صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل - کالج نوین

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، به دنبال بازخوردها و سوالات شما در مورد این مقاله، ما می خواستیم برخی از اصطلاحات را مشخص کنیم و جملاتی را که کمی گمراه کننده بودند، دوباره فرمول بندی کنیم.

چه فهرست‌های محصولات را در وب‌سایت تجارت الکترونیک خود، مجموعه‌ای از پست‌ها در انجمن خود نمایش دهید، یا محتوای خود را برای آسان‌تر خواندن آن تقسیم‌بندی کرده باشید، به احتمال زیاد از صفحه‌بندی استفاده کرده‌اید.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، صفحه بندی و سئو موضوع چالش برانگیزی است. می‌خواهیم ببینیم چرا و چگونه می‌توان با مشکلات سئو به دلیل صفحه‌بندی چندین بخش، رسیدگی کرد.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل
صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل – کالج نوین

صفحه بندی سایت چیست؟- صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده

با توجه به مقاله های معتبر آموزش صفحه بندی سایت، یک تعریف جامع از این مهم را برای شما بیان خواهیم کرد. صفحه بندی وب سایت در این زمینه، به معنی لینک کردن یک آرشیو دسته بندی موضوعی به یک آرشیو دیگر در یک توالی می باشد که معمولا بر اساس تاریخ مرتب می شوند.

در نتیجه اگر شما 100 مقاله داشته باشید و هر کدام از دسته بندی ها، شامل خلاصه و لینک های مرتبط با بیست مقاله باشند، در نتیجه شما نیازمند پنج آرشیو دسته بندی هستید تا بتوانید تمام این مقالات را دسته بندی کنید. این صفحه بندی، متشکل از پنج صفحه می باشد.

مشکلات اصلی سئوی که با صفحه بندی دارید چیست؟

محدودیت خزیدن

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، می دانید که گوگل نوعی «بودجه خزیدن» برای ایندکس کردن وب سایت شما دارد و هدف شما بهینه سازی این بودجه است.

اگر صفحه 2، 3، 4 شما … هیچ محتوای ارزشمندی اضافه نمی کند، نمی خواهید Googlbots در صفحات صفحه بندی شده شما گره بخورد. این اغلب در هنگام مرور یک موضوع صفحه بندی شده در یک انجمن اتفاق می افتد.

رقیق سازی در رتبه

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، آن را InRank، Internal Pagerank یا Page Juice بنامید، منظور ما روشی است که قدرت در وب سایت شما گسترش می یابد.

اگر فکر نمی کردید صفحه بندی خود را با InRank در ذهن داشته باشید، ممکن است مقداری آب از دست بدهید. در واقع، اجرای کد نادرست می تواند میزان محبوبیت در صفحات صفحه بندی شده شما را کاهش دهد.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل - کالج نوین
صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل – کالج نوین

محتوای تکراری و نازک

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، در برخی موارد – عمدتاً لیست های محصولات و موضوعات انجمن – صفحات صفحه بندی شده اغلب عنوانی مشابه با صفحه 1 دارند، و محتوای نمایش داده شده اغلب منحصر به فردتر از قطعاتی است که در صفحه 1 دریافت کرده اید.

بنابراین این باعث می شود صفحات صفحه بندی شده شما کاندیدهای خوبی برای پرچم گذاری شوند. تقریباً تکراری توسط موتورهای جستجو.

صفحه بندی اغلب محتوای نازکی را نشان می دهد که می تواند بر کیفیت وب سایت شما از نظر گوگل تأثیر بگذارد. پس مراقب محتوای بی کیفیت به دلیل صفحه بندی باشید.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، خوشبختانه، گوگل دستورالعمل هایی در مورد محتوای صفحه بندی شده دارد که به ما می گوید:

نمایش همه صفحات مقاله را مشخص کنید

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، برای ربات‌ها خوب است که به جای صفحه‌بندی مقاله برای مشاهده کامل، همه بخش‌های مقاله را دریافت کنند، بنابراین Google توصیه می‌کند نسخه‌ای از محتوای صفحه‌بندی شده خود را در یک صفحه داشته باشید. اما گاهی اوقات برای تجربه کاربری بد است.

من عاشق روشی هستم که Business Insider این کار را انجام داده است. برای نمایش اسلایدهای خود، آنها فقط به Google اجازه می‌دهند نسخه «One Page» را ایندکس کند و برای همه صفحات صفحه‌بندی‌شده یک rel=«canonical» به نسخه «one page» اضافه کند.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، در اجرای کد بسیار مراقب باشید، زیرا اگر گوگل خطایی در کد شما پیدا کند، ممکن است لینک های rel=”next” و rel=”prev” شما را تفسیر نکند.

این یک تئوری است و شما باید از معماری وب سایت، انواع محتوا و استراتژی خود استفاده کنید تا مشخصات صفحه بندی عالی را بدست آورید. بنابراین در اینجا چند ترفند است که در طول سال ها استفاده کردم.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل - کالج نوین
صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، 4 مشکل – کالج نوین

10 صفحه‌بندی برتر من از چندین مقاله، قوانینی برای درست کردن سئوی شما دارد

1. به طور پیش‌فرض، به گوگل اجازه ندهید صفحات صفحه‌بندی شده را ایندکس کند (ما فقط در مورد صفحاتی صحبت می‌کنیم که مقاله را به چند قسمت تقسیم می‌کنند).

2. فقط در صورتی که محتوا پررنگ باشد، به گوگل اجازه دهید صفحات صفحه بندی شده شما (از مقالات چند قسمتی) را فهرست کند. می توانید از تعداد کلمات موجود در صفحات صفحه بندی شده خود برای مرتب سازی آنها استفاده کنید.

3. همیشه یک Canonical به صفحه 1 در تمام صفحات صفحه بندی شده خود اضافه کنید.

4. ویژگی های nofollow را روی همه پیوندهایی که به سمت صفحات صفحه بندی شده در مورد یک مقاله در چند قسمت اشاره دارند، قرار دهید.

5. پارامترهای URL را در کنسول جستجوی خود پیکربندی کنید.

6. URL های خود را برای صفحات صفحه بندی شده چندین مقاله تنظیم کنید تا بتوانید به راحتی یک قانون را در Robots.txt خود اضافه کنید تا بودجه خزیدن در این صفحات را از دست ندهید (که قبلاً برای صفحه با محتوای کامل متعارف هستند).

7. فقط برای اطمینان، یک no-index، nofollow در متاربات های خود اضافه کنید.

8. اگر قوانین قبلی را رعایت نمی کنید، مراقب کیفیت محتوای خود باشید. اگر مطمئن هستید که محتوای صفحه‌بندی شده شما را منحصر به فرد و منحصربه‌فرد می‌کند، قوانینی را مشخص کنید.

9. هرگز url قسمت های مقالات صفحه بندی شده خود را در Sitemap.xml خود اضافه نکنید.

10. پیوندهای صفحه 2، 3، 4، 5… 10، 11، 12… را در پایان محتوای خود نشان ندهید، بلکه فقط یک پیوند به صفحات بعدی و قبلی را نشان دهید تا اعتبار صفحه خود را کمرنگ نکنید.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، گاهی اوقات باید ساختار پیوند داخلی خود را دستکاری کنید تا محبوبیت (Inrank) گروهی از صفحات در وب سایت خود را افزایش دهید.

می‌توانید ویژگی nofollow را برای دنبال کردن در صفحات صفحه‌بندی شده تغییر دهید تا کاندیدهای بیشتری برای افزودن لینک به محتوای اصلی شما داشته باشند.

صفحه بندی آسان نیست و باید برنامه ای را بنویسید که مطابق با استراتژی کسب و کار شما باشد.

اشتباهات رایج در خصوصیات صفحه بندی انجام شده در سایت

– هیچ کاری انجام نمی دهد

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، گوگل بر این است که ربات باهوشی دارد که می تواند بعد از طریق لینک، صفحه پیدا کند، بنابراین هیچ نیازی به نشانه و نشان شفاف برای پیدا کردن صفحات ندارد.

به همین دلیل برخی از متخصصین سئو بر این باورند که برای بهبود سئو صفحه بندی های انجام شده نیازی نیست کاری انجام دهید و ربات های گوگل همه کارها را برای شما خواهد داد.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، خب، بیایید همین الان با هم سر این موضوع که این کار در یک قمار بر سر سایت شماست توافق کنیم.

آنچه قبلاً هم گفتیم ممکن است در این زمینه وجود داشته باشد، از طریق تجربه نشان می دهد که روند رشد صفحه بندی هایی که با برنامه ریزی استراتژی های سئو پیش رفته اند، بیشتر بوده است.

– روند نمایش همه صفحات سایت را به صورت نامتعارف طراحی کنید

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، گاهی اوقات تصویر می‌شود که همه صفحات را نشان دهد و آنها را در یک URL برای شما مفید باشد.

به همین دلیل برای تثبیت جایگاه صفحه بندی های انجام شده در سایت، به همه صفحات یک دستور rel=”canonical” اضافه می شود تا به همه صفحات سایت از این طریق دسترسی داشته باشید.

تمام این کار بر اساس این استدلال انجام می‌شود که جستجوگران و افرادی که وارد یک سایت می‌شوند، می‌شوند که تمام فهرست‌ها و دسته‌بندی‌ها را در اختیار داشته باشند تا بدون اتلاف وقت به دنبال راهی برای دنبال کردن نیازهای خود بگردند.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، راه‌حل‌هایی برای این کار این است که در یک صفحه، مواردی را که در یک صفحه قرار می‌دهند، در قرارگیری قرار دهند.

از طرفی فرض کنید که شما یک سایت فروشگاهی دارید، در صورتی که می توانید در تمام صفحات همه محصولات خود را قرار دهید، مخاطب را خسته و سخت تر به محصول نظر خود می رساند.

– دسترسی به صفحه اصلی را استاندارد سازی کنید.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، یکی از اشتباهات رایج در صفحه بندی سایت این است که تمام توجه را روی استفاده از دستور rel=”canonical”  و ارجاع دادن آن به  صفحه اصلی متمرکز می کند.

قسمت بد قضیه اینجاست که برخی از متخصصین بی تجربه و ناشی در امر سئو پیشنهاد می دهند که از این کار به عنوان یک  روش برای کسب اعتبار برای صفحه اصلی استفاده کنید، اما باید بدانید این روش درست نیست.

این کار ممکن است که باعث شود موتور های جستجو تصور کنند که شما فقط یک  صفحه نتایج دارید و به این صورت باعث به خطر افتادن سئو سایت شما شود.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، به این صورت ممکن است ربات های گوگل بقیه صفحه بندی شما را نبینند و به  طور کلی حلقه های بعدی زنجیر شما نتوانند ایندکس شوند و محتوایی که برای این صفحات تولید کرده اید هدر برود. به  زبان ساده شما با این کار باعث می شوید که صفحه اصلی سایت شما دوبار مورد خزش قرار نگیرد.

– اضافه کردن دستور Noindex به صفحه بندی های انجام شده

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، قبلا یکی از روش های رایج برطرف کردن مشکلات مربوط به صفحه بندی این بود که دستور Noindex را در فایل robots.txt اضافه کنید و به این صورت از ایندکس شدن این صفحات جلوگیری کنید.

استفاده از این روش برای کنترل صفحه بندی و موارد مربوط به آن به طور کلی تمام آثار مثبت و منفی که از آن صفحه می توانید داشته باشید را از بین می برد.

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، اما مشکل اصلی برای شما این است که وقتی گوگل در مدت زمان طولانی با دستور Noindex مواجه می شود، به مرور زمان آن صفحه را از لیست صفحاتی که باید بررسی کند، خط میزند و در نتیجه محتوایی که برای آن صفحه تولید خواهید کرد تلف خواهد شد.

– استفاده از Load more یا بارگذاری با اسکرول کردن کاربر

صفحه بندی و سئو: روش های خوب برای استفاده ، روش های جدید برای کنترل صفحه بندی های انجام شده که این روزهای بسیار مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

. اسکرول کردن یا حرکت به پایین صفحه: با استفاده از این امکان کاربران می توانند بدون دردسر و همچنان که به انتهای صفحه حرکت می کنند لینک ها یا محصولات به صورت اتوماتیک بارگذاری می شوند.

. Load more: این روش که برای بیشتر شما شناخته شده است، به این صورت می باشد که شما برای دیدن گزینه های بیشتری که شما را به صفحات مشابه میرساند، روی یک دکمه کلیک می کنید و به سادگی ادامه محتوا صفحه برای شما نشان داده می شود.

در مورد این دو روش باید در نظر داشته باشید که تمام برنامه ریزی ها تا الان فقط با در نظر گرفتن مخاطبین واقعی بوده و هیچ توجهی به ربات های موتور جستجو نشده است.

ربات های گوگل به راحتی به این اطلاعات دسترسی خواهند داشت و به این صورت زمان در نظر گرفته شده برای Crawl کردن وب سایت شما باز هم به هدر خواهد رفت.

یکی از راه حل هایی که پیش روی شماست، استفاده از لیست های مفصل در دسته بندی های بالای صفحه است. این کار بدون آسیب زدن به سئو باعث میشود که تجربه کاربری (UX) سایت شما بهبود پیدا کند.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انجام سئو ، 14 روش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟