سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده

سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده

سئوی فصلی و تعطیلات ، در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو) استراتژی های متعددی وجود دارد. گاهی برای موفقیت در رقابت باید روش های جدیدی کشف نمود و گاهی نیز بهترین خلاقیت این است که روش های مختلفی را با یکدیگر ترکیب کنیم.

یکی از این استراتژی های سئوی فصلی است که می توان آن را به همراه استراتژی بلند مدت سئو و بازاریابی محتوا به کار برد.

آیا زمان سئوی فصلی است؟ شاید این سوال برای شما جدید باشد. شاید شما هم مثل من فکر می کردید که سئو یک استراتژی بلند مدت است نه اینکه برای یک فصل برای آن برنامه ریزی کنیم.

سئوی فصلی و تعطیلات ، بله در واقع سئوی فصلی وجود دارد و باید در راستای استراتژی بلند مدت سئو به کار گرفته شود. برخی شرکت ها از این روش کلیدی برای کمک به استراتژی کلی سئو و کاهش هزینه و افزایش بازدهی استفاده می کنند.

سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده - کالج نوین
سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده – کالج نوین

سئوی فصلی چیست؟

اگر هم اکنون کسب و کار شما از تکنیک های سئو استفاده می کند، می دانید که بسیار مهم است که در ابتدا مخاطب خود را شناسایی کنیم، بدانیم که آن ها در زمان جستجوی کالا و خدمات چه عباراتی را چگونه جستجو می کنند؟ با این اطلاعات شما می توانید محتوایی به عنوان بهترین پاسخ مشروح ممکن (محتوا) به تمام کوئری هایی کاربران ایجاد کنید.

با توجه به آنچه که گفته شد، کلمات کلیدی وجود دارند که در طول سال به طور چرخشی جستجو خواهند شد. این کلمات بسیار اهمیت دارند چون می توانند پایه استراتژی بلند مدت سئوی ما را بسازند.

سئوی فصلی و تعطیلات ، هر چند که لایه دوم سئو که به شما اجازه می دهد که با مخاطب خود هماهنگ تر باشید، به این مربوط می شود که چطور در طول سال جستجو تغییر می کند.

برای مثال وقتی پاییز سر می رسد عبارات جستجوی مرتبط به لباس این فصل (بوت، شال گردن، کلاه و غیره) و جشن های آن (مانند شب یلدا) به شدت افزایش می یابد.

این چنین است که هر فصلی مجموعه ایی از عبارات جستجو را به خود اختصاص می دهد. سئوی فصلی استراتژی بلند مدت سئوی شما را نسبت به روند و گرایش تنظیم می کند.

سئوی فصلی و تعطیلات ، ایده های زیر به آماده سازی محصولات و محتوای شما برای تعطیلات (روز ولنتاین، روز یادبود، روز کارگر، جمعه سیاه و غیره) یا هر چرخه فصلی مرتبط با کسب و کار یا سازمان شما کمک می کند:

۱- زود برنامه ریزی کنید

سئوی فصلی و تعطیلات ، ممکن است برای رتبه بندی یک صفحه زمان ببرد. به این معنی که کسب و کار کوچک شما نباید تا آخرین لحظه برای تولید محتوای جدید منتظر بماند.

استراتژی های فصلی و تعطیلات خود را زود برنامه ریزی کنید تا به Google فرصت دهید تا محصولات جدید یا صفحات فرود شما را کشف و فهرست بندی کند.

کسب‌وکارهای کوچکی که صفحات جدیدی را در ماه نوامبر منتشر می‌کنند، اغلب رتبه‌بندی به موقع را در جستجوی ارگانیک برای جمعه سیاه یا دوشنبه سایبری مشاهده نمی‌کنند. بنابراین URL های تعطیلات خود را حداقل یک ماه قبل از نیاز منتشر کنید.

برخی از کسب و کارها باید سئوی فصلی را در زمان های مختلف سال در نظر بگیرند. اگر محتوای شما بر روی کباب کردن در فضای باز متمرکز است، پس می خواهید قبل از بهار آماده باشید. اگر سایت شما روی تجهیزات اسکی زمستانی تمرکز کند، اوج سالانه شما متفاوت خواهد بود.

سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده - کالج نوین
سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده – کالج نوین

2. از URL های همیشه سبز استفاده کنید

سئوی فصلی و تعطیلات ، هنگام ایجاد محتوای تبلیغاتی، از URL های همیشه سبز استفاده کنید. به عنوان مثال، URL /black-friday-deals همیشه سبز است، در حالی که URL /2022-black-friday-deals دارای تاریخ است.

URL های همیشه سبز به شما این امکان را می دهند که سال به سال همان URL را تغییر دهید و هر گونه اعتبار و پیوندهایی را که در طول زمان ایجاد می شوند حفظ کنید.

در صورت نیاز می توانید تاریخ یا سال را در تگ عنوان صفحه، سربرگ یا کپی ذکر کنید و سپس سال به سال در این مکان ها تغییر دهید.

شما یک صفحه اختصاصی برای هر رویداد تبلیغاتی می خواهید. و به یاد داشته باشید که از گوگل بخواهید پس از به روز رسانی محتوای شما با به روز رسانی های سالانه، صفحات را دوباره بخزد.

3. کلمات کلیدی دم بلند را پیدا کنید

سئوی فصلی و تعطیلات ، اگر شما یک سایت تجارت الکترونیکی دارید، محصولات شما احتمالاً با خرده فروشان بزرگی مانند آمازون، تارگت یا Lowe’s برای داشتن فضایی در نتایج موتورهای جستجو رقابت می کنند.

و پست های وبلاگ شما ممکن است با پلتفرم های رسانه ای بزرگ مانند Wirecutter، CNN یا NBC News رقابت کند. تا زمانی که سایت شما نتواند با این بازیکنان رقابت کند، اگر کلمات کلیدی دم بلند مناسب را به کار بگیرید، بازدیدکنندگان سایت بیشتری خواهید داشت.

توجه داشته باشید، اکثر رسانه‌های بزرگ در طول همه‌گیری به بازاریابی وابسته پیوستند یا دو برابر شدند، بنابراین اکنون مهم‌تر از هر زمان دیگری درک اهداف و کلمات کلیدی کاربر است.

4. پیوند به صفحات جدید

سئوی فصلی و تعطیلات ، برای کمک به کاربران و گوگل برای یافتن سریع صفحات جدید، آنها را در سایت خود قابل شناسایی تر کنید. پیوند مستقیم به صفحات جدید از صفحه اصلی، پیمایش منو، یا سایر قسمت های کلیدی.

5. از یک تصویر مرتبط استفاده کنید

سئوی فصلی و تعطیلات ، تصاویر می توانند به خریداران در درک معاملات شما کمک کنند. گوگل معمولا متن در تصاویر را منع می کند، اما آنها می گویند که می تواند در صفحات معاملات کمک کند.

اطمینان حاصل کنید که هر متنی در یک تصویر در محتوای متن صفحه و در متن جایگزین تصویر نیز وجود دارد. گوگل برای جلوگیری از برش در چرخ فلک معاملات، نسبت تصویر را در محدوده 4:3 تا 3:4 توصیه می کند.

6. Google Merchant Center را در نظر بگیرید

سئوی فصلی و تعطیلات ، آیا شما یک خرده فروش هستید؟ می‌توانید با Google Merchant Center (GMC) محصولات خود را به صورت رایگان در Google فهرست کنید. و می‌توانید تبلیغات فصلی را در GMC بارگذاری کنید تا به نمایش معاملاتتان در سطوح بیشتری در Google کمک کنید.

7. ادامه دهید

سئوی فصلی و تعطیلات ، عملکرد خود را اندازه گیری کنید و کارهایی را که می خواهید دفعه بعد متفاوت انجام دهید یادداشت کنید. سپس این روند را با هر گونه بهبودی برای تعطیلات بعدی در تقویم تکرار کنید.

ترفندهای بیشتری ایجاد کنید. و با فرا رسیدن تعطیلات پایان سال یا رویداد فصلی سال آینده، شما در استراتژی و اجرای سئو تعطیلات حرفه ای خواهید بود.

سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده - کالج نوین
سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده – کالج نوین

سئوی فصلی چه اهمیتی دارد؟

سئوی فصلی و تعطیلات ، هماهنگ بودن با فصل که روی عبارات و رفتار جستجوی کاربران تاثیر می گذارد، می تواند به شما برای خدمات دهی بهتر به مشتریان کمک کرده و در عوض نتایج بهتری در کسب و کار خود به دست آورید. با سئوی فصلی است که شما می توانید با مناسبت ها و عید ها هماهنگ شده و از فرصت های آن بهره ببرید.

اما چطور می شود با یک فصل هماهنگ شد؟ هماهنگی رفتار حساب کاربری کسب و کار در شبکه اجتماعی، ترافیک ارگانیک جستجو، افزایش رفتارهای طبیعی و بالا رفتن رتبه SERP برای کلمات کلیدی خاص.

در حقیقت با یافتن و تمرکز بر محتوای قابل کلیک مربوط به یک دوره خاص، کسب و کار را قادر می سازد که هزینه تبلیغات خود کم کرده و مشتری خود را از طریق استراتژی سئوی فصلی جذب کند.

چطور سئوی فصلی را آغاز کنیم؟

قدم اول: قصد فصلی مشتریان خود را شناسایی کنید

سئوی فصلی و تعطیلات ، اولین قدم در کمپین برای سئو اجرای یک تحقیق برای کلمات کلیدی است. مخاطبان شما چه چیزی را در طول فصل مورد نظر شما جستجو می کنند.

اغلب در دوره تعطیلات و عید ها افزایش چشمگیری در جستجوهای مرتبط با خرید هدایا دیده می شود  مثلا در کار جواهرات برای مثال “عیدی دادن جواهر برای همسر”. همچنین بسیار مهم است که کلمات کلیدی موجود را با تعطیلات یا نام عید مورد نظر به کار ببرید. برای مثال: “عروسک بزرگ برای ولنتاین”.

زمانی که در حال تهیه این لیست از عبارت های جستجوی فصلی هستید، به یاد داشته باشید که عبارات طولانی بهتر عمل می کنند و تکنیک های جستجوی محلی نیز می توانند در هدف گیری برای یک منطقه خاص کمک خوبی برای شما باشند.

قدم دوم: زمانبندی صحیح

سئوی فصلی و تعطیلات ، علاوه بر دانستن عباراتی که باید هدف قرار بدهید و اینکه چطور باید این کار را از طریق محتوا انجام دهید، شما به یک جدول زمانبندی برای انتشار محتوا سئوی فصلی دارید. یک تقویم بردارید و مشخص کنید که مردم معمولا در چه تاریخ هایی شروع به جستجوی این عبارت های خاص می کنند.

برای تعطیلات، ما چندین تاریخ کلیدی داریم که چندین نوع خاص جستجو را افزایش می دهد. مانند: عید نوروز، شب یلدا، ولنتاین، عید غدیر، قربان و غیره. در نتیجه می توان در چنین زمان هایی نسبت به فصل و مناسبت تمی برای تولید و انتشار محتوا طراحی نمود.

این بسیار مهم و تاثیر گذار است که محتوا را در زمان درستی انتشار دهید- یعنی زمانی که کاربران برای آن جستجو می کنند. پس شما نیاز دارید که توجه خود را به قصد کاربر در جستجو متمرکز کنید. یعنی بعد از هر عید یا مناسبتی شما آن موضوع را کنار گذاشته برای مناسبت بعدی در تم جدید تولید محتوا می کنید.

قدم سوم: تمام جنبه های آنلاین را پوشش بدهید

سئوی فصلی و تعطیلات ، زمانی که شما محتوای فصلی خود را زمانبندی کردید به راحتی و با خیال راحت می توانید به پیاده سازی آن بپردازید. با توجه به کلمات کلیدی، مناسبت و تم خاص آن اقدام به تولید محتوا کرده و آن را در تمام کانال های آنلاین به اشتراک بگذارید، از وب سایت و شبکه های اجتماعی تا ایمیل ها و خبرنامه ها.

اما فراموش نکنید که در کنار تولید محتوا وب سایت را نیز برای مناسبت بهینه سازی کنید. برای مثال لازم است تم طراحی، پیام وب سایت، رنگ های استفاده شده در طراحی، بخصوص بهینه سازی صفحات فرود و CTA هایی ویژه فصل و مناسبت های آن را ایجاد نمایید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته برای یک پست سئو پسند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟