6 اهمیت اصلی اصول مدیریت

6 اهمیت اصلی اصول مدیریت

6 اهمیت اصلی اصول مدیریت ، اصول مدیریت در قالب راه حل های از پیش تعیین شده برای مشکلاتی که مکرر اتفاق می افتد می باشد. مدیر را راهنمایی می کنند. برای هر مدیری بسیار مهم است که آنها را به طور کامل بشناسد. اهمیت اصول مدیریت از حقایق زیر کاملاً آشکار می شود:

6 اهمیت اصلی اصول مدیریت
6 اهمیت اصلی اصول مدیریت – کالج نوین

6 اهمیت اصلی اصول مدیریت

(1) ارائه بینش مفید به مدیران:

اصول مدیریت بر اساس تجربیات افراد حرفه ای مختلف ایجاد شد. اصول باعث می شود که مدیر در موقعیت های مختلف چگونه عمل کند تا اشتباهات مدیران قبلی را تکرار نکند.

به این ترتیب راهنمایی به موقع باعث کاهش اتلاف منابع می شود و با هزینه کمتری می توان به اهداف دست یافت.

به عنوان مثال، طبق یک اصل مدیریت، یعنی تقسیم کار، یک شغل به تعداد زیادی واحد کوچک تقسیم می شود. هر واحد یا بخشی به افراد مختلف اختصاص داده می شود. هر فردی همان کاری را که به آن محول شده است را مکررا انجام می دهد.

او به آن عادت می کند که به او کمک می کند کار خود را به طور موثر و سریع انجام دهد. در نتیجه، کل کار به روشی اقتصادی تکمیل می شود.

(2) استفاده بهینه از منابع و مدیریت مؤثر:

در هر سازمانی از منابع فیزیکی (مواد، ماشین آلات، پول و …) و انسانی (نیروی انسانی) استفاده می شود. کارکرد مدیریت چیزی نیست جز استفاده بهینه از آنها یا جلوگیری از هدر رفتن منابع. و تنها زمانی ممکن است که یک مدیر از اصول مدیریت استفاده کند.

این مقاله را مطالعه کنید  نظام سرمایه داری

بر اساس اصل “وحدت فرماندهی” باید در هر زمان فقط یک رئیس برای یک کارمند وجود داشته باشد. در صورتی که بیش از یک رئیس وجود داشته باشد، کارمند در موقعیتی قرار نخواهد گرفت که به درستی کار کند. در نتیجه منابع انسانی هدر خواهد رفت.

بنابراین، اگر بخواهیم از نیروی انسانی به نحو مطلوب استفاده کنیم، این اصل باید اتخاذ شود. به طور مشابه، بسیاری از اصول دیگر استفاده مطلوب از منابع مختلف دیگر را تضمین می کنند.

نیاز اولیه هر سازمانی این است که سیستم اداری آن کارآمد باشد. تنها آن سیستم اداری موثر نامیده می شود که مدیران بتوانند تصمیمات متعادل و سریع اتخاذ کنند. برای اتخاذ چنین تصمیماتی باید اطلاعات و اختیارات کافی در دسترس باشد.

این امر با کمک اصول مدیریت ممکن می شود. به عنوان مثال، اصل “اقتدار و مسئولیت” از اعطای اختیارات کافی حمایت می کند، در حالی که اصل زنجیره اسکالر حامی فراهم کردن شرایط کافی برای ارائه اطلاعات است.

(3) تصمیمات علمی:

تصمیم علمی یعنی تصمیم متعادل. اصول مدیریت آموزش های لازم را به مدیران می دهد تا بتوانند تصمیمات علمی/متوازن اتخاذ کنند. در غیاب این اصول، مدیران باید روش آزمون و خطا را اتخاذ کنند.

بر اساس این اصل، انتظار می رود که یک کار را به شیوه ای خاص انجام دهد و در صورت وجود خطا، روش دیگری را در پیش گیرد. به این ترتیب کار به روش های مختلف انجام می شود تا خطا برطرف شود. این روش مناسب نیست.

بنابراین، مدیران با کمک اصول مدیریتی تربیت می شوند که آنها را قادر به تصمیم گیری علمی می کند. به عنوان مثال، اصل «اختیار و مسئولیت» به ما می گوید که اگر مسئولیتی به زیردستی سپرده شود، باید به او اختیار کافی برای انجام آن داده شود. فقط در چنین شرایطی یک زیردست می تواند هر زمان که نیاز باشد تصمیم علمی بگیرد.

این مقاله را مطالعه کنید  رفتار مصرف کننده
6 اهمیت اصلی اصول مدیریت
6 اهمیت اصلی اصول مدیریت – کالج نوین

(4) برآورده کردن نیازهای تغییر محیطی:

در دوران مدرن، تنها چنین واحد تجاری می تواند زنده بماند و توسعه یابد که بتواند با محیط به سرعت در حال تغییر همگام شود. در هر زمینه از فعالیت های تجاری (تولید، بازاریابی و غیره) تکنیک های جدیدی هر روز در حال ظهور است. مدیرانی که می توانند شرایط در حال تغییر را به خوبی درک کنند، به تنهایی می توانند با موفقیت با رقابت روبرو شوند. اصول مدیریت، مدیران را قادر می سازد تا با این چالش روبرو شوند.

به عنوان مثال، اصل “وحدت جهت” به ما می گوید که تمام فعالیت های مرتبط با دستیابی به یک هدف باید تحت هدایت یک مدیر انجام شود.

در انجام این کار، یک مدیر می‌تواند اطلاعات دقیق مرتبط با فعالیت‌های محدودی که تحت هدایت او انجام می‌شود، داشته باشد. در صورتی که فعالیت های مرتبط با اهداف مختلف تحت هدایت یک مدیر انجام شود، وی قادر به درک تغییرات ایجاد شده در هیچ فعالیتی نخواهد بود.

(5) انجام مسئولیت اجتماعی:

اصول مدیریت کارایی مدیران را افزایش می دهد و آنها را قادر می سازد مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند. مدیران کارآمدتر می توانند محصولات با کیفیت خوب و قیمت مناسب را همیشه در دسترس قرار دهند.

به عنوان مثال، اصل “حقوق عادلانه” از پاداش مناسب به کارکنان حمایت می کند و به انجام مسئولیت در قبال آنها کمک می کند.

(6) آموزش مدیریت، آموزش و پژوهش:

مزایای اصول مدیریت، محققان را ترغیب می کند تا بهبود بیشتری در آنها ایجاد کنند. نگرش مدیران به گونه ای شکل گرفته است که آنها آگاهانه یا ناآگاهانه کار جدیدی انجام می دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  استرس

این بدان معناست که مدیران نگرش متمایل به تحقیق و توسعه پیدا کرده اند. این امر به دانش مدیریتی کمک کرده است که قوی تر و علمی تر شود. اصول مدیریت در واقع ارائه آموزش و پرورش مدیران با غنی سازی دانش نظری و عملی آنهاست.

به عنوان مثال، شرکت های بزرگ مختلف به منظور استفاده از تغییر نگرش مدیران، دپارتمان های تحقیق و توسعه را در مدیریت منابع انسانی ایجاد کرده اند. در نتیجه، بسیاری از تکنیک های جدید در زمینه بازاریابی، تولید، مالی و غیره آشکار شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + شش =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟