تحقیق ثانویه - کالج نوین

تحقیق ثانویه

تحقیق ثانویه یا تحقیق رومیزی یک روش تحقیقی است که شامل استفاده از داده های موجود است. داده های موجود برای افزایش اثربخشی کلی پژوهش خلاصه و گردآوری می شوند.

تحقیقات ثانویه شامل مطالب تحقیقاتی منتشر شده در گزارشات تحقیقاتی و اسناد مشابه است. این اسناد را می‌توان توسط کتابخانه‌های عمومی، وب‌سایت‌ها، داده‌های به‌دست‌آمده از نظرسنجی‌های قبلاً پرشده و غیره در دسترس قرار داد. برخی از سازمان‌های دولتی و غیردولتی نیز داده‌هایی را ذخیره می‌کنند که می‌توانند برای اهداف پژوهشی مورد استفاده قرار گیرند و می‌توان از آنها بازیابی کرد.

تحقیقات ثانویه بسیار مقرون به صرفه تر از تحقیقات اولیه است، زیرا از داده های موجود استفاده می کند، بر خلاف تحقیقات اولیه که در آن داده ها توسط سازمان ها یا مشاغل دست اول جمع آوری می شود یا می توانند شخص ثالثی را برای جمع آوری داده ها از طرف خود به کار گیرند.

تحقیق ثانویه
تحقیق ثانویه – کالج نوین

روش تحقیق ثانویه

تحقیقات ثانویه مقرون به صرفه است و این یکی از دلایلی است که آن را به یک انتخاب محبوب در میان بسیاری از مشاغل و سازمان ها تبدیل می کند. هر سازمانی قادر به پرداخت مبلغ هنگفتی برای انجام تحقیقات و جمع آوری داده ها نیست. بنابراین، به درستی تحقیقات ثانویه نیز به عنوان “تحقیق میز” نامیده می شود، زیرا داده ها را می توان از نشستن پشت میز بازیابی کرد.

روش‌ها و نمونه‌های رایج تحقیق ثانویه در زیر آمده است:

1. داده های موجود در اینترنت: یکی از محبوب ترین راه های جمع آوری داده های ثانویه استفاده از اینترنت است. داده ها به راحتی در اینترنت در دسترس هستند و با کلیک یک دکمه قابل دانلود هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

این داده ها عملاً بدون هزینه هستند یا ممکن است مجبور باشید مبلغ ناچیزی برای دانلود داده های موجود بپردازید. وب سایت ها دارای اطلاعات زیادی هستند که کسب و کارها یا سازمان ها می توانند مطابق با نیازهای تحقیقاتی خود از آنها استفاده کنند. با این حال، سازمان ها باید فقط وب سایت معتبر و قابل اعتماد را برای جمع آوری اطلاعات در نظر بگیرند.

2. سازمان های دولتی و غیردولتی: داده های تحقیقات ثانویه را می توان از برخی سازمان های دولتی و غیردولتی نیز جمع آوری کرد. به عنوان مثال، دفتر چاپ دولت ایالات متحده، اداره سرشماری ایالات متحده، و مراکز توسعه کسب و کارهای کوچک داده های ارزشمند و مرتبطی دارند که مشاغل یا سازمان ها می توانند از آنها استفاده کنند.

برای دانلود یا استفاده از داده‌های موجود با این آژانس‌ها هزینه مشخصی وجود دارد. داده های به دست آمده از این آژانس ها معتبر و قابل اعتماد هستند.

تحقیق ثانویه - کالج نوین
تحقیق ثانویه – کالج نوین

3. کتابخانه های عمومی: کتابخانه های عمومی منبع خوب دیگری برای جستجوی داده های این تحقیق هستند. کتابخانه های عمومی نسخه هایی از تحقیقات مهمی دارند که قبلاً انجام شده است. آنها انباری از اطلاعات و اسناد مهم هستند که می توان اطلاعات را از آنها استخراج کرد.

خدمات ارائه شده در این کتابخانه های عمومی از کتابخانه ای به کتابخانه دیگر متفاوت است. اغلب، کتابخانه ها دارای مجموعه عظیمی از نشریات دولتی با آمار بازار، مجموعه بزرگی از فهرست های تجاری و خبرنامه هستند.

4. مؤسسات آموزشی: اهمیت جمع آوری داده ها از مؤسسات آموزشی برای تحقیقات ثانویه اغلب نادیده گرفته می شود. با این حال، تحقیقات بیشتری در کالج ها و دانشگاه ها نسبت به هر بخش تجاری دیگری انجام می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  اسکوپوس چیست ، 4 نوع

داده هایی که توسط دانشگاه ها جمع آوری می شود عمدتاً برای تحقیقات اولیه است. با این حال، کسب‌وکارها یا سازمان‌ها می‌توانند به مؤسسات آموزشی مراجعه کرده و از آنها اطلاعات درخواست کنند.

5. منابع اطلاعاتی تجاری: روزنامه ها، مجلات، مجلات، ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی محلی منبع خوبی برای به دست آوردن داده ها برای تحقیقات ثانویه هستند. این منابع اطلاعات تجاری اطلاعات دست اولی در مورد تحولات اقتصادی، دستور کار سیاسی، تحقیقات بازار، تقسیم بندی جمعیتی و موضوعات مشابه دارند.

کسب‌وکارها یا سازمان‌ها می‌توانند برای به دست آوردن داده‌هایی که بیشترین ارتباط را با مطالعه آنها دارند، درخواست کنند. کسب‌وکارها نه تنها این فرصت را دارند که مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنند، بلکه می‌توانند در مورد راه‌های تبلیغ محصولات یا خدمات خود از طریق این منابع نیز بدانند زیرا دسترسی گسترده‌تری دارند.

تحقیق ثانویه - کالج نوین
تحقیق ثانویه – کالج نوین

مزایای تحقیق ثانویه

تحقیق ثانویه چیست

1. بیشتر اطلاعات این تحقیق به راحتی در دسترس است. منابع زیادی وجود دارد که می‌توان داده‌های مرتبط را از آنها جمع‌آوری و استفاده کرد، برخلاف تحقیقات اولیه، که در آن داده‌ها باید از ابتدا جمع‌آوری شوند.

2. این فرآیندی کم‌هزینه و زمان‌بر است زیرا داده‌های مورد نیاز به راحتی در دسترس هستند و اگر از منابع معتبر استخراج شوند، هزینه زیادی ندارند. حداقل هزینه برای به دست آوردن داده ها مرتبط است.

3. داده‌هایی که از طریق تحقیقات ثانویه جمع‌آوری می‌شوند، به سازمان‌ها یا کسب‌وکارها درباره اثربخشی تحقیقات اولیه ایده می‌دهند. از این رو، سازمان‌ها یا کسب‌وکارها می‌توانند یک فرضیه تشکیل دهند و هزینه‌های انجام تحقیقات اولیه را ارزیابی کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  ایده نوشتن پایان نامه

4. تحقیقات ثانویه به دلیل در دسترس بودن داده ها سریعتر انجام می شود. بسته به هدف کسب و کار یا مقیاس داده های مورد نیاز، می توان آن را در عرض چند هفته تکمیل کرد.

معایب تحقیق ثانویه

تحقیق ثانویه چیست

1. اگرچه داده ها به راحتی در دسترس هستند، ارزیابی اعتبار باید برای درک صحت اطلاعات موجود انجام شود.

2. همه منابع داده ثانویه آخرین گزارش ها و آمار را ارائه نمی دهند. حتی زمانی که داده ها دقیق هستند، ممکن است به اندازه کافی به روز نشوند تا با جدول زمانی اخیر مطابقت داشته باشد.

3. تحقیق ثانویه نتیجه گیری خود را از داده های تحقیقات اولیه جمعی به دست می آورد. موفقیت تحقیق شما تا حد زیادی به کیفیت تحقیقاتی که قبلاً توسط تحقیقات اولیه انجام شده است بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟