محتوای سئو ، 9 نکته - کالج نوین

محتوای سئو ، 9 نکته

محتوای سئو ، سئو بدون محتوا چیزی نیست. به همین دلیل است که ما مستقیماً از عبارت محتوای سئو استفاده می کنیم. اطلاعات ارائه شده توسط یک وب سایت برای رتبه بندی آن در موتورهای جستجو ضروری است.

مهم نیست که چقدر به جنبه های فنی یک وب سایت اهمیت می دهید، اگر محتوای مرتبطی در آن وجود نداشته باشد، موتور جستجو حتی به آن توجه نخواهد کرد. این مقاله نحوه نوشتن محتوایی را توضیح می دهد که در سال 2022 رتبه بندی می شود، بنابراین به خواندن ادامه دهید!

محتوای سئو ، 9 نکته - کالج نوین
محتوای سئو ، 9 نکته – کالج نوین

محتوای سئو چیست؟

محتوای سئو به محتوایی گفته می شود که با هدف رتبه بندی در موتورهای جستجو ایجاد می شود. این محتوا می تواند بخشی از انواع مختلف صفحه (محصول، دسته بندی، وبلاگ و غیره) باشد.

هر نوع محتوایی که در صفحات وب منتشر می شود و کلمه کلیدی خاصی را هدف قرار می دهد، محتوای سئو محسوب می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته

چرا محتوای سئو مهم است؟

محتوای سئو ، اهمیت این نوع محتوا در این واقعیت نهفته است که اگر محتوای صفحه سئو محور باشد، باعث می شود رتبه آن بهتر شود.

امروزه الگوریتم های موتورهای جستجو به محتوای با کیفیت پاداش می دهند، بنابراین انتشار منظم اطلاعات بر اساس علایق کاربران ضروری است.

چگونه محتوایی بنویسیم که رتبه بندی می کند

محتوای سئو ، همانطور که قبلاً دیدیم: یک موقعیت خوب مبتنی بر ایجاد محتوای با کیفیت است. در اینجا نکات عملی محتوای SEO برای بالا بردن رتبه صفحات وب شما در SERP وجود دارد.

ابتدا برای مخاطبان خود بنویسید

محتوای سئو ، اگرچه بدیهی به نظر می رسد و ناگفته نماند، نوشتن برای مخاطبان هدف شما اولین چیزی است که باید در نظر داشته باشید. برخی از شرکت ها به دلایل اشتباه محتوا می نویسند.

نکته مهم این است که محتوایی ایجاد کنید که به سؤالات مخاطب پاسخ دهد یا علاقه او را جلب کند. همه نشریات باید به محصول یا خدمات ارائه شده مرتبط باشند و معرفی خود به عنوان یک متخصص در این موضوع حیاتی است.

این امر به ویژه در سال 2022 بسیار مهم است، با توجه به اینکه گوگل همچنان بر Core Web Vitals و Page Experience تاکید خواهد کرد، جایی که UX اولویت اصلی غول موتور جستجو است.

محتوای سئو ، 9 نکته - کالج نوین
محتوای سئو ، 9 نکته – کالج نوین

هدف جستجو را تجزیه و تحلیل کنید

محتوای سئو ، موتورهای جستجو دائماً در تلاش برای درک هدف کاربران در پشت جستجوهایی هستند که انجام می دهند، بنابراین آنها همیشه در این مسیر کار می کنند.

این موضوعی اساسی است که باید در سئو در نظر داشت زیرا اگر محتوا مطابق با هدف جستجو نباشد، صفحات شانس کمی برای رتبه بندی خواهند داشت.

از این نظر، تجزیه و تحلیل آنچه که مخاطبان هدف شما به دنبال آن هستند، اولین گام برای ایجاد محتوایی خواهد بود که تبدیل به آن می شود.

امروزه ابزارهای سئو با استفاده از NLP (پردازش زبان طبیعی) می توانند به شما کمک کنند تا موضوعاتی را که بیشتر مورد علاقه کاربران هستند را شناسایی کنید. استفاده از ابزاری مانند FandangoSEO’s Content Ideation به شما این امکان را می دهد که خوشه های موضوعی عالی ایجاد کنید.

عبارات غنی شده با کلمات کلیدی را وارد کنید

محتوای سئو ، همه محتوا، از جمله سرفصل‌ها، باید حاوی عباراتی باشد که به کاربران مرتبط باشد و از نظر کلمات کلیدی غنی باشد. به این ترتیب، هم خواننده و هم موتور جستجو متوجه خواهند شد که این نشریه در مورد چیست.

با این حال، این به این معنی نیست که شما باید کلمات کلیدی را پر کنید زیرا به رتبه شما آسیب می رساند. تلاش برای افزایش تراکم کلمات کلیدی صفحه خود بدون کنترل، عملی است که توسط موتورهای جستجو جریمه می شود. بهتر است از کلمات کلیدی استفاده کنید، اما همیشه با لحن طبیعی.

محتوایی بنویسید که به گونه ای طراحی شده باشد که در قطعه های غنی نمایش داده شود

محتوای سئو ، تکه‌های ویژه جعبه‌ای از محتوا هستند که Google در بالای نتایج جستجو برجسته می‌کند تا پاسخی را که کاربر به دنبال آن است به سرعت ارائه دهد.

اگرچه این امر می تواند از کلیک و ورود کاربران به سایت شما جلوگیری کند، اما همچنین می تواند دید وب شما را افزایش دهد و شما را بالاتر از رقبای خود قرار دهد. بنابراین، ایده خوبی است که سعی کنید قبل از اینکه شخص دیگری در قطعه های برجسته ظاهر شود.

برای بهینه‌سازی قطعه‌های ویژگی Google، داده‌های ساختاریافته را به صفحات وب خود اضافه کنید. ما همچنین می دانیم که گوگل دوست دارد لیست ها، اعداد و مراحل را در این بخش نشان دهد، بنابراین هر زمان که فرمت مناسبی برای پاسخ به سوالات کاربران باشد از آنها استفاده کنید.

سرفصل های چشم نواز و توضیحات متا ایجاد کنید

عناوین باید به اندازه کافی جذاب باشند تا توجه کاربر را به خود جلب کنند. آنها همچنین باید واضح باشند و همانطور که قبلا ذکر شد باید حاوی کلمات کلیدی باشند. توضیحات متا نیز باید جالب باشد که نشان دهنده موضوعی است که در مقاله به آن پرداخته اید.

ساختار خوبی به پست های خود بدهید

هر چقدر هم که محتوا خوب باشد، اگر قالب کافی نباشد، ممکن است تلاش شما بیهوده باشد. اگر مقاله خود را به پاراگراف های کوچک، از جمله سرصفحه ها تقسیم کنید، کمک خواهد کرد. خواندن پست‌های خود را برای بازدیدکنندگان آسان‌تر کنید، و همچنین، لطفاً موتورهای جستجو را.

باید از سلسله مراتب مناسب تگ های هدر (H1، H2 و …) استفاده کنید تا مقاله ساختار درستی داشته باشد.

درج تصاویر و فیلم ها

اگر می‌خواهید نشریات شما متمایز شوند، دریغ نکنید که با افزودن تصاویر، آنها را چشم نوازتر کنید. و در صورت امکان، حتی بهتر است ویدیوها را نیز اضافه کنید. خوانندگان عناصر بصری را دوست دارند. آنها یک پشتیبانی عالی برای ارائه اطلاعات به شیوه ای سرگرم کننده تر هستند.

از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محتوای خود استفاده کنید

برای اینکه محتوای خود را به مخاطبان بیشتری برسانید، از همکاری با رسانه های اجتماعی دریغ نکنید. هر مقاله جدیدی که منتشر می کنید باید در رسانه های اجتماعی با توضیحات چشم نواز و یک فراخوان روشن برای اقدام ارسال شود. فراموش نکنید که هر پست باید دارای دکمه اشتراک گذاری باشد.

فعالیت خود را زیر نظر داشته باشید

محتوای سئو ، برای اطمینان از اینکه متن شما برای سئو بهینه شده است، باید کار خود را زیر نظر داشته باشید. بررسی داده هایی مانند نرخ پرش و زمانی که کاربران در سایت می گذرانند برای اطلاع از نحوه تعامل آنها با آن مهم است.

گوگل آنالیتیکس یک ابزار رایگان است که این و سایر کارهای مرتبط را تسهیل می کند. ردیابی این نوع معیارها برای دانستن اینکه کدام محتوا به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد مفید است. همچنین، داشتن آن به عنوان یک مرجع هنگام ایجاد محتوای جدید بسیار مهم است.

از طرف دیگر، استفاده از یک خزنده SEO مانند FandangoSEO برای نظارت بر معیارهایی که بر کیفیت محتوای شما که توسط موتورهای جستجو درک می شود، تأثیر می گذارد، راحت است.

محتوای سئو ، 9 نکته
محتوای سئو ، 9 نکته – کالج نوین

افکار نهایی

محتوای سئو ، برای اطمینان از ترافیک و مشارکت بیشتر در سایت خود، باید مراقب سئو و کیفیت محتوای خود باشید.

همانطور که قبلا ذکر کردیم، موتورهای جستجو بر روی بهبود تجربه کاربر متمرکز هستند. و این فقط یک روند گذرا نیست، بلکه طبق منطق محض، هدف همیشه ادامه پیشرفت در این زمینه خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟