذشت سالها متوجه شده ام که هر مشتری منحصر به فرد است و هر پروژه ممکن است به جدول زمانی یا اهداف نهایی متفاوتی نیاز داشته باشد، اما روند کلی اساساً برای همه یکسان است و دانستن این فرآیند به خوبی باعث می شود که کل فرآیند به خوبی و روان انجام شود و این عالی است. برای همه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 11 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟