محدودیت تحقیق

محدودیت تحقیق

محدودیت تحقیق ، هنگام تکمیل یک مطالعه یا هر کار مهم دیگری، جزئیات مختلفی وجود دارد که باید برای ارائه توضیحات جامع و واضح آن را درج کنید. حتی گاهی اوقات برای پایان نامه کمک می‌خواهید.

بخش دارای محدودیت در تحقیق را دست کم نگیرید. نقش مهمی در کل فرآیند بازی می کند. برخی از دانشجویان نوشتن این بخش را دشوار می دانند، در حالی که برخی دیگر تمایلی به گنجاندن آن در مقالات دانشگاهی خود ندارند.

محدودیت تحقیق ، اهمیت محدودیت‌ها در تحقیق را دست کم نگیرید تا زمینه دقیقی از کار خود و داده‌های کافی برای ارزیابی تأثیر و ارتباط نتایجتان را در اختیار خوانندگان قرار دهید. بهترین راه برای انجام آنها چیست؟ برای فهمیدن بیشتر همچنان بخوانید.

محدودیت تحقیق - کالج نوین
محدودیت تحقیق – کالج نوین

محدودیت های یک مطالعه (تحقیق) چیست؟

محدودیت تحقیق ، هر تحقیقی محدودیت هایی دارد. این محدودیت ها می توانند به دلیل محدودیت های روش شناسی یا طراحی تحقیق ظاهر شوند. نیازی به گفتن نیست، این ممکن است بر کل مقاله مطالعه یا تحقیق شما تأثیر بگذارد.

بیشتر محققان ترجیح می‌دهند محدودیت‌های مطالعه خود را مورد بحث قرار ندهند، زیرا فکر می‌کنند ممکن است ارزش مقاله آنها در چشم مخاطب کاهش یابد.

به یاد داشته باشید که بسیار مهم است که محدودیت های مطالعه خود را به مخاطبان خود (سایر محققان، سردبیران مجلات و خوانندگان عمومی) نشان دهید.

محدودیت تحقیق ، باید توجه داشته باشید که در مورد این محدودیت ها و تأثیری که ممکن است داشته باشند می دانید. مهم است که توضیح دهید که چگونه محدودیت های تحقیق شما می تواند بر نتایج و افکار به دست آمده از تحقیق شما تأثیر بگذارد.

در این راهنما، می توانید نکات مفیدی در مورد نحوه نوشتن محدودیت در تحقیقات آینده خود بخوانید. تکنیک‌های عالی برای ایجاد یک بخش محدودیت‌های مناسب را بخوانید و نمونه‌هایی را ببینید تا مطمئن شوید که ایده نوشتن محدودیت‌های تحقیق کیفی خود را دارید.

محدودیت تحقیق ، شما باید درک کنید که حتی اگر محدودیت‌ها نقاط ضعف تحقیقات آینده شما را نشان دهند، گنجاندن آنها در مطالعه شما می‌تواند مقاله شما را تقویت کند زیرا همه مشکلات را قبل از اینکه خوانندگان خود به خود کشف کنند نشان می‌دهید.

جدا از این، وقتی نویسنده به محدودیت های مطالعه اشاره می کند، به این معنی است که شما تمام نقاط ضعف مطالعه خود را بررسی کرده اید و موضوع را عمیقاً درک می کنید. نیازی به گفتن نیست که همه مطالعات محدودیت های خود را دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  تحقیق پیمایشی

محدودیت تحقیق ، وقتی با خوانندگان خود صادق باشید، بهتر از نادیده گرفتن محدودیت‌ها می‌توانید مردم را تحت تأثیر قرار دهید.

چرا و کجا محدودیت ها را در مقاله تحقیقاتی من لحاظ کنم

محدودیت تحقیق ، هر تحقیقی محدودیت‌های خاصی دارد و کاملاً طبیعی است، اما شما باید دامنه آن را در این فرآیند به حداقل برسانید. تصدیق خود را از آنها در نتیجه گیری ارائه دهید. کاستی های احتمالی در کار خود را شناسایی و درک کنید.

هنگام بحث در مورد محدودیت ها در تحقیق، توضیح دهید که چگونه بر یافته های شما تأثیر می گذارد زیرا ایجاد لیست کوتاه یا شرح آنها کافی نیست.

محدودیت تحقیق ، تحقیقات شما ممکن است محدودیت های زیادی داشته باشد. هدف اصلی شما بحث در مورد مشکلاتی است که برای یک تکلیف تحصیلی خاص انتخاب می کنید.
محدودیت‌های تحقیق کیفی شما می‌تواند حتی قبل از شروع مطالعه مطالعه شما برای خوانندگان شما روشن شود. گاهی اوقات، افراد تنها زمانی می توانند محدودیت ها را ببینند که کل سند را مشاهده کرده باشند.

شما باید محدودیت های مطالعه خود را به وضوح در پاراگراف بحث ارائه دهید. این قسمت پایانی کار شما است که منطقی است بخش محدودیت ها را در آن قرار دهید.

محدودیت تحقیق ، شما باید محدودیت ها را در همان ابتدای این پاراگراف بنویسید، درست بعد از اینکه جنبه های قوی روش تحقیق را برجسته کردید.

هنگامی که قبل از تجزیه و تحلیل یافته‌ها، محدودیت‌ها را مورد بحث قرار می‌دهید، به چگونگی واجد شرایط بودن و به کارگیری این یافته‌ها در تحقیقات آینده کمک می‌کند.

محدودیت های رایج محققان

محدودیت تحقیق ، محدودیت های مربوط به محقق نیز باید نوشته شود و به خوانندگان نشان داده شود. شما باید هم در مطالعات خود و هم در مطالعات آتی پیشنهادهایی برای کاهش این محدودیت ها ارائه دهید.

دسترسی محدود به اطلاعات

مطالعه شما ممکن است برخی از سازمان ها و افراد را در تحقیق شرکت دهد و گاهی اوقات ممکن است در دسترسی به این سازمان ها با مشکل مواجه شوید.

به همین دلیل، باید مطالعه خود را دوباره طراحی و بازنویسی کنید. شما باید علت دسترسی محدود به خوانندگان خود را توضیح دهید.

محدودیت های زمانی

ناگفته نماند که همه محققین زمانی که باید مطالعات خود را تکمیل کنند ضرب الاجل دارند. گاهی اوقات، محدودیت های زمانی می تواند بر تحقیقات شما تأثیر منفی بگذارد. اگر این اتفاق افتاد، باید آن را تصدیق کنید و نیاز به تحقیقات آینده برای حل مشکل اصلی را ذکر کنید.

تعارض در دیدگاه های جانبدارانه و مسائل شخصی

برخی از محققان به دلیل پیشینه فرهنگی یا دیدگاه های شخصی خود می توانند دیدگاه های جانبدارانه داشته باشند. نیازی به گفتن نیست که می تواند بر روی تحقیق تأثیر بگذارد.

این مقاله را مطالعه کنید  تحلیل متن

جدای از این، محققان با دیدگاه های جانبدارانه می توانند تنها نتایج و داده هایی را انتخاب کنند که از استدلال های اصلی آنها پشتیبانی می کند. اگر می خواهید از این مشکل جلوگیری کنید، به بیان مشکل و جمع آوری صحیح داده ها توجه کنید.

انواع متفاوت

قبل از شروع مطالعه یا کار، به خاطر داشته باشید که محدودیت‌های خاصی برای آزمایش یا نتایج احتمالی تحقیقات وجود دارد. انواع آنها چیست؟ انواع مختلفی وجود دارد که دانشجویان ممکن است با آنها روبرو شوند و همه آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند، از جمله:

محدودیت های طراحی تحقیق،
محدودیت های تاثیر،
داده ها یا محدودیت های آماری

1. محدودیت های طراحی تحقیق- محدودیت تحقیق

محدودیت‌های خاص در تحقیقات جمعیتی یا رویه‌های موجود ممکن است بر نتایج یا نتایج نهایی که به دست می‌آورید تأثیر بگذارد.

2. محدودیت های تاثیر؟

حتی اگر تحقیقات شما دارای آمار عالی و طراحی قوی باشد، ممکن است از تأثیر عواملی مانند:

این زمینه به یافته های افزایشی هدایت می شود،
خیلی خاص بودن جمعیت
تمرکز منطقه ای قوی
3. داده ها یا محدودیت های آماری
در برخی موارد، دریافت اطلاعات کافی در دانشگاه غیرممکن است یا ثبت نام بسیار دشوار است، و همه اینها نتایج تحقیقات شما را ضعیف می کند. آنها ممکن است از طراحی مطالعه شما ناشی شوند. آنها مسائل بیشتری را در تفسیر یافته های شما ایجاد می کنند.

چگونه محدودیت های تحقیق خود را به درستی ساختار دهید

قوانین سختگیرانه ای برای محدود کردن این بخش از مقاله علمی شما وجود دارد که در آن باید نقاط ضعف احتمالی آن را توجیه و توضیح دهید. این مراحل اساسی را انجام دهید تا به بخش با ساختاری خوب برسید:

برای شناسایی محدودیت های تحقیق خود و توضیح اهمیت آنها اعلام کنید،
تامل کنید تا عمق لازم را ارائه دهید، ماهیت آنها را توضیح دهید و انتخاب های مطالعه خود را توجیه کنید.
مشتاقانه منتظر باشید تا پیشنهاد دهید که چگونه می توان بر آنها در آینده غلبه کرد.
آنها خوانندگان شما را از طریق این بخش راهنمایی می کنند. شما به آنها نیاز دارید تا به مخاطبان هدف خود بفهمانند که نقاط ضعف بالقوه را در کار خود می شناسید، آنها را درک می کنید و می توانید راه حل های موثری را ارائه دهید.

محدودیت تحقیق
محدودیت تحقیق – کالج نوین

چگونه محدودیت های تحقیق خود را تنظیم کنید؟

هیچ کس کامل نیست. این بدان معنی است که کار شما فراتر از نقص های احتمالی نیست، اما باید از آنها به عنوان فرصتی عالی برای غلبه بر چالش های جدید و بهبود دانش خود استفاده کنید. در یک مقاله دانشگاهی معمولی، محدودیت های تحقیق می تواند به این نکات مربوط باشد:

تدوین اهداف و اهداف خود،
پیاده سازی روش های جمع آوری داده های شما،
اندازه های نمونه،
عدم مطالعه قبلی در حوزه انتخابی شما،
محدوده بحث.
یاد بگیرید که آنها را در هر یک تعیین کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  طرح تحقیق توصیفی

تدوین اهداف و اهداف خود

اگر اهداف و اهداف را به شیوه ای بسیار گسترده تنظیم کنید، کار شما دارای کاستی های خاصی است. در این صورت چه باید کرد؟ روش ها یا راه های موثری را برای محدود کردن فرمول بندی اهداف و هدف افزایش سطح تمرکز مطالعه خود مشخص کنید.

پیاده سازی روش های جمع آوری داده های شما

اگر تجربه زیادی در جمع آوری داده های اولیه ندارید، این خطر وجود دارد که اجرای روش های شما دارای نقص باشد. اذعان به آن ضروری است.

اندازه های نمونه چیست؟ – محدودیت تحقیق

آنها به ماهیت مشکل انتخابی شما بستگی دارند و بر خلاف مطالعات کیفی اهمیت آنها در مطالعات کمی بیشتر است. اگر حجم نمونه شما بسیار کوچک است، آزمون های آماری در شناسایی روابط یا اتصالات مهم در یک مجموعه داده خاص شکست خواهند خورد.

چگونه این مسئله را می توان حل کرد؟ بیان کنید که سایر محققان باید همان مطالعه را بر اساس حجم نمونه بزرگتر قرار دهند تا به نتایج دقیق تری دست یابند.

نداشتن مطالعات قبلی در همین زمینه

نوشتن مرور ادبیات یک گام کلیدی در هر کار علمی است زیرا به دانشجویان کمک می کند تا محدوده مطالعات موجود در حوزه انتخابی را تعیین کنند.

محدودیت تحقیق ، چرا باید از یافته های بررسی ادبیات استفاده کنید؟ آنها یک پایه اساسی برای هر محققی هستند که باید از آنها برای دستیابی به مجموعه ای از اهداف یا اهداف خاص استفاده کنند.

محدودیت تحقیق ، اگر آثار قبلی وجود نداشته باشد چه؟ اگر یک مشکل در حال تحول یا فعلی را برای مطالعه خود انتخاب کنید یا اگر بسیار محدود باشد، ممکن است با این چالش روبرو شوید.

محدوده بحث

محدودیت تحقیق ، بدون توجه به حوزه انتخابی شما، این نکته را به عنوان نقص کار خود در نظر بگیرید. چرا؟ دلیل اصلی این است که شما تجربه طولانی در نوشتن مقالات علمی یا تکمیل مطالعات پیچیده ندارید.

به همین دلیل است که عمق و گستره بحث شما در سطوح مختلف در مقایسه با دانشمندانی که دارای تخصص زیاد هستند به خطر می افتد. نکات خاصی از محدودیت ها را در تحقیق لحاظ کنید. از آنها به عنوان پیشنهاد برای آینده استفاده کنید.

افکار پایانی – محدودیت تحقیق

محدودیت تحقیق ، هر تحقیقی از محدودیت‌های خاصی رنج می‌برد که از ایرادات رایج (توجیه نکردن اینکه چرا یافته‌های شما به سؤالات تحقیق پاسخ می‌دهند) تا مشکلات جدی در روش‌شناسی یا طراحی را شامل می‌شود.

محدودیت تحقیق ، توانایی تنظیم این کاستی ها نقش بسزایی در نوشتن یک مقاله علمی موفق و کسب نمرات خوب دارد. اگر کمبودش داری چی؟ به نویسندگان پایان نامه حرفه ای ما مراجعه کنید و مشاوره تخصصی آنها را در مورد پایان نامه یا مقاله تحقیقاتی دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − ده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟