بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی - کالج نوین

بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی

بهینه سازی موتورهای جستجو ، با ابزارهای سئو مناسب، کسب و کار کوچک یا وب سایت تجارت الکترونیک شما می تواند در رتبه بندی موتورهای جستجو صعود کند.

یک روند مناسب برای بهتر دیده‌شدن یک وب‌سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است.

معمولاً وب‌سایت‌هایی که بهترین رتبه ها را در صفحه نتایج جستجو دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.

سئو ممکن است انواع گوناگون جستجو را دربرگیرد؛ از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. «سئو» یک سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود، که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شود.

از دید بازاریابی اینترنتی، «سئو» به چگونگی کار کردن موتورهای جستجو و اینکه کاربران چه چیزی جستجو می‌کنند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ‌شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بهینه‌سازی وب‌سایت، شامل توسعه و ویرایش مطالب موجود در خود سایت و اچ‌تی‌ام‌ال و برنامه‌نویسی و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیت‌های نمایه‌سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت، برای افزایش تعداد لینک‌دهنده یا لینک‌های ورودی و دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، در نتیجه در خلاصه‌ترین تعریف «سئو» را می‌توان به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو و روان خوانی کاربر و کسب اطلاعات قابل فهم آسان دانست.

این مقاله را مطالعه کنید  3 نوع سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی
بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی – کالج نوین

سئو چیست؟

سئو که مخفف کلمه بهینه سازی موتور جستجو است، فرآیند جذب ترافیک هدفمند به یک وب سایت از طریق رتبه بندی ارگانیک یا بدون پرداخت در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) است.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، بر خلاف نتایج پولی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، فهرست نتایج جستجوی ارگانیک بر اساس جستجوهای پرس و جو و عبارات کلیدی است.

چرا سئو برای کسب و کار شما مهم است؟

بهینه سازی موتورهای جستجو ، روش‌های خوب سئو، یافتن وب‌سایت شما را برای جستجوگران آسان‌تر می‌کند.

1. موتورهای جستجو ترافیک اینترنت را هدایت می کنند. در حالی که بازاریابی محتوای رسانه های اجتماعی می تواند راهی موثر برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شما باشد، موتورهای جستجو حجم فوق العاده ای از ترافیک آنلاین را هدایت می کنند.

اگر بتوانید وب سایت خود را برای رتبه بندی نزدیک به بالای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بهینه کنید، می توانید ترافیک وب سایت خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

2. نتایج ارگانیک نرخ کلیک بالاتری دارند. میانگین نرخ کلیک برای تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک کمتر از سه درصد است، در حالی که میانگین نرخ کلیک برای بهترین نتیجه جستجوی ارگانیک حدود سی درصد است.

3. محتوای بهینه شده همیشه سبز است. پس از ارسال محتوای عالی با عبارات جستجوی مناسب، ترافیک جستجوی شما می تواند بدون سرمایه گذاری اضافی افزایش یابد.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، اگرچه ممکن است به‌روزرسانی‌های گاه به گاه ضروری باشد، محتوا به نگهداری کمی نیاز دارد. با این حال، تبلیغات پولی نیاز به پرداخت مستمر برای اجرای تبلیغات دارند.

4. سئو خوب کیفیت ترافیک را افزایش می دهد. وب سایت شما ممکن است با SERP ارائه شود، اما این لزوماً به این معنی نیست که ترافیک با کیفیتی دریافت می کند.

به عنوان مثال، اگر شما در تجارت استخر شنا هستید و وب سایت شما ترافیکی از افراد علاقه مند به بازی استخر دریافت می کند – مانند بیلیارد – به کسب و کار شما کمکی نمی کند.

بهترین سئو تضمین می کند که بازدیدکنندگان سایت واقعاً به محصول شما علاقه مند هستند. این منجر به نرخ پرش پایین‌تر می‌شود، که معیاری است که درصد بازدیدکنندگانی را که صفحه اصلی شما را بدون رفتن به صفحه دیگری ترک می‌کنند اندازه می‌گیرد.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی - کالج نوین
بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی – کالج نوین

سئو چگونه کار می کند؟- بهینه سازی موتورهای جستجو

هر موتور جستجویی از نرم افزار نمایه سازی به نام خزنده استفاده می کند که اطلاعات مربوط به محتوای اینترنت را جمع آوری می کند.

خزنده آن اطلاعات را در یک فهرست قرار می دهد که الگوریتم منحصر به فرد موتور جستجو آن را تجزیه و تحلیل می کند. این الگوریتم فاکتورهای رتبه‌بندی متعددی را برای تعیین ترتیب فهرست‌بندی وب‌سایت‌ها برای یک جستجوی خاص در نظر می‌گیرد.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، یک استراتژی عالی SEO اطلاعات لازم را در اختیار خزنده قرار می دهد تا وب سایت شما را به طور مؤثر در صفحه نتایج موتور جستجو فهرست کند.

راه‌های زیادی برای بهینه‌سازی فاکتورهای رتبه‌بندی شما وجود دارد، از جمله انجام تحقیقات کلمات کلیدی، افزایش سرعت صفحه، ایجاد محتوای مرتبط و با کیفیت، تمرکز بر لینک‌سازی داخلی، استفاده از متا و تگ‌های عنوان، و ایجاد رابط کاربری وب‌سایت خود برای دستگاه‌های تلفن همراه.

7 استراتژی سئو برای بهبود رتبه وب سایت شما

بهینه سازی موتورهای جستجو ، این عوامل رتبه بندی اولیه و ابزارهای سئو را برای بهبود موقعیت وب سایت خود در صفحه نتایج موتور جستجو در نظر بگیرید:

1. مخاطبان خود را بشناسید. هنگام توسعه یک استراتژی سئو برای بهینه سازی صفحه فرود خود، باید مخاطبان هدف خود را درک کنید.

دانستن پرس و جوهای جستجوی مخاطب هدف می تواند به شما کمک کند محتوای با کیفیتی ایجاد کنید که به سؤالات آنها پاسخ دهد و قابلیت استفاده سایت شما را برای نیازهای آنها به حداکثر برساند.

2. مطمئن شوید که خزنده های موتورهای جستجو می توانند سایت شما را رمزگشایی کنند. برای اینکه موتور جستجو بتواند صفحات و زیرصفحه های وب سایت شما را فهرست کند، باید به راحتی در دسترس باشند.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، سعی کنید یک نقشه سایت تهیه کنید – لیستی از پیوندها به تمام صفحات مهم سایت شما – تا خزنده بتواند بدون مشکل آن صفحات را کشف کند.

اگر سایت شما دارای رسانه غیر متنی مانند اینفوگرافیک، فیلم و عکس است، در کد HTML متنی بنویسید تا خزنده بداند آن رسانه در مورد چیست.

3. انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی. برای اطمینان از استفاده استراتژیک از کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا، از ابزار تحقیق کلمات کلیدی یا پلت فرم SEO استفاده کنید.

تحقیق کلمات کلیدی باید به شما کمک کند تا بفهمید مخاطبان شما دقیقاً چه چیزی را جستجو می کنند، چگونه می خواهند آن اطلاعات را جذب کنند و چه تعداد از مردم به دنبال آن هستند.

4. محتوای با کیفیت ایجاد کنید. هنگامی که فهمیدید مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند، محتوای جذاب و آموزنده تولید کنید که به سوالات جستجوی آنها پاسخ دهد.

5. یک تجربه کاربری مثبت ایجاد کنید. وب سایت شما باید دید محتوای شما را به حداکثر برساند و آن را به گونه ای ارائه کند که دسترسی به آن آسان باشد.

با فشرده سازی تصاویر و ارتقاء به یک سرویس میزبان وب ممتاز، سرعت صفحه خود را افزایش دهید. بررسی کنید که محتوای شما خوانا و دارای طول مناسب باشد. با پیکربندی وب‌سایت فقط برای موبایل و حذف پنجره‌های پاپ‌آپ، سایت خود را موبایل‌پسند کنید.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی - کالج نوین
بهینه سازی موتورهای جستجو ، 7 استراتژی – کالج نوین

6. URL و عناوین صفحه مناسب سئو را انتخاب کنید. هنگام انتخاب نام دامنه خود، سعی کنید یک کلمه کلیدی با حجم بالا را به روشی جذاب و به یاد ماندنی وارد کنید.

یک آدرس “.com” به جای “.net”، “.biz” و غیره دریافت کنید. هنگام ساختاردهی و عنوان کردن صفحات فرعی خود، یک سیستم عنوان را انتخاب کنید که به وضوح بیان می کند که هر صفحه درباره چه چیزی است.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، برای مثال، «samplewebsite.com/understanding_topicname» مؤثرتر از «samplewebsite.com/page1438» است.

7. دانش فنی سئو را پیاده سازی کنید. اگر دانش کدنویسی دارید یا می‌توانید یک متخصص سئو استخدام کنید، مواردی مانند متا تگ‌ها و نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته – که به آن نشانه‌گذاری طرح‌واره نیز می‌گویند- را وارد کنید تا کشف، سازماندهی و ارائه محتوای وب‌سایت خود را برای خزنده‌ها آسان‌تر کنید.

متا تگ ها تکه های متنی هستند که محتوای وب سایت شما را برای خزنده موتور جستجو توصیف می کنند. توضیحات متا فقط در کد منبع HTML سایت شما ظاهر می شود و در صفحه واقعی قابل مشاهده نیستند.

بهینه سازی موتورهای جستجو ، بسته به سطح مهارت فنی شما، ایجاد و اجرای یک استراتژی سئو موفق برای وب سایت کسب و کار شما ممکن است در محدوده شما باشد یا نباشد.

با این حال، حتی با دانش فنی محدود، می توانید استراتژی های سئو را اجرا کنید. اگر کسب‌وکار بزرگ‌تری دارید که به طیف کاملی از تکنیک‌های سئو نیاز دارد، ممکن است برای کمک به شما یک متخصص سئو یا یک آژانس بازاریابی دیجیتال استخدام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟