نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛ در عصر دیجیتال امروزی، برندهایی که از دسترسی و نفوذ بازاریابی رسانه‌های اجتماعی غفلت می‌کنند، کانال دیجیتالی کلیدی را برای تعامل با مشتری از دست می‌دهند.

در واقع، 80 درصد بازاریابان ارزش رسانه‌های اجتماعی را می‌بینند و به بازگشت سرمایه (ROI) اطمینان دارند، زیرا می‌تواند به کسب بینش‌های ارزشمند مشتری و تقویت سایر فعالیت‌های بازاریابی بر اساس گزارش روندهای اجتماعی 2022 Hootsuite کمک کند.

بازاریابان می توانند از مزایای افزایش یافته تولید سرنخ با رسانه های اجتماعی برخوردار شوند، در حالی که یک استراتژی رسانه اجتماعی به درستی اجرا شده می تواند رتبه بندی جستجو را بهبود بخشد، ترافیک وب سایت را افزایش دهد و نرخ تبدیل را افزایش دهد.

اما وقتی نمی دانید کدام کانال را انتخاب کنید، چگونه می توانید یک استراتژی موثر رسانه اجتماعی ایجاد کنید؟

این مقاله را مطالعه کنید  4 نکته دیجیتال مارکتینگ برای پیشی گرفتن

با گزینه‌های بسیار زیاد، فهمیدن اینکه آیا کسب‌وکار شما نیاز به ایجاد حضور آنلاین با استفاده از اسنپ‌چت یا اینستاگرام، لینکدین یا تیک‌تاک دارد، می‌تواند دشوار به نظر برسد.

در زیر، یک فرآیند گام به گام ساده را ارائه کرده‌ایم که می‌توانید برای کمک به انتخاب کانال‌های اجتماعی خود و گرفتن بهترین تصمیم بر اساس مهم‌ترین عوامل، دنبال کنید.

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی
نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی – کالج نوین

اهداف استراتژی رسانه های اجتماعی شما چیست؟

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛اینکه بتوانید کانال های رسانه های اجتماعی خود را به اهداف سطح بالای استراتژی خود پیوند دهید ضروری است.

اگر نمی توانید توضیح دهید که چرا یا چگونه یک کانال خاص به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کند، پس به احتمال زیاد نباید آن را بپذیرید.

از رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی از برند استفاده کنید

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛به عنوان اولین گام، باید پلتفرم‌های تثبیت شده با مخاطبان زیادی را انتخاب کنید، زیرا این به شما کمک می‌کند طیف وسیعی از مشتریان بالقوه را هدف قرار دهید.

همچنین اگر شخصیت‌های خود را درک می‌کنید و متوجه می‌شوید که تبلیغات در شبکه‌هایی مانند TikTok به شما کمک می‌کند با جمعیتی جوان‌تر و بصری طنین‌انداز شوید، ارزش آن را دارد که پلتفرم‌های محبوب و خاص را در ذهن داشته باشید.

یکی از مؤثرترین روش‌ها برای افزایش آگاهی از برند و افزایش دسترسی، تبلیغات پولی است (این یک گزینه توصیه‌شده، صرف نظر از بودجه شما است).

بنابراین، کمی وقت بگذارید و در مورد گزینه های تبلیغات رسانه های اجتماعی که در دسترس شما هستند تحقیق کنید.

به عنوان مثال، پلتفرم تبلیغاتی فیس بوک، شهرت زیادی برای ایجاد ROI چشمگیر دارد.

از رسانه های اجتماعی برای افزایش تولید سرنخ استفاده کنید

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛رسانه های اجتماعی ابزاری کلیدی برای بازاریابان است که به دنبال تولید سرنخ های با کیفیت بالا هستند.

با استفاده از کمپین های هدفمند، می توانید بالقوه های مرتبط را جذب کنید که می توانند در قیف خود برای تبدیل پرورش داده شوند.

بر اساس تحقیقات eMarketer، 59 درصد از بازاریابان بازاریابی رسانه های اجتماعی را به عنوان موثرترین ابزار تولید سرنخ در زرادخانه خود نامیده اند.

از دیدگاه B2B، لینکدین به دلیل قهرمانی در تولید سرنخ رسانه‌های اجتماعی، چه از طریق پیوستن به گروه‌ها، ایجاد تبلیغات هدفمند، شرکت در بحث‌ها یا جستجو با فیلترهای پیشرفته، مشهور است.

تبلیغات فیس بوک و توییتر نیز بسیار موثر هستند و اغلب از هزینه به ازای هر کلیک (CPC) کمتری نسبت به کمپین AdWords برخوردارند!

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی
نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی – کالج نوین

مخاطبان هدف شما از چه کانال هایی استفاده می کنند؟

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛پس از اینکه اهداف خود را با انتخاب کانال رسانه های اجتماعی خود هماهنگ کردید، باید در نظر بگیرید که مخاطبان شما در کجا به صورت آنلاین تعامل دارند.

به عنوان مثال، داشتن یک حساب کاربری در اینستاگرام برای برند شما می تواند تلاشی بیهوده باشد اگر بزرگترین بخش مشتری شما زنان 70 ساله باشند.

به طور مشابه، اگر فقط مردان را هدف قرار می دهید، ممکن است استدلال قانع کننده ای برای تبلیغ کسب و کار شما در Pinterest وجود نداشته باشد.

سخت‌ترین و مؤثرترین استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی توسط جمعیت‌شناسی رسانه‌های اجتماعی مشخص می‌شوند.

این بینش‌های مبتنی بر داده تضمین می‌کنند که استراتژی شما و کانال‌هایی که انتخاب می‌کنید، مرتبط‌ترین و هدفمندترین رویکرد ممکن را تسهیل می‌کنند، که شانس شما را برای تبدیل افزایش می‌دهد.

استفاده از ابزار شنود اجتماعی مانند Sprout Social به شما کمک می کند فالوورهای فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنید.

این به شما داده‌های جنسیت، سن و موقعیت مکانی را برای مخاطبان اجتماعی فعلی‌تان ارائه می‌کند، که به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید کدام کانال‌ها ارزش نگهداری دارند و کدام‌ها نیستند.

اگر هنوز هیچ کانالی را انتخاب نکرده‌اید، یا می‌خواهید به پلتفرم‌هایی که قبلاً کشف نشده بود گسترش دهید، مرکز تحقیقاتی پیو تحلیلی انجام داده است که مشخصات جمعیتی کلیدی بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را مشخص می‌کند.

به عنوان مثال، آیا می دانستید که زنان به صورت آنلاین بیشتر از مردان از اینستاگرام استفاده می کنند (44 درصد در مقابل 36)؟ یا اینکه 50 درصد از کاربران لینکدین بیش از 75000 دلار حقوق می گیرند؟

به طور خلاصه، هنگام انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی خود، همیشه از تصمیمات خود با داده های جمعیتی پشتیبان تهیه کنید، نه اینکه توسط روندهای فعلی هدایت شوید.

رقبای شما از چه کانال هایی استفاده می کنند؟

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛به همان اندازه مهم که تجزیه و تحلیل کانال هایی است که مخاطبان هدف شما استفاده می کنند، در نظر گرفتن اینکه رقبای شما در چه رسانه های اجتماعی فعال هستند.

این یک خط پایه است که می توانید فعالیت صنعت را ارزیابی کنید و به تصمیم گیری خود کمک کنید.

از خود بپرسید که آنها چه نوع محتوایی را ارسال می کنند؟ آیا محتوای مخصوص پلتفرم ایجاد می کنند؟ چقدر مرتب آن را پست می کنند؟ پست های آنها چقدر لایک یا اشتراک می گذارد؟

بررسی میزان فعال بودن رقبای شما در رسانه‌های اجتماعی، و همچنین میزان تعامل فالوورهای آن‌ها با مطالبی که پست می‌کنند، بینش‌های ارزشمندی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید برای تضمین موفقیت استراتژی خود تکرار کنید.

از ردیاب تجزیه و تحلیل رقبای ما استفاده کنید تا ببینید رقبای شما از نظر رسیدن به مخاطب هدف خود چقدر خوب عمل می کنند.

مجدداً، می‌توانید از ابزارهای شنیداری اجتماعی استفاده کنید تا مشخص کنید کدام برندها در صنعت شما گسترده‌ترین و بیشترین تأثیر را در رسانه‌های اجتماعی دارند.

به عنوان مثال، Buzzsumo به شما امکان می‌دهد محتوای با عملکرد برتر رقبای خود را از نظر اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی، و همچنین اینکه کدام قالب‌ها و طول‌های محتوا به بهترین وجه کاربران را جذب می‌کنند، تجزیه و تحلیل کنید.

استفاده از ابزار گوش دادن به مخاطب می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام برندها در صنعت شما بیشترین نفوذ و تأثیر را در رسانه های اجتماعی دارند.

Brandwatch Analytics به شما امکان می‌دهد خروجی رسانه‌های اجتماعی رقیب خود را در فیس‌بوک و توییتر نظارت کنید و به شما امکان می‌دهد هر گونه اشاره به آن‌ها را در اینترنت ردیابی کنید.

چندین ابزار گوش دادن وجود دارد که می توانید برای انجام چنین تحلیل رقبا از آنها استفاده کنید، بنابراین هر آنچه را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که در مورد آنها تحقیق کرده اید و از گزینه های خود آگاه هستید.

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی
نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی – کالج نوین

چه نوع محتوایی می خواهید ایجاد کنید؟

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛این یک سوال مهم است زیرا انواع مختلفی از محتوا وجود دارد – برخی از آنها اهداف تجاری و هویت برند شما را تکمیل می کنند و برخی دیگر مکمل نیستند. علاوه بر این، فرمت‌های محتوای خاصی برای کانال‌های اجتماعی خاص مناسب‌تر از سایرین خواهند بود.

اگر می‌خواهید به‌روزرسانی‌های صنعت، اخبار شرکت و کاغذهای سفید را به اشتراک بگذارید

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛این قالب‌های محتوا به طور سنتی برای مخاطبان B2B که عمدتاً در پلتفرم‌های حرفه‌ای مانند لینکدین یافت می‌شوند، مناسب هستند.

اگر یک حساب توییتر شرکتی یا شخصی دارید که برای مقاصد حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنید، اینها همچنین پلتفرم‌های ایده‌آلی برای تعامل با متخصصان همکار با محتوای خاص صنعت هستند.

اگر می خواهید محتوای ویدیویی را به اشتراک بگذارید

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛اگر محتوای ویدیوی شما کوتاه است و مخاطبان جوان‌تر را هدف قرار می‌دهد، ممکن است بخواهید اینستاگرام، TikTok یا Snapchat را در نظر بگیرید.

اگر جذابیت طولانی‌تر و جهانی‌تر باشد، فیسبوک و توییتر نیز می‌توانند سطوح بالایی از تعامل را ایجاد کنند.

ناگفته نماند راه اندازی یک کانال یوتیوب، دومین موتور جستجوی بزرگ جهان که بیش از 3 میلیارد جستجو در ماه می بیند.

اگر می خواهید محتوای مبتنی بر تصویر را به اشتراک بگذارید

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛اگر یک برند B2C هستید که محصولی جذاب برای فروش دارید، ممکن است بخواهید محتوای خود را در Pinterest تبلیغ کنید.

طبق گفته Shopify، 98 درصد از کاربران از پلتفرم استفاده می کنند تا چیزهای جدید را بر اساس آنچه می بینند امتحان کنند. اینستاگرام برای ساخت یک داستان برند بصری آرمانی ایده آل است.

اگر می خواهید محتوای سرمقاله را به اشتراک بگذارید

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند خود را به‌عنوان رهبر فکری صنعت مورد اعتماد معرفی کنند، انتشار مقاله در پلتفرم انتشار لینکدین می‌تواند برند آنها را در معرض نزدیک به 800 میلیون عضو قرار دهد.

Medium یکی دیگر از پلتفرم های انتشارات محبوب است که به گفته نیل پاتل 153 میلیون کاربر دارد که 53 درصد آنها بیش از 100000 دلار در سال درآمد دارند.

 

چگونه بهترین کانال های رسانه های اجتماعی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛اگر بتوانید قالب‌های محتوا را برای اولویت‌بندی در استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود شناسایی کنید، انتخاب کانال نهایی خود آسان‌تر خواهید بود.

چند کانال را باید مدیریت کنید؟

نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی ؛آیا می دانستید که بسیاری از برندها از چندین کانال رسانه اجتماعی استفاده می کنند؟ در حالی که استفاده از یک کانال برای نمایش نام تجاری شما بسیار بعید است، اما ایجاد تعادل عالی می تواند مشکل باشد.

اگر در پلتفرم‌های زیادی فعال باشید، خود را بسیار نازک پخش می‌کنید و تأثیر تلاش‌هایتان را کم می‌کنید. با این حال، اگر فقط به یک پلتفرم تکیه کنید، دیده شدن و دسترسی برند شما ممکن است آسیب ببیند.

یک تقویم رسانه های اجتماعی و یک ابزار زمان بندی مانند بافر به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید و منابع خود را به حداکثر برسانید و به شما امکان می دهد پست ها را از قبل برنامه ریزی کنید.

همچنین می‌توانید محتوای یکسانی را در همه کانال‌های خود ارسال کنید یا پست‌ها را برای پلتفرم‌های خاصی تنظیم کنید.

بافر همچنین به شما امکان می دهد تصاویر اضافه کنید، که وقتی در نظر داشته باشید که محتوای دارای تصاویر مرتبط بازدید بیشتری نسبت به محتوای بدون تصویر دارد، بسیار مهم است.

این سطح از اتوماسیون به شما امکان می دهد کانال های بیشتری را در استراتژی خود بگنجانید، اما همیشه مهم است که از کوچک شروع کنید.

هنگامی که چند کانال اجتماعی را پیدا کردید که برای شما کار می کنند، سپس سعی کنید یک پلت فرم جدید را آزمایش کنید. اگر کانال‌های جدیدی را وارد استراتژی خود کنید، از اتلاف وقت و پول خودداری می‌کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟