بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته

بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته

بازاریابی محتوا سئو ، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی محتوا برخی از تاثیرگذارترین ابزارهای موجود برای تیم های بازاریابی مدرن هستند، اما آنها تنها زمانی موثر عمل می کنند که در گفتگو باشند. بازاریابی محتوا برای انجام وظیفه خود که در درجه اول جذب ترافیک وب سایت است، بر SEO مربوطه متکی است.

تفاوت های جزئی بین سئو و بازاریابی محتوا وجود دارد. سئو برای بهبود کیفیت ترافیک سایت شما با جذب حداکثری بازدیدکنندگانی که برای یک کلمه کلیدی خاص جستجو می کنند استفاده می شود.

بازاریابی محتوا سئو ، سئو بیشتر از زبان فنی استفاده می کند و مخاطبان محدودتری دارد. هدف بازاریابی محتوا این است که اطلاعات ارزشمند و مرتبطی را به مشتریان خود ارائه دهد تا اقدامات مثبتی در سایت شما ایجاد کند.

یک استراتژی بازاریابی محتوای سئو موفق زمانی است که سئو حول محور بازاریابی محتوا برنامه ریزی شده باشد. برای جزئیات بیشتر در مورد چگونگی ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوای سئو موفق برای کسب و کار خود، در زیر بخوانید.

بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته - کالج نوین
بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته – کالج نوین

بازاریابی محتوای سئو چیست؟

بازاریابی محتوا سئو ، برای درک آنچه می خواهید با بازاریابی محتوای SEO خود به آن دست یابید، درک کامل اجزای فرآیند مهم است. سئو به فرآیند بهینه سازی یک صفحه وب اشاره دارد تا بتوان آن را به راحتی در موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کرد.

اگر صفحه وب شما بهینه شده باشد در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت و در نتیجه ترافیک بیشتری خواهد داشت. محتوا به اطلاعات موجود در صفحه وب شما یا هر وب سایتی در اینترنت اشاره دارد. این بدان معناست که بازاریابی محتوای سئو محتوایی است که با هدف افزایش ترافیک موتور جستجو ایجاد می شود.

بازاریابی محتوا سئو ، اگرچه محتوای سئو با هدف جذب بازدیدکننده به سایت شما ساخته شده است، اما اگر این تنها هدف شما باشد، ممکن است نتایج مورد نظر خود را نبینید.

محتوای شما باید خطی باشد که هم موتور جستجو و هم مشتریان شما را راضی نگه دارد. محتوا باید برای مخاطب هدف خود ارزشمند باشد. اگر محتوایی که تولید می کنید بی اهمیت باشد، ممکن است توسط گوگل جریمه شوید.

به احتمال زیاد سایت شما دارای نرخ پرش بالا اما نرخ تبدیل پایینی خواهد بود. داشتن محتوای با کیفیت خوب، بازدیدهای مکرر از وب سایت شما و همچنین رتبه بالاتر در موتورهای جستجو را تشویق می کند.

بازاریابی محتوا سئو ، چهار نکته ای که هنگام ایجاد محتوای بهینه برای یک وب سایت باید به خاطر بسپارید عبارتند از:

. تحقیق کلمات کلیدی: قبل از شروع نوشتن باید لیستی از کلمات کلیدی داشته باشید که به شما در ایجاد ترافیک کمک می کند. اینها باید در متن سایت شما گنجانده شوند. با تمرکز بر کلمات کلیدی که قبلاً حجم جستجوی ثابتی دارند، می توانید از آنچه که مردم قبلاً جستجو می کنند، سرمایه گذاری کنید.

. بهینه سازی کلمات کلیدی: مهم است که از کلمات کلیدی خود به درستی استفاده کنید. فقط زمانی از آنها استفاده کنید که منجر به کپی منسجم شود و حتماً از مترادف های مناسب استفاده کنید. موتورهای جستجو مانند گوگل کپی که دارای تکرار زیاد است را مجازات می کند زیرا فکر می کند هرزنامه است.

. سازمان: مطمئن شوید که محتوای شما برای پیمایش آسان است. اگر یک بازدیدکننده بتواند به راحتی محتوای شما را دنبال کند و به جایی که باید برود پیمایش کند، مدت زمان بیشتری را در صفحات وب شما صرف می کند. محتوا باید به روشی منطقی سازماندهی شود.

. تبلیغات: هنگامی که محتوای سئوی خود را دارید، تبلیغ آن را فراموش نکنید! شما می توانید با به اشتراک گذاری لینک های محتوای خود در رسانه های اجتماعی، و با ایجاد لینک به محتوای خود از سایت های دیگر و همچنین داخلی، جذابیت سایت خود را افزایش دهید.

سئو بیشتر از محتوای نوشتاری مانند مقالات، وبلاگ ها و کلمات کلیدی است. همچنین به بهینه سازی robots.txt، متادیتا و استفاده از تگ های مناسب اشاره دارد. صفحه شما باید از نظر فنی بهینه شده باشد تا برای موتورهای جستجو جذاب به نظر برسد.

بازاریابی محتوا سئو ، این شامل اطمینان از عدم وجود پیوندهای شکسته و اینکه همه چیز بعد از Slug، ‘.com’، مختصر است، می شود. در غیر این صورت سایت شما رتبه ضعیفی خواهد داشت.

داشتن یک نقشه سایت خوب برای کاربرانی که سعی در پیمایش محتوای شما دارند مفید است. robots.txt بهینه شده سایت شما را می خزند تا محتوا به راحتی قابل مشاهده باشد.

بازاریابی محتوا سئو ، داشتن برچسب های مناسب، نمایه سازی صحیح و نتایج جستجوی دقیق تر را تضمین می کند. استفاده از تگ ها در هدر و عنوان تضمین می کند که محتوای شما به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل درک است.

بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته - کالج نوین
بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته – کالج نوین

استراتژی محتوای SEO خود را تعریف کنید- بازاریابی محتوا سئو

بازاریابی محتوا سئو ، اغلب اوقات ممکن است احساس شود که ایجاد محتوا یک شات در تاریکی است. مطمئن نیستید که رتبه‌بندی می‌شود یا چقدر خوب.

متعهد شدن به یک فرآیند روشمندتر برای ایجاد محتوای سئو منجر به موفقیت واقعی برای صفحات شما می شود. در زیر چهار مرحله برای بازتعریف نحوه ایجاد محتوای سئو وجود دارد.

اهداف خود را مشخص کنید

بازاریابی محتوا سئو ، قبل از شروع نوشتن باید اهداف وب سایت خود را مشخص کنید. آیا به دنبال فروش مطمئن هستید؟ آیا سایت شما با تبلیغات درآمدزایی می کند؟ دانستن اهدافتان تعیین می کند که چه نوع محتوایی باید ایجاد کنید.

اگر قصد شما افزایش فروش است، باید صفحات محصولات آموزنده و معتبری داشته باشید که برای جستجو و تبدیل بهینه شده باشند.

بازاریابی محتوا سئو ، علاوه بر این، شما باید محتوای وبلاگی داشته باشید که روش‌های خلاقانه برای استفاده از محصولات شما را نشان می‌دهد، از جمله پیوندهایی به محصولات در موارد مرتبط. اگرچه سعی کنید از محتوای صرفاً تبلیغاتی در وبلاگ خود دوری کنید.

اگر سایت شما به تبلیغات متکی است، هدف شما جذب خوانندگان جدید از طریق نتایج موتورهای جستجو خواهد بود. شما می خواهید محتوای طولانی مانند مقالات یا منابع ویدیویی ایجاد کنید که آموزنده، خلاقانه یا سرگرم کننده هستند. هدف این محتوا تشویق بازدیدکنندگان به صرف زمان بیشتر در وب سایت شما و همچنین تشویق بازدیدهای مکرر است.

مخاطب خود را بشناسید

بازاریابی محتوا سئو ، هنگامی که اهداف وب سایت خود را مشخص کردید، باید مخاطبان هدف خود را تعیین کنید. از طریق نظرسنجی و نرم افزارهای تحلیلی می توانید مشتریان خود را بهتر درک کنید.

یک راه مفید برای اینکه مخاطبان خود را در ذهن نگه دارید، ایجاد یک نمایه تخیلی برای مشتری ایده آل خود و فکر کردن در مورد محتوایی است که آنها از آن لذت می برند.

یک تقویم تحریریه داشته باشید

بازاریابی محتوا سئو ، هنگامی که اهداف و مخاطبان شما مشخص شد، می توانید شروع به ایجاد یک تقویم سرمقاله کنید. این یک برنامه زمانی است که مشخص می کند محتوای شما چه زمانی منتشر می شود و چه نوع محتوایی خواهد بود.

اگر در حال ایجاد یک وبلاگ هستید، به روز رسانی منظم محتوا برای مرتبط ماندن و تشویق بازدیدکنندگان تکراری مهم است. این همچنین شما را از جستجوی موضوعات در آخرین لحظه نجات می دهد.

Google Calendar یک راه آسان برای شروع تقویم سرمقاله است زیرا می توانید آن را با کل تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که یادآوری‌هایی را برای نویسندگان تنظیم کنید تا بتوانند در بالای مهلت‌ها باقی بمانند.

برنامه ریزی بیش از حد از قبل توصیه نمی شود زیرا محتوای شما باید بسته به تقاضای بازار تغییر کند. اهداف بازاریابی یا بودجه شما ممکن است تغییر کند و روندها در صنعت اغلب در نوسان هستند، بنابراین مهم است که یک برنامه محتوای نیمه انعطاف پذیر داشته باشید.

بازاریابی محتوا سئو ، با این حال مطمئن شوید که زمان کافی برای چندین دور ویرایش در نظر گرفته اید تا محتوای شما مطابق با استانداردهای حرفه ای باشد.

داده ها را تجزیه و تحلیل کنید

بازاریابی محتوا سئو ، سایت شما به دلایلی دارای تجزیه و تحلیل است. تجزیه و تحلیل داده های در دسترس شما به طور منظم مهم است تا بفهمید چه چیزی ارزش وقت شما را دارد و چه چیزی ارزش ندارد.

یک راه خوب برای اندازه گیری موفقیت، بررسی تعداد بازدید از صفحه، لینک ها، نظرات، اشتراک گذاری ها و نرخ تبدیل است. مهم است که بدانید کجا موفق می شوید تا بتوانید این موفقیت را تکرار کنید. مخاطب شما به چه نوع محتوایی پاداش می دهد؟ از آن محتوا بیشتر استفاده کنید!

در نهایت، مطمئن شوید که برای دوباره بهینه سازی محتوای قدیمی زمان اختصاص داده اید. اگر متوجه شده اید که یک کلمه کلیدی خاص در رتبه بالاتر از دیگری قرار دارد، مطالب قدیمی را مرور کنید و آن کلمه را جایگزین کنید. یک راه آسان برای بهبود ترافیک ممکن است برای مثال تغییر کلمه کلیدی در عنوان یک مقاله باشد.

بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته - کالج نوین
بازاریابی محتوا سئو ، 4 نکته – کالج نوین

انواع مختلف محتوای سئو

بازاریابی محتوا سئو ، محتوای سئو می تواند شکل های مختلفی داشته باشد که شامل موارد زیر می شود:

. صفحات محصول: این دانش اولیه برای صاحبان وب سایت است. یک صفحه محصول آموزنده می تواند هم محتوای SEO و هم یک صفحه فرود PPC باشد. داشتن صفحات محصول حرفه ای و معتبر واقعاً تفاوت را ایجاد می کند.

. یک وبلاگ: داشتن یک وبلاگ یک راه مفید برای آپلود منظم محتوای سئو در سایت شما است. وبلاگ ها راهی عالی برای جذب مخاطبان در مورد موضوعات مورد علاقه آنها هستند. همچنین اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی را تشویق می کند و بک لینک ایجاد می کند که باعث ایجاد قدرت می شود.

. اینفوگرافیک: بسته به اینکه در چه صنعتی هستید، اینفوگرافیک می تواند برای مصرف کنندگان ارزشمند باشد. یک اینفوگرافیک واضح و آموزنده در مورد یک موضوع می تواند تعداد زیادی بازدید از صفحه و لینک ها را جمع آوری کند.

هنگام ایجاد اینفوگرافیک خود، مهم است که بقیه صفحه را با دقت بهینه کنید زیرا اینفوگرافیک توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست.

. لیست ها: فهرست ها راهی آسان برای تولید محتوا هستند. آنها اساساً مقالات کوتاهی هستند، اما با استفاده از عنوانی در امتداد «7 راه برای کاهش استرس بعد از کار»، اسکن محتوا را برای موتور جستجو آسان‌تر می‌کنید.

. ویدیوها: معمولاً تعداد ویدیوهای کمتری نسبت به صفحات متنی در مورد یک موضوع وجود دارد. این بدان معناست که اگر ویدیویی را روی محتوای نوشتاری ایجاد کنید، رتبه بندی برای کلمات کلیدی رقابتی آسان تر است.

ویدئوها نیز راه بسیار خوبی برای جذب مخاطب هستند. نمونه‌هایی از ویدیوها می‌تواند آموزشی در مورد نحوه استفاده از محصولات شما یا توضیحی درباره فرآیندی باشد که توسط کسب و کار شما انجام می‌شود. یکی دیگر از مزایای ویدیوها این است که می توانید متنی متنی از ویدیوی خود قرار دهید.

اینها تنها بخشی از امکانات بازاریابی محتوای سئو هستند. مناسب برای کسب و کار یا سازمان خود را انتخاب کنید.

نتیجه

بازاریابی محتوا سئو ، اگر می خواهید بیشترین بهره را از بازاریابی دیجیتال خود ببرید، ضروری است که سئو را در بازاریابی محتوای خود بگنجانید.

توسعه استراتژی محتوای SEO، رعایت مهلت‌های تقویم سرمقاله و بهینه‌سازی مجدد محتوای قدیمی، تضمین می‌کند که کسب‌وکار شما بیشترین بهره را از حضور دیجیتال شما می‌برد.

بازاریابی محتوا سئو ،  با استفاده از نکات بالا، کسب و کار شما می تواند از تمام مزایای بازاریابی محتوای SEO استفاده کند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئوی وب سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − شش =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟