آموزش حین کار

آموزش حین کار

آموزش حین کار تکنیکی است که در آن به کارگران، یعنی کارکنان عملیاتی، دستورالعمل‌های مستقیم داده می‌شود تا وظایف خود را در محل کار واقعی انجام دهند.

کارگران می توانند مهارت هایی را که لازم است در شرایط کاری واقعی انجام دهند بیاموزند و همچنین با محیط کار خو می گیرند. همچنین، سازمان‌ها نیازی به متحمل هیچ هزینه اضافی برای راه‌اندازی یک کلاس درس یا یک راه‌اندازی شبیه‌سازی شده برای آموزش به کارگران، دور از محل کار واقعی ندارند، مانند مورد آموزش خارج از کار.

آموزش حین کار
آموزش حین کار – کالج نوین

روش های آموزش حین کار
آموزش در حین کار

کوچینگ: در این روش، مافوق یا یک کادر مجرب به کارگران دستوراتی برای انجام یک کار می دهد. این آموزش یک به یک است که برای کارگران طراحی شده است که در آن آنها می توانند پاسخ سوالات خود را از طریق دستورالعمل ها و نمایش هایی که توسط مافوق ارائه می شود بیابند.
راهنمایی: این آموزش به افراد سطح مدیریت داده می شود که در آن مدیر ارشد یا مدیر به زیردستان مستقیم دستور می دهد تا عملکرد روزانه خود را انجام دهد.
باز هم یک روش آموزشی یک به یک است که در آن مدیر به عنوان یک مربی برای زیردستان در نظر گرفته می شود و او را در شرایط سخت راهنمایی می کند.

چرخش شغلی: تحت چرخش شغلی، یک کارمند اغلب به مشاغل مرتبط دیگر منتقل می شود، با این هدف که او را به خوبی با پیشینه های شغلی آشنا کند.
این امر به او کمک می کند تا از خستگی ناشی از انجام کارهای مشابه و مکرر فرار کند و همچنین به ایجاد ارتباط با سایر افراد در سازمان کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  کمیته ها

آموزش آموزشی شغلی: تحت این آموزش، یک مربی یک برنامه آموزشی گام به گام طراحی می کند که در آن به کارگر دستورات لازم برای انجام کار در صورت نیاز داده می شود. ابتدا نمای کلی کار به همراه نتایج مورد نظر برای کارآموز توضیح داده می شود و سپس مهارت های مورد نیاز کار توسط مربی نشان داده می شود.
سپس به یک کارگر اجازه داده می‌شود تا کار را مطابق با مهارت‌ها یا تخصص‌های کسب‌ شده‌اش انجام دهد و در نهایت از کارگران خواسته می‌شود تا بازخورد خود را ارائه دهند و هر گونه سؤالی را که از برنامه آموزشی ناشی می‌شود بپرسند.

زیرمجموعه: در اینجا، مافوق به زیردستان به عنوان شاگرد یا دستیار آموزش می دهد که احتمالاً در صورت خالی بودن شغل ناشی از بازنشستگی، انتقال، ترفیع یا فوت مافوق، شغل مافوق را انجام می دهد.
کارآموزی: این نوع آموزش عموماً به افرادی در زمینه‌های صنایع دستی، تجارت و فنی داده می‌شود که قبل از کسب مهارت در رشته‌های مربوطه، نیازمند یادگیری طولانی مدت هستند.
این آموزش تلفیقی از آموزش در کلاس و حین کار است و تحت نظارت دقیق انجام می شود. این می تواند تا 3 تا 4 سال تمدید شود زیرا کارآموزان باید فرآیند یادگیری را طی کنند تا زمانی که در زمینه های خود متخصص شوند.

به عنوان مثال. شغل صنعتگر، مکانیک، برق، لوله کش، ابزار ساز و غیره باید این نوع آموزش ها را بگذرانند.

آموزش حین کار بر اساس اصل “یادگیری از طریق انجام” است، یعنی کارگران کار را در حین انجام آن در محیط کار واقعی یاد می گیرند. این نوع آموزش هم برای کارگران و هم برای سازمان مفید است.

این مقاله را مطالعه کنید  مراحل شغلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟