استراتژی محتوای سئو ، 6 تنظیم - کالج نوین

استراتژی محتوا سئو ، 6 تنظیم

استراتژی محتوا سئو ، تنها در سال جاری، 46 درصد از کسب و کارها در حال برنامه ریزی برای افزایش هزینه تولید محتوا هستند. با توجه به اینکه بسیاری از سازمان‌ها بازاریابی محتوا را در اولویت قرار داده‌اند، جذب سرنخ‌های آنلاین جدید مانند همیشه رقابتی است.

در یک زمینه شلوغ، استراتژی محتوای مبتنی بر سئو مطمئن ترین راه برای جدا کردن برند شما از مجموعه و جلب توجه مشتریان و کسب و کار شما است.

بازاریابی محتوای متمرکز بر سئو “علم” سئو را با “هنر” بازاریابی محتوا ترکیب می کند. در Siege Media، ما از این روش برای کمک به برندهای بزرگ استفاده کرده‌ایم که ارزش ترافیک مشتری به 7238000 دلار در ماه یا 86856000 دلار در سال برسد.

ما شما را از طریق رویکرد خود برای ایجاد یک استراتژی محتوا سئو برنده راهنمایی خواهیم کرد. در ادامه بخوانید تا دریابید که چگونه می توانید محتوایی ایجاد کنید که بهترین بازگشت سرمایه را برای تلاش های شما فراهم کند و بیشترین تأثیر را بر تجارت شما داشته باشد.

استراتژی محتوای سئو ، 6 تنظیم
استراتژی محتوا سئو ، 6 تنظیم – کالج نوین

استراتژی سئو چیست؟

استراتژی محتوا سئو ، استراتژی های سئو به مجموعه تکنیک هایی گفته می شود که فعالیت های سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه می کند.

نتایج استفاده از تکنیک های سئو معمولاً در طولانی مدت مشخص می شود و در نهایت به افزایش ترافیک سایت شما، افزایش نرخ بازدید و تعامل مخاطبان سایت شما می انجامد که میزان درآمد شما از فروش را شما بیشتر خواهد کرد.

استراتژی سئو از تکنیک های سئوی داخلی سایت، سئوی خارجی سایت و سئوی تکنیکی برای بالا بردن رتبه بندی یک صفحه وب در موتورهای جستجو استفاده می کند.

استراتژی محتوا سئو ، سئو در حقیقت یک روند همیشگی است که حتی اگر سایت شما در بالاترین رتبه موتورهای جستجو هم قرار گیرد، نباید متوقف شود.

شاید فکر کنید راه اندازی یک سایت جدید، به ضرر رقبای شما تمام می شود ولی در واقع این تفکر صحیح نیست مگر این که از روز اول از استراتژی های صحیح سئو استفاده کنید و تلاش کنید رتبه بندی سایت خود را به طور طبیعی بالا ببرید.

ترکیب سئو با محتوا

استراتژی محتوا سئو ، همه مشتریان ما معیارهای اصلی خود را برای موفقیت دارند. برخی می خواهند ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهند. دیگران می‌خواهند تبدیل‌های آنلاین بیشتری را افزایش دهند.

معیار هر چه که باشد، همه آنها می خواهند تجارت خود را توسعه دهند. سئو و بازاریابی محتوا دو طرف معادله برای دستیابی به این هدف هستند.

فیلسوفان درباره اینکه چگونه الگوریتم گوگل تصمیم می‌گیرد صفحات را برای قرن‌ها رتبه‌بندی کند، بحث کرده‌اند (خوب، شاید قرن‌ها نه، اما شما متوجه موضوع می‌شوید).

بهترین راه اثبات شده برای رتبه‌بندی ثابت می‌ماند: با ایجاد محتوای عالی که به جستجوگر ارزش ارائه می‌دهد و تجربه درجه یک بازدیدکننده را فراهم می‌کند.

استراتژی محتوا سئو ، هنگامی که قصد دارید محتوای عالی خود را ایجاد کنید، به خاطر داشتن SERP ها به دو دلیل مفید خواهد بود:

1. شانس بیشتری برای نشان دادن در جستجوها خواهید داشت. این امر احتمال جذب بازدیدکنندگان بیشتری را افزایش می دهد
صفحه ی شما. این باید به شما کمک کند که در نتیجه بازدهی بهتری از سرمایه خود داشته باشید.

2. گوگل به شما می گوید که بازار هدف شما به دنبال چه چیزی است. توجه دقیق به این موضوع بینش مستقیمی به شما می دهد
نیازهای آنها شما می توانید محتوایی ایجاد کنید که نقاط درد آنها را برآورده کند تا مشتریان بیشتری به دست آورید.

استراتژی محتوا سئو ، اجرای این استراتژی مستلزم برنامه ریزی دقیق است. شما نمی خواهید کورکورانه محتوا را بدون نقشه راه ایجاد کنید.

تنظیم استراتژی محتوای خود

استراتژی محتوای سئو ، وقتی مشتری جدیدی را قبول می کنیم، بر این تمرکز می کنیم که چگونه می توانیم ارزش تجاری آنها را افزایش دهیم.

به‌جای علامت زدن کادرها، می‌خواهیم نتایجی ارائه دهیم که تأثیر طولانی‌مدت داشته باشد. در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید برای انجام همین کار دنبال کنید.

1. محیط کسب و کار را درک کنید

استراتژی محتوا سئو ، نمی توان اغراق کرد که یک استراتژی بازاریابی محتوای مبتنی بر SEO به منظور هدایت ترافیک ارزشمندتر به سمت کسب و کار شما است. برای انجام این کار، باید بازار و موقعیت برند خود را در آن درک کنید.

هنگام شروع یک استراتژی محتوا سئو جدید، چند هفته اول را صرف ساختن طرحی کنید که شامل موارد زیر باشد:

. استراتژی کلی محتوای شما در سراسر سایت

. نمای کلی برند و پیشنهاد ارزش شما

. بررسی اجمالی بازار و تحلیل رقبا

نگاهی به استراتژی محتوای موجود در سرتاسر سایت شما به کشف مشکلاتی که بر عملکرد کلی سئو تأثیر می گذارد کمک می کند.

استراتژی محتوا سئو ، در مرحله بعد، داشتن درک درونی و بیرونی از برند و ارزش پیشنهادی وب سایت خود بسیار مهم است. شما باید بتوانید به وضوح تعریف کنید:

. شما به عنوان یک تجارت چه کسی هستید

. آنچه شما در تلاش برای انجام آن هستید

. چرا کسی باید کسب و کار شما را به جای جایگزین انتخاب کند؟

. مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند

تنظیم استراتژی محتوا نباید در خلاء اتفاق بیفتد. با این حال، 40 درصد از بازاریابان محتوای B2C تنها یک بار در سال به رقبا نگاه می کنند (یا اصلاً). مطالعه آنلاین این که رقابت شما چگونه به نظر می رسد می تواند به شما مزیتی بدهد.

استراتژی محتوا سئو ، برای درک استراتژی محتوای رقبای یک شرکت، باید به موارد زیر توجه کنید:

. کاری که رقبا به خوبی انجام می دهند

. رقبا برای چه رتبه‌بندی می‌کنند

. کدام موضوعات بیشترین ترافیک را برای رقبای سایت به ارمغان می آورد

. چه مدت طول می کشد تا یک رقیب برای یک موضوع خاص رتبه بندی کند

این می تواند به شما کمک کند تصمیمات برنامه ریزی محتوای کارآمدتری بگیرید. دانستن اینکه چه چیزی برای رقبای شما مفید است، نیاز به هزینه برای آزمون و خطا را کاهش می دهد.

استراتژی محتوا سئو ، برای تصویر کامل‌تر از چشم‌انداز رقابتی، استفاده از ابزارهایی مانند Ahrefs را نیز توصیه می‌کنیم. برای درک بهتر اینکه چقدر باید در استراتژی محتوای خود سرمایه گذاری کنید، می توانید معیارهای سایت خود را مانند:

. رتبه بندی دامنه (DR)

. پیوند دادن دامنه های ریشه (LRD)

. کلمات کلیدی ارگانیک

. ترافیک ارگانیک ماهانه

. ارزش ترافیک ارگانیک

استراتژی محتوا سئو ، نگاهی به ارزش ترافیک همچنین باید به شما کمک کند که انتظارات معقولی برای استراتژی محتوای خود داشته باشید. می توانید به سوالاتی مانند:

. کل بازار آدرس پذیر چقدر است؟

. رشد واقعی چقدر امکان پذیر است؟

. مرتبط ترین و با ارزش ترین ایده های محتوایی کجا هستند؟

با استفاده از این نقشه راه، می توانید با ارزش ترین فرصت ها را برای برند خود بیابید. اینجاست که تحلیل کلمه کلیدی مخالفت با منفعت (KOB) یک تفاوت بزرگ است.

استراتژی محتوای سئو ، 6 تنظیم - کالج نوین
استراتژی محتوا سئو ، 6 تنظیم – کالج نوین

2. موضوعات با ارزش بالا را با استفاده از KOB پیدا کنید

استراتژی محتوا سئو ، اگر مطالبی در مورد بازاریابی دیجیتال یا SEO خوانده اید، از تحقیقات کلمات کلیدی آگاه هستید. توصیه های معمولی این است که شما یا حجم جستجوی بالا (SV) یا SV پایین و کلمات کلیدی کم مشکل را در زمینه خود هدف قرار دهید.

کلمات کلیدی با SV بالا عالی هستند، اما بسیار رقابتی و گران هستند. حتی بالاترین وب سایت های معتبر (DR > 90) رتبه بندی برای این شرایط را دشوار خواهند یافت.

کلمات کلیدی کم SV/کم مشکل نیز عالی هستند و می توانند شانس کمی برای رتبه بندی سریع ارائه دهند. مشکل این است که شما با تمرکز انحصاری بر این شرایط خود را محدود می کنید.

هدف شما باید یافتن ترافیک ارزشمند و فرصت های رتبه بندی باشد. SV یا مشکل کلمه کلیدی به تنهایی تصویر کاملی را در اختیار شما قرار نمی دهد.

تجزیه و تحلیل KOB یک رویکرد استراتژیک تر است که دشواری کلمه کلیدی را با آنچه مردم مایلند برای آن محتوا خرج کنند مقایسه می کند.

استراتژی محتوا سئو ، این باید به شما کمک کند:

. کلمات کلیدی “میوه کم آویزان” را پیدا کرده و انتخاب کنید

. موضوعاتی را اولویت بندی کنید که مشتریان ما بتوانند به سرعت در هر مرحله از قیف خریدار رتبه بندی کنند

. به ROI قابل توجهی دست پیدا کنید

این یک اثر ترکیبی در طول زمان دارد. همانطور که سایت شما برای موضوعات بیشتر رتبه بندی می کند، اعتبار دامنه شما افزایش می یابد. این باعث می شود کلمات کلیدی با SV بالاتر و دشواری بیشتر در مسیر دستیابی شوند.

3. یک نقشه راه SEO بسازید

استراتژی محتوا سئو ، هنگام ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری، می خواهید برنامه ای داشته باشید که حداکثر کارایی و تأثیر را داشته باشد.

از یافته های تحقیق KOB و استراتژی محتوای اولیه خود برای شروع ساختن یک برنامه محتوا استفاده کنید. شما همچنین می خواهید عواملی مانند:

. اقتدار سایت شما

. چه نوع محتوایی در صنعت شما رتبه بندی می کند

. شاخص های کلیدی عملکرد (KPI)

. بازارهای فراگیر

. موضوعات محتوای فصلی

استراتژی محتوا سئو ، حتی اگر سازمان شما بودجه نامحدودی دارد، می‌خواهید فرصت‌های پیوند غیرفعال قوی موجود را در عمودی خود اولویت‌بندی کنید.

. فرصت های پیوند غیرفعال قوی = موضوعاتی با نتایج متعدد که بیش از 100 پیوند دارند

. این موضوعات پتانسیل کسب لینک های ارزشمند را بدون هزینه اضافی برای تولید لینک دستی دارند

برای بهره وری بیشتر در زمان، می توانید سعی کنید حوزه های محتوای مقیاس پذیر را نیز پیدا کنید.

مثال: کلمات کلیدی که در یک موضوع گسترده‌تر همپوشانی دارند.

راه حل: تقویم محتوا را بر اساس موضوعات سازماندهی کنید.

یک تقویم محتوای متمرکز بر موضوع باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. به جای ایجاد یک پست برای هر کلمه کلیدی، می توانید موضوعاتی را هدف قرار دهید که دارای پتانسیل رتبه بندی برای چندین کلمه کلیدی هستند.

استراتژی محتوا سئو ، با در نظر گرفتن تقویم خود، وقت آن است که ایده های ایده های محتوای قابل اشتراک گذاری را شروع کنید. برای اینکه محتوای خود را برای مخاطبان برجسته کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

. آیا این از رقبای شما منحصر به فرد است؟

. آیا با این کار مشکلی برای کاربر حل می شود؟

. آیا این از نظر احساسی با مخاطب طنین انداز می شود؟

مطمئن شوید که صدایی ثابت در حوزه تخصصی خود ایجاد کنید. این به ایجاد شهرت برند و اعتماد مصرف کننده در طول زمان کمک می کند. برای بهترین نتایج، مهم است که محتوای شما:

. بر موضوعاتی تمرکز می کند که می توان برای آنها منبع معتبری در نظر گرفت

. حاوی پیام هایی است که با ارزش های اصلی شما همخوانی دارد

. از دستورالعمل های طراحی و کپی رایتینگ سازگار پیروی می کند

همانطور که در حال توسعه محتوا هستید، کسب لینک غیرفعال و دستی محرک های کلیدی ترافیک ارگانیک خواهد بود. در اینجا نحوه برنامه ریزی از قبل و تفکر استراتژیک در مورد آن فرآیند آمده است.

استراتژی محتوای سئو ، 6 تنظیم - کالج نوین
استراتژی محتوا سئو ، 6 تنظیم – کالج نوین

4. استراتژی لینک سازی خود را شناسایی کنید

استراتژی محتوا سئو ، احتمالاً می دانید که پیوندها بخش مهمی از سئو و رتبه بندی صفحات هستند. گوگل این موارد را به‌عنوان «مهر قدرت» برای یک وب‌سایت می‌بیند، بنابراین ما می‌خواهیم پیوندهای با کیفیت را به صورت غیرفعال یا از طریق دسترسی دستی به دست آوریم.

پیوندهای غیرفعال:

. از وب سایت های دیگر بیایید و صفحات وب خود را به صورت ارگانیک پیدا کرده و به آنها پیوند می دهید

. سیگنال دهید که کسب و کار شما به عنوان یک مرجع در این موضوع دیده می شود

. ثابت کنید چیزی درست کرده اید که ارزش اشتراک گذاری را داشته باشد

زیبایی یک استراتژی بازاریابی محتوای مبتنی بر سئو در این است که اگر محتوای باکیفیتی ایجاد کرده باشید، باید در طول زمان پیوندهای غیرفعال را جمع آوری کنید.

در حالی که می خواهید محتوایی را که دارای پتانسیل پیوند غیرفعال قوی است اولویت بندی کنید، مواقعی وجود دارد که دسترسی دستی مورد نیاز است.

به این معنی که شما به طور فعال محتوای خود را برای وبلاگ های مرتبط در عمودی خود بازاریابی می کنید تا بتوانند با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

مثلا:

. اگر سایت شما جدیدتر است و رتبه بندی دامنه شما را می سازد، دسترسی دستی می تواند فرآیند جذب لینک را آغاز کند.
. رقبای شما بک لینک های بیشتری دارند و شما می خواهید پروفایل بک لینک خود را بسازید.

هنگامی که یک برنامه جذب لینک دارید، باید معیارهایی برای اندازه گیری تأثیر محسوس محتوای خود ایجاد کنید.

5. معیارها را ایجاد کنید و گزارش را شروع کنید

استراتژی محتوا سئو ، اگر فقط به بازاریابی محتوا متکی هستید، موفقیت ممکن است فقط با تعداد لینک هایی که به دست می آورید یا رشد ترافیک شما اندازه گیری شود. بازاریابی محتوای موفق سئو، دید 360 درجه رقبا و ارزش واقعی استراتژی بازاریابی شما را در نظر می گیرد.

ابزارهایی مانند Ahrefs یا SEMrush داده های بلادرنگ را برای ایجاد S.M.A.R.T ارائه می دهند. اهداف (ویژه، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان) برای رسیدن به آن.

در اینجا یک مثال سریع آورده شده است:

. مقایسه دامنه Ahrefs نشان می دهد که صفحه وب رقیب 500 LRD بیشتر از صفحه وب شما دارد.

. شما دوست دارید در عرض یک سال از آنها سبقت بگیرید.

. برای انجام این کار، شما محاسبه می کنید که باید 42 لینک در ماه به دست آورید.

6. محتوا و تجربه کاربری را به روز کنید

بازاریابی محتوای سئو یک استراتژی «آن را تنظیم کنید و آن را فراموش کنید» نیست. هنگامی که محتوای شما شروع به دریافت ترافیک بیشتری می کند، می خواهید مطمئن شوید که واقعاً تبدیل می شود.

هنگامی که حجم نمونه کافی دارید، موارد زیر را برای تصمیم گیری استراتژیک ارزیابی کنید:

. آیا ترافیک کلی شما در حال رشد است؟

. کدام صفحات بیشترین ترافیک را دارند؟

. رتبه صفحات شما کجاست؟

. کدام موضوعات پرطرفدار هستند؟ کدام نیستند؟

از آنجا به CTR و نرخ پرش نگاه کنید تا در مورد نحوه تعامل بازدیدکنندگان با سایت شما بیشتر بدانید. از خودت بپرس:

. چه مدت در سایت می مانند؟

. وقتی آنجا هستند چه می کنند؟

. کدام صفحات دارای نرخ تبدیل قوی و ضعیف هستند؟

می توانید از این اطلاعات برای تأکید بر موضوعات با عملکرد بالاتر در برنامه های محتوای آینده خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید فرصت‌هایی را برای بهبود تجربه کاربری با موارد زیر پیدا کنید:

. اولویت بندی محتوای با کارایی بالا در ساختار سایت

. تنظیم محتوای با عملکرد پایین برای شبیه سازی ساختار صفحه با کارایی بالا

. ایجاد پست های وبلاگ با نرخ تبدیل بیش از 10٪ صفحات فرود

استراتژی بازاریابی محتوای سئو همچنین شما را تشویق می کند که محتوای خود را تازه نگه دارید. توصیه می کنیم حداقل سالی یک بار از صفحات بازدید کنید تا ببینید آیا می توان آنها را با آمار یا پیشرفت های جدید به روز کرد تا مرتبط تر شود.

وقتی این مراحل را عملی کنید، از نتایج شگفت زده خواهید شد. برای اثبات برخی از کارهای ما را بررسی کنید!

ما نگاهی سطح بالا به آنچه در یک استراتژی بازاریابی محتوای سئو موثر است پوشش داده ایم. اگر مایلید بیشتر بیاموزید، از دوره آموزشی ما در زمینه بازاریابی محتوا در زیر بهره زیادی خواهید برد.

شما همچنین می توانید امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد چگونگی کمک به گسترش کسب و کار خود صحبت کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو ، 4 روش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 11 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟