مهارت های تحقیق

مهارت های تحقیق

مهارت های تحقیق برای کارفرمایان ضروری است زیرا به شرکت کمک می‌کند محصولات یا خدمات جدید را توسعه دهد، نیازها و خواسته‌های مشتریان خود را شناسایی کند، کاری را که انجام می‌دهند بهبود بخشد، با تغییرات در صنعت خود همراه باشد و در بازار خود رقابت کند.

دانستن اینکه چگونه مهارت‌های تحقیقاتی عالی را توسعه دهید و آن‌ها را برای کارفرمایان برجسته کنید، می‌تواند از طرق مختلف در طول حرفه‌تان به شما کمک کند. این انجام مقاله به این موضوع می‌پردازد که مهارت‌های تحقیق چیست، چرا آنها مهم هستند و چگونه می‌توانید از آنها در طول حرفه خود استفاده کنید.

مهارت های تحقیق - کالج نوین
مهارت های تحقیق – کالج نوین

مهارت های تحقیق چیست؟

مهارت های تحقیق توانایی ما برای یافتن پاسخ به یک سوال یا راه حلی برای یک مشکل است. مهارت های تحقیق شامل توانایی جمع آوری اطلاعات در مورد موضوع شما، بررسی آن اطلاعات و تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات به شیوه ای است که ما را به راه حل برساند. مهارت های پژوهشی برای کارکنان ضروری است که در اکثر موقعیت ها و صنایع داشته باشند.

نمونه هایی از مهارت های پژوهشی

مهارت های تحقیق به مجموعه ای از چندین مهارت جداگانه اشاره دارد که به شما کمک می کند اطلاعات را پیدا کرده و مرور کنید و به تصمیم برسید. مهارت های تحقیق در محل کار عبارتند از:

جستجو برای اطلاعات
توجه به جزئیات
یاداشت برداشتن

مدیریت زمان
حل مسئله
برقراری ارتباط با نتایج

مهارت های تحقیق - کالج نوین
مهارت های تحقیق – کالج نوین

جستجو برای اطلاعات

تمام تحقیقات شامل جستجوی اطلاعات معتبری است که می‌توانید آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و از آنها برای رسیدن به یک پاسخ یا راه‌حل استفاده کنید.

در محل کار، اطلاعاتی که جستجو می کنید به احتمال زیاد به شما در تکمیل پروژه ها و افزودن ارزش به شرکت کمک می کند. به عنوان مثال، ممکن است به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی حل مشکل شرکت یا شناسایی نیازهای مشتریان خود باشید.

توجه به جزئیات

داشتن توانایی توجه دقیق به جزئیات اغلب یک مهارت ضروری در محل کار است. مسئولیت‌های شغلی شما احتمالاً شامل پیروی از سیاست‌ها و رویه‌های مشخص شده توسط شرکت است، به این معنی که شما باید جزئیات آن سیاست‌ها و رویه‌ها را بدانید.

وظایف شغلی شما همچنین ممکن است از شما بخواهد که به اطلاعاتی که مشتریان به شما می دهند توجه دقیق داشته باشید تا بتوانید یک فروش انجام دهید یا شکایت مشتری را حل کنید.

یاداشت برداشتن

مهارت های یادداشت برداری شامل توانایی جمع آوری مهم ترین اطلاعاتی است که به شما ارائه می شود و آن ها را به صورت کتبی خلاصه می کنید تا بتوانید بعداً به آن مراجعه کنید.

دانستن نحوه یادداشت برداری خوب به شما از راه های مختلفی در طول حرفه تان کمک می کند. در طول آموزش و جلسات باید یادداشت های موثری بردارید. همچنین ممکن است لازم باشد در طول مصاحبه یادداشت برداری کنید، به خصوص اگر شما مصاحبه کننده باشید.

مدیریت زمان

مهارت‌های مدیریت زمان به توانایی تجزیه پروژه‌ها به بخش‌های قابل مدیریت، ایجاد یک برنامه مهلت‌محور و تکمیل هر بخش از برنامه‌تان تا مهلت مقرر اشاره دارد.

مهارت های مدیریت زمان شامل تعیین اهداف، برنامه ریزی، سازماندهی، واگذاری و اولویت بندی وظایف است. نمایش مهارت های مدیریت زمان قوی در محل کار می تواند به شما کمک کند تا وظایف خود را در مهلت مقرر انجام دهید، اهداف خود را انجام دهید و شغل خود را ارتقا دهید.

حل مسئله

مهارت حل مسئله به توانایی مدیریت موقعیت های دشوار و غلبه بر چالش های پیچیده تجاری اشاره دارد. مهارت های حل مسئله شامل توانایی تجزیه یک مسئله به بخش های آن، تفکر انتقادی در مورد هر عنصر، تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که پیدا می کنید و استفاده از آن اطلاعات برای ایجاد یک راه حل موثر است.

داشتن مهارت های حل مسئله قوی به شما کمک می کند تا به یک دارایی ارزشمند برای شرکت خود تبدیل شوید و می تواند به شما در پیشرفت شغلی کمک کند.

برقراری ارتباط با نتایج

مهارت های ارتباطی به توانایی درک اطلاعاتی که دریافت می کنید و ارائه اطلاعات به روشی که دیگران می توانند آن را درک کنند اشاره دارد.

مهارت های ارتباطی شامل گوش دادن فعال، مشاهده و صحبت کردن است. مهارت های تحقیق نیاز به مهارت های ارتباطی خوب برای ارائه نتایج تحقیق شما دارد. مهارت‌های ارتباطی قوی اغلب یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که کارفرمایان در کاندیداها به دنبال آن هستند.

چگونه مهارت های تحقیق را توسعه دهیم

همه یک محقق طبیعی هستند. چه به دنبال بهترین قیمت برای یک محصول باشید یا در مورد موضوعی برای یک پروژه مدرسه تحقیق کنید، از مهارت های تحقیقی استفاده می کنید. برای گسترش این مهارت ها مراحل زیر را دنبال کنید:

1. طرح کلی بسازید

اولین کاری که باید هنگام شروع هر پروژه تحقیقاتی انجام دهید این است که یک طرح کلی برای راهنمایی تحقیق خود تهیه کنید. طرح کلی شما باید شامل طرحی برای سوالاتی باشد که باید تحقیق کنید و اطلاعاتی که برای تصمیم گیری نیاز دارید.

همچنین باید شامل برنامه ای برای نحوه تقسیم پروژه تحقیقاتی خود به بخش های قابل مدیریت و برنامه زمانی باشد که هر قطعه از پروژه شما باید کامل شود.

2. منابع خود را بشناسید

اینترنت اطلاعات مکان یابی را در دسترس تر کرده است، اما هر منبعی معتبر نیست. این مهم است که بدانیم چگونه می توان منابع قابل اعتماد را پیدا کرد و اطلاعات را تجزیه و تحلیل کرد تا مشخص شود که آیا معتبر هستند یا خیر.

برای اطمینان از جمع آوری اطلاعات دقیق، سعی کنید اطلاعات را از یک منبع با استفاده از منبع دیگر تأیید کنید. منبع اطلاعات اصلی را پیدا کنید تا قابلیت اطمینان آن را تأیید کنید.

مهارت های تحقیق - کالج نوین
مهارت های تحقیق – کالج نوین

3. استفاده از تکنیک های جستجوی پیشرفته را یاد بگیرید

هنگامی که از اینترنت برای تحقیق استفاده می کنید، اکثر موتورهای جستجو به شما اجازه می دهند از تنظیمات جستجوی پیشرفته برای سفارشی کردن نتایج جستجوی خود استفاده کنید.

این تکنیک‌های جستجو به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات مورد نظر خود را از منابع معتبر به‌طور مؤثرتری پیدا کنید.

4. تمرین کنید

یکی از بهترین راه ها برای توسعه هر مهارت جدید یا موجود، تمرین است. شما می‌توانید با ایجاد پروژه‌های تحقیقاتی کوچک برای خودتان تمرین کنید تا مهارت‌های پژوهشی خود را توسعه دهید تا در مورد یک رویداد فعلی زندگی به شما کمک کند.

به عنوان مثال، اگر در حال برنامه ریزی برای تعطیلات هستید، می توانید تحقیق در مورد فعالیت ها و قیمت های مختلف هتل ها و حمل و نقل را تمرین کنید. اگر به دنبال شغل هستید، می توانید تحقیق در مورد اطلاعات موقعیت ها و شرکت های مختلف را تمرین کنید.

نکاتی برای برجسته کردن مهارت های تحقیق

از آنجایی که مهارت های تحقیق برای کارفرمایان بسیار مهم است، همچنین مهم است که این مهارت ها را در طول جستجوی شغل خود به درستی برجسته کنید.

شما می توانید این مهارت ها را در رزومه، در نامه پوششی و در طول مصاحبه شغلی به نمایش بگذارید. در اینجا چند نکته برای چگونگی برجسته کردن مهارت های تحقیقی خود در هر بخش از جستجوی شغلی آورده شده است:

مهارت های تحقیق برای رزومه و نامه خود را

بسیاری از مهارت های مرتبط با تحقیق نیز کلیدواژه های حیاتی هستند که کارفرمایان در رزومه و نامه شما به دنبال آن هستند. به عنوان مثال، بسیاری از کارفرمایان به دنبال نامزدهایی هستند که دارای مهارت هایی مانند توجه به جزئیات، مدیریت زمان، تفکر انتقادی، حل مسئله، ارتباطات و مدیریت پروژه باشند.

شما می توانید با استفاده از این کلمات کلیدی در بیانیه خلاصه خود و هنگام توصیف تجربه مرتبط خود، این مهارت ها را در سراسر رزومه و نامه پوششی خود به نمایش بگذارید.

مهارت های تحقیق برای مصاحبه شغلی

قبل از مصاحبه شغلی بعدی، در مورد موقعیت و شرکتی که برای آن مصاحبه می کنید تحقیق کنید. آمادگی کافی برای مصاحبه، اولین قدم برای اینکه به مصاحبه کننده خود نشان دهید می توانید اطلاعات مرتبط را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید، است.

در طول مصاحبه، می‌توانید مهارت‌های پژوهشی خود را با استفاده از اطلاعاتی که در حین آماده‌سازی جمع‌آوری کرده‌اید برای پاسخ به سؤالاتی که مصاحبه‌گر می‌پرسد، نشان دهید.

این به مصاحبه‌گر نشان می‌دهد که می‌توانید اطلاعات مهم را بیابید و تجزیه و تحلیل کنید و در هنگام ارائه تحقیقات خود به طور مؤثر آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک خلاصه تحقیق بنویسیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟