عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ

عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ

عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ ، امروزه سرمایه‌گذاری در حداقل برخی از انواع دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب‌ و کاری که می‌خواهد در یک اکوسیستم بازاریابی دیجیتال بسیار رقابتی مورد توجه قرار گیرد، ضروری است. آن‌ها معمولاً روی تاکتیک‌های افزایش تبدیل مانند شبکه‌های اجتماعی، ایجاد محتوای کشنده و تبلیغات پولی سرمایه‌گذاری می‌کنند. با این حال، یک عنصر بسیار مهم دیگر وجود دارد که معمولا فراموش می کنند و آن نظارت بر عملکرد آنلاین آنهاست.

تعیین اهداف روشن و ممیزی KPIهای اصلی خود به طور منظم به شما این فرصت را می دهد تا نقاط قوت و ضعف اصلی کمپین بازاریابی دیجیتال خود را شناسایی کنید، ترجیحات مخاطبان هدف خود را درک کنید، شهرت آنلاین قوی ایجاد کنید و تاکتیک های بازاریابی خود را با روندهای صنعت تطبیق دهید.

عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ
عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

نحوه نظارت بر عملکرد دیجیتال مارکتینگ خود

اهداف تجاری شفاف را تعیین کنید.- عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ

هنگام ایجاد یک کمپین دیجیتال مارکتینگ از ابتدا، هدف شما این است که همه را درگیر فرآیند طوفان فکری کنید. ابتدا باید ایده های متعددی برای کمپین جدید خود داشته باشید. در این مرحله، شما باید اهداف شرکت خود را تعیین کنید و مشخص کنید که در آن ماه، سه ماهه یا سال چه چیزی را می‌خواهید انجام دهید. این اهداف اولیه ممکن است گسترده باشند، اما پایه‌ای هستند که کل استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را بر اساس آن می‌سازید.

سپس، باید اهداف بازاریابی واضحی را تعیین کنید و ببینید که چگونه بازاریابی می تواند به شما در دستیابی به نتایج دلخواه کمک کند. از اصل تعیین هدف SMART استفاده کنید، به این معنی که اهداف شما باید مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و به موقع باشد. به عنوان مثال، اگر هدف اصلی شرکت شما افزایش فروش است، هدف کمپین دیجیتال مارکتینگ شما چیست؟ آیا باعث افزایش آگاهی از برند، هدایت ترافیک بیشتر به بالای قیف، یا افزایش قیف تبدیل شما می شود؟ تاکید بر این نکته مهم است که اهداف بازاریابی دیجیتال از یک کسب‌وکار به کسب‌وکار دیگر متفاوت است. مهمتر از همه، این اهداف تعیین کننده مراحلی هستند که هنگام برنامه ریزی و اجرای کمپین خود بردارید.

این مقاله را مطالعه کنید  معنی کمپین دیجیتال مارکتینگ

در نهایت، باید ببینید که چگونه می توان جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال (سئو، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی) را برای تحقق این اهداف پیاده سازی کرد. به عنوان مثال، برای افزایش آگاهی از برند خود، باید محتوای باکیفیت منتشر کنید، برند خود را در شبکه های اجتماعی انسانی کنید و لینک های عالی بسازید.

بخش های هدف خود را شناسایی کنید.- عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که اهداف روشنی را برای کمپین بازاریابی دیجیتال خود تعیین کردید، باید در مورد بخش های بازار خود تحقیق کنید. به عبارت ساده، بخش‌های هدف شما، گروه‌هایی از افرادی هستند که می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را برای آنها بازاریابی کنید. این یکی از مهمترین حرکاتی است که باید انجام دهید. یعنی، بسیاری از کسب‌وکارها تصمیم می‌گیرند با رویکردی گسترده و یکسان برای دستیابی به بیشترین تعداد سرنخ ممکن پیش بروند. متأسفانه، پهن کردن شبکه شما هرگز گزینه خوبی نیست، زیرا به شما اجازه نمی دهد بر روی افرادی تمرکز کنید که واقعاً به محصولات شما علاقه مند هستند.

برای جلب توجه آنها و تبدیل آنها به مشتریان پولی، باید آنها را به صورت استراتژیک تقسیم کنید و شخصیت های خریدار بسازید. این به شما کمک می کند نیازها، ترجیحات، انتظارات و مشکلات آنها را درک کنید و کمپین بازاریابی خود را با آنها تطبیق دهید.

در اینجا، شبکه های اجتماعی دارایی ارزشمند شما هستند. جدا از ارائه فرصت‌های هدف‌گیری شگفت‌انگیز، آنها همچنین به شما این امکان را می‌دهند که به بحث‌های مشتریان خود گوش دهید و بدانید چه گروه‌هایی از مردم واقعاً به آنچه ارائه می‌دهید علاقه‌مند هستند. گوگل ادوردز نیز یک گزینه عالی است، به ویژه برای مشاغل محلی، زیرا گزینه های برجسته ای برای هدف گذاری جغرافیایی ارائه می دهد.

عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ
عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

 

KPI های اصلی خود را ایجاد کنید.- عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ

قبل از اجرای کمپین بازاریابی دیجیتال خود، باید KPIهای مناسب را برای ردیابی انتخاب کنید. اینها معیارهایی هستند که باید شما را در مسیر درست نگه دارند و به شما امکان می دهند عملکرد خود را در برابر اهدافی که تعیین کرده اید شناسایی کنید. مهمتر از همه، آنها به شما این امکان را می دهند که نقاط ضعف اصلی استراتژی خود را شناسایی کرده و به موقع آنها را برطرف کنید. در اینجا چند KPI حیاتی وجود دارد که باید آنها را ردیابی کنید:

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

. معیارهای ترافیک، مانند منابع ترافیک، کل بازدیدکنندگان سایت، تعداد بازدیدکنندگان جدید در مقابل تعداد بازدیدکنندگان بازگشتی، زمان حضور در سایت، ترافیک تلفن همراه، نرخ پرش، نرخ خروج و غیره.
. معیارهای تبدیل مانند تبدیل کل، نرخ قیف تبدیل، نرخ کلیک و هزینه هر مکالمه.
. معیارهای درآمد، مانند هزینه به ازای خرید، بازگشت سرمایه یا ارزش به ازای هر بازدید.

مطمئناً، انتخاب KPIهای مناسب به اهداف کسب و کار شما بستگی دارد. هنگامی که آنها را تنظیم کردید، باید اهداف خاصی را برای هر یک از معیارهای خود تعیین کنید. این اهداف معمولاً استانداردهای صنعتی هستند که به شما کمک می کنند عملکرد خود را ببینید و نتایج خود را با شرایط قابل اندازه گیری اندازه گیری کنید. KPIهای دیجیتال مارکتینگ شما به شما این امکان را می دهد که نحوه توسعه کمپین خود را در طول زمان نظارت کنید، همچنین نقاط دردناک اصلی را شناسایی کنید و از آسیب رساندن به تصویر آنلاین شما جلوگیری کنید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب را انتخاب کنید.

نظارت بر عملکرد کمپین بازاریابی دیجیتال به صورت دستی امکان پذیر است، اما نه عملی است و نه به اندازه کافی دقیق. برای صرفه جویی در وقت و استفاده بیشتر از آمار خود، باید روی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ قابل اعتماد سرمایه گذاری کنید.

فرض کنید می خواهید روی یک ابزار سئو سرمایه گذاری کنید تا عملکرد وب سایت خود را ردیابی کنید. در این مورد، ابزارهایی مانند Google’s Webmaster Tools، Screaming Frog SEO یا Moz به شما کمک می کنند تا سایت خود را به طور کامل بررسی کنید. Ahrefs و SEMrush برای تحقیق دقیق کلمات کلیدی مناسب هستند، در حالی که ابزارهایی مانند BuzzStream نمونه کارها بک لینک شما را اسکن می کنند و هر گونه لینک مشکوکی را به شما اطلاع می دهند. اکنون، برای حفظ جنبه های مختلف استراتژی سئوی خود، باید از چندین ابزار در صورت استفاده همزمان از چندین ابزار استفاده کنید. اینجاست که ابزارهای گزارش سئو می درخشند، زیرا با پلتفرم های سئوی شما ادغام می شوند و به شما امکان می دهند KPI های اصلی خود را از یک مکان نظارت کنید، بدون اینکه لازم باشد هر ابزار سئو را به صورت جداگانه باز کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

هنگام انتخاب ابزارهای بازاریابی، ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید تا ویژگی ها و اهداف اصلی آنها را درک کنید. حتی گران‌ترین ابزار هم اگر نیازهای کسب و کار شما را برآورده نکند، برای شما کار نخواهد کرد.

بر اساس آمار خود گام های عملی بردارید.

به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری در یک ابزار تنها نیمی از کار انجام شده است. هنگامی که داده های مورد نیاز خود را دریافت کردید، اکنون می توانید تنظیماتی را در کمپین بازاریابی دیجیتال خود انجام دهید و آن را مطابق با نیازهای بازار هدف خود تنظیم کنید. حتی اگر همه چیز در بازاریابی دیجیتال به سرعت تغییر می کند و شما را ملزم به اقدام فوری می کند، این بدان معنا نیست که شما باید با هر داده ای که جمع آوری می کنید بیش از حد هیجان زده شوید. در عوض، به طور منظم آمار خود را زیر نظر داشته باشید، آنها را مقایسه کنید و تصمیمات استراتژیک و مبتنی بر داده بگیرید.

عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ
عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اندازه گیری عملکرد استراتژی های دیجیتال مارکتینگ شما ضروری است.

از آنجایی که جمعیت دیجیتالی جهانی با سرعت خیره کننده ای در حال گسترش است، سرمایه گذاری نکردن در برخی از انواع بازاریابی دیجیتال درست مانند دویدن یک مسابقه با یک پای چوبی است. بدون یک وب‌سایت کاملاً بهینه‌شده یا یک کمپین رسانه‌های اجتماعی قوی، فرصتی را برای بازاریابی برای مخاطبان گسترده‌تر، ایجاد یک برند معتبر و بالاتر از رقبای خود از دست خواهید داد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که شما تنها کسی نیستید که در بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری می کنید. برای بالا رفتن از رقبا، حذف حدسیات و تمرکز کمپین های خود بر روی داده های واقعی، باید عملکرد خود را به طور منظم پیگیری کنید. و امیدوارم این نکات برای شما مفید واقع شود!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟