الگوی طرح فروش

الگوی طرح فروش ، 10 الگو

الگوی طرح فروش ؛ به عقیده جیل کنراث، امروزه فروشنده اصلی ترین عامل تمایز در خرید است. همانطور که محصولات و خدمات به طور فزاینده ای کالایی می شوند، خریداران می دانند که می توانند یک پیشنهاد مشابه را از شرکت دیگری دریافت کنند.

الگوی طرح فروش ؛ اما چیزی که آنها نمی توانند از هیچ فروشنده ای دریافت کنند همان تجربه فروش است که توسط نماینده فروش ایجاد می شود.

این بدان معناست که فروشندگان تقریباً کنترل کاملی بر سرنوشت خود دارند. به جای مقصر دانستن اعداد ضعیف خط تولید نامطلوب، یک ماه بد، اجبار به کار کاملاً از راه دور ممکن است نمایندگان ناموفق به تجزیه و تحلیل فرآیندهای خود و روش های طوفان فکری فکر کنند تا آنها را خریدار محورتر و خریدارتر کند.

این مقاله را مطالعه کنید  چرا از آژانس دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

الگوی طرح فروش ؛ صرف نظر از اینکه در چه صنعتی هستید و یا در چه نوع سازمانی می فروشید، چند اصل فروش وجود دارد. این قوانین می تواند به شما کمک کند تقریباً به هر کسی بیشتر بفروشید، و در این مقاله، آنها را به دو دسته اصلی تقسیم می کنیم:

. چگونه هر چیزی را بفروشیم

. چگونه آن را آنلاین انجام دهیم

الگوی طرح فروش
الگوی طرح فروش – کالج نوین

چگونه هر چیزی را بفروشیم

آن را در مورد آنها بسازید.

قبل از دستیابی، تحقیق کنید.

ابتدا ارتباط برقرار کنید

خریدار خود را مشخص کنید

اول مشارکت کنید، دوم بفروشید.

سوال بپرسید و گوش کنید.

مراقب خصلت های روانی باشید.

در سطح آنها به آنها نزدیک شوید.

به نقطه اوج احساسی رسید.

به یاد داشته باشید، شما به یک نفر می فروشید.

1. در مورد آنها صحبت کنید.

الگوی طرح فروش ؛ آیا دوست یا عضوی از خانواده دارید که هر مکالمه ای را در انحصار خود دارد؟ آنها احتمالاً فرد مورد علاقه شما برای صحبت کردن نیستند. یک لحن لاف زدن اضافه کنید و آنها به ویژه غیرقابل تحمل می شوند.

الگوی طرح فروش ؛ همانطور که شما دوست ندارید به صحبت های یک آشنای خود شیفته گوش دهید، خریداران نیز دوست ندارند به صحبت های فروشندگان در مورد شرکت ها یا پیشنهاداتشان گوش دهند.

آنچه را که شما به عنوان آموزنده و جالب درک می کنید، مشتریان احتمالی آن را ناپسند و بی ربط می دانند.

الگوی طرح فروش ؛ قانون اصلی فروش این است که همیشه در مورد خریدار خود صحبت کنید. هر ایمیلی که می نویسید، پست صوتی که می گذارید، نسخه نمایشی که می دهید و جلسه ای که در آن شرکت می کنید باید تمرکز مستقیم روی خریدار داشته باشد.

به طور مداوم از خود بپرسید: “چه ارتباطی با این چشم انداز خاص دارد؟” و هر تعامل را بر اساس آن سفارشی کنید.

2. قبل از دستیابی، به تحقیقات خود را انجام دهید.

الگوی طرح فروش ؛ اگر از خریداران انتظار دارید که زمان خود را به شما اختصاص دهند و در مورد محصول شما اطلاعات کسب کنند، ابتدا باید زمانی را صرف یادگیری در مورد آنها کنید. در عصر رسانه‌های اجتماعی، هیچ بهانه‌ای برای تماس یا ایمیل با خریدار بدون اطلاع از کاری که انجام می‌دهد و به چه چیزی اهمیت می‌دهد وجود ندارد.

الگوی طرح فروش ؛ تحقیقات قبل از تماس نیازی به زمان زیادی ندارد. بسته به چرخه فروش خاص شما، پنج یا 10 دقیقه برای هر مشتری ممکن است کافی باشد.

در اینجا چند مکان برای تحقیق در مورد افراد بالقوه وجود دارد، قبل از اینکه بخواهید آنها را در گفتگو درگیر کنید:

لینکدین
توییتر (حساب فردی مشتری و حساب شرکت)
صفحه انتشارات مطبوعاتی شرکت
صفحات بیانیه مطبوعاتی رقبا
وبلاگ ها
صورتهای مالی شرکت
فیس بوک
گوگل

و اگر از ابزار رایگان Inbox Profiles HubSpot استفاده می‌کنید، می‌توانید تمام این اطلاعات شناخته شده درباره یک مشتری احتمالی را مستقیماً به صندوق ورودی خود وارد کنید.

این شما را از تغییر پنجره‌ها در حین ساخت ایمیل خود باز می‌دارد.

3. ابتدا ارتباط برقرار کنید.

الگوی طرح فروش ؛ اگر مشتری وارد یک فروشگاه خرده فروشی می شد، بلافاصله نمی گویید “سلام، آیا می خواهید این بلوز را بخرید؟” احتمالاً با این سؤال شروع می کنید که “امروز چطوری؟” و سپس، “امروز چه چیزی شما را وارد می کند؟” شما ممکن است در نظراتی مانند “من عاشق آن تاپی که پوشیده اید” بپاشید. یا سوالات واجد شرایطی مانند، “پس، شما به دنبال یک لباس کوکتل هستید. می توانم بپرسم مناسبت چیست؟”

به طور مشابه، هنگامی که در حال انجام ارتباط B2B با مشتری بالقوه ای هستید که قبلاً با آن صحبت نکرده اید، مهم است که به شدت بر عنصر تحقیقی که در مرحله دو به آن اشاره کردیم تکیه کنید.

الگوی طرح فروش ؛ اگر متوجه شدید مشتریان احتمالی شما در فونیکس زندگی می‌کنند، یک جستجوی سریع در گوگل در رستوران‌های جدید این منطقه انجام دهید و با پرسیدن اینکه غذای مورد علاقه‌شان چیست، سر صحبت را باز کنید.

نتیجه نهایی: قبل از شروع به کار با مشتریان بالقوه خود بشناسید، چرا باید به آنها اهمیت دهند و چرا شما بهتر از رقبای خود هستید.

بالاخره ما فقط یک انسان هستیم. قبل از اینکه مثل یک فروشنده با مشتری بالقوه خود صحبت کنید مانند یک انسان با آنها صحبت کنید.

الگوی طرح فروش
الگوی طرح فروش – کالج نوین

خریدار خود را مشخص کنید

الگوی طرح فروش ؛ این ممکن است یک پارادوکس به نظر برسد، اما راز فروش هر چیزی به کسی این است که سعی نکنید فقط چیزی را به هر کسی بفروشید.

الگوی طرح فروش ؛ چه در خرده‌فروشی، فروش خودرو یا تجارت B2B کار می کنید، اگر با ویژگی‌های خریداران هدف خود آشنا باشید و به طور کامل هر مشتری بالقوه را در برابر آن ماتریس واجد شرایط کنید، موفقیت بسیار بیشتری خواهید داشت. این مشخصات خریدار ایده آل نامیده می شود و مانند داشتن یک سلاح مخفی است.

الگوی طرح فروش ؛ با پیدا کردن نوع خاصی از “هر کسی” که برای محصول یا خدمات شما مناسب است، از اتلاف وقت روی سرنخ های نامناسب جلوگیری می کنید.

در عوض، زمان بیشتری برای اختصاص دادن به خریدارانی خواهید داشت که شانس خوبی برای مشتری شدن دارند.

5. اول کمک کنید، دوم بفروشید.

الگوی طرح فروش ؛ اگر خریدار هدف خود را به درستی تعریف کنید، بیشتر روز خود را صرف صحبت با رهبران کسب و کار خواهید کرد که مشکلات بابت محصول یا خدمات شما را می تواند حل کند.

شما این خطر را دارید که مشتری بالقوه را عصبانی کنید یا آنها را بترسانید. در عوض، کمک خود را به روشی که فکر می کنید ارزشمندتر است، ارائه دهید. مطمئن نیستید کجا می توانید در خدمت باشید؟

شاید بتوانید خلاصه ای از جدیدترین ویژگی های خودروی مورد نظر خریدار را برای آنها ارسال کنید یا محتوایی را برای آنها ارسال کنید که مطابق با نیازهای آنها باشد. شاید بتوانید از تخصص خود استفاده کنید و در مورد روندهای صنعت صحبت کنید که خریدار ممکن است از آنها مطلع نباشد.

الگوی طرح فروش ؛ نکته حرفه ای: الگوهای سوالات رایجی را که از خریداران دریافت می کنید ذخیره کنید تا بتوانید به سرعت پیام مربوطه را پیگیری کنید.

الگوی طرح فروش ؛ ابزار رایگانی مانند قالب‌های ایمیل HubSpot می‌تواند به شما کمک کند زمان بیشتری را برای فروش و زمان کمتری برای نوشتن ایمیل‌های تکراری صرف کنید.

به جای فروشنده تشنه فروش، خود را به عنوان مشاوری قرار دهید که می خواهد کمک کند. با این رویکرد، زمانی که در نهایت بتوانید مشکل آنها را با پیشنهاد خود مرتبط کنید، مخاطبان پذیرای بیشتری خواهید بود. به طور خلاصه: همیشه کمک کنید.

6. سوال بپرسید و گوش دهید.

الگوی طرح فروش ؛ مهم نیست که چقدر مشتری بالقوه خود را به طور کامل تحقیق کرده اید، شکاف هایی در دانش شما وجود خواهد داشت و اگر به طور کامل آن را درک نکنید، نمی توانید به خریدار کمک کنید تا مشکل خود را حل کند. به همین دلیل، پرسیدن سؤالات متفکرانه در طول مکالمات بسیار مهم است.

در اینجا چند نمونه از مربیان فروش، ریک روبرژ و شان مک فیت مدافع هستند:

“چطور این اتفاق افتاد؟”
“مهم ترین ویژگی ها برای شما چیست؟”
“همیشه همین طور بوده؟”
“این محصول باید چه احساسی در شما ایجاد کند؟”
حل این مشکل کجاست؟
“این موضوع چگونه بر کارکنان سازمان / مشتریان شما تأثیر می گذارد؟”
“در حال حاضر برای رفع مشکل چه می کنید؟”
“در یک دنیای عالی، دوست دارید چه اتفاقی برای این اتفاق بیفتد؟”
“میشه یه مثال بزنی؟”

الگوی طرح فروش ؛ کنجکاو باشید خوب است که فهرستی از سؤالات را به عنوان نقطه پرش آماده کنید، اما اگر مکالمه به شکل غیرمنتظره ای تغییر کرد، مجبور نیستید به آنها بچسبید.

الگوی طرح فروش ؛ مردم دوست دارند در مورد خود و موقعیت هایشان صحبت کنند، بنابراین علاقه و کنجکاوی واقعی شما به آنها کمک می کند تا با شما گرم شوند.

پس از طرح سوال، ساکت شوید و به سادگی گوش دهید. واقعاً بشنوید که خریدار چه می گوید و فقط منتظر نوبت خود نباشید تا صحبت کنید.

سپس پس از اینکه آنها فکر خود را به پایان رساندند، پیام خود را به آنها بازگردانید، از آنها بخواهید بررسی کنند که آیا آنها را به درستی درک کرده اید یا خیر، و یک سؤال برای توضیح بیشتر مطرح کنید.

تبریک می گویم – شما به تازگی یک شنونده فعال شده اید!

الگوی طرح فروش ؛ نه تنها گوش دادن دقیق به شما کمک می کند تا مشکل را کنترل کنید، بلکه باعث می شود مشتری بالقوه احساس خوبی داشته باشد. و اگر واقعاً هماهنگ کنید، زمانی که شما چیزی برای گفتن دارید به احتمال زیاد به شما لطف خواهند کرد.

حتماً این اطلاعات را در CRM (رایگان!) خود ردیابی کنید، به طوری که کل تیم شما به اطلاعات دسترسی داشته باشد و مجبور نباشید سؤالات تکراری از خریدار خود بپرسید.

7. مراقب خصلت های روانی باشید.

الگوی طرح فروش ؛ مغز ما برای پاسخ دادن به موقعیت‌های خاص به روش‌های خاصی طراحی شده است. آگاهی از این ترفندهای روانشناختی می تواند به شما کمک کند تا از آنها به نفع خود استفاده کنید.

در اینجا فقط چند مورد از ویژگی های مربوط به فروشندگان وجود دارد:

اثر لنگر انداختن: اطلاعاتی که دریافت می کنیم ابتدا به عنوان یک لنگر عمل می کند که بر اساس آن تمام داده های بعدی را ارزیابی می کنیم.

اثر فریب: گزینه سوم گاهی اوقات می تواند به افراد کمک کند بین دو احتمال انتخاب کنند.

اثر قافیه به عنوان دلیل: جملات قافیه درست تر از غیر قافیه به نظر می رسند.

بیزاری از دست دادن: ما نسبت به احتمال از دست دادن چیزی که در حال حاضر داریم واکنش شدیدتری نشان می دهیم تا احتمال به دست آوردن چیزی که نداریم.

قاعده اوج پایان: مردم پایان و نقطه اوج یک ارائه را واضح تر از هر بخش دیگری به یاد می آورند.

نفرین دانش: وقتی کسی که در مورد موضوعی اطلاعات زیادی دارد، نمی تواند با کسی که آنقدر آشنا نیست ارتباط برقرار کند.

سوگیری تایید: ما بیشتر احتمال دارد اطلاعاتی را بپذیریم که با باورهای ما همسو باشد تا شواهد متناقض – مهم نیست چقدر قانع کننده باشد.

8. در سطح آنها به آنها نزدیک شوید.

الگوی طرح فروش ؛ وقتی یک فروشنده شخصیت منحصر به فرد خود را به فرآیند فروش خود می آورد بسیار عالی است. اما به خاطر داشته باشید که باید به شخصیت مشتری احتمالی خود نیز توجه کنید و رویکرد خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

ویژگی های شخصی ما بر نحوه فروش ما و اینکه چه اطلاعاتی را در اولویت قرار می دهیم تأثیر می گذارد.

در اینجا خلاصه ای از چهار تیپ شخصیتی اصلی و ترجیحات آنها آورده شده است:

قاطعانه: علاقه مند به نتایج و نتیجه نهایی.

Amiable: علاقه مند به ایده های خلاقانه و چشم اندازهای بزرگ.

بیانگر: علاقه مند به افراد و چگونگی تأثیر ایده ها بر دیگران.

تجزیه و تحلیل: به حقایق، ارقام و داده ها علاقه مند است.

الگوی طرح فروش ؛ هنگامی که می دانید مشتری بالقوه شما در کدام دسته قرار می گیرد، مطابق ترجیحات آنها عمل کنید و پیام ها و ارائه خود را سفارشی کنید تا آنچه برای آنها مهم است را مشخص کنید.

9. به نقطه اوج عاطفی برسید.

الگوی طرح فروش ؛ چیزی به نام یک تصمیم کاملا منطقی وجود ندارد. چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​احساسات ما نحوه پردازش اطلاعات و تصمیم گیری را رنگ می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، فروشندگانی که صرفاً به منطق خریداران خود متوسل می شوند، به خود آسیب می زنند.

هر پیام فروش، ارائه و جلسه باید با احساسات مشتری و همچنین ذهن منطقی آنها صحبت کند.

به گفته کارشناس فروش جفری جیمز، احساسات زیر بر تصمیم گیری تأثیر می گذارد:

طمع
ترس
نوع دوستی
حسادت
غرور
شرمنده
برخی از اینها احساسات ناخوشایندی هستند که نمی خواهید خریداران با شما یا شرکت شما ارتباط برقرار کنند. بنابراین، هنگام ایجاد جذابیت‌های احساسی، حتماً از لمس سبک استفاده کنید.

علاوه بر این، سعی نکنید همه این احساسات را به وجود بیاورید – یکی دو مورد را انتخاب کنید که طنین انداز شوند و آنها را به طور نامحسوسی با هم ترکیب کنید. (سعی کنید خریدار خود را در یک جعبه شیشه ای احساسات قرار ندهید.)

 

10. به یاد داشته باشید، شما در حال فروش به یک شخص هستید.

الگوی طرح فروش ؛ وقتی هر روز ایمیل‌های بی‌شماری ارسال می‌کنید، به راحتی می‌توان فراموش کرد که سرنخ‌ها افراد هستند. اما آنها هستند و می‌خواهند با آنها چنین رفتار شود.

از خود به عنوان آزمون تورنسل استفاده کنید — آیا می خواهید این ایمیل را دریافت کنید؟ آیا از این پیام صوتی قدردانی می کنید؟ در غیر این صورت، به احتمال زیاد خریدار شما نیز چنین نخواهد کرد.

الگوی طرح فروش ؛ حرفه ای بودن در فروش مهم است، اما شخصیت داشتن نیز مهم است. خریداران زندگی خارج از محل کار دارند و چیزهایی که به آنها علاقه دارند هیچ ربطی به شغل آنها ندارد.

با اجازه دادن به مکالمه هر چند وقت یکبار با مشتریان احتمالی خود رابطه واقعی برقرار کنید. لزومی ندارد – و نباید – همیشه کار باشد.

الگوی طرح فروش
الگوی طرح فروش – کالج نوین

چگونه هر چیزی را آنلاین بفروشیم

جزئیات زیادی را ارائه دهید.
ارزش محصول را به اشتراک بگذارید.
یک لیست ایمیل بسازید
تا جایی که می توانید نقاط لمس دیجیتال را شخصی سازی کنید.
احساس فوریت ایجاد کنید.
در نظر بگیرید که هر سرنخ در سفر خریدار خود در کجا قرار دارد.
از امتیازدهی سرنخ برای تمرکز بر سرنخ های آنلاین با ارزش بالا استفاده کنید.

1. جزئیات زیادی را ارائه دهید.

الگوی طرح فروش ؛ هنگام فروش آنلاین، ارائه اطلاعات عمیق در مورد محصولی که می فروشید، ضروری است، خواه این اطلاعات در کپی رایتینگ در صفحه فروش باشد یا در طول ارتباط با ایمیل شما.

ابعاد محصول چقدر است؟ آیا در رنگ ها و اندازه های مختلف موجود است؟ جزئیات خاصی را وارد کنید تا مشتریان بالقوه بدانند دقیقاً چه چیزی از شما می‌خرند.

2. ارزش محصول را به اشتراک بگذارید.

الگوی طرح فروش ؛ مصرف کنندگان آنلاین اطلاعات نامحدودی در دست دارند، بنابراین می توانند به راحتی خرید مقایسه ای با رقبای شما انجام دهند. این بدان معناست که شما باید تا آنجا که می توانید ارتباط برقرار کنید تا محصول یا خدمات خود را به عنوان انتخاب مناسب معرفی کنید.

الگوی طرح فروش ؛ محصول شما چه ارزشی برای مصرف کننده دارد؟ و چه چیزی آن را از رقبا متمایز می کند؟ مطمئن شوید محصولی که ارائه می‌دهید و قیمت آن برای بازاری که به آن می‌فروشید مناسب است. وقتی مشتریان بالقوه ارزش محصول شما را درک کنند، می دانند که بازدهی مثبتی برای پولی که به سختی به دست آورده اند دریافت می کنند.

3. یک لیست ایمیل بسازید.

الگوی طرح فروش ؛ چگونه پیشنهادات آتی و عرضه‌های محصول جدید را به مشتریان احتمالی یا فعلی منتقل می‌کنید؟ اینجاست که لیست ایمیل می تواند مفید باشد.

یک دکمه اشتراک ایمیل اضافه کنید یا از یک فرم ساز رایگان استفاده کنید تا راهی برای بازدیدکنندگان ایجاد کنید تا مستقیماً در لیست پستی شما ثبت نام کنند.

همانطور که مردم در پیشنهادات شما شرکت می کنند و ایمیل های شما را با دوستان، خانواده و همکاران به اشتراک می گذارند، لیست ایمیل شما افزایش می یابد. و تعداد فروش احتمالاً از همین روال پیروی خواهد کرد.

4. تا جایی که می توانید نقاط لمس دیجیتال را شخصی سازی کنید.

الگوی طرح فروش ؛ فراموش نکنید حتی اگر به صورت آنلاین می فروشید، به یک نفر می فروشید. مطمئن شوید که وب سایت، صفحات فرود، فرم‌ها، ایمیل‌ها و دکمه‌های فراخوان متناسب با مخاطبانی هستند که می‌خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید.

حفظ جنبه انسانی ارتباطات شما، احتمال درگیر شدن مشتریان بالقوه با شما و محصول شما را افزایش می دهد.

الگوی طرح فروش ؛ هنگامی که یک بازدیدکننده وب سایت یکی از صفحات شما را انتخاب می کند، حتی می توانید از داده هایی که در مورد آنها جمع آوری می کنید برای شخصی سازی بیشتر استفاده کنید – مانند درج نام آنها در موضوع ایمیل .

5. احساس فوریت ایجاد کنید.

الگوی طرح فروش ؛ هنگامی که ارزش محصول خود را اعلام کردید، چگونه مشتریان بالقوه را به خرید تشویق می کنید؟ بدون تماس فروش یا مکالمه با مشتری احتمالی، گفتن اینکه چرا باید اکنون خرید کنند، می تواند چالش برانگیز باشد.

اگر بار اول تبدیل نکنند، ممکن است بعداً رسیدن به آنها دشوار باشد. به ضرب المثل فکر کنید: دور از چشم، دور از ذهن.

برای مبارزه با این، پیشنهاد یا تخفیف محدودی ارائه دهید. مثلا:

“نسخه محدود [نام محصول] تا پایان موجودی موجود است.”

“30% تخفیف، فقط این آخر هفته.”

“روز گذشته! [نام محصول] را بخرید و یک هدیه رایگان دریافت کنید.”

6. در نظر بگیرید که هر سرنخ در سفر خریدار خود در کجا قرار دارد.

الگوی طرح فروش ؛ همه بازدیدکنندگان وب سایت قصد خرید ندارند (هنوز). برخی برای مرور به سایت شما می آیند (مانند یک “خریدار پنجره”)، و برخی به سادگی به دنبال اطلاعات هستند.

الگوی طرح فروش ؛ آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که یک مکالمه فروش را به کسی که آماده نیست تحمیل کنید. به خصوص برای محصولات و خدمات با چرخه فروش طولانی، بسیار بهتر است که آنها را در مسیر خریدشان “پرورش دهید” و در عین حال در ذهن خود باقی بمانید.

با این گفته، به هر سرنخ به روشی نزدیک شوید که برای سفر خرید فردی آنها مناسب است. و می توانید شاخص های خوبی از رفتار وب سایت آنها دریافت کنید.

به عنوان مثال، اگر آنها یک کتاب الکترونیکی اطلاعاتی را دانلود کنند، ممکن است هنوز در مرحله “جمع آوری اطلاعات” باشند و آماده صحبت با ارائه دهندگان نباشند.

با این حال، شخصی که از صفحه قیمت‌گذاری بازدید می‌کند و سپس فرم تماس را پر می‌کند، باید در اسرع وقت با فروشنده تماس بگیرد.

7. از امتیازدهی سرنخ برای تمرکز بر سرنخ های آنلاین با ارزش بالا استفاده کنید.

الگوی طرح فروش ؛ اگر حجم بالایی از سرنخ ها از وب سایت شما وارد می شود، نکته فوق کار زیادی به نظر می رسد. خبر خوب این است که راهی برای پیاده سازی این در مقیاس با امتیازدهی پیش بینی کننده سرنخ وجود دارد.

امتیازدهی سرنخ، عمل تخصیص مقادیر سرنخ است که نشان دهنده احتمال تبدیل شدن سرب به یک فرصت فروش واقعی و بسته شدن آن است. اگر تا به حال لیدها را سرد، گرم یا داغ توصیف کرده اید، امتیازدهی سرب را در سطح ابتدایی انجام داده اید.

با این حال، تفاوت بین آن و امتیازدهی پیشگویانه، استفاده از اتوماسیون برای انجام این کار در کل پایگاه داده مخاطبین شما و استفاده از هزاران نقطه داده است.

در نهایت، بدون حدس و گمان یا کارهای اداری وقت گیر، بهترین سرنخ ها را به تیم فروش خود ارائه می دهید.

در حالی که نکات فروش بالا را می توان برای هر چیزی اعمال کرد، شما می خواهید رویکرد خود را بسته به اینکه محصول یا خدماتی را می فروشید، تنظیم کنید.

 

چگونه یک محصول را بفروشیم

الگوی طرح فروش ؛ محصولات اغلب راه حل های مشخصی برای مشکل مشتری ارائه می دهند. اگرچه آنها از مزایای یک کالای ملموس برای به نمایش گذاشتن برخوردارند، اما فروش یک محصول نباید به راحتی اشتباه گرفته شود.

الگوی طرح فروش ؛ مشتریان هنوز باید متقاعد شوند که چرا باید محصول شما را به جای محصول دیگری خریداری کنند.

1. بر نیازهای مشتری خود تمرکز کنید.

الگوی طرح فروش ؛ همانطور که قبلاً گفته شد، شما می خواهید بر روی نقاط درد مشتری تمرکز کنید و از آنجا می توانید به این موضوع بپردازید که چگونه محصول شما می تواند مشکل آنها را حل کند. نیازهای مشتری باید همیشه ستاره شمال شما باشد.

2. ویژگی های جذاب یا انحصاری محصول را برجسته کنید.

محصولات معمولاً چیزی ملموس به مشتریان می دهند. آنها بتوانند ببینند و لمس کنند. آنها همچنین به مشتریان این فرصت را می دهند تا آنها را با سایر محصولات مشابه مقایسه کنند.

مشخص کنید که چه ویژگی هایی محصول شما را از بسته متمایز می کند. آیا هر یک از این ویژگی ها عملکرد محصول را بهبود می بخشد؟ اگر چنین است، آن را برجسته کنید و نقطه را به سمت مشتریان بالقوه خود هدایت کنید. دلیل اینکه چرا ویژگی های محصول شما نسبت به رقبا بهبود یافته است و می تواند نتایج بهتری را برای مشتریان شما فراهم کند، توضیح دهید.

3. از تظاهرات به نفع خود استفاده کنید.

یکی از مزایای فروش یک محصول این است که نشان دادن نحوه عملکرد آن به مشتریان بالقوه آسان تر است. انجام یک نمایش یا اینکه مشتری خودش آن را امتحان کند راهی عالی برای نشان دادن ارزش محصول است.

مشتریان مجبور نخواهند بود حدس بزنند که چگونه از محصول استفاده می کنند یا واقعاً چه کاری انجام می دهد. آنها می توانند آن را در عمل ببینند.

از نمایش خود برای اشاره به ارزش محصول در زمان واقعی استفاده کنید و مزایای آن را برای مشتریان احتمالی خود توضیح دهید.

اکثر افرادی که یک ماشین جدید می خرند، می خواهند قبل از تصمیم گیری ابتدا آن را تست کنند. افرادی که نرم افزار خریداری می کنند می خواهند قبل از خرید، رابط کاربری را مشاهده کرده و با آن تعامل داشته باشند. تظاهرات جایی است که می توانید واقعاً اجازه دهید محصول بدرخشد.

 

آیا کسی می تواند فروش را یاد بگیرد؟

این فقط به طرز فکر درست نیاز دارد، به علاوه تمایل به تمرین و کار روی رویکرد خود تا زمانی که آن را درست انجام دهید.

جو ژیرارد، نویسنده و «بزرگترین فروشنده جهان» در کتاب خود «چگونه هر چیزی را به هر کسی بفروشیم» تأکید می‌کند که افرادی که در فروش برتر هستند، آن را به‌عنوان یک قرارداد معامله‌ای انجام شده نمی‌بینند.

درعوض، او می‌گوید کسانی که می‌دانند چگونه فروش می‌تواند یک فرآیند مداوم باشد که هرگز پایان نمی‌یابد، پس شما آن را به زمان بزرگ خواهید رساند. هنگامی که فروش را به عنوان یک فرآیند به جای یک معامله دیدید، خود را برای موفقیت آماده خواهید کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟