کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق - کالج نوین

کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق

کلمات کلیدی سئو ، مطمئن نیستید که چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای سئو انتخاب و پیدا کنید؟ راهنمای پیشرفته ما رتبه بندی سئوی وب سایت شما را با استراتژی های مناسب تحقیق کلمات کلیدی بهبود می بخشد.

بهینه سازی محتوای وب سایت با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی سئو است. اما مشکل زمانی به وجود می آید که نوبت به یافتن و انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای استراتژی سئو شما می رسد.

در حالی که تحقیق کلمات کلیدی راه حلی برای این نگرانی است، عوامل زیادی از جمله حجم جستجو، هدف جستجو، رقابت و غیره وارد عمل می شوند.

این عوامل نه تنها جهت محتوای شما را تعیین می‌کنند، بلکه به شما کمک می‌کنند عبارات و عبارات جستجوی مرتبط با جایگاه تجاری خود را پیدا کنید. علاوه بر این، آنها وب سایت شما را قابل جستجوتر و قابل مشاهده تر در SERP ها می کنند.

کلمات کلیدی سئو ، اکنون، تحقیق در مورد کلمات کلیدی فرآیندی زمان‌بر است که شامل تلاش زیادی برای ایجاد فهرستی از کلمات کلیدی و سپس فهرست کوتاه آن ها می‌شود.

به همین دلیل است که ما این راهنمای آموزنده را ارائه کرده‌ایم، به این امید که بتوانیم کار شما را در حین ساخت پایه توسعه محتوا و استراتژی سئوی شما ساده کنیم.

در اینجا به طور مفصل در مورد تحقیق کلمات کلیدی و مراحل درگیر در این فرآیند صحبت خواهیم کرد. اما قبل از آن، بیایید مفهوم اصلی کلمات کلیدی در سئو را درک کنیم.

کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق
کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق – کالج نوین

کلمات کلیدی سئو چیست؟

کلمات کلیدی اصطلاحات و عباراتی هستند که در محتوای وب شما گنجانده شده است تا به جستجوگران کمک کند وب سایت شما را به راحتی از طریق موتورهای جستجو مانند Google پیدا کنند.

آن ها یکی از عناصر اولیه سئو هستند که به سایت شما کمک می کنند تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بالاتری داشته باشد.

برای این کار، باید هدف جستجوی کاربر را درک کنید و بدانید که آنها چگونه به دنبال محصولات، خدمات یا حتی اطلاعاتی که شما ارائه می کنید، می گردند.

به همین دلیل مهم است که بدانید از چه عبارات و اصطلاحاتی برای جستجو در گوگل استفاده می کنند. این به شما کمک می کند لیستی از کلمات کلیدی برای اجرای یک کمپین بازاریابی آنلاین موفق ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 گرایش بهینه سازی سئو

با این حال، یافتن کلمات کلیدی سئوی مناسب یک فرآیند چالش برانگیز است و درست کردن آن مستلزم آزمون ها و خطاهای زیادی است، حتی برای بازاریابانی که آموزش سئو را گذرانده اند. در اینجا مفهوم تحقیق کلمات کلیدی مطرح می شود.

یافتن بهترین کلمات کلیدی برای سئو

کلمات کلیدی سئو ، تحقیق کلمات کلیدی فرآیندی است که به بازاریابان کمک می کند عباراتی را پیدا کرده و انتخاب کنند که مردم معمولاً برای ارتباط با وب سایت ها یا یافتن مقاله و پست وبلاگ مرتبط با جستجو وارد موتورهای جستجو مانند Google می شوند.

این یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی آنلاین و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است.

با تحقیق مناسب، می توانید پرس و جوهای جستجو (اصطلاحات و عبارات) را بر اساس محبوبیت و مشکلات رتبه بندی آنها هدف قرار دهید. و بینشی که در مورد این کلمات کلیدی به دست می آورید می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی محتوا و بازاریابی کمک کند.

با این حال، کلمات کلیدی ممکن است آنقدرها که تصور می شود حیاتی نباشند. به هر حال، سئو در طول سال ها تکامل یافته است و استفاده از کلمات کلیدی دقیق برای مطابقت با جستجوی افراد دیگر یک عامل مهم رتبه بندی سئو نیست.

کلمات کلیدی سئو ، هدف جستجوی کاربر نقش بزرگی ایفا می کند، اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

توجه به این نکته مهم است که تحقیق کلمات کلیدی حتی در آن زمان نیز یک فرآیند قدیمی نیست. بازاریابان برای به دست آوردن بینش در مورد موضوعات مورد علاقه مردم و محبوبیت آنها در بین مخاطبان به آن وابسته هستند.

کلمات کلیدی سئو ، در اینجا حجم جستجو عاملی است که وارد عمل می شود. شما باید در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید که هر ماه حجم بالایی از جستجو دریافت می کنند.

این به شما کمک می‌کند موضوعاتی را که می‌خواهید محتوای خود را روی آن‌ها ایجاد کنید شناسایی و سپس مرتب کنید.

به طور خلاصه، برای پاسخگویی به سؤالات مخاطبان خود، باید تحقیقات کلمات کلیدی را بر اساس محبوبیت، هدف جستجو و حجم جستجوی ماهانه کلمات کلیدی انجام دهید.

کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق - کالج نوین
کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق – کالج نوین

چگونه می توان تحقیق کلمات کلیدی را انجام داد؟- کلمات کلیدی سئو

در این بخش، چند نکته را برجسته می کنیم تا به شما کمک کند تا در مورد فرآیند تحقیق کلمات کلیدی پیش بروید. این مراحل را دنبال کنید تا لیستی از عبارات و عبارات جستجو برای هدف ایجاد کنید.

کلمات کلیدی سئو ، این فهرست به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط برای وب‌سایت خود ایجاد و اجرا کنید.

1. فهرستی از موضوعات مرتبط ایجاد کنید

کلمات کلیدی سئو ، با فکر کردن به موضوعات مرتبط با کسب و کار خود شروع کنید و سپس کلمات کلیدی خاصی را برای بهبود رتبه بندی SEO ایجاد کنید.

برای یک وبلاگ نویس، موضوعات پست وبلاگ موضوعاتی هستند که باید مورد هدف قرار گیرند، در حالی که صاحبان مشاغل باید مسائلی را که معمولاً در حین گفتگوهای فروش مطرح می شوند در نظر بگیرند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته

صرف نظر از آن، همیشه از دیدگاه خریدار یا جستجوگر فکر کنید – موضوعاتی را در نظر بگیرید که مخاطب هدف شما به احتمال زیاد آن ها را جستجو می کند.

به عنوان مثال، شرکتی که نرم افزار بازاریابی می فروشد باید روی موضوعاتی مانند «بازاریابی ایمیلی»، «بازاریابی ورودی»، «تولید پیشرو»، «تحلیل بازاریابی» و «بازاریابی رسانه های اجتماعی» تمرکز کند.

کلمات کلیدی سئو ، علاوه بر این، باید حجم جستجوی ماهانه کلمات کلیدی را پیگیری کنید تا بدانید این موضوعات چقدر برای مخاطب اهمیت دارند.

با استفاده از داده‌ها، می‌توانید تعداد موضوعات فرعی را که برای ایجاد محتوا نیاز دارید اندازه‌گیری کنید، و ما را به مرحله بعدی فرآیند تحقیق کلمات کلیدی می‌رساند.

2. دریافت ایده های کلمه کلیدی

کلمات کلیدی سئو ، پس از انتخاب موضوعات، می خواهید وب سایت شما بر روی آن تمرکز کند، تمرکز را شناسایی کند یا کلمات کلیدی را در زیر آن موضوعات قرار دهد.

مشتریان بالقوه ممکن است از این کلمات کلیدی برای انجام جستجو در موتورهای جستجو استفاده کنند، بنابراین آنها به شما کمک می کنند رتبه بالاتری در SERP داشته باشید.

برای مثال، «اتوماسیون بازاریابی» را در نظر بگیرید؛ برخی از عبارات کلیدی محبوب مرتبط با موضوع عبارتند از: “ابزارهای اتوماسیون بازاریابی”، “اتوماسیون بازاریابی ایمیلی”، “پرورش رهبری”، “ابزارهای اتوماسیون برتر” و موارد دیگر.

اکنون، اینها لیست نهایی عبارات کلیدی نیست. بعداً باید آنها را محدود کنید، اما قبل از آن، تا آنجا که می توانید عبارات و اصطلاحات زیادی را در نظر بگیرید.

کلمات کلیدی سئو ، یک راه هوشمندانه برای به دست آوردن ایده های کلمه کلیدی، کشف کلمات کلیدی است که در حال حاضر به رتبه بندی وب سایت شما در SERP کمک می کنند.

بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب و کلمات کلیدی معیارهای مرتبط با این موضوع را ارائه می دهند، مانند Google Analytics و Traffic Analytics Tool.

اگر هنوز در یافتن کلمات کلیدی مرتبط مشکل دارید، با تیم فروش یا خدمات مشتری خود تماس بگیرید و در مورد سؤالات آنها و اصطلاحاتی که استفاده می کنند جویا شوید. این یک راه عالی برای شروع تحقیقات کلمات کلیدی است.

3. درک اهمیت هدف جستجو

کلمات کلیدی سئو ، همانطور که قبلا در مقاله ذکر شد، هدف جستجوی کاربر نقش اساسی در رتبه بندی یک وب سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو دارد. اصطلاحات و عباراتی که استفاده می‌کنید باید به سؤالات یا نگرانی‌هایی که کاربر قصد دارد به دنبال پاسخ آنها باشد، پاسخ دهد.

به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی ممکن است معانی متفاوتی داشته باشند، بنابراین استفاده از یک اصطلاح خاص برای ارزش اسمی به نفع سایت شما نخواهد بود مگر اینکه هدف جستجوی مخاطب را برآورده کند.

همچنین باید در تفسیر اصطلاحات و عبارات مرتبط دقت کنید.

فرض کنید می خواهید مقاله ای با کلمه کلیدی “چگونه یک وبلاگ راه اندازی کنیم” بنویسید. در اینجا وبلاگ می تواند به یک پست وبلاگ یا خود وب سایت اشاره کند.

این مقاله را مطالعه کنید  مقدمه ای در مورد تکنیک های سئو ، 3 تکنیک

شما باید محتوا را بر اساس قصد کاربر بسازید، به عنوان مثال، بدانید که آیا کاربر می‌خواهد پست وبلاگ خود را شروع کند یا می‌خواهد بداند چگونه یک دامنه وب‌سایت برای وبلاگ نویسی راه‌اندازی کند.

هدف کاربران از یک کلمه کلیدی را می توان با انجام جستجوی کلمه کلیدی برای مشاهده انواع نتایج جستجو تأیید کرد. به یاد داشته باشید، نوع محتوایی که در SERP های گوگل نمایش داده می شود باید ارتباط نزدیکی با محتوایی که قصد ایجاد آن را دارید داشته باشد.

کلمات کلیدی سئو ، با توجه به آنچه گفته شد، بیایید اکنون به پنج دسته اصلی هدف جستجو نگاهی بیندازیم:

الف) هدف اطلاعاتی

کلمات کلیدی سئو ، زمانی که افراد اطلاعاتی را در مورد موضوعی مانند آب و هوا، تحصیلات کودکان یا حتی SEO جستجو می کنند، هدفی اطلاعاتی دارند.

آن ها مایلند در مورد موضوع خاص بیشتر بدانند، و گوگل این را درک می کند، اما به سادگی اطلاعات مربوط به این اصطلاح را ارائه نمی دهد.

به عنوان مثال، متوجه می شود که افرادی که به دنبال دستور پخت سس گوجه فرنگی هستند اساساً به تاریخچه آشپزی آن علاقه ندارند. یا اگر مردم عبارت “عطارد” را جستجو کنند، به احتمال زیاد به دنبال سیاره هستند نه عنصر.

چند نمونه از کلمات کلیدی برای جستجوگران اطلاعاتی عبارتند از: «چگونه»، «چرا»، «چه چیزی»، «بهترین راه برای»، «اطلاعات» و غیره.

ب) هدف ناوبری

کلمات کلیدی سئو ، بعد قصد ناوبری است. مردم از قبل می دانند که در اینترنت می خواهند به کجا بروند. به عنوان مثال، افرادی که «فیس بوک» را جستجو می کنند معمولاً به وب سایت فیس بوک هدایت می شوند.

بنابراین، رتبه بندی بالا برای یک کلمه کلیدی ناوبری تنها زمانی برای ترافیک جستجوی ارگانیک امکان پذیر است که این سایت شما باشد که افراد در جستجوی آن هستند.

ج) قصد معامله

کلمات کلیدی سئو ، قصد تراکنش زمانی است که افراد برای خرید چیزی، خواه یک محصول یا خدمات، جستجو می کنند. آنها در اینترنت جستجو می کنند تا با بهترین گزینه برای خرید خود روبرو شوند.

برخی از عبارات جستجویی که برای انجام جستجوها با هدف معاملاتی استفاده می‌شوند عبارتند از «تخفیف»، «معامله»، «خرید» و غیره.

د) تحقیقات تجاری

کلمات کلیدی سئو ، برخی از افراد در مورد یک محصول یا خدمات خاص در وب تحقیق می کنند و قصد خرید آن را در آینده نزدیک دارند. آنها قصد معامله دارند اما قبل از خرید نیاز به متقاعد کردن بیشتری دارند.

به این ترتیب، آن ها جستجوهایی را انجام می دهند، مانند «بهترین دستگاه قهوه برای خرید کدام است» یا «مفیدترین افزونه سئو کدام است».

به طور خلاصه، ترکیبی از قصد معامله و اطلاعات چیزی است که ما از آن به عنوان تحقیقات تجاری یاد می کنیم.

ه) پرس و جوهای محلی

کلمات کلیدی سئو ، وقتی می خواهند چیزی را به صورت محلی پیدا کنند، این جستجوها را انجام می دهند، مانند کافی شاپ، محل برگزاری موسیقی، آکادمی رقص، پزشک و غیره.

کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق - کالج نوین
کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق – کالج نوین

4. عبارات جستجوی مرتبط با تحقیق خود را پیدا کنید

کلمات کلیدی سئو ، پس از یک نقطه، ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد که ایده های کلمه کلیدی مرتبط با یک موضوع خاص را ایجاد کنید. این زمانی است که باید عبارات جستجویی را که هنگام وارد کردن کلمه کلیدی در نوار جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند، در نظر بگیرید.

هنگامی که عبارت یا عبارت کلیدواژه را تایپ می کنید و به پایین صفحه نتایج اسکرول می کنید، متوجه عبارات پیشنهادی مرتبط با جستجوی انجام شده خواهید شد.

این کلمات کلیدی ممکن است به شما کمک کند عبارات و عبارات جستجوی بیشتری را به لیست کلمات کلیدی خود اضافه کنید.

5. از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید

کلمات کلیدی سئو ، سئو و ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا ایده های بیشتری برای کلمات کلیدی برای ایجاد محتوای مرتبط برای وب سایت کسب و کار خود داشته باشید.

در اینجا لیستی از ابزارهای محبوبی که برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی باید در نظر بگیرید آمده است:

الف) Google Keyword Planner

کلمات کلیدی سئو ، Google Keyword Planner یک ابزار رایگان و مفید برای تحقیق کلمات کلیدی است که می تواند به شما کمک کند لیست کلمات کلیدی قوی را با عبارات جستجو و عبارات مرتبط با تجارت آنلاین خود بسازید.

همچنین به شما امکان می دهد تخمین ها و هزینه های جستجو را دنبال کنید. این به نوبه خود به شما کمک می کند تا استراتژی بازاریابی آنلاین خود را بر این اساس بسازید.

برای استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند Keyword Planner، مطمئن شوید که یک حساب Google Ads راه اندازی کرده اید. پس از ورود به سیستم، نمادی شبیه آچار را مشاهده خواهید کرد.

روی آن کلیک کنید و سپس «Keyword Planner» را انتخاب کنید. سپس می‌توانید از دو ابزار درون خود Keyword Planner استفاده کنید: «دریافت حجم جستجو و پیش‌بینی‌ها» و «کشف کلمات کلیدی جدید».

ب) Google Trends

کلمات کلیدی سئو ، دانستن روند فصلی کلمات کلیدی برای تنظیم استراتژی محتوا ضروری است. با Google Trends، می توانید همه این کارها و کارهای بیشتری را انجام دهید.

این به شما کمک می کند تا استراتژی های بازاریابی را با درک حجم جستجوی کلمات کلیدی، یافتن موضوعات پرطرفدار مرتبط با تجارت و شناسایی روندهای فصلی بهینه کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک عبارت یا موضوع جستجو را وارد کنید و ابزار کلمه کلیدی تمام داده های مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

علاوه بر این، ویژگی هایی مانند “علاقه به منطقه فرعی” را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تحقیقات کلمات کلیدی را بر اساس منطقه انجام دهید. تحقیقات مربوط به منطقه می‌تواند به مرتبط‌تر و مرتبط‌تر کردن محتوای شما کمک کند.

خوشبختانه، Google Trends یک ابزار کلمه کلیدی رایگان است که همه می توانند بدون محدودیت استفاده کنند، و ابزارهای رایگان یافتن میانگین حجم جستجوی ماهانه و معیارهای کلمه کلیدی مورد استفاده برای افزایش ترافیک ارگانیک را آسان می کند.

ج) SEMrush

کلمات کلیدی سئو ، SEMrush فقط یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی نیست، بلکه یک پلت فرم همه کاره برای سئو و بازاریابی محتوا است.

ابزار سئو کامل برای حرفه ای ها شامل یک جعبه ابزار SEO با تمام ابزارهای مورد نیاز برای افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک با ردیابی رتبه بندی SERP وب سایت شما، اجرای ممیزی های فنی، و کشف میلیون ها کلیدواژه محلی و ملی، کوتاه و کوتاه دم بلند است.

این به شما امکان دسترسی به بزرگترین پایگاه داده جهان شامل 30 میلیون آگهی، 20 میلیارد کلمه کلیدی و 17 میلیارد URL را می دهد که هر روز خزیده می شوند.

سپس داده‌های به‌دست‌آمده تجزیه و تحلیل می‌شوند تا به شما توصیه‌ها و پیشنهادهایی در مورد بهبود دیده شدن برند و رتبه‌بندی در صفحات نتایج جستجو ارائه دهند.

د) به مردم پاسخ دهید

کلمات کلیدی سئو ، Answer The Public یکی دیگر از ابزارهای رایگان کلمه کلیدی برای جستجوی پرس و جوها و سؤالات پیرامون یک کلمه کلیدی خاص در کمترین زمان است.

علاوه بر این، می‌توانید از آن با یک ابزار تحقیقاتی رایگان دیگر، یعنی Keywords Everywhere، برای اولویت‌بندی پیشنهادات آن بر اساس حجم جستجو استفاده کنید.

معمولاً کلمات کلیدی اولیه را با طیف وسیعی از سؤالات مانند «چه کسی»، «چه»، «چرا» و غیره ترکیب می‌کند. همچنین از طریق مقایسه‌ها و اصطلاحات و عبارات کلیدواژه «حرف اضافه» ایده‌های کلیدواژه را دریافت خواهید کرد.

برای کسانی که اطلاع ندارند، اینها کلمات کلیدی اولیه هستند که با کلمات کلیدی دیگر با استفاده از حروف اضافه مانند “to”، “on”، “of” و غیره ترکیب شده اند.

ه) Moz Keyword Explorer

کلمات کلیدی سئو ، می‌توانید از Moz Keyword Explorer برای دریافت داده‌های کلیدواژه مرتبط و اطلاعات مربوط به ویژگی‌های SERP، مانند قطعه‌های برجسته، بسته‌های محلی و حجم جستجوی ماهانه استفاده کنید.

از داده‌های جریان کلیک زنده برای استخراج حجم جستجوی دقیق یک کلمه کلیدی استفاده می‌کند که ممکن است به رتبه‌بندی وب‌سایت شما در SERP‌های گوگل کمک کند.

این همش نیست؛ Keyword Explorer دارای ویژگی «نمرات دشواری کلمات کلیدی» است تا به محدود کردن فهرست کلمات کلیدی به عبارات و عباراتی که ممکن است شانس بهتری برای رتبه‌بندی داشته باشید، کمک می‌کند.

به خاطر داشته باشید که دشواری کلمه کلیدی بالاتر، نمره سختی SEO، به این معنی است که رتبه بندی برای یک اصطلاح خاص دشوارتر خواهد بود.

و) کنسول جستجوی گوگل

کلمات کلیدی سئو ، Google Search Console یکی دیگر از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب و تحقیق کلمات کلیدی است که باعث می شود وب سایت شما در نتایج جستجو بدرخشد.

علاوه بر تحقیق کلمات کلیدی، به شما کمک می کند تا ترافیک جستجو و عملکرد وب سایت خود را اندازه گیری کنید.

داده های ارائه شده توسط کنسول جستجوی گوگل نیز می تواند به شما در یافتن میانبرهای غیرمنتظره کمک کند.

به عنوان مثال، اگر URL بهینه شده برای کلمه کلیدی شما در صفحه دوم یا سوم رتبه بندی می شود، گوگل قبلا آن را برای آن کلمه کلیدی خاص مرتبط می داند.

تنها چیزی که نیاز دارد کمی تقویت برای رتبه در صفحه اول و آوردن ترافیک جستجوی بیشتر است.

ز) Keyword Tool Dominator

کلمات کلیدی سئو ، Keyword Tool Dominator یک ابزار تحقیقاتی رایگان برای کلمات کلیدی است که به شما امکان می دهد در پایگاه داده آمازون جستجو کنید.

تنها مسئله این است که فقط ایده های کلمه کلیدی را ارائه می دهد. هیچ راهی برای تعیین حجم جستجو برای هر کلمه کلیدی وجود ندارد.

6. شناسایی کلمات کلیدی دم بلند

کلمات کلیدی سئو ، کلمات کلیدی فوکوس یا بذر عبارت‌های جستجوی کوتاه‌تری هستند که نزدیک به دسته‌ها و موضوعات اصلی هستند.

برعکس، کلمات کلیدی دم بلند به سطل های کوچکتر زیرمجموعه یک کسب و کار مرتبط هستند و بیشتر توصیفی هستند و تطبیق آن ها با هدف جستجوی مخاطبان هدف شما را آسان تر می کند.

کلمات کلیدی سئو ، وقتی صحبت از کلمات کلیدی دقیق به میان می آید، این کمی چالش برانگیز است.

به عنوان مثال، محتوای منتشر شده مربوط به بررسی دستگاه قهوه را در نظر بگیرید. کلمات کلیدی دم بلند مانند «9 دستگاه قهوه ساز برتر سال 2021» نسبت به کلمه کلیدی دانه «ماشین قهوه» مخاطب هدف مرتبط تری را جذب خواهند کرد.

در واقع، کلمات کلیدی دم بلند آنچنان کلیک دریافت نمی کنند، اما از آنجایی که روی یک موضوع، محصول یا خدمات خاص تمرکز می کنند، نرخ تبدیل بالاتری دارند.

7. دانستن در مورد رقابت

کلمات کلیدی سئو ، انجام تحقیقات کلمات کلیدی در گوگل برای برند شما به تنهایی کافی نیست. برای درک بهتر چشم انداز محتوای صنعت، باید از کلمات کلیدی مورد نظر رقبایتان آگاه باشید.

درک سطوح رقابتی کلمات کلیدی مختلف به شما کمک می کند تا عبارات و عبارات جستجویی را شناسایی کنید که ممکن است رتبه بندی آنها در SERP دشوار باشد.

کلمات کلیدی سئو ، به‌علاوه، شکاف‌های فرصت کلمات کلیدی را پیدا خواهید کرد، که معمولاً زمانی رخ می‌دهند که کلمات کلیدی مرتبط برای کسب‌وکار یا برند خود را با سطوح رقابت متوسط یا پایین بیابید.

با انجام جستجوی کلمه کلیدی در رقابت به راحتی می توانید این شکاف های فرصت کلمات کلیدی را پیدا کنید. ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی برای کمک به شما در این فرآیند وجود دارد.

به عنوان مثال، نسخه پولی Keyword Tool Pro دارای ویژگی تجزیه و تحلیل رقبا است که به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL رقیب را در کادر جستجو وارد کنید و لیستی از کلمات کلیدی را که صفحه خاص برای آنها رتبه بندی می کند به شما نشان می دهد.

چگونه کلمات کلیدی را برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن کلمات کلیدی مرتبط با تجارت یا وب سایت شما است. همه این کلمات کلیدی به رتبه سایت شما در SERP های گوگل کمک نمی کنند.

کلمات کلیدی سئو ، شما باید فهرست کلمات کلیدی را اصلاح کنید و بهترین ها را برای استراتژی محتوای خود فهرست کنید.

به عبارت دیگر، شما باید مرتبط ترین عبارات جستجو را با حجم بالایی از جستجوهای ماهانه انتخاب کنید. اینجا جایی است که ما به شما کمک می کنیم تا بدانید که چگونه در مورد فرآیند انتخاب پیش بروید.

1. عواملی که در هنگام انتخاب بهترین کلمه کلیدی باید در نظر گرفته شوند

همانطور که قبلا ذکر کردیم، نمی توانید انتظار داشته باشید که محتوای شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالایی داشته باشد، مهم نیست که کلمات کلیدی هدف چقدر مرتبط هستند. شما باید بهترین کلمات کلیدی را بر اساس پنج عامل زیر انتخاب کنید:

الف) ارتباط

کلمات کلیدی سئو ، کلمات کلیدی سئو ، همانطور که می دانید، گوگل تمایل دارد محتوا را بر اساس ارتباط رتبه بندی کند و اینجاست که مفهوم هدف جستجو یک بار دیگر وارد می شود.

شما باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که نیازهای جستجوگر را برآورده کند. تنها در این صورت است که محتوای شما در SERP رتبه بندی می شود.

علاوه بر این، محتوای شما باید بهترین منبع اطلاعات در اینترنت برای جستجوی جستجو باشد.

از این گذشته، گوگل تنها زمانی مرتبط ترین سایتی را که قادر به پاسخگویی به سوالات جستجوگر است در نظر می گیرد که در مقایسه با سایر مارک های آنلاین و وب سایت های وب، بیشترین ارزش را ارائه دهید.

ب) Domain Authority

کلمات کلیدی سئو ، کلمات کلیدی سئو ، گوگل معمولاً به منابع یا وب سایت هایی که معتبر و معتبر به نظر می رسند اهمیت بیشتری می دهد.

بنابراین، اگر اعتبار دامنه را به عنوان یک سایت معتبر در وب با غنی سازی آن با محتوای اطلاعاتی مفید و مرتبط و سپس تبلیغ محتوا برای کسب بک لینک و سیگنال های رسانه های اجتماعی به دست آورید، کمک خواهد کرد.

سایت هایی که به عنوان منابع معتبر در صنعت یا فضا دیده نمی شوند، شانس کمتری برای رتبه بندی دارند. تنها استثنا این است که محتوای آنها به طور استثنایی برجسته باشد.

اگر SERP برای یک عبارت جستجوی خاص مملو از وب‌سایت‌های بسیار معتبر با محتوای مرتبط و بک لینک‌هایی به منابع معتبر دیگر باشد، سایت در بهبود رتبه‌بندی سئو شکست خواهد خورد.

ج) حجم جستجو

کلمات کلیدی سئو ، حتی اگر وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو برای یک عبارت یا کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کند، ممکن است منجر به ترافیک جستجو برای سایت شما نشود، به خصوص اگر هیچ کس هرگز آن را جستجو نکند.

بنابراین، هنگام انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای محتوای وب سایت خود، مطمئن شوید که MSW (حجم جستجوی ماهانه) عبارات جستجوی فردی را در نظر گرفته اید.

صحبت از MSW، تعداد جستجوهای ماهانه کاربران برای هر کلمه کلیدی خاصی است. می‌توانید از ابزارهای سئو مانند Google Keyword Planner برای یافتن حجم جستجوی کلمه کلیدی استفاده کنید.

مواردی که حجم بالایی دارند باید هنگام ایجاد محتوا برای کسب و کار آنلاین یا وب سایت خود در نظر گرفته شوند.

د) کلمه کلیدی ROI

کلمات کلیدی سئو ، بعد، به بازگشت سرمایه فکر کنید. به عبارت دیگر، بررسی کنید که آیا کلمه کلیدی ارزشی برای وب سایت شما دارد یا خیر. باید بتواند محتوا را بهینه کند و منجر به تبدیل شود.

با این اوصاف، مهم است که در نظر داشته باشید که کلمات کلیدی دم بلند نرخ تبدیل بالاتری را در مقایسه با کلمات کلیدی کوتاه یا بذر تضمین می کنند.

ه) هدف کلمه کلیدی

کلمات کلیدی سئو ، ما به طور عمیق در مورد هدف جستجو برای یافتن کلمات کلیدی برای وب سایت شما صحبت کرده ایم، اما حتی هدف کلمه کلیدی نیز نقش مهمی در انتخاب کلمات کلیدی ایفا می کند.

از این گذشته، شما نمی توانید نوع کاربری که محتوای شما به صفحه وب سایت می آورد را با کنترل کلمات کلیدی که برای آنها رتبه بندی می کند، کنترل کنید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید نرخ تبدیل را افزایش دهید، در عبارات کلیدی که می‌خواهید در SERP رتبه‌بندی کنید، فراخوانی برای اقدام قرار دهید.

2. بررسی کلمات کلیدی دم بلند و کلمات کلیدی دانه

اول، مهم است که تفاوت بین کلمات کلیدی head/seed و long-tail را بدانید. کلمات کلیدی سر عبارت‌های کلیدی کوتاه‌تر و عمومی‌تر هستند، از جمله دو تا سه کلمه.

از سوی دیگر، کلمات کلیدی دم بلند عباراتی طولانی تر هستند که بیش از دو تا سه کلمه را شامل می شوند.

همانطور که گفته شد، اگر می خواهید یک استراتژی کلیدواژه متعادل برای اهداف بلندمدت و کوتاه مدت داشته باشید، مطمئن شوید که ترکیبی از کلیدواژه های بلندمدت و سر را دارید.

کلمات کلیدی سئو ، مردم کلمات کلیدی سر را بیشتر جستجو می کنند، که باعث رقابتی شدن آنها می شود و رتبه بندی آنها دشوار است.

برای مثال، «وبلاگینگ» و «نحوه ایجاد یک پست وبلاگ» را در نظر بگیرید. حتی بدون در نظر گرفتن سختی کلمه کلیدی هدف و حجم جستجو، بدیهی است که کلمه کلیدی اولیه “وبلاگینگ” برای رتبه بندی چالش برانگیزتر خواهد بود.

شکی نیست که کلمات کلیدی seed بیشترین جستجو را خواهند داشت (حجم جستجو)، اما در این صورت کلمه کلیدی طولانی “چگونه یک پست وبلاگ ایجاد کنیم” برای وب سایت مطلوب تر و مفیدتر خواهد بود.

دلیل آن این است که این کلمات کلیدی بیشتر مختص جستجوی کاربر گوگل هستند و افراد در اینجا می دانند که چه محصول یا خدماتی را می خواهند پیدا کنند، می توانند راحت تر به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

کلمات کلیدی سئو ، در مقابل، وب سایت شما ممکن است در میان هزاران صفحه در نتایج جستجوی گوگل برای یک عبارت عمومی تر، مانند “وبلاگینگ” گم شود.

جستجوگران ممکن است به دلایل مختلفی به دنبال این کلمه کلیدی خاص باشند، که حتی به سایت یا تجارت آنلاین شما مربوط نمی شود. بنابراین، حتی اگر آنها روی سایت شما کلیک کنند و از آن بازدید کنند، شانس دریافت تبدیل بسیار کم خواهد بود.

به طور خلاصه، فهرست کلمات کلیدی خود را بررسی کنید تا از ترکیب سالم و متعادلی از کلیدواژه های بلند و بذر که به عنوان کلیدواژه اصلی نیز شناخته می شوند، اطمینان حاصل کنید.

البته، شما می‌خواهید با کلمات کلیدی بلندمدت، برنده‌های آسانی داشته باشید، اما برای درازمدت، ممکن است برای رتبه‌بندی موضوعات متنوع، به کلمات کلیدی کوتاه‌تر و عمومی‌تر نیاز داشته باشید.

3. بررسی عملکرد رقبا- کلمات کلیدی سئو

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، به خاطر داشته باشید که لازم نیست همان کاری را که رقیب شما انجام می دهد انجام دهید، و همین امر در مورد کلمات کلیدی نیز صدق می کند.

اگر یک کلمه کلیدی برای رقیب شما مهم است، به این معنی نیست که بهترین کلمه کلیدی برای شما است.

اما حتی در این صورت، دانستن کلمات کلیدی دیگر وب سایت های صنعت شما برای رتبه بندی بسیار مهم است. این به شما کمک می کند تا لیست کلمات کلیدی را بهتر ارزیابی کنید و بدانید که آیا اصطلاح یا عبارت کلیدی وجود دارد که باید اضافه یا حذف شود.

کلمات کلیدی سئو ، فرض کنید رقیب برای عبارات و عبارات جستجو در لیست شما نیز در صفحه اول رتبه بندی می شود. منطقی است که سعی کنید رتبه بندی SEO خود را برای آن کلمات کلیدی بهبود بخشید.

اما این بدان معنا نیست که شما باید مواردی را که رقبا به آنها اهمیت نمی دهند نادیده بگیرید.

از این فرصت های کلمات کلیدی برای داشتن سهم قابل توجهی در بازار برای عبارات جستجوی مهم استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که تعادل بین اصطلاحات واقع بینانه و مواردی که به دلیل رقابت می توانند چالش برانگیز باشند را درک کرده اید.

این به شما کمک می کند تا تعادل مشابهی بین کلمات کلیدی دم بلند و دانه ایجاد کنید. پس از همه، هدف ایجاد لیستی از کلمات کلیدی است که می خواهید در SERP رتبه بالاتری داشته باشید و در عین حال به سمت اهداف چالش برانگیز SEO پیشرفت کنید.

با جستجوی دستی کلمات کلیدی در یک مرورگر ناشناس، می توانید به راحتی کلمات کلیدی را که در رقابت شما رتبه بندی می کند، پیدا کنید. این به شما امکان می دهد موقعیت هایی را که سایر وب سایت ها در آن قرار دارند مشاهده کنید.

روش کارآمدتر استفاده از ابزارها و پلتفرم های نرم افزاری مانند Ahrefs است. این به شما امکان می دهد چندین گزارش رایگان را اجرا کنید و کلمات کلیدی برتر را برای دامنه یا URL وارد شده نشان دهید.

این به عنوان راهی سریع برای درک انواع عبارات جستجویی است که رقابت شما برای آنها رتبه بندی می کند.

4. فهرست کلمات کلیدی را کاهش دهید

پس از ایجاد تعادل مناسب بین کلمات کلیدی، لیست کلمات کلیدی را با داده های کمی بیشتر کلیدواژه کاهش دهید. اکنون، چندین ابزار برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد، اما امروز، برنامه‌ریز کلمات کلیدی Google و Google Trend را برجسته می‌کنیم.

این ابزارها را می توان با هم برای فرآیند استفاده کرد. مطمئن شوید که قبل از آن یک حساب Google Ads ایجاد کرده اید.

Keyword Planner داده هایی را در مورد حجم جستجو ارائه می دهد و ترافیک جستجو را برای کلمات کلیدی که می خواهید رتبه بندی کنید، تخمین می زند.

در مرحله بعد، تمام اطلاعات ارائه شده توسط Google Keyword Planner را جمع آوری کنید و از Google Trends برای پر کردن شکاف های از دست رفته استفاده کنید.

کلمات کلیدی سئو ، برنامه ریز به شناسایی کلمات کلیدی کمک می کند. داشتن حجم جستجوی بسیار کم یا زیاد به حفظ تعادل سالم کمک نمی کند (همانطور که در بالا توضیح دادیم).

با این حال، قبل از حذف این اصطلاحات از لیست، بهتر است پیش بینی ها و تاریخچه روند آنها را در Google Trends بررسی کنید.

این به این دلیل است که حتی کلمات کلیدی کم حجم یا کم رقابت ممکن است در دراز مدت بازدهی را تضمین کنند. به این ترتیب، سرمایه گذاری در آنها سودمند خواهد بود.

Google Trends همچنین به شناسایی اصطلاحات و عباراتی که روند صعودی دارند کمک می کند، که به نوبه خود ممکن است به تمرکز بیشتر شما نیاز داشته باشد.

روندهای کلمات کلیدی، محدود کردن لیست کلمات کلیدی را آسان تر می کند، به خصوص اگر آنها ناکارآمد باشند.

چگونه کلمات کلیدی سئو را عملی کنیم؟

هنگامی که فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را کامل کردید و بهترین کلمات کلیدی را برای وب سایت خود پیدا کردید، از آنها برای دستیابی به نتایج مطلوب سئو از جمله نرخ تبدیل بالاتر، هزینه به ازای هر کلیک، ترافیک جستجو و موارد دیگر استفاده کنید.

اکنون، ممکن است شروع به اضافه کردن کلمات کلیدی مرتبط در مناطق پرتوجه در وب سایت خود کنید.

در اینجا مناطقی وجود دارد که باید به صورت استراتژیک برای بهینه سازی صفحات سایت قرار گیرند:

1. عنوان صفحه

کلمات کلیدی سئو ، ایده خوبی است که هنگام نوشتن عنوان صفحه وب خود از کلمات کلیدی هدف یا یک عبارت کلیدی استفاده کنید تا آن را برای مخاطب هدف مرتبط تر و جذاب تر کنید.

این امر همچنین باعث افزایش دید برند می شود، به خصوص در SERP های موبایل، جایی که عنوان صفحه یک سایت معمولاً قطع می شود.

2. توضیحات متا

کلمات کلیدی سئو ، توضیحات متا یک صفحه به جستجوگران اجازه می دهد تا بدانند محتوای آن صفحه در مورد چیست. به همین دلیل مهم است که کلمات کلیدی مناسب را در اینجا بگنجانید که مربوط به تجارت آنلاین شما هستند.

این همچنین به جستجوگران کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا روی نتیجه جستجو کلیک کنند تا کل محتوا را ببینند.

3. سرفصل ها و عناوین فرعی

کلمات کلیدی سئو ، گنجاندن سرفصل‌ها و زیرعنوان‌ها در محتوای خود، مرور آن را برای خوانندگان آسان می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند که آیا محتوا مرتبط است یا خیر. بنابراین، استفاده از کلمات کلیدی را در تعدادی از عناوین و زیرعنوان های آن مهم بدانید.

این همچنین باعث می شود وب سایت شما برای موتورهای جستجو مناسب تر باشد و رتبه بندی SEO شما را با حاشیه بهبود بخشد.

4. محتوای صفحه وب

کلمات کلیدی سئو ، مهمترین مکان برای استفاده از کلمات کلیدی سئو برای بهینه سازی محتوای وب شما است – یکی از بالاترین فاکتورهای رتبه بندی سئو. با این حال، انجام صحیح آن بسیار مهم است. پس از همه، استفاده ضعیف از کلمات کلیدی می تواند رتبه بندی SEO شما را بدتر کند.

اجتناب از پر کردن کلمات کلیدی؛ اگر در هر جمله کلمات کلیدی دارید، احتمال جریمه های گوگل زیاد است. این همچنین بر خوانایی محتوای شما تأثیر منفی می گذارد.

با استفاده از کلیدواژه اصلی در چند جمله یا پاراگراف اول، از کلمات کلیدی به طور موثر استفاده کنید. و سپس از تغییرات آن در سراسر محتوای خود به صورت استراتژیک استفاده کنید.

بهتر است هر بار به جای کلمات کلیدی دقیق از فهرست بندی معنایی پنهان یا کلمات کلیدی LSI استفاده کنید تا محتوا قابل درک و خواندنی تر شود.

5. URL ها

کلمات کلیدی سئو ، URL ها هم به بازدیدکنندگان و هم به موتورهای جستجو مانند گوگل ایده می دهند که صفحه شما درباره چه چیزی است. بنابراین، کوتاه نگه داشتن URL ها با گنجاندن یک یا دو کلمه کلیدی هدف، تمرین خوبی است.

این به افرادی که از سایت شما بازدید می کنند کمک می کند تا محتوای وب سایت شما را راحت تر درک کنند.

6. پیوندها و متن های لنگر

کلمات کلیدی سئو ، لینک ها از جمله فاکتورهای برتر رتبه بندی سئو هستند که باید برای سئو بهینه شوند.

در اینجا قانون این است که متن لنگر را تغییر دهید تا از علامت گذاری و جریمه شدن توسط گوگل جلوگیری کنید. شما می توانید از کلمات کلیدی LSI برای تغییر متن های لنگر ورودی خود استفاده کنید.

7. رسانه های اجتماعی

کلمات کلیدی سئو ، رسانه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی مستقیم نیستند، اما به شدت دیده شدن برند و اشتراک های اجتماعی SERP را به هم مرتبط می کنند.

این یکی از دلایلی است که چرا باید از کلمات کلیدی در پست ها و به روز رسانی های رسانه های اجتماعی برای افزایش رتبه سئو استفاده کنید.

همچنین می‌توان از کلمات کلیدی به‌عنوان هشتگ در پست‌ها و به‌روزرسانی‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد که یافتن محتوای مرتبط در سایت‌ها را آسان‌تر می‌کند.

فقط مطمئن شوید که به نحوه استفاده از کلمات کلیدی به عنوان هشتگ دقت کنید زیرا استفاده از هشتگ ممکن است از وب سایتی به وب سایت دیگر متفاوت باشد.

گروه بندی و سازماندهی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی سئو ، اکنون که می دانید پس از تحقیق کلمات کلیدی کجا باید کلمات کلیدی را وارد کنید، بیایید گروه بندی و سازماندهی کلمات کلیدی را درک کنیم.

این فرآیند تقسیم کلمات کلیدی به گروه های کوچکتر و قابل مدیریت از کلمات کلیدی مرتبط و مرتبط است تا از حجم کاری در حین ایجاد صفحات وب هدفمند و خاص بکاهید.

به عنوان مثال، در نظر بگیرید که شما وب سایت یک فروشگاه الکترونیکی آنلاین را اجرا می کنید.

در این سناریو، عاقلانه است که عبارات مربوط به گوشی های هوشمند را گروه بندی کنید و سپس یک گروه جداگانه برای اصطلاحات و عبارات مربوط به لوازم خانگی ایجاد کنید.

در مرحله بعد، باید برای هر گروه کلمات کلیدی زیر گروه ها و حتی گروه های کوچکتر برای نوع محصول الکترونیکی (مانند ماشین لباسشویی، تلفن، تهویه مطبوع و غیره) ایجاد کنید.

پس از انجام این کار، ایجاد صفحات و تبلیغات بهینه شده برای هر گروه و زیرگروه کلیدواژه آسان تر خواهد بود.

بهترین کلمات کلیدی برای سئو

کلمات کلیدی سئو ، اکنون که به پایان راهنمای آموزنده خود رسیده‌ایم، می‌خواهیم قبل از مرخصی، توصیه‌هایی را با شما در میان بگذاریم.

به خاطر داشته باشید که مخاطبان هدف “بهترین” کلمات کلیدی را به شدت جستجو می کنند. و با کمک اینها، باید یک استراتژی ایجاد کنید که به شما در افزایش ترافیک جستجو و رتبه بندی صفحات کمک کند.

ما قبلاً در مورد چگونگی یافتن و انتخاب کلمات کلیدی برای استراتژی سئو از طریق تحقیق در مورد کلمات کلیدی بحث کرده ایم. این لیست کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت دست یابید و در عین حال به شما امکان می دهد از رقبا متمایز شوید.

اما این بدان معنا نیست که تمام کار شما کامل است. اطمینان حاصل کنید که این کلمات کلیدی را هر چند ماه یکبار (به طور ایده آل هر سه ماه یک بار) ارزیابی می کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز، جستجوی کلمات کلیدی را بیشتر انجام دهید.

هنگامی که شروع به کسب اعتبار بیشتر به عنوان یک وب سایت در SERPها کردید، می توانید همچنان کلمات کلیدی مرتبط را به لیست خود اضافه کنید تا در آینده به عنوان یک برند رشد کنید و در عین حال حضور آنلاین فعلی خود را حفظ کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟