حسابرسی فروش - کالج نوین

حسابرسی فروش

حسابرسی فروش عبارت است از تجزیه و تحلیل، ارزیابی و تفسیر جامع، سیستماتیک، دوره‌ای، محیط کسب‌وکار، اهداف، استراتژی‌ها، اصول برای تعیین حوزه‌های مشکل یا فرصت‌ها و توصیه برنامه عملی برای بهبود عملکرد فروش.

حسابرسی فروش توسط حسابرس فروش انجام می شود که می تواند از داخل سازمان یا خارج از شرکت باشد.

حسابرسی فروش
حسابرسی فروش – کالج نوین

حسابرس فروش هنگام انجام حسابرسی فروش نکات زیر را در نظر می گیرد.

وی با تجزیه و تحلیل رویه استخدام کارکنان فروش آغاز می شود. در اینجا سوابق کامل پرسنل، سوابق، تجربیات، روش انتخاب آنها بررسی می شود تا از صحت مراحل استخدامی که شرکت دنبال می کند اطمینان حاصل شود. همچنین برنامه های آموزشی بررسی می شود تا مطمئن شویم که این برنامه ها به خوبی طراحی شده و افزایش می یابد. کارایی کارکنان فروش
همچنین، شرایط بازار نیز بررسی می شود تا ببینیم آیا اهداف فروش شرکت امکان پذیر است یا خیر. حسابرس عموماً تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها، تهدیدها) را انجام می‌دهد که در آن فرصت‌ها و تهدیدهایی را که در محیط خارجی وجود دارند و تأثیر زیادی بر استراتژی فروش دارند، تجزیه و تحلیل می‌کند. او تهدیدات احتمالی رقیب را بررسی می‌کند و همچنین فرصت هایی را تعیین می کند که می تواند مزیت محرک اول را به شرکت بدهد.
حسابرس رویه فروش دنبال شده را برای تسهیل فروش بررسی می کند. تخفیف ها یا هر طرح تبلیغاتی دیگری که به مشتری ارائه می شود باید با هدف سود شرکت مطابقت داشته باشد. بنابراین، در این روش ایده آل را که روی کاغذ نوشته شده است با عملیات واقعی انجام شده توسط شرکت مقایسه می کند.
وی همچنین کیفیت خدمات مشتری ارائه شده را یک بار هنگام فروخته شدن محصول یا در زمان‌هایی که با مشکلاتی مواجه می‌شود، بررسی می‌کند. خرید مجدد محصول صرفاً به خدمات پس از فروش ارائه شده توسط شرکت بستگی دارد. بنابراین، حسابرس آن را تجزیه و تحلیل می‌کند. عملکرد شرکت از نظر خدمات آن و ارائه توصیه هایی برای بهبود در صورت وجود.
محیط اداری که در آن کارکنان فروش فعالیت می کنند نقش مهمی در دستیابی به اهداف فروش دارند. محیط کسب و کار باید به گونه ای ایجاد شود که به نفع کارگران باشد تا بتوانند در حد توان خود کار کنند. ارتباط با مدیران، همکاران و سایر پرسنل بخش نیز بر کارایی کار تأثیر می گذارد. کارکنان فروش و در نتیجه حسابرس تمام این دیدگاه ها را بررسی می کند و گزارش آن را بر اساس آن تهیه می کند.
بنابراین، آن شامل تجزیه و تحلیل کل فرآیند فروش است که از اهداف فروش تعیین شده برای فروش نهایی توسط کارکنان فروش شرکت شروع می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  فروش متقابل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟