اهداف مقاله نویسی

اهداف مقاله نویسی

اهداف مقاله نویسی ، این روزها چیزهای زیادی برای خواندن و یادگیری وجود دارد. آیا توجه کرده اید که چگونه وبلاگ نویسان یا نویسندگان مورد علاقه شما تقریباً هر روز مطالب منحصر به فردی در مورد موضوعات جدید ارائه می دهند؟

در عصر دیجیتال، نویسندگان باید مراقب نحوه ارائه ایده های خود باشند. باید به گونه ای ترکیب شود که در عین حال بر مخاطبان بیشتری تأثیر بگذارد.

اهداف مقاله نویسی ، با این حال، مقاله نویسی فنجان چای همه نیست و نیاز به تفکر خلاق دارد. چه بخواهید دوره های نویسندگی محتوا را دنبال کنید و چه بخواهید حرفه روزنامه نگاری خود را شکوفا کنید، رعایت ساختار همراه با ارائه ایده ها به روشی منظم، چیزی است که یک نویسنده باید از آن مراقبت کند.

اهداف مقاله نویسی - کالج نوین
اهداف مقاله نویسی – کالج نوین

بله، حتی مقالات نیز ساختار مشخصی دارند. قبل از پرداختن به چگونگی نوشتن انجام مقاله، اجازه دهید ابتدا اصول آن را درک کنیم.

مقاله نویسی چیست؟- اهداف مقاله نویسی

مقاله ای که نقش اصلی را در جامعه ایفا می کند، بخشی از اطلاعات است که برای تأثیرگذاری یا ارائه اطلاعات به مردم در کل نوشته می شود.

اهداف مقاله نویسی ، شکل و سبک مقاله نویسی ممکن است از یک موضوع یا نویسنده به موضوع دیگر متفاوت باشد. با این حال، یک مقاله ایده‌آل مقاله‌ای است که تمام اطلاعات واقعی مرتبط را در اختیار مردم قرار می‌دهد که توجه آن ها را جلب می‌کند، به آن‌ها اجازه می‌دهد فکر کنند و محرک عمل شوند.

اهداف مقاله نویسی

اهداف مقاله نویسی ، یک مقاله باید با در نظر گرفتن اهداف زیر نوشته شود:

. باید موضوع مقاله یا موضوع مورد علاقه را در پیش زمینه قرار دهد.
. مقاله باید تمام اطلاعات لازم را مورد بحث قرار دهد.

. باید به خوانندگان توصیه یا پیشنهاد کند.
. باید واجد شرایط باشد تا بر خوانندگان تأثیر بگذارد و آن ها را به تفکر وادار کند.

. مقاله باید طیف وسیعی از موضوعات، از جمله افراد، مکان‌ها، چالش‌های در حال ظهور و پیشرفت‌های فناوری را پوشش دهد.

قالب مقاله نویسی

اهداف مقاله نویسی ، هر آنچه که می خواهید بنویسید، برای شما مهم است که ابتدا ساختار مقاله را بدانید و سپس جزئیات را بر اساس آن ذکر کنید.

به طور عمده به 3 بخش تقسیم شده است – عنوان، خط خطی و بدنه، اجازه دهید نگاهی به قالب مقاله نویسی که باید هنگام نوشتن اطلاعات خود در نظر داشته باشید، بیاندازیم.

اهداف مقاله نویسی - کالج نوین
اهداف مقاله نویسی – کالج نوین

عنوان یا عنوان

اهداف مقاله نویسی ، اولین چیزی که در مقاله نویسی مورد توجه قرار می گیرد و مهمترین جزء آن عنوان/عنوان است. برای جلب توجه خوانندگان، مهم است که عنوان جذابی از 5 تا 6 کلمه به مقاله داده شود.

عنوان یا نام نویسنده

اهداف مقاله نویسی ، در زیر عنوان خطی وجود دارد که نام نویسنده ای که مقاله را نوشته است آمده است. این بخش به نویسنده کمک می کند تا اعتبار واقعی را که شایسته آن است به دست آورد.

بدنه مقاله

اهداف مقاله نویسی ، بدنه از محتوای اصلی یک مقاله تشکیل شده است. چه داستان نویسی و چه مقاله نویسی، این کاملاً بر عهده نویسنده است که طول ترکیب و تعداد پاراگراف هایی را که اطلاعات را درج می کند تعیین کند.

به طور کلی، یک مقاله شامل 3 یا 4 پاراگراف است که در آن، پاراگراف اول خوانندگان را با آنچه که مقاله در مورد آن خواهد بود و تمام اطلاعات پیش نیاز معرفی می کند.

اهداف مقاله نویسی ، پاراگراف دوم و سوم اصل موضوع را پوشش می دهد و در اینجا تمام داده ها، مطالعات موردی و آمار مربوطه ارائه می شود. پس از آن، پاراگراف چهارم به انجام پایان نامه می پردازد که در آن راه حل های مشکلات ارائه شده در قسمت دوم و سوم (در صورت وجود) مورد بحث قرار می گیرد.

اهداف مقاله نویسی - کالج نوین
اهداف مقاله نویسی – کالج نوین

راهنمای گام به گام مقاله نویسی- اهداف مقاله نویسی

اهداف مقاله نویسی ، پس از دانستن قالب، اجازه دهید نگاهی به 5 مرحله ساده در فرآیند نوشتن مقاله بیاندازیم:

مرحله 1: مخاطب هدف خود را پیدا کنید

اهداف مقاله نویسی ، قبل از نوشتن در مورد هر موضوعی، برای یک نویسنده مهم است که ابتدا مخاطبی را که مقاله هدف آن است، شناسایی کند. این می تواند گروه خاصی از افراد، کودکان، دانش آموزان، نوجوانان، جوانان، میانسالان، افراد مسن، افراد تجاری، کلاس خدمات و غیره باشد. بر زندگی آن ها تأثیر می گذارد یا اطلاعات مربوطه را منتشر می کند.

به عنوان مثال، اگر مقاله روی والدین تمرکز دارد، ممکن است در مورد روانشناسی کودک، رژیم غذایی روزانه کودک و غیره بنویسید. لحن و زبان نیز باید با مخاطب مناسب در مقاله نویسی مطابقت داشته باشد.

مرحله 2: یک موضوع و یک عنوان جذاب انتخاب کنید

اهداف مقاله نویسی ، بعد از اینکه مخاطب هدف خود را انتخاب کردید، دومین مرحله مهم در مقاله نویسی انتخاب موضوع مناسب برای ترکیب خود است. این یک ایده در مورد نحوه پردازش مقاله می دهد.

بعد از اینکه موضوع را انتخاب کردید، به عنوانی جذاب برای آن فکر کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید دانشجویان را از تخصص‌های مختلف MBA در دسترس آگاه کنید، می‌توانید بنویسید: «همه آنچه باید در مورد تخصص‌های MBA بدانید».

مرحله 3: تحقیق کلید است

اهداف مقاله نویسی ، با توجه به انتخاب مخاطب هدف، موضوع و عنوان مقاله، تحقیق مهمترین چیز در مقاله نویسی است. تعداد زیادی مقاله، آمار، حقایق و داده‌ها و قوانین حاکم جدید (در صورت وجود) را بخوانید تا تمام اطلاعاتی را که باید در مقاله گنجانده شود، به دست آورید.

علاوه بر این، صحت داده ها را بررسی کنید تا هیچ چیز قدیمی را بیان نکنید. قبل از ادامه مقاله نویسی، یک پیش نویس تقریبی یا طرح کلی از مقاله را به صورت خلاصه و کلمات کلیدی تهیه کنید تا اطلاعات مهم را از دست ندهید.

مرحله 4: بنویسید و تصحیح کنید

اهداف مقاله نویسی ، هنگامی که تمام حقایق و داده ها را جمع آوری کردید، اکنون می توانید مقاله نویسی خود را شروع کنید. همانطور که بحث شد، مقاله را با یک پاراگراف مقدماتی و سپس یک پاراگراف توصیفی و پایانی شروع کنید.

بعد از اینکه همه چیز را نوشتید، لازم است کل مقاله خود را تصحیح کنید و بررسی کنید که آیا اشتباهات گرامری وجود دارد یا خیر. به‌عنوان یک خواننده، وقتی حتی کوچک‌ترین اشتباه را تشخیص می‌دهید، به یک خاموشی اصلی تبدیل می‌شود.

همچنین مطمئن شوید که مطالب از وب سایت دیگری کپی نشده باشد.

مرحله 5: تصاویر و اینفوگرافیک ها را اضافه کنید

اهداف مقاله نویسی ، برای اینکه مطالب خود را حتی برای خواندن افراد جذاب تر کنید، می توانید تعدادی اینفوگرافیک نیز قرار دهید. افزودن تصاویر، مقاله را جذاب‌تر می‌کند و تأثیرگذاری آن را بیشتر می‌کند. بنابراین هدف از نوشتن مقاله خود را موفق می کنید!

موضوعاتی برای تمرین مقاله نویسی

اهداف مقاله نویسی ، آیا باید مقاله ای بنویسید که در حال حاضر روند رو به رشدی داشته باشد و به شما کمک کند امتیاز بهتری کسب کنید یا به شما کمک کند بهتر تمرین کنید؟ در اینجا لیستی از موضوعات جاری برای مقاله نویسی آمده است:

1. گرمایش جهانی
2. آلودگی محیطی
3. فساد
4. تاثیر اینترنت

5. توانمندسازی زنان
6. آموزش و فیلم
7. ارزش بازی ها در آموزش

8. یوگا و شفای ذهن
9. اهمیت سلامت روان
10. اهمیت آموزش در جامعه

نکاتی برای نوشتن یک مقاله خوب

در اینجا یک راهنمای گام به گام با نکات مفید فراوان برای کمک به شما در نوشتن یک مقاله عالی در کمترین زمان آورده شده است:

1. تهیه لیستی از همه ایده ها و نگه داشتن آن ها در دسترس
2. از بین بردن انواع حواس پرتی
3. تحقیق موثر در مورد موضوع

4. ساده نگه داشتن آن و کمتر پیچیدگی
5. سعی کنید ایده‌های خود را در نقطه‌ای بنویسید

6. بعد از نوشتن اولین پیش نویس ویرایش کنید
7. یک تایمر تنظیم کنید

اشتباهات رایجی که در مقاله نویسی باید از آن ها اجتناب کرد

اکنون که مراحل مقاله نویسی و قالب مقاله نویسی را درک می کنید، احتمال خطا افزایش می یابد. در زیر چند نمونه از اشتباهات رایج ذکر شده است:

. عدم استفاده از حقایق یا نقل قول ها یا موارد مشابه
. استفاده از لحنی که بیش از حد رسمی است

. استفاده از واژگان دشوار بدون دانستن معنای آن
. از عنوان جذاب برای مقاله خود استفاده نمی کنید

. عدم استفاده از پاراگراف برای تقسیم اطلاعات
. بیان نکردن نظرات یا نظرات شخصی

نکاتی که باید در نظر داشت

. موضوعات مقالات باید منحصر به فرد و مرتبط باشد
. مقاله باید مورد توجه قرار گیرد
. باید جالب باشه

. خواندن آن باید آسان باشد
. هدف اصلی نوشتن مقاله را پیدا کنید. هدف می تواند هر چیزی باشد از ارائه اطلاعات، سرگرمی و مشاوره یا مقایسه و غیره.
. عنوان باید چشم نواز، واضح و جالب باشد

. مقدمه یا پاراگراف شروع باید بسیار دقیق باشد. از مهارت های واژگانی خود استفاده کنید یا سعی کنید از چند کلمه پرسشی برای شروع استفاده کنید
. از عبارات واضح استفاده کنید و اظهار نظر کنید

. از تکرار و بیش از حد منطق و دلایل خودداری کنید
. از سبک پاراگراف نویسی استفاده کنید و مطالب را منحصر به فرد و بدون ابهام بنویسید

. از استفاده از نکاتی که فقط برای شما جالب است و نه برای عموم مردم استفاده کنید
. همیشه مقاله خود را با یک نکته خوب و منطقی به پایان برسانید

این مقاله را مطالعه کنید  انواع مطالعات مشاهده ای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟