بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ، 8 نکته

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ ممکن است تبلیغ در شبکه های اجتماعی آسان باشد، چه برای خرید از رسانه های اجتماعی باشد و چه برای تقویت یک کمپین سیاسی.

اما، آیا پست‌ها و کمپین‌های شما واقعاً کار می‌کنند؟ این چیزی است که در بازاریابی رسانه های اجتماعی پیچیده است. چیزی که ممکن است برای شما یک پست هوشمندانه و جالب به نظر برسد، ممکن است برای مخاطبان شما جذاب نباشد.

ایجاد یک کمپین موفق رسانه های اجتماعی هنری است. باید به انواع محتوا، پیام رسانی، لحن و تصاویر فکر کنید.

شما باید بدانید که چگونه پرسونای بازاریابی بسازید تا اطمینان حاصل کنید که توجه افراد مناسب را در پلتفرم مناسب در زمان مناسب جلب می کنید.

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی
بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی – کالج نوین

ما در اینجا به هشت راه ساده اما موثر برای ایجاد محتوای عالی برای هر پلتفرم اجتماعی نگاهی خواهیم انداخت.

1. فیلم های کوتاه ایجاد کنید

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ ما می دانیم که مصرف کنندگان عاشق دیدن رسانه های ترکیبی در محتوا هستند، اما ویدیو ثابت کرده است که مورد علاقه است.

بازاریابانی که از ویدیو در کمپین های تبلیغاتی خود استفاده می کنند، سالانه 66 درصد سرنخ های واجد شرایط بیشتری نسبت به کسانی که این کار را نمی کنند، دریافت می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  6 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

یک ویدیوی کوتاه نه تنها شانس بیشتری برای مصرف در حین اسکن رسانه‌های اجتماعی دارد، بلکه زمان کمتری می‌برد و برای ایجاد و انتشار نیازی به متخصص ندارد.

فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، توییچ و تیک تاک همگی گزینه های ویدیوی زنده دارند. اینستاگرام به خصوص فرمت های ویدیویی متنوعی دارد.

استفاده از ویدیوهای کوتاه یک راه عالی برای جذب فالوورها و نظارت بر معیارهای مرتبط با ویدیوی شما است.

پس از پایان بخش زنده ویدیو، برای مشاهده در دسترس باقی می‌ماند، بنابراین کاربرانی که به نمایه شما پیوند داده شده‌اند، آن را از دست ندهند.

2. محتوای اجتماعی تعاملی ایجاد کنید

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ تعامل کاربر برای ربات های خزنده رسانه های اجتماعی مانند لطف کاربر به نظر می رسد. هرچه تعداد لایک ها، اشتراک گذاری ها و کامنت های محتوای شما بیشتر باشد، مطلوب تر به نظر می رسد.

ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری که کاربران را به تعامل و تعامل دعوت می کند، رتبه بندی را بهبود می بخشد و وفاداری به برند را تشویق می کند. چند نمونه از محتوای تعاملی عبارتند از:

پرسش و پاسخ شرکت
مصاحبه های زنده
نظرسنجی ها و آزمون های فالوور
ماشین حساب یا آزمون (مانند آزمون مهارت های دیجیتال DMI)
تبلیغات با تمرکز بر لایک و اشتراک گذاری
نقشه های تعاملی
مسابقات زیرنویس عکس

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی
بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی – کالج نوین

3. برانگیختن طنز و احساسات

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ خواه این یک میم خنده دار باشد یا یک ویدیوی تاثیرگذار که ریسمان قلب را جذب می کند، برانگیختن احساسات، برند شما را انسانی می کند.

این امر به ویژه در سال 2022 مهم است زیرا مصرف کنندگان به دنبال برندهایی هستند که در مورد مسائل اجتماعی موضع بگیرند و نشان دهند که به ارزش های کلیدی اهمیت می دهند.

شرکت‌هایی که با فالوورهای خود در این سطح عمیق‌تر ارتباط برقرار می‌کنند، حتی فقط یک GIF یا میم احمقانه، بیشتر احتمال دارد نظرات، لایک‌ها و اشتراک‌گذاری‌های تکراری را ببینند.

4. محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) کلید است

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر، شامل میم‌ها، عکس‌ها، ویدیوها و حتی تصاویری است که توسط کاربران دیگر ساخته شده‌اند. اما، چرا این به عنوان یک روش بهینه سازی محتوا مفید است؟

توجه خالق یا پیروان خالق را به خود جلب می کند و آنها را درگیر می کند. UGC همچنین از محبوبیت چیزی که قبلا ساخته و دوست داشته شده است، استفاده می کند.

این باعث کاهش زمان و تلاش هایی می شود که برای ایجاد محتوای جذاب خود انجام می دهید.

علاوه بر این، استفاده از UGC کپی کردن کار شخص دیگری نیست، بنابراین برای برند شما منحصر به فرد است.

فقط مطمئن شوید که هر یک از محتواها به درستی به اشتراک گذاشته شده است، و در جایی که باید احترام گذاشته شود.

5. بخوانید و پاسخ دهید/به نظرات اجتماعی پاسخ دهید

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ این یک استراتژی ساده به نظر می رسد، اما ارتباط با مشتریان در نظرات به عنوان یک استراتژی موفق شناخته شده است.

در رسانه‌های اجتماعی، بسیاری از شرکت‌ها عقب می‌نشینند و منتظر می‌شوند تا مشتریان به سراغشان بیایند. هرگز نباید اینطور باشد.

رسانه های اجتماعی در حال حاضر یک کانال خدمات مشتری و یک راه کلیدی برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و ارائه راه حل برای سوالات آنها است.

بنابراین، تماس بگیرید، نظر بدهید، لایک کنید، حتی محتوای جالبی را که مرتبط با برند شما است به اشتراک بگذارید. همچنین وقتی مشتریان دیگر شما را در حال تعامل می بینند، خوب به نظر می رسد، و این شانس را افزایش می دهد که نظرات خود را دریافت کنید.

6. گزارش در مورد تحولات و روند

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ ماندن در صدر پیشرفت ها و روندهای صنعت خود یک راه عالی برای تعامل و تحت تاثیر قرار دادن دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی است.

شما را به عنوان یک مرجع در حوزه کاری خود معرفی می کند و به افراد دلیلی می دهد تا هر از گاهی به صفحه شما نگاه کنند.

به عنوان مثال، اگر شما نماینده یک کسب و کار در صنعت مد هستید، ممکن است دنبال کنندگان آنها فقط نگاهی اجمالی به خط جدید بهار بیابند.

آنها پست های شما را دنبال می کنند به این امید که اخبار بیشتری را ببینند که می خواهند در مورد آنها بخوانند.

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی
بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی – کالج نوین

7. فالوورها را به داخل دعوت کنید

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ کسب‌وکارها می‌توانند برای دنبال‌کنندگان شرکتی و سخت‌گیر به نظر برسند، که برند شما را به عنوان یک چیز نشان می‌دهد، نه یک شخص معتبر.

هنگامی که محتوای انسانی مرتبط، مانند داستان‌ها یا ویدیوهای مدیریت و کارکنان را پست می‌کنید، افراد واقعی پشت محصول یا خدمات شما را به مشتریان نشان می‌دهد.

تاکتیک هایی که به مخاطبان شما بینشی نسبت به برند شما می دهد عبارتند از:

ویدیوی «روزی در زندگی».

محتوای ارسال شده توسط کارکنان فردی به صورت چرخشی برای نشان دادن بخش ها یا شخصیت های مختلف

یک میم یا عکس خنده دار هفته را از داخل دفتر پست کنید

نمایش زنده محصولات یا خدمات

آموزش چگونه – برای مثال، اگر شرکت شما لوازم آرایشی می فروشد، به مردم نشان دهید که چگونه از آن به درستی استفاده کنند! ا

گشت و گذار در محل کار

یک پادکست شرکتی با حضور کارکنان بسازید

8. ارتباطات و دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی را بخواهید

بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ؛ ساده به نظر می رسد زیرا اینطور است! بازاریابان برای ایجاد ارتباط نیازی به تقلا ندارند – می توانید آنها را بخواهید. کاربران شبکه های اجتماعی به این دلیل نامیده می شوند که اجتماعی هستند.

آنها به طور منظم تعامل دارند و از این فرصت برای کمک به برندی که دوست دارند استفاده می کنند. وقتی محتوای معمولی خود را پست می کنید، درخواست برچسب، لایک و اشتراک گذاری کنید.

به آن به عنوان یک تماس دوستانه برای اقدام فکر کنید. فقط، به جای اینکه از دنبال کنندگان TikTok خود بخواهید یک پیشنهاد رایگان درخواست کنند، از آنها می خواهید که اگر از چیزی که دیدند دوست داشتند، آن را تگ کنند یا به اشتراک بگذارند.

اگر چیزی را از این مقاله حذف کنید، امیدواریم این باشد که الگوریتم ها می توانند کمک کنند، نه مانع.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی الگوریتم‌ها را به‌عنوان طناب‌هایی می‌بینند که ما را به قوانین خاصی متصل می‌کنند، اما به شما کمک می‌کنند محتوایی ایجاد کنید که پتانسیل ویروسی شدن را دارد.

یادگیری قوانین برای هر پلتفرم به شما کمک می کند رقبا را شکست دهید و به اوج برسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟