انجام مقاله علمی پژوهشی - کالج نوین

انجام مقاله علمی پژوهشی

قبل از چاپ مقاله باید انجام مقاله علمی پژوهشی صورت پذیرد که هر دانشجویی در مراحل تحصیل به آن نیاز دارد. همانگونه که قبلا گفته شد افراد با اهداف مختلفی اقدام به تهیه و انتشار مقاله می کنند. [شماره تماس: 09112405438 و همچنین شماره واتساپ : 09022486492]. می توانید ثبت درخواست را انجام دهید.

گاهی اوقات جهت ارتقاء رزومه تحصیلی و شغلی می باشد. به هر حال با هر هدفی که قصد نوشتن و چاپ مقاله آی اس آی را دارید بهتر است تمامی مراحل را توسط موسسه نوشتن و چاپ مقاله انجام دهید.

انجام مقاله علمی پژوهشی - کالج نوین
انجام مقاله علمی پژوهشی – کالج نوین

در ادامه فهرست برخی از خدمات کالج نوین در ارتباط با پذیرش و چاپ مقاله علمی – پژوهشی قابل مشاهده می باشد:

 1. مشاوره تخصصی نگارش مقاله علمی – پژوهشی
 2. استخراج مقاله علمی – پژوهشی از پایان نامه
 3. ویرایش ادبی مقاله علمی – پژوهشی
 4. ویرایش نیتیو مقاله علمی – پژوهشی
 5. ویرایش فنی مقاله علمی – پژوهشی
 6. ترجمه تخصصی مقاله علمی – پژوهشی
 7. بازنویسی (ارتقاء و به روز رسانی) محتوا و رفرنس های مقاله علمی – پژوهشی
 8. تایپ، حروف چینی و صفحه آرایی مقاله علمی – پژوهشی (فرمت کردن مقاله علمی – پژوهشی)
 9. ثبت مقاله علمی – پژوهشی
 10. تبدیل مقاله علمی – پژوهشی به Power Point
 11. خلاصه سازی مقاله علمی – پژوهشی
 12. خرید و دانلود مقالات چاپ شده علمی – پژوهشی از سایت های داخلی و خارجی

مراحل مقاله نویسی و طریقه نوشتن مقاله

با وجود اینکه ممکن است مجلات مختلف علمی دارای الگو و قالب خاصی برای نوشتن مقاله باشند، یک فرمت کلی برای طریقه انجام مقاله را که برای اکثر مجلات قابل استفاده باشد، می‌توان به صورت زیر تعریف کرد:
• موضوع مقاله
• چکیده
• مقدمه
• روش تحقیق
• نتایج
• بحث و تجزیه و تحلیل
• نتیجه گیری
• منابع

انجام مقاله علمی پژوهشی - کالج نوین
انجام مقاله علمی پژوهشی – کالج نوین

انجام مقاله علمی پژوهشی

نوشتن مقاله و انجام مقاله چگونه انجام می شود در این بخش توضیحات لازم داده می شود. هدف از رساله یا انجام پایان نامه تولید یک مقاله اصلی از تحقیقات در مورد یک موضوع کاملاً مشخص است.

معمولاً یک پایان نامه مهمترین کار مستقل در دوره کارشناسی ارشد است ، در حالی که یک رساله معمولاً با مدرک دکتری مرتبط است ، اگرچه این اصطلاحات می توانند قابل تعویض باشند و ممکن است بین کشورها و دانشگاهها متفاوت باشد.

در دانشگاه، ممکن است از شما خواسته شود مقاله ای علمی پژوهشی بنویسید. اما آیا می دانید چه چیزی مقاله را از انواع دیگر نوشتن متفاوت می کند؟ پنج نکته ای که باید درباره نوشتن مقاله بدانید.

استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه یکی از مهمترین و به جرات می توان گفت اصلی ترین هدف در انجام پایان نامه است. چراکه استخراج مقاله از پایان نامه و انتشار ماه حصل آن در یک مجله معتبر علاوه بر افزایش اعتبار پایان نامه سبب اطمینان کامل از صحت نتایج به دست آمده می گردد. کالج نوین این نوید را به دانشجویان می دهد با بررسی پایان نامه دانشجویان و استخراج بهترین مقاله از آن دانشجویان را در راستای انتشار دستاوردهای علمی آن ها یاری نمایید.

موضوع مقاله علمی پژوهشی

در مراحل مقاله نویسی هر مقاله علمی بایستی دارای عنوان مناسبی باشد که به طور صحیح تحقیقات انجام گرفته شده در متن مقاله را توصیف کند. نام مقاله بایستی به گونه‌ای انتخاب شود که خواننده با دیدن نام مقاله، متوجه اقدامات کلی انجام شده و مسئله اساسی تحقیقات شود و نیازی به مطالعه کل مقاله برای معرفی کار نداشته باشد. به عنوان مثال عنوان “اثرات روشنایی و دمای هوا بر افزایش جمعیت باکتری‌ها”، عنوان مناسبی تلقی می‌شود.

برای اینکه نام مناسبی برای مقاله خود انتخاب کنید می‌توانید از کلمات کلیدی خود استفاده کنید. چند کلمه کلیدی (مثلا سه عدد) را انتخاب کرده و در سایت‌های معتبر مقالات از قبیل Scopus یا Sciencedirect آنها را جستجو کنید. با این جستجو می‌توانید عناوین مقالات مرتبط را دیده و از آنها برای عنوان مقاله خود کمک بگیرید.

اصول نگارش مقاله های ISI

کلمه اختصاری ISI مخفف کلمه Institute for Scientific Information به معنای موسسه اطلاعات عملی است. این موسسه یک گنجینه ارزشمند از اطلاعات علمی را در بانک اطلاعاتی خود مربوط به هزاران مجله علمی جمع آوری کرده است.

این موسسه در عمل یکی از ارائه دهندگان بزرگ تحقیقات علمی  و دانشجویی است که به محققان امکان می دهد درباره موضوع های علمی که به تعداد زیاد بر روی آنها در یک حوزه مشخص تحقیق شده است، اطلاعات به دست آورند.

این موسسه به این جهت به خود افتخار می کند که یک سازمان علمی است که می تواند تحقیق های دارای کیفیت بالا را تشخیص داده و گزارش کند. اعتبار این موسسه این امکان را فراهم کرده است که برای ثبت مقالات در آن نیاز به رعایت الزامات مشخص باشد.

انجام مقاله علمی پژوهشی
انجام مقاله علمی پژوهشی – کالج نوین

ارائه مقالات علمی پژوهشی

اصلی که تمام مقالات علمی باید از دو معیار برخوردار باشند: واقعی بودن نتایج مطالعه و این موضوع که مطالب ارائه شده بتوانند به پیشرفت علمی در حوزه مورد نظر کمک کنند. این نوع از نگارش نه یک رمان یا داستان پردازی است و نه می تواند شرح تفصیلی ارائه شده برای اطلاعات موجود باشد. در حقیقت مقالات علمی تهیه شده توسط دانشجویان، توسط اساتید با تجربه مطالعه می شود و به همین خاطر باید در تهیه آنها به نکات خاص توجه شود.

نتایج مطالعات علمی باید از نظر محتوای آنها مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. انجام این کار نیازمند وجود درک مناسب از حوزه های علمی خاص مورد بررسی ،این موضوع است که آیا نتایج مطالعه علمی با دانش موجود و پیشرفت های فعلی هماهنگی دارد یا خیر.

نگارش یک مقاله علمی و پژوهشی نیازمند این است که مطالب علمی با توالی منطقی ارائه شده باشد و همراه با آن نمودارهای آماری و جداول مورد نیاز و نیز منابع و مراجع استفاده شده در مطالعه مطرح شده باشند.

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟