شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ

شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ

شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ ، این بسیار مهم است که برندها مخاطبان خود را درک کنند. با این حال، دیگر نمی‌توانیم برای اطلاع‌رسانی استراتژی‌های بازاریابی به اطلاعات جمعیتی وابسته باشیم، زیرا مشتریان می‌خواهند برندهایشان آن‌ها را فراتر از جنسیت، نژاد و مکانشان درک کنند. ما اکنون به بازاریابی شخصی نیاز داریم.

امروزه، مشتریان به سمت برندهایی گرایش پیدا می کنند که احساس می کنند به آنها گوش می دهند، آنها را درک می کنند و همچنین به خواسته ها و نیازهای خاص آنها توجه می کنند. اینجاست که شخصی‌سازی وارد می‌شود. این راهی است که برندها می‌توانند پیام‌ها، پیشنهادات و همچنین تجربیاتی را که ارائه می‌کنند، مطابق با مشخصات منحصر به فرد هر بازدیدکننده، متن‌بندی کنند.

به آن به عنوان رشد از ارتباطات بازاریابی به مکالمات دیجیتال، با داده ها به عنوان نقطه شروع فکر کنید. جمع آوری، تجزیه و تحلیل و همچنین استفاده مؤثر از اطلاعات در مورد جمعیت شناسی، علایق و رفتارهای مصرف کننده به شما کمک می کند تا کمپین ها، محتوا و تجربیاتی ایجاد کنید که با مخاطبان هدف شما طنین انداز شود.

شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ
شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مزایای یک استراتژی شخصی سازی- شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ

یک استراتژی بازاریابی شخصی هوشمندانه مزایای زیر را برای برند شما به همراه خواهد داشت. این خواهد شد:

تجربه مشتری بهتری ایجاد کنید: اگر مشتریان مطمئن باشند که داده هایشان محافظت می شود، اطلاعات شخصی خود را ارائه می دهند. آنها حتی می توانند در نظرسنجی ها شرکت کنند، فرم ها را پر کنند و ترجیحات خود را به اشتراک بگذارند.
افزایش درآمد: برندها می توانند با صحبت با مشتریان خود در فضاهای دیجیتالی که اشغال می کنند، نتایج بهتری به دست آورند.
ایجاد وفاداری به برند: شخصی سازی رضایت مشتری بهتری ایجاد می کند و به برندها مزیت رقابتی می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  جذب مشتریان با دیجیتال مارکتینگ

چرا شخصی سازی اهمیت دارد؟- شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که به تجربه خود به عنوان یک مصرف کننده فکر می کنید، اهمیت شخصی سازی ساده ترین چیز برای درک است:

. هنگامی که در سایت یک برند هستید، آیا دریافت توصیه های شخصی و همچنین پیشنهادات را دوست دارید؟
. در مورد محتوایی که به شما مرتبط است یا مربوط به محصول یا خدماتی است که اخیراً خریداری کرده اید، چطور؟

مانند بسیاری از مصرف کنندگان، شاید شما حتی آن را به عنوان یک جنبه ضروری از تجربه آنلاین خود انتظار داشته باشید.

عصر دیجیتال، خواسته‌های مصرف‌کننده را برای تجربه‌های مرتبط، متنی و راحت به ارتفاعات بی‌سابقه‌ای افزایش داده است. به زبان ساده، مصرف‌کنندگان به دستیابی به آنچه می‌خواهند عادت کرده‌اند، و به سمت برندهایی که آنها را در هر مرحله از سفرشان به‌عنوان یک فرد می‌شناسند، جذب می‌شوند.

پاسخگویی به این انتظارات دقیقاً بر دوش بازاریابان قرار می‌گیرد، آنها باید از تاکتیک‌های شخصی‌سازی هوشمندانه استفاده کنند، اگر امیدی به جلب توجه مصرف‌کنندگان و همچنین بازگشت برای خرید بیشتر دارند.

شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ
شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

محتوای خود را ترسیم کنید
اگر محتوای شما بر اساس علایق و نیازهای خاص هر شخص خریدار ترسیم نشده باشد، دیده یا به اشتراک گذاشته نخواهد شد. علاوه بر این، احتمالاً هیچ سفیری برند را به همراه نخواهد داشت. این بدان معناست که بازاریابان باید شناسایی کنند که چه محتوایی برای هر شخص مورد علاقه منحصر به فرد است و همچنین این علایق را با استفاده از یک نمودار ترسیم کنند.

در نمودار کتابخانه محتوای خود، علایق محتوا را به چرخه زندگی خریدار خود ترسیم کنید:

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

. چه محتوایی بیشترین علاقه را برای خریدار شما خواهد داشت و در هر تعاملی به آنها کمک می کند تا آنها را در قیف تبدیل قرار دهید؟
. چه چیزی باعث گسترش آن محتوا می شود؟

به عنوان مثال، یک سایت تجارت الکترونیک که ظروف آشپزی می فروشد ممکن است ببیند که یک کاربر تابه های کیک مختلفی را مشاهده کرده است. آنها ممکن است علاقه مند به دیدن دستور العمل های کیک و همچنین یک مخلوط کن ایستاده باشند که به آسان تر کردن خمیر کمک می کند. از این نقشه به عنوان راهنمایی برای کمک به برنامه ریزی تولید محتوا، موجودی و همچنین استقرار خود استفاده کنید.

سازمان ها ممکن است به یک پلت فرم بازاریابی مبتنی بر حساب برای پیاده سازی محتوا نیاز داشته باشند. این به آنها یک دید واحد از مشتری خود علاوه بر یک پلتفرم می دهد تا محتوای شخصی سازی شده را برای آن مشتریان در کانال های مختلف بازاریابی دارای مالکیت و پولی پخش کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟