آموزش خارج از محل کار - کالج نوین

آموزش خارج از محل کار

آموزش خارج از کار روشی آموزشی است که در آن کارگران/کارمندان نقش های شغلی خود را دور از محل کار واقعی یاد می گیرند.

به طور ساده، آموزش خارج از کار شامل مکانی است که به طور خاص برای اهداف آموزشی اختصاص داده شده است که ممکن است نزدیک به محل کار واقعی باشد، جایی که کارگران باید مهارت ها را بیاموزند و به خوبی با ابزارها و تکنیک هایی که باید استفاده شوند مجهز شوند. این مقاله را مطالعه کنید: سهام درست

آموزش خارج از محل کار
آموزش خارج از محل کار – کالج نوین

روش های آموزش خارج از کار
آموزش خارج از کار

سخنرانی های ویژه: به این آموزش کلاس درس نیز گفته می شود که در آن به کارکنان درباره الزامات شغلی و مهارت های لازم برای اجرای کار سخنرانی می شود.
به طور کلی یک کلاس درس یا کارگاهی وجود دارد که در آن دانش کامل شغلی توسط کارشناسان یا متخصصان موسسات حرفه‌ای به کارگران داده می‌شود. هدف اصلی از این آموزش این است که کارکنان را به خوبی از نقش‌های شغلی خود آگاه کرده و در مورد سؤالات ناشی از آنها بحث و گفتگو کند. خارج از سخنرانی ها

شبیه سازی: در این آموزش، کارآموز ملزم به یادگیری عملیات ماشین آلات و تجهیزاتی است که به طور منطقی طراحی شده اند تا شبیه به آنچه که در زمین کار واقعی نصب شده است، به نظر برسند.
این یکی از متداول‌ترین روش‌های آموزشی است که در آن کارگر یاد می‌گیرد که از ابزارها و ماشین‌هایی استفاده کند که شبیه به آن‌ها هستند و در محیط کار واقعی از آنها استفاده می‌کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  حسابرسی فروش

آموزش دهلیز: این نوع آموزش به طور خاص به کارکنان فنی، کارکنان اداری و کارکنانی داده می شود که عملیات ابزارها و تجهیزات مونتاژ شده را در مکانی دور از کف واقعی کار می آموزند.
این نوع آموزش برای دادن احساس واقعی به کارآموزان انجام می شود که در کارخانه واقعی تجربه می کنند.

مطالعات موردی: در این روش، به کارآموزان موقعیت یا مشکلی در قالب مطالعه موردی داده می شود و ملزم به حل آن با توجه به یادگیری خود از برنامه آموزشی هستند.
ایفای نقش: این نوع آموزش در صورت ارائه خدمات به مشتریان ضروری است. بر اساس این، کارآموزان نقش ها را بر عهده می گیرند و مطابق با موقعیت های داده شده عمل می کنند. درام اجتماعی یا درام روانی نیز نامیده می شود که در آن کارکنان به گونه ای رفتار می کنند که گویی با موقعیتی روبرو هستند و باید به طور خودجوش و بدون هیچ راهنمایی آن را حل کنند.
بازی‌های مدیریتی: در این روش، کارآموزان به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند و سپس بازار یا موقعیت‌های شبیه‌سازی‌شده به آن‌ها ارائه می‌شود که در آن‌ها ملزم به اعمال یادگیری و حل مشکلات می‌باشند.
تحت آموزش خارج از کار، کارگر فقط بر یادگیری یک شغل تمرکز می کند و پاسخگوی تولید نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟