9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو - کالج نوین

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، بهینه سازی موتورهای جستجو در 25 سال گذشته راه طولانی را طی کرده است. زمان انتشار حجم بالایی از محتوای کم کیفیت و کم حجم و انتظار افزایش رتبه در موتورهای جستجو، مدت هاست گذشته است.

امروزه سئو به همان اندازه که یک علم است یک هنر است. این نیاز به نویسندگان محتوا و بازاریابان دیجیتال (اکنون یکی و یکسان) دارد که عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو را درک کنند، هدف جستجوگر را اولویت بندی کنند و محتوای ارزشمند و با کیفیتی را منتشر کنند که کاربران و الگوریتم های گوگل را مجذوب خود کند.

این پست وبلاگ نه نکته برای نوشتن محتوای مناسب سئو را برای بهبود رتبه بندی پوشش می دهد. اما قبل از اینکه وارد آن شویم، من یک PSA برای همه بازاریابان دیجیتال و نویسندگان محتوا در آنجا دارم: هنگام طراحی استراتژی برای هدایت ترافیک ارگانیک به وب‌سایت خود، به یاد داشته باشید که نوشتن محتوا و SEO دست به دست هم می‌دهند.

سئو یک مهارت جادویی نیست که فقط افراد فنی می توانند به درستی آن را اجرا کنند. در هسته خود، سئو در مورد نوشتن محتوایی است که بهتر از رقبا باشد – و بله، استفاده از بهترین شیوه های سئو داخلی و فنی در طول مسیر.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا 9 تاکتیک وجود دارد که می توانید از آنها برای پیشی گرفتن از رقبای خود در نتایج موتورهای جستجو استفاده کنید.

1. فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو را درک کنید

2. از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

3. هدف جستجو را شناسایی و ضبط کنید

4. بهینه سازی محتوا برای به دست آوردن قطعه های ویژه گوگل

5. به روز رسانی محتوای قدیمی

6. از روش آسمان خراش استفاده کنید

7. لینک های ورودی و خروجی با کیفیت بالا را در اولویت قرار دهید

8. سیگنال های کاربر را با بهترین روش ها در صفحه تقویت کنید

9. از ساختار سایت و بهترین شیوه های سئو فنی آگاه باشید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو - کالج نوین
9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو – کالج نوین

محتوای سئو چیست؟

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، همان طور که قبلا ذکر کردیم . سئو وبسایت فقط به سئو قالب و یا لینک سازی خلاصه نمی شود. سئو شاخه های زیادی دارد که یکی از این شاخه های مهم محتوا هست.

هر وبلاگی می تواند محتوا تولید کند ولی نوشتن محتوای سئو شده کار هر وبلاگی نیست و محتوایی به صفحه اول گوگل می رسد نکات سئو را مورد توجه قرار داده باشد و یونیک (اختصاصی) باشد.

 

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو برای پیشی گرفتن از رقبا

1. فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو را درک کنید

قبل از اینکه بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید، باید سیگنال های اساسی را که موتورهای جستجو هنگام ارزیابی و رتبه بندی محتوا به آنها نگاه می کنند، درک کنید. چهار عامل مهم رتبه بندی محتوا، لینک ها، ساختار سایت و تگ های HTML هستند.

محتوا

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، از زمان به‌روزرسانی الگوریتم پاندا در سال 2011، گوگل محتوا را به عنوان فاکتور رتبه‌بندی شماره یک خود در اولویت قرار داده است.

وقتی محتوایی را منتشر می کنید – چه وبلاگ، صفحه وب یا صفحه ستونی – باید به وضوح یک موضوع خاص را به طور عمیق پوشش دهد، به خوبی نوشته شده باشد، و مهمتر از همه، ارزشی برای خواننده ایجاد کند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، با توجه به جدول تناوبی عوامل سئو سایت موتورهای جستجو، هفت فاکتور رتبه بندی محتوا با وزن بالا عبارتند از:

1. کیفیت: خوش نوشته و ارزشمند

2. تحقیق: نشان دهنده اقتدار است

این مقاله را مطالعه کنید  18 ابزار سئو برای بهینه سازی وب سایت

3. کلمات کلیدی: عبارات جستجو را به درستی ترکیب می کند

4. تازگی: به موقع و مرتبط است

5. چند رسانه ای: شامل تصاویر، ویدئو یا صدا برای بهبود تجربه کاربر است

6. پاسخ ها: به طور مستقیم به درخواست جستجو پاسخ می دهد

7. عمق: یک موضوع را به طور کامل پوشش می دهد

درک معنای هر یک از این عوامل و نحوه به کارگیری آنها اولین گام برای نوشتن محتوای رقابتی است.

پیوندها، ساختار سایت و برچسب های HTML

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، جدای از محتوا، دومین، سومین و چهارمین فاکتورهای مهم رتبه بندی لینک ها، معماری سایت (نحوه ساخت سایت شما) و تگ های HTML هستند.

هنگامی که یک موتور جستجو سایت شما را خزیده و ایندکس می‌کند، به عوامل غیرمحتوای مانند لینک‌های ورودی و خروجی، ساختار URL، سرعت بارگذاری صفحه، زمان در صفحه و استفاده از کلمه کلیدی در برچسب‌ها نیز توجه می‌کند تا بفهمد سایت شما در مورد چیست و چگونه صفحات خود را رتبه بندی کنید

الگوریتم های موتورهای جستجو برای ارائه بهترین محتوا از بهترین وب سایت ها به کاربران طراحی شده اند. پیاده سازی پیوند، ساختار سایت و بهترین شیوه های HTML در محتوای وب سایت شما، خزیدن و فهرست بندی محتوای شما را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند. هر چه یک موتور جستجو سریع تر و دقیق تر محتوای شما را بخزد و فهرست کند، سریعتر می توانید رتبه و ترافیک را افزایش دهید.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو - کالج نوین
9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو – کالج نوین

2. از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، اگرچه در جامعه بازاریابی دیجیتال بحث هایی در مورد اینکه آیا تحقیقات کلمات کلیدی مرده است یا نه وجود دارد، کلمات کلیدی هنوز بخش مهمی از SEO هستند.

تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کند:

. تعیین کنید که مردم در مورد چه موضوعاتی صحبت می کنند.

. حجم جستجو برای موضوعات را شناسایی کنید.

. درک کنید که رتبه بندی برای یک موضوع چقدر ممکن است دشوار باشد.

هر قطعه از محتوای قابل خزیدن که ایجاد می کنید باید یک هدف کلیدواژه اصلی منحصر به فرد داشته باشد و همچنین از کلمات کلیدی نمایه سازی معنایی پنهان (LSI) (تغییرهای طبیعی کلمه کلیدی اصلی شما) استفاده کند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، قبل از شروع نوشتن، موضوعاتی را که می دانید شخصیت های خریدار شما به آنها اهمیت می دهند، طوفان فکری کنید.

سپس، برای شناسایی بهترین فرصت رتبه بندی، تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید. نوع کلمه کلیدی مورد نظر شما به نوع محتوایی که ایجاد می کنید بستگی دارد.

پست‌های وبلاگ باید کلمات کلیدی با حجم متوسط تا کم و کم رقابت را هدف قرار دهند، در حالی که منابع جامع مانند صفحات ستونی می‌توانند به دنبال کلمات کلیدی کوتاه‌تری باشند که حجم بالا و رقابت بالایی دارند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، هنگام ایجاد پست‌های وبلاگ، به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی طولانی‌تر و رقابتی پایین‌تر نرخ تبدیل بالاتری دارند و رتبه‌بندی آنها آسان‌تر است.

3. هدف جستجو را شناسایی و ضبط کنید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، هنگامی که یک هدف کلیدواژه اصلی قابل اجرا پیدا کردید، اعتبارسنجی کنید و تصمیم بگیرید که چگونه در مورد آن بنویسید، با کندوکاو در هدف جستجوگر.

زمانی که جستجوگر در نوار جستجو تایپ می کند به دنبال چه چیزی می گردد و سپس موضوع را به گونه ای پوشش می دهد که مستقیماً نیازهای او را برآورده کند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، طبق دستورالعمل‌های کیفیت ارزیابی جستجوی گوگل، چهار دسته از قصد جستجوگر وجود دارد:

1. بدانید: جستجوگر می خواهد اطلاعاتی در مورد موضوعی برای پاسخ به یک سوال پیدا کند.

2. آیا: جستجوگر می خواهد یاد بگیرد که چگونه یک اقدام خاص را انجام دهد.

3. وب سایت: جستجوگر می خواهد منبع خاصی را پیدا کند.

4. بازدید حضوری: جستجوگر می خواهد مکانی را برای رفتن پیدا کند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، قبل از شروع نوشتن، مشخص کنید که هدف اصلی کلمه کلیدی شما در کدام یک از این چهار دسته قرار می گیرد.

سپس، با نگاه کردن به محتوایی که در حال حاضر برای کلمه کلیدی رتبه بندی شده است، طبقه بندی را تأیید کنید. آیا رقبای شما همان نوع هدف جستجویی را هدف قرار می دهند که شما برای پرس و جو شناسایی کرده اید؟ نگاه کنید که آنها چگونه محتوای خود را برای برآوردن نیازهای جستجوگر ساختار داده اند. محتوای خود را به روشی مشابه و بهتر ساختار دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا

نکته حرفه ای: از ویژگی های SERP برای ارضای هدف جستجوگر بهتر از رقیب خود استفاده کنید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، چگونه قصد جستجوگر را بهتر از رقبای خود برآورده می کنید؟ جنبه هایی از قصد جستجوگر را مشخص کنید که مقالات با رتبه برتر در برآوردن آنها ناکام هستند.

آیا قطعات مهمی وجود دارد که رقبا حذف می‌کند و خواننده شما ممکن است بخواهد درباره آن‌ها بداند؟ می‌توانید با نگاه کردن به بخش‌های «افراد نیز سؤال می‌کنند» و «جستجوهای مرتبط» در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) متوجه شوید که این شکاف‌ها چه می‌توانند باشند. پاسخ به سوالات مربوطه را در محتوای خود بگنجانید.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو
9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو – کالج نوین

4. بهینه سازی محتوا برای به دست آوردن قطعه های ویژه گوگل

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، یک ویژگی نسبتاً جدید موتور جستجو Google Featured Snippet است. هدف این ویژگی SERP پاسخگویی فوری به سوال کاربر است.

شما می توانید محتوای خود را به گونه ای بهینه کنید که شانس شما را برای به دست آوردن این ویژگی افزایش دهد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

1. از SEMrush یا ابزار تجزیه و تحلیل SERP دیگر برای شناسایی وجود قطعه برجسته برای کلمه کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید. فقط 12.3 درصد از پرس و جوها دارای یکی هستند.

2. نحوه ساختار قطعه برجسته را مشخص کنید. آیا این یک پاراگراف، فهرست یا جدول است؟

3. سوالی را که قطعه پاسخ می دهد در یکی از زیر عنوان های پست وبلاگ خود بپرسید.

4. بلافاصله بعد از عنوان فرعی به سوال پاسخ دهید. پاسخی مختصر بنویسید که بهتر از پاسخ فعلی در قطعه برجسته باشد. حتما از همان ساختار قطعه فعلی استفاده کنید.

نکات بیشتر برای به دست آوردن قطعه ویژه

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، چندین تاکتیک دیگر وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس خود برای به دست آوردن قطعه برجسته استفاده کنید:

. محتوایی را که قبلاً در آن رتبه بالایی دارید، با یک پاسخ قطعه برجسته بهینه کنید. 99.58 درصد از اسنیپت ها از صفحاتی هستند که قبلاً در صفحه یک SERP هستند.

. در پاسخ های خود از آمار و ارقام استفاده کنید.

. در محتوای خود به چند سؤال «مردم هم می پرسند» پاسخ دهید. Ahrefs دریافت که اکثر قطعه های برجسته توسط کلمات کلیدی طولانی تر مانند موارد موجود در این بخش از SERP ایجاد می شوند.

5. محتوای قدیمی را به روز کنید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، موتورهای جستجو محتوای تازه را در اولویت قرار می دهند. همانطور که قبلا ذکر شد، تازگی چهارمین فاکتور رتبه بندی محتوا است. به روز رسانی پست های وبلاگ قدیمی با اطلاعات بهتر، مفیدتر و معتبرتر می تواند رتبه بندی و ترافیک را به شدت افزایش دهد.

در واقع، زمانی که HubSpot به روز رسانی محتوای قدیمی را در اولویت تقویم سرمقاله خود قرار داد (بهینه سازی چندین پست در هفته)، شاهد افزایش میانگین بازدیدهای جستجوی ارگانیک 106 درصدی در هر پست بود.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، در اینجا نحوه اجرای این استراتژی توسط خودتان آمده است:

1. پست های وبلاگ را با پتانسیل رتبه بالاتر برای کلمات کلیدی که حجم جستجوی قابل توجهی دارند، شناسایی کنید.

2. برای بهبود دقت و دقت، پست را به‌روزرسانی یا بازنویسی کنید.

3. بهترین شیوه‌های سئو روی صفحه را پیاده‌سازی کنید و برای تبدیل با CTAهای درون خطی و انتهای پست مربوطه، بهینه‌سازی کنید.

4. مقاله بهینه‌سازی شده را منتشر کنید – مطمئن شوید که تاریخ انتشار را تغییر دهید تا موتورهای جستجو دوباره محتوا را بخزند و فهرست‌بندی مجدد کنند.

6. روش Skyscraper را اعمال کنید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، روش آسمان‌خراش فرآیند شناسایی محتوایی است که می‌خواهید از آن بالاتر باشید و چیزی بهتر خلق کنید.

این هم یک استراتژی نوشتن محتوا و هم برای ایجاد لینک است، اما برای هدف این پست وبلاگ، بر نحوه اجرای آن از نظر نوشتن تمرکز خواهیم کرد.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، هنگامی که محتوایی را که می خواهید از رتبه بالاتری برخوردار شوید پیدا کردید، باید:

این مقاله را مطالعه کنید  سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان

1. به این فکر کنید که چرا گوگل این صفحه را در نتایج خود در اولویت قرار داده است. به احتمال زیاد، بخش رتبه بندی محتوا جامع است، عمیق می شود و ارزش بالایی برای خواننده ایجاد می کند. درک کنید که چرا محتوا عملکرد خوبی دارد تا بتوانید محتوای خود را به سطح بالاتری ببرید.

2. چیزی بهتر از مقاله رتبه بندی ایجاد کنید. می توانید این کار را با اضافه کردن طول، عمق، تازگی و بهبود تجربه کاربری انجام دهید.

در مورد پیشرفت هایی که انجام می دهید استراتژیک و عمدی باشید. هر چیزی که ایجاد می کنید باید قبل از هر چیز ارزش اضافه کند.

Ahrefs به نویسندگان هشدار می دهد که «افزودن 25 نکته متوسط به لیستی از 25 نکته عالی موجود، پیشرفتی نیست. مطمئناً، نسخه جدید شما ممکن است طولانی‌تر باشد، اما ارزش واقعی اضافه نمی‌کنید.»

7. لینک های ورودی و خروجی با کیفیت بالا را در اولویت قرار دهید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، لینک ها به موتورهای جستجو و کاربران درباره ارزش، شهرت و کیفیت محتوای شما اطلاعات زیادی می دهند.

هنگام پیوند دادن به منابع خروجی در پست های وبلاگ و صفحات ستونی خود، مطمئن شوید که آنها به وب سایت های قابل اعتماد و با کیفیت هستند.

هنگامی که به دنبال بک لینک هستید، وب سایت هایی را هدف قرار دهید که در مورد موضوعی که شما در مورد آن می نویسید صاحب نظر هستند.

به یاد داشته باشید که بک لینک ها به محتوای شما یکی از سنگین ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل هستند که 20.94 درصد از رتبه بندی ها در مقابل آنچه که رتبه بندی نمی شوند را تعیین می کنند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، لینک‌های با کیفیت بالا می‌توانند رتبه‌بندی و ترافیک را افزایش دهند، همان‌طور که لینک‌های بی‌کیفیت و اسپم می‌توانند به توانایی شما برای رتبه‌بندی آسیب بزنند.

8. سیگنال های کاربر را با بهترین روش های روی صفحه تقویت کنید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، در چند سال گذشته، گوگل شروع به استفاده از سیگنال های تجربه کاربری در الگوریتم های جستجوی خود کرده است. روشی که از تگ های HTML در محتوای خود استفاده می کنید می تواند تأثیر غیر مستقیمی بر این نوع سیگنال ها داشته باشد.

از آنجایی که تگ‌های HTML یکی از اولین چیزهایی است که موتورهای جستجو برای درک محتوای شما می‌خزند، نویسندگان محتوا باید اهمیت استفاده از کلمه کلیدی هدف و کلمات کلیدی LSI را در عنوان، توضیحات متا، عنوان‌ها و 100 کلمه اول یک مقاله درک کنند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، بخشی از محتوا قرار دادن کلمات کلیدی در این تگ های HTML می تواند تجربه کاربر، نرخ پرش، زمان ماندن و نرخ کلیک را بهبود بخشد. نشان داده شده است که عملکرد بالا در این زمینه ها با رتبه بندی بالاتر موتورهای جستجو مرتبط است.

9. از ساختار سایت و بهترین شیوه های سئو فنی آگاه باشید

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، اگرچه بهینه سازی ساختار سایت و بهبود سئوی فنی الزاماً بخشی از کار یک نویسنده محتوا نیست، اما مهم است که از این موضوع آگاه باشید که چگونه این عوامل می توانند بر توانایی محتوای شما برای رتبه بندی تأثیر بگذارند.

نحوه ساخت سایت شما، سرعت بارگذاری صفحه، امنیت و قابلیت خزیدن مستقیماً بر توانایی موتور جستجو برای فهرست بندی و رتبه بندی سریع و دقیق محتوای شما تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، در چند سال گذشته، موتورهای جستجو شروع به اولویت‌بندی سایت‌هایی کرده‌اند که از ساختار سایت مبتنی بر خوشه موضوعی استفاده می‌کنند.

9 نکته برای نوشتن محتوای دوستدار سئو ، ساختاری که پست‌های وبلاگ را که کلمات کلیدی طولانی‌تر را هدف قرار می‌دهند به منابع جامع یا صفحات ستونی که دنباله کوتاه‌تر و با حجم بالا را هدف قرار می‌دهند پیوند می‌دهد. کلید واژه ها.

اگر ساختار سایت ضعیفی دارید و خطاهای فنی سئو دارید، رتبه بندی محتوای شما تقریباً غیرممکن است – مهم نیست چقدر خوب نوشته شده باشد.

اگر برای دیدن نتایج ترافیک ارگانیک از محتوای خوب نوشته شده خود مشکل دارید، با یک توسعه دهنده یا متخصص SEO فنی برای نظارت بر سلامت سایت و مقابله با خطاهایی که می توانند بیشترین تأثیر را بر خزیدن داشته باشند، کار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟