برنامه ریزی - کالج نوین

برنامه ریزی

برنامه ریزی یک کارکرد اساسی مدیریت است که شامل تصمیم گیری از قبل، چه کاری باید انجام شود، چه زمانی انجام شود، چگونه انجام شود و چه کسی آن را انجام خواهد داد.

این یک فرآیند فکری است که اهداف یک سازمان را مشخص می کند و دوره های مختلف عمل را توسعه می دهد که توسط آن سازمان می تواند به آن اهداف دست یابد. دقیقاً چگونگی دستیابی به یک هدف خاص را مشخص می کند.

برنامه ریزی چیزی نیست جز فکر کردن قبل از انجام عمل. این به ما کمک می‌کند تا نگاهی به آینده بیندازیم و از پیش تصمیم بگیریم که چگونه با موقعیت‌هایی که در آینده با آن‌ها مواجه می‌شویم، برخورد کنیم. این شامل تفکر منطقی و تصمیم گیری منطقی است.

برنامه ریزی
برنامه ریزی – کالج نوین

ویژگی های برنامه ریزی

کارکرد مدیریتی: برنامه ریزی اولین و مهمترین کارکرد مدیریتی است که پایه و اساس سایر وظایف مدیریت یعنی سازماندهی، کارکنان، هدایت و کنترل را فراهم می کند، زیرا در حاشیه برنامه های انجام شده انجام می شود.
هدف گرا: بر تعریف اهداف سازمان، شناسایی مسیرهای اقدام جایگزین و تصمیم گیری برنامه اقدام مناسب که برای دستیابی به اهداف باید انجام شود، تمرکز دارد.
فراگیر: فراگیر است به این معنا که در تمام بخش ها وجود دارد و در تمام سطوح سازمان مورد نیاز است. اگرچه دامنه برنامه ریزی در سطوح و بخش های مختلف متفاوت است.
فرآیند مستمر: برنامه ها برای یک دوره خاص، مثلاً برای یک ماه، سه ماهه، سال و غیره ساخته می شوند. پس از پایان آن دوره، با در نظر گرفتن الزامات و شرایط حال و آینده سازمان، برنامه های جدیدی ترسیم می شود. بنابراین، این یک روند مستمر است، زیرا طرح ها در چارچوب، اجرا و با طرح دیگری دنبال می شوند.
فرآیند فکری: این یک تمرین ذهنی است که شامل به کارگیری ذهن، فکر کردن، پیش بینی، تصور هوشمندانه و نوآوری و غیره است.
آینده نگر: در فرآیند برنامه ریزی، نگاهی گذرا به آینده می اندازیم. این شامل نگاه به آینده، تجزیه و تحلیل و پیش بینی آن است تا سازمان بتواند به طور موثر با چالش های آینده روبرو شود.
تصمیم گیری: تصمیم گیری در مورد انتخاب روش های جایگزینی که می تواند برای رسیدن به هدف اتخاذ شود، گرفته می شود. جایگزین انتخاب شده باید در بین همه بهترین باشد، با کمترین تعداد پیامدهای منفی و بیشترین تعداد پیامدهای مثبت.

این مقاله را مطالعه کنید  اعتصاب

برنامه ریزی به تعیین اهداف، اهداف و تدوین برنامه برای دستیابی به آنها مربوط می شود. این فعالیت به مدیران کمک می کند تا شرایط فعلی را تجزیه و تحلیل کنند تا راه های دستیابی به موقعیت مطلوب در آینده را شناسایی کنند. هم نیاز سازمان است و هم مسئولیت مدیران.

اهمیت برنامه ریزی

این به مدیران کمک می کند تا عملکرد آینده را با تعیین اهداف و انتخاب یک مسیر عمل به نفع سازمان بهبود بخشند.
با نگاه کردن به آینده، خطر و عدم اطمینان را به حداقل می رساند.
هماهنگی فعالیت ها را تسهیل می کند. بنابراین، همپوشانی بین فعالیت ها را کاهش می دهد و کار غیرمولد را حذف می کند.
از قبل بیان می کند که در آینده چه کاری باید انجام شود، بنابراین جهت اقدام را ارائه می دهد.
فرصت ها و تهدیدهای آینده را آشکار و شناسایی می کند.
استانداردهایی را برای کنترل تعیین می کند. عملکرد واقعی را با عملکرد استاندارد مقایسه می‌کند و تلاش‌هایی برای اصلاح آن انجام می‌شود.
برنامه ریزی در همه انواع سازمان ها، خانوارها، بخش ها، اقتصادها و غیره وجود دارد. ما نیاز به برنامه ریزی داریم زیرا آینده بسیار نامشخص است و هیچ کس نمی تواند آینده را با دقت 100% پیش بینی کند، زیرا شرایط در هر زمان ممکن است تغییر کند. از این رو، برنامه ریزی لازمه اساسی هر سازمان برای بقا، رشد و موفقیت است.

برنامه ریزی - کالج نوین
برنامه ریزی – کالج نوین

مراحل مربوط به برنامه ریزی

با این فرآیند، یک سازمان نه تنها بینش های آینده را به دست می آورد، بلکه به سازمان کمک می کند تا آینده خود را شکل دهد. برنامه ریزی موثر مستلزم سادگی برنامه است، یعنی برنامه باید به وضوح بیان شود و به راحتی قابل درک باشد، زیرا اگر طرح بیش از حد پیچیده باشد باعث ایجاد هرج و مرج در بین اعضای سازمان می شود. علاوه بر این، طرح باید تمام الزامات سازمان را برآورده کند.

این مقاله را مطالعه کنید  الگوهای رفتار سازمانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟